Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Mat32

Kdo čeká podobné dílo jako je jednička nedočká se. Film se spíše podobá Van Helsingovi. Napětí před akcí se nekoná, jelikož akční scéna střídá další. Děj se zastaví snad jen jednou, to aby se mohla Kate Beckinsale svlíknout. Příběh zmizel a dialogy se v podstatě omezují jen na slůvko „shit“. Stylové akční záběry vystřídali potoky krve. Jo a taky už se nejedná o válku upírů a vlkodlaků, protože všichni se zkřížili se všemi. ()

Amadeo

Zasnežené lesy, mesačný svit, pobledlá pleť, čierne latexové obťahovačky, dva ostré tesáky a veľká chuť na červenú tekutinu s vysokým obsahom proteinov. Proste upírska romantika ako vyšitá. Po dlhom čase k nám zavítala opäť sexi upírka Selene s Michaelom a spolu s ním celá Korvínovic família ( Marcus, William a Alexander ) a začínajú presne tam, kde pred pár rokmi skončili. V celku dobrá akčná upírina ( nerozmýšlajte pri tom filme , je to zbytočné ) s dobrou kamerou ( mimoriadne vydarené zábery ) s krásnou atmosférou mysterióznej noci s jej starým temným rodinným tajomstvom. Pre upírov a milovníkov upírov ****.Pre bežných divákov ***. ()

unrocker

Chvíli jsem se ztrácel kdo je vampírr a kdo je lykant, pak jsem zase chvíli neveděl kdo je čí potomek a kdo chce vlastne koho zabít, ale Kate a její oblek ala baby z matrixu je prostě skvělý.... :) jinými slovy dvojka je mnohem akčnější a vypracovanější než jednička,a hlavně děj už je takový rychlejší a pružňější a celkově má lepší náboj... :) ()

Fanak

Nepoznamenán prvním dílem jsem se podíval na Evolution v očekávání slušné béčkové zábavy ve stylu Van Helsinga. Brzy jsem poznal, přehnanost svých očekávání. Příběh byl napínavý jen díky mému strachu, že kvůli výše zmíněné mezeře v upírologickém vzdělání nepochopím nějakou závažnou dějovou kličku (haha, jak naivní), triky se za svou pouťovou digitálnost vůbec nestyděly a Cate B. celý film vystačila s jedním výrazem udiveného náměsíčníka s pootevřenou pusou a občasným lehkým zamrkáním. Přes poměrně kratší stopáž jsem spádu musel trochu dopomoct přetáčecím tlačítkem. Jak se v něcem takovém vzal Bill Nighy a především Derek Jacobi asi nikdy nepochopím. ()

eredin

důstojné pokračování, možná o chlup lepší než první díl. Závěr je sice předvídatelný ale neurazí. ()

LukeSharp

Tak nevím.Bylo to lepší než jednička,ale o moc teda ne.Tam kde byl první díl pomalý tady šlo všechno strašně rychle.Tam kde byli v prvním díle všichni prakticky vůči všemu odolní tady umírali na každou kravinu(kromě titulních hrdinů,které nezabije absolutně nic at se snaží kdokoliv,čímkoliv).A už si naprosto nedokážu představit o čem bude třetí díl když už všechny možnosti byly asi vyčerpány.Všichni nejstarší,synové,dcery,tetičky,strýcové,tchýně už jsou mrtví tak příště asi bude záporáka hrát upíří Santa Claus.Tenhle film za 65% ()

pajapal

Skvělí akční horor, s výbornou atmosférou, kterou jedničku strčí do kapsi v jakemkoli ohledu.Wiseman je skvělí režisér akčních scén, což mi při sledování jedničky zrovna nepřišlo.Film po celou dobu drží příjemné tempo a navíc lehký filing osmdesátek.Určitě velice přijemné překvapení. ()

Sir Ludvig

Prvý diel bol maximálnou vykrádačkou "dobových" hitov a dvojka je....ultra maximálnou vykrádačkou, kde sa extrahuje nielen Terminátor 2 ale dokonca Zbaľ prachy a vypadni! Tieto momenty patria medzi zábavnejšie. Zvyšok je: kolísajúco dobrá-zlá akcia, latex, stupídne dialógy, nuda a predvídateľnosť a Jeepers Creepers. ()

Grondal

Ako prvé musím po druhom vzhliadnutí tohto filmu povedať, že 3* ktoré som tomu dal predtým, a obával som sa že si ich to rozhodne neudrží, si podľa mňa tento film zaslúži. Nechápem ľudí, ktorý pľuli na prvý Underworld. Tých, ktorým by nesadol tento druhý si už viem lepšie predstaviť, ale aj tak si myslím, že tento film má všetko potrebné na dobrý film. Oku lahodiaca ústredná dvojica, slušný záporák a dobre zvládnutá akcia. Tento film si nedával žiadne vysoké intelektuálne ambície, ja som sa pri ňom bavil nenudil a to mi v tomto prípade stačilo. ()

amyth

Stejně jako v jedničce se nádherná Kate Beckinsale snaží zachránit co se dá. Nicméně hlavně sexy tělem v latexu a krásným obličejem a nikoliv hereckým uměním. Je to asi na stejné úrovni jako jednička, ale nepřináší nic nového, takže hvězda dolů. DVD na které stačí se jednou podívat a potom zahodit ()

Jara_II

Dějově opět hodně chudé, všechny tři díly by myslím bohatě vystačily na jeden film.. Kate je zde ještě odvážnější než v prvním díle, přesto mi do role moc nesedla. No a kromě ní si vlastně víc ani nepamatuju, a to jsem to viděl před pár hodinama.. ()

Mykhaluu

Tak tady se už bavil jen tatínek... :) Já se dodíval je v naději, že se to nějak zvrtne. Nezvrtlo... tedy aspoň ne k lepšímu... :) ()

hackstolle

V Lásce na stopě prosím, ale co dělá Kate tady v tom filmu, to nechápu. Byla buď v nouzi nebo sjetá, že to vzala. Snad opravdu jen ta první bitva stojí za něco, pak už je to holá snůžka nesmyslů. ()

LukKon

Pri jednotke som bol zhovievavý k stupidite scenáru, keďže tam to vynahrádzala pomerne slušná zábava zo strany akcie, ktorá nebola nijak zvlášť prehnaná a hlavne bola logická aspoň v rámci znesiteľnosti. V "dvojke" je ale všetko prehnané a aj stupidita scenáru prekročila únosné medze. ()

milanhanic

Pro mne jeden z nejlepších akčních snímku (krom filmů od Johna Woo nebo s hercem Yun-Fat Chowem). Téma: několik staletí trvající boj mezi upíry a vlkodlaky, opravdu úchvatné. Neznám film, kde by byli vlkodlaci takto skvěle vypadající (dle mého se mu nevyrovná ani excelentní kousek z Van Healsinga). A v hlavní roli stejně jako v prním díle (což je jasné, když se jedná o pokračování prvního dílu) jedinečná a nádherna Kate Beckinsale. ()

Bendiys

Prakticky pokracovani jednicky se vsim vsudy - jako by nebyla pauza mezi natacenim, jako by se to tocilo vse najednou - stejny reziser, stejna vizualni stranka, postupy, ale i prohresky z prvniho dilu zustavaji... ()

Boudyy

Mě to příjde skoro stejné jako jednička. Atmosféra, ústřední dvojice, akční scény a výprava. Mínusem je pochopitelně již dopředu nalinkovaný děj. ()

Nessos

Podle mého názoru nejlepší díl série. Akčnější, něž předchozí díly, trikově propracovanější a vlastně i zábavnější. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)