Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

deckardx

Timhle me Hrebejk pekne zklamal.. Pelisky beru jako klasiku, pupendo jako skvelej film, horem padem docela uslo, ale tohle? Nak mi to prinejmensim nesedlo, nad vodou to drzely hlavne vykony Schmitzera a Geislerove, jinak des a bida... Pro me zatim jednoznacne nejhorsi Hrejbejkuv film, jsem zvedavej na Medvidka, dost se toho bojim... ()

Philoun1

Takovýchto filmů chrlíme tucty každý rok a tento nad ostatní téměř v ničem nevyniká. Za zmínku stojí výkon Jirky Schmitzera a hudba od Glena Hansgarda. ()

P1tr

Humor stranou, problémy vpřed! Kráska mě příliš neoslovila, na to jsem se u ní příliš nudil. Nezajímavé téma, které nemá jak vtáhnout do dění je zpracováno poměrně plytkým způsobem, který nabízí pravý opak zábavy. ()

weselow

Scénáristicky a obsahově tuctové, nic co bych dávno nevěděl říkající drama, které o jednu hvězdičku aspoň povyšuje geniální Schmitzer :) ()

jatamansi

Tvůrci filmu přiznávali, že film je mírně červenou knihovnou. No, služka a boháč zůstali, nevím, nevím. Při snímcích ze záplav se mi vrátil ten mrazivý pocit, navíc se skvělou Radůzou pod obraz. Dáma, nezařaditelná, jedinečná. Vynikající. „Potřebuju platební kartu a klíče od nějakýho auta.“ Vida, tak i takhle se dá odcházet k mamince. Ve Formanových filmech kouří jen hloupí, u Hřebejka – no, to také nelze srovnávat. Taky se zde zbytečně sprostě mluví, na mé mantinely. Věřila jsem to jen Jirkovi Schmitzerovi, ale on si může dovolit hodně. Maminka Vašáryová, soudružka učitelka a pánbíčkářka dost nevěrohodná. Kradená auta a dílna také nic objevného. Stejně tak kněz Jana Hrušínského. Mně to připadalo místy jako hodně nepovedená karikatura, i ty dialogy byly takové strojené, školácky odříkané. Brejchová bezvadná, z krásné ženy zde taková hokyně, perfektní. Kdo umí, ten umí. Stejně tak Abrhám. Moc ráda jej nemám, ale na 100% uznávám, že je výborný herec. A čím starší, tím charismatičtější. Nádherný bělovlasý muž, jako Čech i jako Ital, zraje jako dobré suché víno. Moc jsem od toho nečekala a moc mi to nepřineslo. Bohatého Itala nikdy nepotkám, eura mi nikdo do knihy jen tak nestrčí, byt mi také nenabídne. Kýčovitý barvotiskový příběh pro švadlenky převedený do 21. století. Dojímejte se a plačte. Prvoplánové a snadno čitelné postavy a charaktery. Z Hansarda se mezičasem stala tak inflační píseň, že bohužel až leze na nervy. Protože jinak se mi svou lehkostí a čistotou fakt líbila. Jedna z nejlepších scén – pár vteřin, kdy Radůza zpívá vězňům. Ke konci mi už i ty Schmitzerovy poučky lezly na nervy, jako by tvůrci neměli míru snesitelnosti. Jo, a hlavně mi lezou na nervy filmy, ze kterých čiší a lezou a otravují sponzoři, podprahovou reklamu fakt nesnáším. Ale ve srovnání s jinými českými výplody dobré ***. ()

jefff

Není to co to bývalo pane Hřebejku...není...to si říkám pokaždém jeho novém filmu. Co se dá dělat. třeba se jednou zase vrátí zpět na vrchol a spolu S Jarchovským splodí druhé pelíšky či Musíme si pomáhat. Moc mu to z celého srdce přeji. ()

Soweek

Jirka Schmitzer je takovej českej Christophen Walken, natolik charismatickej herec, že může hrát pouze výrazné role. Je to takový smutný příběh na dvě hodiny, který neurazí myslím nikoho, ale na druhou stranu na Hřebejka je to prostě málo, doufejme, že Medvídek bude lepší. ()

