Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Wysch

Nejsmutnější na tom všem je, že si absolutně vůbec nepamatuju prostřední část. Začátek... no budiž, závěr? No, dejme tomu. Ale co se stalo mezi tím pochybným úvodem a na hlavu postaveným koncem s nudnou a nezábavnou šarvátkou, jíž chybí trocha tý epičnosti, to naprosto netuším. Nějakým záhadným způsobem mě ale ten film vlastně i asi bavil, a tak si dám svých obligátních 55% ()

javak810i

Pokračování Underwolrdu začíná víceméně tam, kde předchozí díl skončil. Celkově je ale "dvojka" o něco akčnější, brutálnější a víc sexy (dočkáme se o Kate bez svého obvyklého oblečku ;)). Bohužel na úkor toho utrpěl trochu příběh, který je zde jen "aby se neřeklo", také všudypřítomné "vysvětlující" flashbacky mi už šly trochu na nervy. Každopádně pořád se jedná o 3 hvězdičkovou zábavu. I když tentokrát už s odřenýma ušima. ()

GodComplex

Akademicky vzato je to o neco lepsi nez jednicka. Je to serioznejsi, mytologie zajimavejsi, temnejsi, lokace se blizi vice dark fantasy, nez futuristictejsimu prvnimu dilu a rekl bych, ze i Kate je tady o neco malo vic sexy. Presto sem se u toho ale bavil min a obzvlast s blizicim se koncem se nuda zacala vkradat az prilis okate. Velkym plusem bylo ovsem zakomponovani predevsim novych charakteru navazanych na historii pribehu, skvely okridleny demon jako hlavni zaporak, ucast forefathera Corvinuse a ma oblibena tajna exile haven lokace, kde si uvezneny historik uzival orgies s upirkama za doprovodu hudby Puscifer. Nejvetsi minus pro me byl pokles kvality ozvuceni a hudby oproti prvnimu dilu, i kdyz i tady se nasly lahudky viz. zmineny Puscifer v zaverecnych credits, ale jinak, co se soundtracku tyce je na tom dvojka rozhodne nejhur. 5/10 ()

Macejko

Ničím neurážajúca ani nenadchýňajúca akčná fantasy so slabými trikmi, ktorá sa berie až príliš vážne. ()

BloodyVamp

Vše stojí na sexappealu Kate Beckinsale, některých vedlejších herců co se sice snaží (Derek Jacobi, Bill Nighy), ale proti nesmyslnému scénáří nic nezmůžou. Alespoň že akce je ucházející a hudba Marco Beltramiho nadprůměrná. ()

Bat55

V podstate ide o upgrade jednotky.. Mne sa to osobne páčilo a z viac menej priemerného prvého dielu sa vyliahlo naozaj efektné bombastické filmové pokračovanie. Kate Beckinsale tradične sexi a tradične hriešne krásna, ale opäť, film má plno hluchých miest. Trojka tejto sérii potom už len nasadila korunku a zatiaľ čo 1 a 2 boli vcelku slušné, tak trojka je už podpriemerné béčko. Ale aj tak sa teším na avizované štvrté pokračovanie, pretože tam bude opäť Kate a zasa nejaké tie upírsko-lykanské potvorky. Navyše úvod je skutočným oživením tejto série, v ktorom sa príbeh odohráva v ďalekej minulosti. /70%/ ()

RAiken

Téměř nechutně přetékající nastavovaná kaše, která se Lenu Wisemanovi vymkla kontrole a spadla do těch nejhorších béčkových vod. Nevýraznou režii a ochablý scénář nezachrání ani triková výbava a stylový pohled na všechny ty upírky a lykánky. Zabaví snad jen díky výtečně zabijáckým křídlům hlavního netopýrka a rozhodně potěší díky latexovému kostýmku hlavní hrdinky. 2 potěšeníčka = 2 hvězdičky... ()

suicide

Ano, a máme tu pokračování! V jedničce si tvůrci nenechali k pokračování otevřená zadní vrátka, ale spíše hlavní vrata od stodoly - a to doslova. KDyž už jednička nic objevného nepřinesla, dvojka nebude výjimkou. Vždyť co najdeme ve stodole? Slámu, přeci, ale kvůli tomu jsme nemuseli přeci točit film. Pravda - když vezmete vidle a to seno trochu prošťoucháte, možná najdete schovaného nějakého shnilého mutanta či upíra, ale o takováto smrdutá překvapení za každou cenu nestojím... nejsem vidlák z amerického středozápadu, abych se v této činnosti vyžíval.... ()

