Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Anderton

Čakal som nejakú historickú drámu (nečítal som pred vzhliadnutím žiadne recenzie),dostal som maximálne výživnú komédiu, skoro až frašku, pri ktorej som sa niekolkokrát schuti zasmial a vačšinou spokojne usmieval. Najviac sa mi páčila postava Olivera Platta, ktorá by bola vo vačšine filmov na konci odpísaná, tu sa to ale zvrtne trochu inak. Scenár je chytrý, ten záverečný zvrat je skutočne podarený. Sienna Miller je tu neskutočne krásna. ()

dzej dzej

Nenáročná hříčka při jejímž natáčení se všichni na place evidentně dobře bavili a stejně dobře se baví i divák... Povinnost pro milovníky Heatha Ledgera, Benátek a malých selátek. ()

swamp

Velmi příjemná oddychovka na nedělní večer. Čekal jsem historické drama, ale když jsem uviděl Ledgera, bylo mi jasné, že tahle verze Casanovy bude mít komediální náboj. A Hallström si s tím poradil hladce. :) ()

Sašenka165

Hodně příjemná komedie (nebo co to vůbec je :) ). Hlavně se nesmí přemýšlet nad reálností děje. Když přistoupíte tvůrcům na hru, královsky se pobavíte. A já jsem přistoupila, takže jsem se dobře zabavila. Jistě, je to odhadnutelný film, ale milý, plný vtipných paradoxů a perfektních (až sitcomových) scének. Všechno to podtrhuje hezká hudba, která se úspěšně snaží tvářit jako klasická. Herecké výkony také nepatří k nejhorším, takže proč ne? Klidně bych se podívala znova. ()

Fingon

Pohodový, nic neřešící snímek - a možná právě proto se mi ze tří Hallströmových filmů viděných v jednom dni líbil nejvíc. ()

Slarque

Vypadá to jako kostýmní romantická komedie, ale tvůrci zřetelně sázejí hlavně na část komediální. Ta je bláznivá až fraškovitá a všechna ta rádoby romantika vedle ní vypadá nezajímavě. Heath Ledger je v pohodě, ale film zachraňují Oliver Platt a Jeremy Irons, kteří se ovšem objeví až těsně před jeho polovinou. ()

Arsenal83

Prekvapujúco dobré, dejovo bohaté, zábavné a životu verné. Aspoň teda čo vieme a vieme si predstaviť. Heath Ledger zanedlho svoju iskru navždy stratil, ale inak, ak by sa film točil tak o 30 skôr by Casanovu možno hral Jeremy Irons. Ksicht nič moc, ale on mal vždy zálusk na chlípne role. ()

Vitason

V Benátkách jsem byl třikrát. Je to zajímavé místo, ale přece jen špinavá, smradlavá voda, černoši snažící se prodat vám papírového Mickey mouse, který sám tancuje a náměstí Marca Polla plné holubů a jejich ,,produktů", mi nikdy nepřišlo tak atraktivní jako Benátky v podání Lasse Hallströma, kde je každá dáma v barevné róbě překrásná a miluíjcí. Kde město žije karnevalem, vše je krásně barevné a mezi tím vším se pohybuje proslulý milovník Giacomo Casanova, který dokáže učarovat každé dívce. Ale co se stane, když nějaké dívka učaruje jemu a on se zamiluje. Navíc je již zaslíbena jinému a je to militantní feministka. Známému svůdci nezbude nic jiného než rozjet hru plnou záměn identit v pohodové komedii se skvělými herci, scénářem a kamerou, kdy se člověk ani jednou v příběhu neztratí, ale o to více se nasměje. ()

Chrustyn

Hallström ještě v době, kdy se nesoustředil na prvoplánové, kýčovité romance. Slušné a velice dobře obsazené zpracování, známého italského milovníka, které sice z dané látky netěží maximum, ale pobavit dokáže slušně. ()

marhoul

Hnusné paruky, účesy, odfláklé kostýmy, což filmu vyrazně vizuálnè ubírá, ošklivě zmoedovaná i jinak pohledná Sienna, režijně nezvládnuté. Nezachránili to ani Heath a Benátky. Co dávali Francouzi v šedesátých až osmdesátých letech levou zadní v žánru historických potřeštěných komedií, a že nás dokáže čaato pobavit dodnes, tady dopadlo tragicky. Casanova střídá ojedinělé příjemné momenty se scénami trapnými, dialogy drhnou, rozpaky se táhnou celým filmem. Chybí jiskra, šmrnc, elegance, lehkost, člověk kroutí hlavou i nad Jeremym. ()

Roman.Ticka

Heath je roztomilý Casanova, nedivím se tomu zástupu chtivých dam... :-) Ale víc jak půl hodiny před koncem nám vypli elektriku, takže si to dílko zhodnotím příště, snad. :-) ()

claudel

Tahle veselá, rozpustilá renesanční komedie se velmi povedla. Přispívá k tomu vysoký počet slavných herců, vtipná, situační zápletka a značná pozitivní energie, která celou dobu na diváka sálá. Jeremy Irons jako rádoby krutý a strach nahánějící inkvizitor byl fantastický. ()

prome

Velice příjemný film, kterému u mě sráží hodnocení pár scén, který se vůbec do celkového pojetí filmu nehodí (například bojová scéna na konci). Je to škoda, ale dlouho jsem přemýšlel, jestli tomu nedat nakonec o hvězdičku více. ()

Kamca_

Nejvíc se mě ve filmu líbila atmosféra Benátek. To nemělo chybu. Jinak jsem hodně spokojená jak s výběrem herců tak i s jejich výkonama. ()

Mordenroth

Na nedeľný chladný a upršaný večer ako stvorené. Heath Ledger ukázal svoj herecký talent, Irons a Platt sú úžasne vtipní. Netradičné poňatie známeho príbehu, ktoré pobaví a možno aj poučí. Naviac disponuje aj nádhernou hudobnou kulisou. Rozhodne som sa nenudil. 70% ()