Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Mickalle

Na scéně se točí plno krásných dívek což hnedka na hodnocení přidá. Ale né fakt herci byli tomuto filmu šiti na míru, skvělý prostředí a jak byl zapomonutý začátek spjat s koncem to se mi taky moc líbilo, holt maminka nám vždycky pomůže, když je nejhůř :o) ()

sek

Velmi příjemná oddechová podívaná. A kdyby některé digitální triky nebyly tak strašlivé a v příběhu bylo o dvě-tři záměny méně, tak... :-) ()

SonG

Dobrá uspokojující podívaná se vynikajícím Heathem Ledgerem a Siennou Miller......Sem tam mne zachvátil pocit, že se film vleče, ale dobrý konec to nakonec napravil.....80% ()

Kate...

Zdání klame, a proto první myšlenky o jednoduchém příběhu se rázem změnily v pěknou propletenou taškařici, často humornou, záludnou a rozpustilou, hravou s více než pohádkovým koncem v té správné atmosféře Benátek 18. století. ()

applause

Moc hezký film, který nikdy neomrzí. Krásné prostředí, myslím, že i správně vystřihnutá doba, vtipy, romantika. A samozřejmě hvězda Heath. Myslím, že tahle role mu celkově z filmu, kde hrál, po roli Jokera sedla nejvíce a neumím si tam představit někoho jiného. Doporučuji. ()

Antabelus

Nemastná, neslaná podívaná s jakousi snahou o případnou komedičnost či dramatičnost všeobecně nicneříkajícího děje. Původně jsem byl pro 1 hvězdu, nicméně závěr jisté kouzlo skrývá. ()

shyster

Příjemně odlehčená romantická komedie (určitě ne drama). Má to náběh na 4 *, ale závěr mě zklamal (myslím tím všechno od popravy - to je tragédie). Přínosem jsou určitě hezké herečky. Heath Ledger mě překvapil - na rozdíl od toho prkenného hereckého výkonu v Zkrocené hoře (no jo homosexualní styk někdy dělá problémy zadní partyji lidského těla) ()

Streeper

Slyšela jsem o něm, ale seznámila jsem se s Casanovou až teď. Heath Ledger byl určitě skvělou volnou do této role, v poslední době jsem s ním viděla tolik filmů, že si uvědomuji, že to byla velmi schopný herec, který dokázal zahrát cokoliv, škoda, že musel odejít tak brzy. Navíc mu to ve filmu skvěle funguje se Siennou Miller. Příběh je ale trošku slabší, místy jsem se vážně nudila, Jeremy Irons moh být trochu více zlejší, víme že to umí, do té role nedal všechno, co mohl. Jinak atmosféra filmu a hudba úžasná, ale něco tomu prostě chybělo. ()

zuzinka2

Lasse Hallstrom se chopil Casanova a zpracoval ho na něho netradičně. Je to vtipný, odlehčený a rozverný film s příjemnou hudbou, dobrými hereckými výkony jak mladých tak hlavně starších herců, krásnými kostými a nádhernou atmosférou Benátek. A potěšil mě i konec, který do filmu naprosto zapadá. ()

tomtomtoma

Tento film mě naopak velmi příjemně překvapil svou komickou stránkou, která vyobrazuje Casanovu (Heath Ledger) jako muže, který se na první pohled zamiluje do nepoddajné Francescy Bruni (půvabná Sienna Miller) a je pro získání jejího srdce ochoten podstoupit nejedno dobrodružství a obětovat dokonce svůj život. Ale protože se jedná především o komedii, vše probíhá poměrně vtipně a jediné co mohu vytknout je moc perfektně akčně precizní závěr. Ale tento fim má mnoho půvabných postav. Ctihodná panna Victoria (Natalie Dormer), která je nadržená a obzvláště na Casanovu, kterého si ma brát, Francescy bratr Giovanni (Charlie Cox), který je do Victorie zamilovaný a z plachého mládence se stává "novým" Casanovou. Fancesčina matka Andrea (Lena Olin) do které se na první pohled zamiluje původně Francesčin snoubenec Papprizzio (Oliver Platt), Casanův sluha Lupo (Omid Djalili), benátský dóže (Tim McInnerny). A samozřejmě biskup Pucci (skvělý Jeremy Irons), vrchní inkvizitor, jehož největším přáním je zatknout Casanovu a popravit. Což se mu sice skoro povede, ale právě jen skoro. Velmi zábavně vtipný film, který si utahuje z církve a z Casanovy činí romantickoakčního hrdinu. ()

PEEPA

Neni to tak spatne, jak by se ze znamky mohl zdat. Teda vetsinu casu. Je to celkem vtipne (az na nekolik vylozenych trapnosti) a herecky zajimave (Oliver Platt!), monumentalni hlasita hudba slozena predevsim z klasiky nekdy pusobi az rusive. Privetiva a osobita rezie a kamera. Pribeh nikoliv spatny, ale pak se to dvacet minut pred koncem zlomi a speje to tak trochu k tragickemu vyzneni a zaveru, ktery se mi nelibil a spise me znechutil. Do te doby to bylo tak na 7/10, konec to sestrelil. Je to neco mezi Piraty z Karibiku (ti jsou vtipnejsi a herecky lepsi) a Pride and Prejudice (pribehove a herecky lepsi). Ma to podobne zmrseny sladky hollywoodsky konec jako Pirati. A Pycha je proste o tridu vyse. Navic hlavni zenska role neni tak zajimava jako Keira (predevsim v Pyse :-P). Da se to, neurazi to, damy si to mozna vychutnaji vice nez ja, ale nejni to zadny zazrak a nejhorsi film Hallstroma, co jsem videl. 6/10. ()

Wormboy

Ani vo sne by ma nenapadlo,ze sa mi bude Casanova takto pacit. Film je tak strasne preromantizovany, preumelkovany a zgicovany az sa nan neda prestat divat a napokon je nesmierne zabavny, vtipny a v konecnom dosledku velmi mily. Vsetci zucastneni sa dozaista velmi bavili a vsetkym ich ulohy sadli ako sa vravi, ako rit na serbel. Ledger je v pohode, Siena Miller obdobne, no ale Oliver Platt a Jeremy Irons, tak ti su uplne skveli. Dalsi velmi dobry a oddychovy film z osvedcenej svedskej dielne. ()

lakikaki

Vtipný, zábavný, no predovšetkým veľmi svieži a pozitívny film, ktorý vám zaručene vyčarí na tvári úsmev. Tempo sa našťastie nikde nestráca a čo sa hlavného predstaviteľa týka, Heath Ledger možno na nejakého Casanovu nevyzerá, no svojej úlohy sa zhostil viac než dobre. Po dopozeraní som uvažoval, že možno Casanovovi udelím hviezdičiek päť, ale s denným odstupom ostávam radšej pri výstižnejších (silných) štyroch hviezdičkách. ()

pakobylka

----- "My jsme katolická církev, my můžeme všechno …“ ----- Casanova, jak ho neznáte. Jeho příběh možná nemá takovou hloubku, jakou mohl mít, zato má originální zápletku a zábavný děj se spoustou podařených vtipných scén - a s půvabnou pointou … a především má to štěstí, že mohl využít nezaměnitelný herecký talent Heatha Ledgera pro roli Casanovy - proslulého svůdníka, který žil pro lásku a přitom neznal její podstatu … dokud nepodlehl kouzlu jediné ženy. O to víc je mi líto, že ho už nikdy v žádném novém snímku neuvidím. ()

Juto

Je to zábavný, ale hlúpy film, so zábavnými dialógmi a nádherným produkčným dizajnom. Benátky, kde sa film odohráva, nikdy neboli také úchvatné. 7/10 ()

emo

Celkom milá komédia so sympatickou titulnou dvojicou Ledger-Miller a skvelým komickým duom Irons-Platt! Miestami je to trošku rozťahané a stráca tempo, ale na dlhý večer vo dvojici je to priam ideálna zábava! Osamote skôr na 60%... ()

O´Hara

Vtipná a zábavná komedie,která ve mně dokázala probudit dobrou náladu a uspokojení.A to se povedlo jen pár filmům předtím.Navíc charisma H. Ledgera naprosto sedí pro starého známého Casanovu. ()

dr.fish

Film, do kterého bylo investováno mnoho peněz i energie, a který prošel mým životem aniž by ho jakkoli ovlivnil...60% ()