Rousse

Bez naprosto špičkového a nadevše vyčnívajícího hereckého výkonu Jiřího Schmitzera a Emílie Vášáryové a ještě lepšího soundtracku s nádhernými písněmi od Glena Hansarda, které oceníte, už při prvním shlédnutí by to byl hoooodně průměrný snímek. Ale díky těmto 3 významným + jsem nucena dát 4 hvězdy a přehlédnout celkem plochý scénář a místy ujeté chování oné Krásky - hlavní hrdinky. ()

sedm.1

Pokud se mi někdo zmíní někdy o filmu Kráska v nesnázích,první a bohužel asi i jediné na co si v souvislosti s tímto snímkem vzpomenu bude Jiří Schmitzer.Naprosto nepřehlednutelná a nezapomenutelná postava.Zbytek je prostě takový nějaký nijaký.Nemám asi právo vůbec něco takového vyřknout,ale celé mi to přišlo až takové zbytečné.Příběh,který mě prostě ničím nezaujal a je naprosto nezajímavý.Geislerová mi navíc přijde,že hraje pořád to samé dokola a z poslední české filmové tvorby mi přijde,že jsme jen národ kurv,zlodějů,magorů a nablblých trubek.P.S.ze závěrečné pointy filmu jsem dostal pěkně těžkou depku :( ... pěkně děkuju! ()

Arius

V prvom rade výborný film so skvelým Schmitzerom a Geislerovou, absolútne prirodzený, avšak tentoraz mi ušla Hřebejkova myšlienka, pravdepodobne top bolo podmienené aj tým že sa mi príliš nechcelo rozmýšlať no čo už...škoda, no aj jtak vysoké hodnotenie. ()

Lukoboss

Dalo by se to označit koncertem výborných herců. Abrhám tradičně zahrál vynikajícně, neméně dobře ostatní. Celé to bylo nabité hereckými hvězdami... Jako celek to působilo velmi dobře. ()

Zemi11

Nepochopím, promiňte mi ten výraz, idioty, kteří dají Krásce v nesnázích méně než 3 hvězdičky. Jsou filmy, ve kterých se mi líbí jeden dva herci a pasáže, ve kterých se neobjevují nějak vydržím. Ale tohle je nářez! Každý herecký výkon, každá scéna má své kouzlo. A to není fráze. Na zbytečně řeči si totiž nepotrpím. Těšil jsem se na Schmitzera. Záporná postava, jež nakonec vyzní kladně, dokonce místy komicky. Ochotný milionář Josef Abhrahám byl měl v učebnicích psychologie zabírat první stránky. Konečně by svět dokonale poznal, co znamená pojem "charisma". Geislerová mi byla nesympatická. tedy, než jsem ji uviděl v roli Krásky v nesnázích. Nápad skloubení pohádky, psychologického románu a tvrdé reality života v kontrastu s bohatýrstvím už jsem dlouho neviděl tak precizně zpracován. Navíc opět oceňuji kreativitu režie, co se týká zajímavých sexuálních poloh... http://www.youtube.com/watch?v=h1Euk9v8i0w ()

nightevan

Aňa s Hřebejkem by se mohli tentokráte chytit za ruce a odsoupit kousek do pozadí, aby se na výsluní oprávněně dostal Schmitzer. Takové role mu sedí jak p*del na hrnec a je v nich nezaměnitelný. Jen díky němu 3*, protože jinak to není ničím výjimečné, naopak. ()

G.W.Bush

Souhlasím se vším, co pronese jediný slušný člověk ve filmu - Jiří Schmitzer. Jeho zlehka vtíravý pohled však svědčí o tom, že již dávno přešel na stranu Temna a já musím rychle za ním potírat dobro. ()

fox171cz

V celku příjemný a zábavný český film, dokázal mě v celku i zaujmout. Chválihodné herecké výkony, hlavně tedy Jiří Schmitzer se mi zde hodně líbil. Bohužel už tak moc se mi nelíbila kombinace, zahraničních písniček z českými. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007