Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Flyer

Moc překombinované, předvídatelné a klišoidní. Jinak celkem fajn oddechovka, která nepostrádá příjemný humor a slušné herecké obsazení. ()

Radiq

Nic pozoruhodného sem na tom nenašel, děj fraškovitý a klišézní, čekal jsem spíše seriozní životopis a místo toho jsem dostal něco na způsob jedné ze Shakespearových komedií - plné záměn postav, převleků za muže, suchých hláškek (v jejich době dobrých) a šťastného konce, kdy si všichni najdou někoho na sex... Pozitivní na tom filmu bylo, že mě to bavilo. ()

wendelin9

Hravá komedie o svůdníkovi, po kterém touží celá ženská část Benátek až na jednu dívku. A do koho si myslíte, že se Casanova zamiluje?... Ano, správně :D do neoblomné, svéhlavé a sebevědomé dívky Francescy... Potom už stačí jen sledovat jeho snažení o získání jejího srdce, při kterém vás Heath Ledger na tolik vtrhne do spanilé jízdy Benátek, že na konci nebudete chtít vystoupit.... Zkrátka odlehčená romantická komedie si u mě vysloužila 4* ()

SeanLSD

Veľmi zľahka načrtnutý prazáklad celého jedného filmového žánru - a síce romantických komédií, konkrétne toho odporného odvetvia o neodolateľnom zvodcovi, čo spozná pravú lásku... a pravdaže mu to sympaťákovi vyjde, aby tí menej šťastní mali ešte o jeden gigantický dôvod závidieť mu a hlavu si o stenu búchať... no ale stačilo... z komplikovanej a zaujímavej osobnosti sa stáva príťažlivý tajtrlík a z jeho veľkých príbehov plochá maškaráda. Nič hlbšieho nehrozí ani náznakom a cez krásny dobový kolorit sa prepracujeme až k fraškovitému záveru, ktorý urobí komickú postavu ešte aj z Ironsovho inkvizítora! Celok tak vyniká ako úchvatná zbierka farebných pohľadníc dokumentujúcich večné kúzlo Benátok. A tie veru vskutku za ten pohľad stáli - na rozdiel od zvyšku. ()

kocik1

Vůbec se mi do toho nechtělo, ale byla jsem příjemně překvapená. Příjemné, milé, bláznivé, dokonce ani nevadil očekávaný happyend. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale jo, dám čtyři, i když si je asi tak docela nezaslouží.:-) ()

otík

Slušná kostýmovka s příjemným Ledgerem v hlavní roli a spoustou dalších slušně hrajících herců. Příjemná jednohubka, která si žádné velké ambice nedělá. ()

farmnf

Přihlouplá akční komedie o svůdci z Benátek. Dialogy jsou rádoby vtipné jak jsme zvyklí z Holywoodských blbinek. Vydržel jsem 45 minut. Mistr Federico to naopak zvládl tak, že dodnes poslouchám soundtrack a baví mě. Jeho zpracování jsem viděl již 6x. 2 hvězdy za zajímavou kameru a krásu Benátek. ()

h.epy

Od filmu z roku 2005 bych přece jenom očekávala filmové tríčky na úplně jiné úrovni... Ovšem, i když to zajisté nebyl záměr, neskutečně mě pobavily! :-D Jsou to sice slabší čtyři hvězdičky, ale já mám pro Heatha prostě slabost. ()

chelseaman22

Na tento film jsem se velice těšil, ale hned úvod samotný doslova "rozbořil" mou představu a dobrém pokoukání. Úvodní scéna, kdy matka opouští syna kvůli milenci byla jen stěží pochopitelná (pro pány). Poté se děj začal rozjíždět. Poslouchatelná hudba, Heath Ledger á la Casanova a hned několik zápletek najednou. Bohužel film sklouzl spíše do sekce pohádek. Kdyby na konci byli milenci popraveni, o filmu bych nějakou dobu přemýšlel, ale ten nejdobřejší konec, co jen jde, není ničím novým a hlavě, ne zajímavým. 60% za Ledgera, hudbu a krásné Benátky. ()

Sokkk_y

Casanova je úplně výborný film od námětu po obsazení. Začátek sice nebyl nějak ideální (popravdě řečeno jsem si dokonce říkal, na co jsem to zase šel), ale další minuty mě přesvědčovaly, že se rozhodně nebudu nudit. A také ne. Role Casanovy je na Ledgera jak ušitá, stejně jako role biskupa na Ironse. Jako Francesca by se mi více líbila Keira Knightley nebo Monica Belluci, ale možná je dobře, že Hallström obsadil méně známou Millerovou. Celému obsazení vévodil Oliver Platt, jehož role Janovského kupce mu seděla úplně na míru. Ačkoliv jde v Casanovi spíše o komedii, nechybí zde jemný nádech erotiky (?) a ironie. Byly zde scény jak humorné (Casanova a prasátko před domem Francescy), tak i zcela vážné (let balónem). Především se mi líbily takové ty "orgasmu plné scény" (omlouvám se za tento výraz,), kde vždy něco rozmáčkla Casanovova snoubenka. Casanova je zkrátka skvělý film a musel bych se "praštit" do hlavy, kdybych nedal pět hvězd! ;o) ()

Magneto

U mňa sklamanie na celej čiare,avšak iba vďaka obrovským očakávaniam..Od Hallströma som som zvyknutý na svižné a podmanivé spracovanie,toto ale vyzeralo ako televízny film...Po dlhšom čase sa proste sekne každý.Nič proti hercom,taký Oliver Platt nesklamal,ajkeď sa mi zdá že jeho potenciál nebol využitý naplno ()

Ivush

No páni :).Tenhle film mě úplně okouzli....No...Možná mě okouzlil spíš Heath Ledger, který mě okouzloval vždy i v jiných filmech ;).Nebo ty Benátky? Nevím, čím to je, ale snad i tou emancipovanou S. Miller. Připadala jsem si, jako v pohádce. ()

Ryuuhei odpad!

Ledgera mám rád, ale z jeho role Casanovy mé srdce rozhodně nezjihlo. Troufnu si říct, že film působil až manipulativně - když už jsem myslel, že musím mít tak tříčtvrtinu za sebou (hurá!), ukázalo se, že uběhla ani ne půlhodina (a do háje!). Od prvních minut děsivá nuda, komedie téměř nepřítomna, emoce už vůbec a taky by mě zajímalo, jaký trotl označil tento film jako „dobrodružný“. Neskutečná příšernost, kterou nezachraňuje takřka nic. Pořád si říkám, co tohle mělo být? Omalovánka s tunou nesmyslných dialogů? Pro mě velké filmové utrpení s nepochopitelně vysokým hodnocením. A ano, i těch 10% dávám víceméně z milosti. Ohledně tohoto snímku se dobrovolně oddávám celibátu. Nikdy víc! ()

lennyd

Giacomo Casanova (Heath Ledger), legendární proutník brázdící Benátky 18.století, nenechávající jedinou sukni na pokoji. Francesca Bruni (Seanna Miller), nadaná spisovatelka píšící pod mužským pseudonymem, hledající tu pravou a jedinou lásku. Dva zcela odlišné přístupy k lásce a životu vůbec, až do okamžiku, kdy mezi nimi přeskočí ona pověstná jiskřička. Dokáže obelstít janovského obchodníka se sádlem Paprizzia (Oliver Platt), dávno domluveného snoubence Francescy? Dokáže se ubránit nařčení vatikánského inkvizitora Pucciho (Jeremy Irons) ze smilstva a kacířství? Ale hlavně, dokáže se Casanova změnit natolik, aby Francesce dokázal, že je hoden být její lásky?../Lasse Hallström se částečně odklonil od svých předchozích vážnějších filmů a vrhl se do vod romantické komedie (zábavnou složku zde obstarává převážně Oliver Platt v roli janovského obchodníka). Mám pocit, že ke konci filmu se už i sám Hallström začal trochu motat v tom, kdo s kým kdy a proti komu, nicméně v závěru z toho vybruslil velmi elegantně. Hlavní roli známého proutníka si střihl Heath Ledger, ale zde něco k dokonalosti chybělo (možná trochu více rebelství z Patricka Verony z 10 důvodů proč tě nenávidím, by Casanovovi určitě prospělo). Z ostatních stojí za pochvalu již výše zmíněný Oliver Platt i chladný inkvizitor Jeremy Irons. Celý film je podkreslený příjemně padnoucí vážnou hudbou. ()

asirtes

Giacomo dokazuje v Histoire de ma vie, že je King rokokovej "taškařice"! Hallström ťahá hlavne v druhej polovici esá z rukávu a hlava nehlava nás jebe po gebuli v 30 palcovom bubne v rytme solfeggios naháňačiek. Ešte sa točí... ()

OHI

Taková obyčejná, nijak extra zábavná fraška...Navíc ústřední milenecká dvojice ja hodně bezvýrazná. ()

Timak

Pěkné, svižné s dobrými herci. Začínám mít Ledgera opravdu rád. Jeremy Irons tak jak ho známe. Prostě pěkná komedie na nedělní dopoledne. Rozhodně jsem se nenudil a také jsem se zasmál. Splnilo to mé očekávání. ()