movieband

Od druhé dílu jsem si sliboval mnohé. Nejvíc mě na něm táhl upírský zjev Marcuse, který je namaskovaný na výbornou. Samotná Beckinsale ničím větším nepřekvapí a děj, mimo lepšího záporáka oproti prvnímu dílu, nemá velice nic, co nového poskytnout. Divák hodinu a půl sleduje adrenalinovou honičku, ve které jde o závod s časem... Počkat já napsal adrenalinovou? Mýlka, to bylo u třetího dílu. V tomhle tkví nízká kvalita Evolution. I navzdory ději, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc napětí, a i navzdory tomu, že se v Evolution jde vyloženě z akce do akce, tak jsem se do děje nemohl víc dostat a prožít si to napětí s adrenalinem, které očividně pulzovalo v žilách obou hlavních protagonistů Závěrem.. Evolution je o něco kvalitnějším následovníkem svého staršího bratříčka, ale ne zas o tolik, aby se dal vynášet do nebes za své kvality. Druhý Underworld účel pobavit dozajista splní. Jen na několikáté shlédnutí (počítal bych už tak třetí) by divákovi asi nevadilo z půlky filmu odejít a vrátit se před koncem. P.S. Důvod proč považuju Evolution za kvalitnější, oproti prvnímu dílu, je působivější děj a kvalitnější záporák. 72% ()

Gorehound

Po všetkých stránkach efektívnejšie ako jednička. Viac krvi, mytológie, akčnejšie, väčší spád aj viac emócií. Síce sa to, ale len trošičku, miestami príbehovo zamotáva samo v sebe, v snahe po komplexnosti, alebo to sa dá pochopiť. Finále v zasneženom zámku paráda, Kate ako vždy taktiež. ()

Damiel

Underworld: Evolution režiséra Lena Wisemana je typická popcornovka z rodu Van Helsingů nebo Mumií. Když přistoupíte na její pravidla, čeká vás hodinka a půl dobré zábavy. Nečekejte hluboké myšlenky, ale krvavý akční nářez, prošpikovaný mnoha efekty. Oproti jedničce má Evolution sevřenější a propracovanější příběh (pomáhají mu zejména flashbacky do dávné minulosti, vysvětlující všechno, co bylo jen naznačené), děj letí jako kola formule 1, že nemáte kdy se začít nudit. Výborná je opět vizuální stránka, dekadentně po-temnělý svět do sebe až na dvě výjimky nevpustí jediný sluneční paprsek. ()

Desperado

Prekvapivo údernejšie než prvý diel, mnoho zachránili skvelé akčné scény, ktoré v jednotke boli pre mňa utrpením. No Bladeovi či Near Darku to ešte stále môže len závidieť. ()

Remedy

Stejně jako v prvním díle těží Underworld: Evolution především ze skvělé vizuální stránky, výpravy a překrásné Cate Beckinsale. Předvídatelný děj, kostrbatý scénář a nevýrazná režie shazují laťku prvního dílu na 3*. ()

Toshiro

Akční slátanina s rádoby tajemným přiběhem. Tajemným příběhům totiž nesvědčí neustála konfrontace hlavních hrdinů a naopak akčním filmům zase škodí nesmyslné bláboly. Elfský kostýmy upírů z 12 století hned na začátku naznačí celkovou úroveň. První díl se dal skousnout podstatně lépe i co se herecké nemohoucnosti týče. ()

dawe04

Od začátku zběsilá jízda, kde si upejři ani přerostlí vlci neberou servítky. Příběh se snaží chytře doplňovat jakousi "mytologii," ale všichni víme, že Underworld je především zábava s nezbytnými metry latexu, litry krve, cool temnoty a digitálními bitkami. Zábavnější, krvavější a béčkovější než jednička. ()

dom156

Jediný rozdíl oproti jedničce je, že přibylo více akce na úkor hloubavých rozhovorů. Kvituji počáteční uvedení do děje, které mělo přijít už v minulém díle, ale lepší pozdě než nikdy. Jinak nemohu hodnotit stejným způsobem, když jsem dostal stejný suvenýr po druhé za sebou. Spíše nedoporučuji. ()

higuain

Evolution nijak nevybočuje z průměru prvního Underworldu. Je to opět stejně ujetý béčko, který je přes všechny zápory poměrně zábavný. Celá ta mytologie má velmi zajímavé rysy a je opravdu škoda, že je v mnoha ohledech tak nedomyšlená, protože potenciál v ní je podle mě daleko větší. Už jenom proto, že v ní hlavní roli hraje (už skoro odhalená) Kate Beckinsale. ()

Aleee89

Nic jsem od tohoto filmu nečekala. Jednička byla tak akorát a na to, jak tenhle typ filmů nevyhledávám, skoro musím říct, že se mi i líbila. Dvojka taky nebyla špatná, nasadili na nás trochu více akce, ukázali lepší efekty, odsunuli příběh. Nebylo to špatné, řekla bych, že tak na stejné nebo podobné úrovni jedničky. Ale takové filmy opravdu nejsou šálek mého čaje a proto nemůžu hodnotit výše, jelikož mě to nebaví tak, jako jiné filmy... ()

Fanucci

Blbost, ale poměrně zábavná s pěknými efekty. Mně to v kině uběhlo poměrně rychle. Slabé 3 hvězdičky... ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)