Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Filmárik

Zhruba rovnaký zážitok ako pri sledovní prvého dielu. Všetko je tu studeno modré, Kate je rovnako sexi a Speedman má rovnako tupý výraz ako predtým (dokonca až tak že by mohol konkurovať Benovi Afleckovi).Celkovo však slušný popcorník ktorý nenudí. ()

Torgal

Hoci prvý diel sa mi predsa len páčil viac, dvojka je horšia len o malý kúsok. Kate Beckinsale je v latexe neskutočne sexi a wannabe cool akcia bola tiež prekvapujúco na veľmi slušnej úrovni. Môj hlavný problém je s mytológiou celého sveta vlkolakov a upírov, ktorá mi v tomto podaní moc nevonia. Ako odpočinkový film na jedno pozretie je to ale dobrá voľba. 6/10 ()

GIK

Naprosto zbytečné pokračování kvalitního filmu. Všechny dobré nápady byly vyčerpány pro první díl a ve druhém se už jen mlátí prázdná sláma. ()

Jeand´Boa

Ať mi nikdo netvrdí, že nám tu vzniká nová napínavá série... vždyť k tomu je přec zapotřebí více než jen natočit k jedničce dvojku... potřebuje to přece zajímavý příběh, který se dá rozvíjet (nezlobte se na mne, ale toto je úplně jiná situace - ta mytologie, co se tu má vytvořit, je dost slabá), a také si to žádá kvalitu samotného filmu - dvojka je snad ještě horší než jednička ... jestli Wiseman chtěl natočit opravdové akční trháky, měl si s tím víc pohrát - hlavně ty triky, Lene ... ne každý má oči jen pro vnady v latexu, jsou i lidé, kteří si všímají jiných složek snímku... ()

parabellum

Máme tu pokračování akčně laděného fantasy hororu Underworld:Evolution, se zbytečně složitou zápletkou kterou ocení znalci prvního dílu. Radím všem nejlíp si užijete když necháte mozek ve sklenici od okurek na vašem nočním stolku a necháte se unášet kvalitními akčními sekvencemi, kde po zuby ozbrojená ústřední dvojce zápolí s mnohonásobnou nadpřirozenou přesilou. ()

kamil0606

Vcelku solídne spracovanie veľmi dobrého hororového fantasy námetu(upíri,lycani). Príbeh samotný je pomerne slabý pretože sám o sebe je veľmi krátky ale je doplnený množstvom flashbackov. Akcia je veľmi surová a krvavá, hudba je vynikajúca, efekty tiež a atmosféru dotvára ešte i prostredie(všetko je v tmavých a temných farbách). Ale chýbala tomu nejaká veľkoleposť alebo väčšia prepracovanosť. Ale keďže sa Kate Beckinsale v tom jej sexi latexe(aj bez neho) ohľadne krásy a sexappealu vyrovná málokto a keďže je na obrazovke skoro stále, na 4 hviezdy sa Underworld:Evolution vyšplhá ... ()

Grimlok

U jedničky jsem se bavil. U dvojky jsem se nudil. Hybrid mohl vypadat o dost líp, je takovej nemastnej, neslanej. Kate to v latexu sluší. ()

Manhattan

Jedna hvězda za Kate a druhá za mutanty jinak nic víc. Co dodat na jedničku určitě nemá ale dalo se to očekavat tak že zas tak velké zklamání to nebylo. ()

tomik99

Druhý díl zabrousí trochu do minulosti a snaží se celou mytologii Underworld (jestli to jde vůbec takhle napsat) rozšířit a prohloubit. Místy se to dokonce i povede a občas jsem měl pocit, že sleduju lepší film, než jak mi ho tvůrci prezentují. Brzo ale děj spadne na svou standardní úroveň a jde v šlépějích prvního dílu. Efekty se sice zlepšili, ale o mistrovském díle se mluvit také nedá. Práce s jednotlivými postavami je nulová a žádná postava nevyčnívá, ani není příliš zajímavá. Děj je o chloupek lepší než v prvním díle, stále je to hodně (ale opravdu hodně) béčkový film. Fanoušci prvního filmu si jistě přijdou na své a nebudou zklamaní, kritici prvního dílu by se měli tomuto pokračování raději vyhnout. ()

Bollek

O trochu slabší než jednička, hlavně kvůli horšímu příběhu. Ale pořád mě to dost bavilo. Alespoň tu bylo více akce a méně zbytečných dialogů. ()

LyBerion

Pro mě osobně se kvalitou a očekáváním Evolution vyrovnal jedničce a rozhodně nehodlám oplákávat co mi tu chybělo a čeho bylo příliš. Děj se musí někam pohnout a myslím si, že tenhle krok by neměl nikomu nijak zvláš't uškodit. ()

Plechpetr

Možná o fous lepší jak minule. Ale Wisemeň (se) neuhlídal a naporcoval nám kupu celkem blbě snesitených keců. Ty dialogy jsou fakt špatný a ještě špatnější. Uvidíme co dál no. ()

Torpid

Latexová Kate Beckinsale je jedním z největších sex symbolů posledních dvou dekád a světe div se, zároveň dobrá herečka. Navíc v téhle přímočaré temné gothic fantasy hraje i pár kvalitních herců. Ten, kdo má rád žánr a neprotáčí oči ze soubojů upírů s vlkodlaky, nechť se na tuto sérii podívá a začne určitě prvním dílem z roku 2003, protože a jelikož kvalita lineárně klesá až k pátému dílu. I ten však stojí za vidění, pokud se tedy k němu prokoušete těmi předchozími. ()

HawkeyP

Možná je to tím, že jsem od toho nic neočekával, ale opravdu mi připadá, že tohle pokračování je oproti hloupé a nudné jedničce přece jen jistý mírný (jen mírný) krok vpřed. ()

Ufon

Pokud chcete zajít do kina a dokonale vypnout a jen se nechat unášet akcí, je tohle film pro vás. První díl byl podle mě přeci jen o něco lepší, nápaditější a méně absurdní, ale v tomto to zase Kate Beckinsale víc sluší - ta v roli Seleny vůbec dává nový význam slovům žena-vamp, i když obě erotické scény (podruhé myslím silikonovou upírku u kronikáře) se příliš do temného filmu příliš nehodily. Žánr upířích filmů je tímto kouskem obohacen desítkami nápadů na skvělou akci, moc hezkým ztvárněním vlkodlaků a koneckonců i výlety do minulosti zde mají mimořádné kouzlo. Pro mě oba Underworldy tvoří vrchol žánru, na které Blade, nebo nedej bože něco jako Van Helsing, nemají ani omylem. A vůbec mi přitom nevadilo, že se dal děj půl hodiny před koncem už předvídat - bylo přitom totiž stále na co koukat, což u druhého Underworldu prostě platí od první do poslední minuty. ()

Ajvngou

průměr jako hrom. Navíc pro někoho kdo neviděl první díl to musí být ze začátků slušně matoucí. Já ho sice viděl, ale stejně jsem byl párkrát mimo. Scénář je, jak už napsal Isherwood, poněkud vedle a několikrát za film si určitě položíte otázku,,, jak to že...? proč to je takhle... ? Ke konci to jakžtakž nakřupe do sebe, ale... Jinak rozhodně sem tam příjemná podívaná řízlá kbelíkem popcornu ve vaší ruce. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)