Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Otakara

Ale tak není to tak špatný, aby to muselo mít jenom 34%; horší filmy tu maj víc %. Příjemnej rodinnej film. Nic extra, ale neurazí to a má to i pár vtipnejch scén. ()

JARDAHONDA

Obrovská bublina,film natočila Marie Polednáková,to bude bomba,říkali lidé před vstupem do kina....Po zhlédnutí filmu to už ,taková bomba nebyla...Najednou lidé zjistili,že film byl vlastně oničem...Spousta dobrých herců se na tom podílela,ale i tak chabé,bez štávy...Závěr : podprůměrný film.. ()

LEOM

Absolutní degradace předchozích dvou filmů na toto téma. Paní Poledňáková buď senilní, nebo ztrácí soudnost, nejde mi na rozum, že ten samý mozek, který dal vzniknout Velrybě, nebo Polepšovně. Tohle je ve srovnání s těmito dílky (kterému se nelze vyhnout) špatný vtip. Přiznám se že jsem to nedal tzv. na jeden zátah, vtipy trapný, výkony naprd režijním počínaje. Jedna z pěti za Postráneckého jinak odpad. ()

Flexa

Za dědu Pepika a vychovatelku Boženku. Všechno ostatní nestojí za nic. Příběh nijaký, plno zbytečných pasáží, nesympatické postavy. That's all. ()

BigJohn02 odpad!

Tak tohle je průser... Buď na tom byla paní Poledňáková finančně hodně bledě nebo ji někdo ukecal, aby natočila tenhle shit. Nezajímavé, nevtipné, hloupé... A do toho ty debilní popěvky... Když si vzpomenu na ty staré dva filmy se skvělým Tomášem Holým a krásnou Janou Preissovou, tak ve srovnání s nimi je TOHLE fakt k pláči... ()

Profík

Určitý potenciál to mělo a některé postavy byly docela snesitelnéa dalo se je sledovat. Ale bohužel hrozní dětští neherci a chaos ve scénáři a trohu moc nesmyslů jen tak, aby se něco dělo. A ještě je to moc dlouhé. 30%. ()

ES13

Nemam ráda český filmy, ale tenhle společně se ,,S tebou mě baví svět" je jeden z filmů, který mě prostě nadchli. Líbí se mi, že je to točený v přírodě, doslova na škole v přírodě, což je super. Děti jsou fakt hvězdy v rozletu, protože já bych takovouhle roli zahrála leda těžko když sem byla v jejich věku. Postránecký je pro mě herec, kterej mě dokáže vždycky rozesmát. A v tomhle filmu se mu to povedla hodněkrát. ()

bedihost

Film by mohl mít velký potenciál i bez Tomáše Holého. Jen ho natočit úsporněji. Děj plynoucí v několika rovinách se zbytečně tříští. Stačil úvod, rozvinout děj v Tatrách a závěr. Měně postav.Jasná dějová linie.Tak jak to známe ze "Stoličky" nebo "Polepšovny". V jednoduchosti je úroveň. A film mohl získávat ceny. Takto vznikl střihový, nákladný a zamotaný film. A herecké obsazení: Etzler, Schneiderová a dětské role jsou dobré. Mádl, Postránecký a Holubová to je přímo katastrofa. Role paní Holubové mi připadá jako dodatečně napsaná na nečí příkaz. Ona nesmi asi chybět v žádném českém filmu. Mádl jako Vašek vyzněl nepřesvědčivě a nafoukaně. Jednu hvězdu navíc za písničku : "Máme doma Obludu" Celkem tři hvězdičky. ()

Mixerka

Víííítkůůů.. Amáálkóó ...! Ten film mi leze na nervy. Už jen jak je tam pitomě dojemná hudba. Hlídat děti na výletě je o nervy, což teprv natočit o tom film... Vítečku, běž si hrát. Dávám hvězdu pro Evu Holubovou. Příjde mi, že je jako záchránářka českých filmů, díky ní ty filmy jsou o nějaké ty procento(a) lepší. ()

Santana80 odpad!

Další český film který mě jen utvrzuje v tom že se u nás dávají peníze jen na blbosti. Dlouho jsem neviděla tak nezábavnou komedii. ()

andy60

Sledování filmu u mě nevyvolalo vůbec žádné emoce - mám na mysli kladné. Bohužel těch záporných bylo hned několik: neskutečně otravná a stále se opakující písnička, duo Nekonečný + Vojtek - nechápu smysl jejich postav, které tam byly jaksi nadbytečné, děj, který nedokázal ničím upoutat moji pozornost (nestačlily na to ani prsa Štěpánové) a tak bych mohl pokračovat... ()

JUK_JANA

Na doporučení své kamarádky, které to zkazilo i pohled na předchozí dva filmy se mu už několik let vyhýbám a koukám, že dobře dělám. ()

benji66 odpad!

Už je to pár let, co jsem tenhle film viděl a jsem si docela jist, že k ničemu podobnému už nedojde. Tohle dílo lze považovat za první příznak toho, že se Poledňáková definitivně zbláznila. Paní režisérce se opravdu podařilo dostat z herců to nejhorší, čeho byli schopni. Tak si představte, co to asi znamená u takového Etzlera, anebo Holubové. Festival trapnosti... těžko hledat jiná slova. A typická ukázka toho, čemu se tady říká ODPAD! ()

bratr_jezek

O dvou předchozích pokračováních se dá hovořit opravdu v superlativech. Protože však filmoví "rodiče" trochu zestárli, nahradili je tváře nové. Etlzler ještě ujde, ale Timková je dost slabá. Místo Holého Mádl je taky asi šlápnutí trochu mimo. Průměr zachraňuje část točící se kolem Amálky na horách, zde je asi nejvíc humorných scén, naopak křečovitá výplň v podobě vztahů v dědově vesnici, plánů na odlet za krokodýly a noví sousede v podání hereckých "dřev" Vojtka a nekonečného zbytečně dělá z dobré komedie guláš. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková