Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

silencewater

Na poprve zanechal film velmi silny dojem, ale s dalsim schlednutim nadseni pomalu opadlo, myslenka je skutecne odvazna a nedivim se, ze kvuli ni byl okolo filmu takovy poprask, ale film samotny nebyl nijak vyjmecny skoda. ()

Neo77

Velmi ploché zpracování, dlouhé nudné pasáže. Třemi hvězdičkami oceňuji výkon Toma Hankse, ale ani on nemůže spasit celý film, který mě začal bavit až v samém závěru. ()

Loooba

Jasně, knížka je knížka, v tomhle je film vždycky lehce pozadu a jen málokterému se podaří svou knižní předlohu dohnat, tady je to ale vcelku podařené. Rozporuplné reakce chápu, Dan Brown otevřel tolik zajímavých a kontroverzních témat, že by to vydalo na 10 filmů, ale já si ten film prostě užil. ()

nicky.2000

Plochá a bezduchá interpretace geniálního literárního díla. Veškeré kouzlo a tajemno ve filmu tak nějak vyprchává kamsi do prázdna a nad hladinou ho drží pouze skvělá hudba Hanse Zimmera a v českém znění dokonalý dabing Vladimíra Dlouhého. ()

Otarie

Kniha se čte dobře, ale po nějaké době mě už začaly unavovat všechny ty symboly a začínal se mě zmocňovat pocit, že autor by našel a vysvětlil spojitost i mezi templáři a kačerem Donaldem. Na plátno se toho naštěstí tolik nevejde a výsledkem je zajímavý, svižný a napínavý filmek s příjemným obsazením. ()

Mischak

Co tu zase máte kritici? Je to opět film do kina pro zábavu, tahle spekulace náhodou není zase tak úděsná, je to k popkornu a kokakole. Nezapomenu z tohoto spektáklu na Paula Bettanyho coby Silase jak mluví latinsky, ale potkat bych ho v kostele nechtěla .-) ()

Wendy05 odpad!

Nejdříve jsem četla stejnojmennou knihu a až poté shlédla film. A musím říct, že bez knihy bych souvislosti ve filmu nejspíše nepochopila. Film vynechává důležité informace a naopak nesmyslně dlouhou dobu rozebírá maličkosti. Viděla jsem jednou a bohatě mi to stačilo. ()

bratr_jezek

Nejsem přítelem "skandálních" odhalení, hlavně když dnes se v každém druhém filmu snaží někdo dokázat, že to s nějakou historickou věcí bylo jinak než se zdá. Bible k tomu přímo vybízí, nikdo přece neví, zda Ježíš opravdu žil. Knižní předloha tak zdatně manipuluje daty, že máte pocit, že se to tak opravdu stát mohlo, za to má u mne Dan Brown palec nahoru, bohužel na pět hvězd mi tentokrát nestačil výkon Toma Hanse, který umí své podivíny zahrát asi 100% lépe. ()

mpet

Velké očekávání a ještě větší zklamání. Jsem asi zaujatý, neboť jsem četl knížku, a prostě si myslím, že podle tak dokonalé předlohy natočit takovýhle brak je fakt otřesný. Kdo nečetl knížku, tak se ve filmu občas neorientuje, neboť vynechali pár důležitých částí (pár zbytečných zase přidali), děj má ohromně rychlí spád a občas je zmatený. Moc se mi tady nezamlouvá ani Tom Hanks v roli hlavního hrdiny (přijde mi až moc profesorský). Ale dost bylo kritiky. Naopak se mi zde líbila Audrey Tautou, představitelka Sophie. Také bych chtěl vyzdvihnout hudbu. Jako obvykle když se do toho vloží Hans Zimmer, tak to stojí za to. Jako malé plus bych doplnil, že si miniroličku ve filmu zahrál i sám Dan Brown, což mě příjemně překvapilo. ()

ronaldmekdon

Nevím, proč to takhle schytala právě Šifra, která patří mezi to lepší z tohohle žánru, a minimálně mě po několikátém shlédnutí v telce ani náhodou nenudí. Samozřejmě, že se najdou i nějaké wtf momenty, kniha i film jsou na nich tak trochu vystavěny. Přesto si myslím, že milovníci záhad a konspiračních teorií to musí vidět a to, že Dan Brown tak naštval církev je jen třešničkou na dortu. Škoda, že jsem to neviděla v kině, to by bylo teprve pošušňáníčko. Z věcí co se mi nelíbily, mě teď napadá tak maximálně účes Toma Hankse, film mám i radši než Anděly a démony, které většina považuje za lepší.. Plus jsou dobré postavy (některé jsou bohužel jen tak načrtnuty a nedotaženy) a především krásná Zimmerova hudba. ()

Hiromi.san

Za co pane Bože, za co?! V tomto případě musím bohužel použít otřepanou frázi - kniha je tisíckrát lepší než film. Tvůrci se možná snažili zachytit tajemno a to, že se církev neštítí ničeho, ale výsledkem je nevýslovná nuda. Herci odříkali své repliky a nic víc. Škoda, příběh je to více než zajímavý. ()

Ware

Čakal som viac, herecké výkony sú na úrovni, ale po smrti mnícha do začalo upadať a koniec filmu nijako neprekvapil. ()

jerzy1976

Dost dobře nechápu vcelku nízké hodnocení. Mě film bavil, bavila mě i kniha a proto zejména oceňuji, že film se od knihy nijak významně neodlišuje. Někteří odsuzují otrocké převedení knihy na plátno, já to v tomto případě vidím jako velké plus, protože podle mě kniha Dana Browna je dějově vychytaná, napínavá a rozuzlení nemá chybu. Pochopím výtky katolické církve a jí spřízněných duší, protože Brown se opravdu řádně "opírá" do křesťanské nauky jak je nám staletí předkládána, jinak ale výtkám jak ke knize tak k filmu nerozumím. A když srovnám zápletku Šifry např. s posledním Indiana Jonesem o lebkách, tak mě Šifra přijde "o parník" lepší. ()

mr_radek

Předlohu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat. Nicméně film na mě působil dobře, v úvodu nastartoval dobrou atmosféru, kterou posléze gradoval postupným odhalením všech částí skládačky. Ač skoro tříhodinový snímek, tak to utíkalo celkem rychle. Nejsem moc vyznavač tohoto žánru, trvalo mi 7 let, než jsem se k tomuto filmu odhodlal, ale dal jsem mu šanci a překvapivě jsem se vůbec nenudil. Navíc výborný Hanks a Tautou byla sympatická. ()

Hektor.Troy odpad!

prvy film ktoremu davam odpad...samozrejme,myslienka celkom zaujimava,ale to prevedenie,ten scenar,ta rezia....a ten vykon toma hanksa....to malo byt akoze co??tak som si precital knihu a trochu som bol v soku z toho,ako primitivne je pisana....ale zasa je mi jasne ze keby to bolo inteligentne dielo,tak v ziadnom pripade by to nemalo taky ohromny uspech.film pre velke masy ludi,ti co sa trochu do filmov vyznaju,sa na tom ani nesmeju,take je to zle.a to vobec neprehanam ()

wooblood

Nejdříve jsem dal filmu jen tři hvězdy. Po dlouhé úvaze jsem došel k tomu, že je proto, že jsem četl předlohu a poté viděl film. Pár důležitých věcí z knihy jsem ve filmu sice postrádal, nicméně se autorům vcelku podařilo skvělou předlohu převést do filmu. Herecké výkony jsou vcelku dobré, možná bych změnil obsazení (chtě nechtě Audrey Tautou mi tam nesedí). ()

j1c2

Bohužel jsem četla nejprve knihu. A ta mě poměrně strhla a byla přečtená cobydup... Film se mi vůbec nelíbil, myslím, že bez předchozího čtení knihy bych ho ani vůbec nepochopila. A hlavně... při čtení jsem si Roberta Langdona představovala všelijak, ale v žádném případě jako Toma Hankse. Ať je jakkoliv dobrý herec, do této role se vůbec nehodi. ()

gfrusvk

Popri tej kampani a mediálnom rozruchu aký spevádzal tento film som čakal niečo kvalitnejšie čo by za ten rozruch aspoň stálo...Cítil som sa rovnako ako pri pozeraní 35 reprízy Múmie na Markíze... Snaha o veľkolepý film čo musel stáť určite balík ale výsledok bol fádny.. Príbeh ok, napätie priemer. Od mien ako Ron Howard alebo Tom Hanks som určite čakal viac... btw knihu som nečítal. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno