Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

cab

Nevidel jsem jednicku, nicmene tusim, jak se mohla odehravat. Snaha navazat na uspech Blade v zenskem podani se dari z poloviny. Triky uchazejici, mytologie bez inovacnich napadu, herci sterilni a atmosfera s lokalizaci presvedciva. Dobre jsem se bavil a neocekaval nic lepsiho. Vyslednych 60% je odpovidajici prumer. ()

Milan25

Jednička byla lepší. Ve dvojce je uz příliš mnoho prvků z typického amerického filmu, např. trochu erotiky v opuštěném skladišti si tvůrci asi opravdu nemohli odpustit. Vcelku se na to ale dá poměrně dobře podívat, takže za 3* ()

wosho

Jako jednička, tak i dvojka je kované béčko, které nikoho neurazí a ani nijak nepotěší. Jednou se na to podívat a dost!! ()

Bouřňák

Rozhodně horší než jednička. Jinak jsme se celkem dobře bavili, bral bych to spíš jako komedii s hororovými prvky. Film obsahuje spoustu nesmyslů, kterým se dá jedině zasmát. ()

Radim

Dvojka nabízí propracovanější a efektnější triky než jednička a některé scény jsou fakt povedené. Bohužel se už tak nepodařilo zopakovat atmosféru (JENOM tma na to nestačí), navíc nelogismů tam je už trochu moc. ()

kwoky

Takova normalni rezba. Krome naslapane akce (ktere je az zbytecne moc a objevuje se i ve chvilich, kdybyste to necekali) a perfektniho vzhledu i projevu Beckinsalove je film v podstate o nicem. Vsichni se rezou se vsema, az nakonec jsou "ti zli" mrtvi a smitec. Cekal jsem neco hlubsiho. Takhle jsou to jen horsi 3*. ()

Drc

Pořád dobrý sci-fi-fantasy film, který však v úvodu trpí značnou nepřehledností a poté zase nedostatkem dechberoucí atmosféry. Svému předchůdci se tedy asi nevyrovná, ale stále se jedná o dobrou akční zálžitost zasazenou do zajímavého prostředí. ()

MkSallam

Po scénaristické stránce ještě dementnější než jednička (ty klišé tentokrát nudili k smrti), ale co je nejhorší, totálně odfláklé a hlavně málo "vymazlené". Zatímco v jedničce neměl Wiseman problémy s nějakým tím pořádným cool záběrem, ve dvojce už to pořádně skřípe a víceméně jediné co zaujme je "zapnutí bullet-timu" jak z Max Payna. Jo, jenže co když je celej film děsná vata složená jen z nepřehledných kontaktních soubojů (efektních přestřelek je pomálu). Jedna zpomalovačka a fajn pasáž s padajícím vrtulníkem to prostě nezachrání ani náhodou. Dokonce mám pocit že ten název děsně mate, lepší by bylo Underworld: Deevolution. 4/10 ()

ThomasL

Není o nic lepší ani o nic horší než první díl. Jen mi neleze do hlavy, proč Marcus (jak uvedli ve filmu, William byl uvězněný mnoho století a Amelia, Viktor a Marcus se střídali ve vládnutí co sto let) začal bratra hledat až po tak dlouhé době a proč musel chtě nechtě zabít všechno a všechny, co na své pouti za bratrem potkal - no ona by to byla asi úplná nuda, kdyby je nachal žít. Ovšem vypadal dost šíleně, když se proměnil v létajícího zmetka. Těším se na třetí díl, protože po sobě konečně přestanou střílet a doufám, že se alespoň budou pořádně řezat. ()

Haymar

Co se Wisemanovi nepovedlo v jedničce, napravil zde (mluvíme tu čistě o technické stránce filmu), bohužel tak nějak zapomněl na všechno ostatní: atmosféra, přímočarost, schématičnost (v tom pozitivním slova smyslu) jedničky je pryč! Co nám tedy zbývá? Sice propracovanější, ale stále jen tupý recyklát původního filmu... A to je slabé! ()

Hanes88

Zde opět nechápu, proč je to hodnoceno tak špatně. Chápu, že to není bůhvíjaký velkolepý film, ale vůbec jsem se nenudil, spíše naopak. Dobrá akce a skvělá Kate Beckinsale :-). ()

Paldiny

Veru, takto som si to z kina nepamätal. Po celej desaťročnici som si Evolúciu zopakoval a užil viac než repete prvej kapitoly. Pokračovanie si polepšilo snáď vo všetkom, príbehom nevynímajúc, ale ten bol zaujímavý už v jednotke. Divák si okamžite všimne bohatšiu výpravu, podstatne krvavejší vizuál a hlavne nápaditejšiu akciu, akej sa nebojím dať prívlastok - strhujúca. Oceňujem snaživé vysporiadanie sa neduhov od minula, kde sa obstojne vysvetlil pôvod zbraní s ultra fialovou muníciou, tiež sa nadradeným rasám sem - tam postavil do cesty chudák človek, ktorý sa zázračne vojne doposiaľ vyhýbal. A vojna ? Tá úspešne zapojila tých najzlejších, čo to v 13.storočí úspešne odštartovali. Isteže Wiseman nespachlil všetko sám, doma mu určite vo vitríne stojí Cameronov T2, záverečný epilóg o svetielku na konci tunela, nemohol byť podobnejší, ale ostatné zásluhy berie za svoje a tých nie je málo. Výborné pokračovanie. ()

Klay

I když to nejsou čisté 3 stejně je dávám protože pokrok oproti prvnímu dílu je dost znatelný. Dvojka už si naštěstí nehraje na romantickou tragédii. Je to prostě béčko plné krvavé akce, s plochými charaktery kde na nějaké ty emoce není moc času. Ačkoliv ve filmu chybí třeba jen náznak nadsázky, těžko ho lze brát vážně. Herci jsou tím strašnější, čím důležitější roli mají (a naopak), svižnější než akce je snad jen tempo jakým se kupí různé logické chyby a příběh samozřejmě úplně podřadný - tyhle nedostatky lze brát za plusy právě pokud přistoupíte na to, že sledujete prostý akční výplach. Pak jsou tu bohužel mínusy, které už nelze odpustit ani takto nezávezné zábavě - strohý scénář prostý hlášek nebo nějakých oživení, nenápaditá režie a několik hluchých míst, hlavně v druhé půlce. Navíc mi vcelku vadilo jakým tempem umírali vedlejší postavy. Často jsem si ani nevšiml, že by byly nějak vážně raněné, zatímco titulní dvojice je takřka nesmrtelná. ()

Jeržik

Ještě hloupější, naivnější a nudnější než-li byla jednička (to jako ještě jde, jo?). Ale stejně tak i povrchně akčnější a efektnější. A s porcí nezajímavé, přeplácané a absolutně nepřehledné mytologie. O pochybné motivaci velké většiny postav radši ani nemluvě. Wiseman je pořád JEN a POUZE průměrný řemeslník, co nemá cit pro výběr kvalitní látky, ale umí se obklopit lidmi, co svá řemesla zvládají s hodně velkým přehledem. Jo, a taky má skvělou manželku. :-) ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)