Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Circumscriptor

Komentár sa viaže na seriály "Little Britain, Little Britain USA a Come Fly with Me: "When people in Britain want to buy a pet, they go to a pet shop. If they want to buy a pet shop, they go to a pet shop shop. If they want to buy a pet shop shop, well, they're just being silly..." Little Britain na mňa zo začiatku pôsobila dosť bizarne, ba až odpudivo, ale čím viac som nad seriálom premýšľal, tak tým viac sa mi dostával pod kožu a na jednotlivých skečoch som začal byť závislý. Sú to trochu viac politicky nekorektní a o dosť vulgárnejší Monty Pythons plní úchylov, transsexuálov, "homosexualistov", falošných paraplegikov, morbídne obéznych položien a kadejakej inej hávede. Nie je to tak veľmi typický anglický humor, Little Britain je skôr vtipná svojou primitívnosťou. Skeče sa síce po dejovej stránke opakujú, ale čím ďalej, tým viac gradujú a nadobúdajú na zvrátenosti, čo diváka núti dopozerať seriál až do konca. Little Britain USA už bola o niečo rozvinutejšia, tvorcovia očivide nadobudli sebavedomia a nebáli sa použiť drsnejší humor (viď malá Allie Grace). A na záver tu máme Come Fly with Me. To bolo absolútne vyvrcholenie tejto britcomovskej ságy a mne osobne bolo parodovanie celej leteckej subkultúry veľmi blízke. Ani neviem, prečo mám túto množinu seriálov vlastne tak rád. Je to veľmi krátke, scenár by zvládlo napísať aj malé decko a humor je tu neskutočne stupídny, hrubý a detinský. Ale predsa len - pozeranie týchto kuriozít dokáže navodiť tak nádhernú atmosféru, aká sa dá veľmi ťažko opísať a jednoducho mám pocit, že tieto seriály si žijú vlastným životom a ich posolstvo nič nezastaví. ()

casioa....

Tento serial...u mňa prepadol na celej čiare! Vtipný je iba miestami...a tých miest..je bohužiaľ zufalo málo! Na pecky ako "IT Crowd".."The Big bang Theory" ..či "Black books" ..či nebodaj "Californication"..sa ani nááhodou nechytá!! Je to strata času :) ()

terin.manka

Takovej stupidní britskej seriál u kterého se člověk zasměje. Možná někomu přijdou některé scény trapné či hrubé,ale o tom to je. Malá Velká Británie je seriál na kterém jsem dřív trošku ujížděla a bavila se u něj. Teď bych si to ale nezopakovala. ()

klukluka

Chlapci mají nějaký problém s homosexualitou. Počítám, že je na ní založený v průměru tak každý třetí jejich vtip. Po čtyřech dílech (víc jich nedám) dokážu odhadnout pointu nebo minimálně přibližný obsah a vývoj snad poloviny džouků. A to není dobrý, že je to tak čitelný. Za mě max. 50 procent. ()

DonQ

Zdaleka to nemá kvalitu některých jiných komediálních seriálů z Británie, dokonce některé postavy a vtipy jsou vysloveně trapné. Celkově však je to vcelku příjemná oddychovka a v každé epizodě se člověk i párkrát může zasmát. Nejradši mám toho vozíčkáře a gerontofila. Lehký nadprůměr na pomezí 3-4 hvězd. ()

matolas

Už len za postavy Andyho Pipkina, Daffyda, Marjorie a Vicky Pollard musím dať plný počet. Iste, je to skečová šou, takže kvalita kolísa, ale toľko kultových hlášok v jednej šou sa len ťažko hľadá. "Yeah, I know" mi asi zostane navždy, takisto aj "Margaret, Margaret!". ()

Bohemák

Chvílemi hodně originální a zábavné, ale jsou i lepší britské záležitosti. Hodně provokující svými opakujícími se fóry o postižených lidech. A ke konci dvaadvacetidílného pásma jsem snížil hodnocení na 3 hvězdičky ze čtyř, protože to už byla prostě křeč. Škoda. Mohlo se zústat u deseti dílů a dojem mohl být podstatně jiný. ()

eagle-eye

Další ostrovní prda s geniálními, přitom jednoduchými gagy (oblíbenci: skotský hoteliér, paní M., bráchové)...:-) ()

Paity

Nechápu v čem je údajná genialita této hrůzy. Vtipné to není, je to oplzlé a často i nechutné. Ne, děkuji. ()

Sayko

Epická komedie z britského předměstí. Celý život jsem žil v domnění, že jsou britové celé dny zalezlí ve svých štíhlých domečcích, kde popíjí čaje a chovají se povrchně. Po zhlédnutí pár dílu, no spíš sérií, jsem zjistil, že je to pravda. Tohle není jen klasický britský humor Mr. Beana, ale tvůrce si z Britů udělal takovou srandu, že bych se za sebe i styděl. I když je to všechno zajímavě pravdivé až mrazící po zádech, umírám u toho smíchy. Vůbec nevadí, že jste nebyli v Británii nebo neznáte britskou kulturu, ba naopak vás tento "naučný" komediální sitcom i něco naučí.. V životě jsem se nenasmál více, než u tohohle seriálu, vážně jeden z nejlepších... Kdo jste tento skvost ještě neviděl, tak určitě neváhejte a podívejte se, nebudete litovat! ()

G_I_S_M_O

Matt Lucas a David William jsou prostě boží, není to asi pro každého, ale já rozhodně nemohu říct "I don't like it!" :)) ()

kwoky

Naprosto "prdlý" seriál. Jinak se to snad ani nazvat nedá. 1) Yeah, but no, but yeah, but no, but yeah, but no, but yeah, but no, but yeah. 2) I want that one. 3) Yeeeeees! ()

ClimbVibe

Je to cynické a neskutečně vtipné. Po Monty Python další geniální "grupa" co dělá v televizi humor po svém. A pro ty co to nepochopili - tvůrci si rozhodně nedělají legraci ze starých lidí, z homosexuálů, postižených atd.. dělají si legraci z odporných lidských vlastností, kterých je opravdu nepřeberné množství. ()

_ksilt

BBC Three ve sve nejskvelejsi forme. Na serial jsem byl upozornen anglickym kamaradem a dodnes si jej mohu kdykoliv pustit a objevovat skryte lokalni vyznamy jednotlivych scenek. Znalost mistniho prostredi je v nekterych pripadech nezbytna i kdyz ne nutna v dile jako celku, gagy funguji na vybornou. Herci Matt Lucas a David Walliams si se scenari a naslednym zpodobnenim postav skutecne vyhrali. Preji si aby podobna tvorba vznikala i na nasem verejnopravnim mediu, ktere se tak rado shlizi v proslule vetsi kolegyni. Obavam se vsak, ze zkostnatelost nasi RRTV by podobne skutky zadupala jiz v zarodcich minimalne vrhnutim disku. ()

vorry

"Vy mi zase lžete Pane Pitkine" :DDD Andy je nejlepší, Matt Lucas by si za jeho roli zasloužil Oskara. Jeho hlášky jsou úžasný: "A jo", "Jo, já vim". :D Velmi dobrá je i Vicky Polardová: "Vicky zapomněla sis tu dítě" - "Jo no jo .... to se klidně nechte, já jich mám doma dost" :) ()

J*A*M*A*L

Tímto seriálem to asi tak nějak vypadá že na co Velká Británie šáhne svoji božskou, komediální, humornou a satiristickou zlatou rukou tak z toho je rázem prostě skvělý seriál či komedie.Už některé ty názvy určitých britských filmů či komedií mě dostávají a tento seriál je jejím velkým příkladem.Seriál kde většinu hlavní postav tvoří jen dva neznámí komici je vážně skvělý a ani mě už nenapadá co k britským komediálním seriálům dodat.Přesto že to vypadá jako hovadina je to prostě skvělé a to je na tom to dobré.Ty britské seriály mají jako postavy mentály a to právě dává všemu tu pravou šťávu a Malá Velká Británie je jejím velkým příkladem. ()

Jespi

Primitivní, ale dobře zpracovaný humor. Důkaz, že i jednoduchá věc může mít svou kvalitu. Pánové Lucas a Walliams jsou neskuteční tragédi, v ještě neskutečnějších kostýmech. Při zhlédnutí epizod mísíte smích s "fůůůůj" úšklebkem, ale pokud máte rádi britský humor, určitě vám přirostou k srdci. Jejich spin-offy jsou neméně kvalitní. 80% ()

Ricky_CZ

Kluci s občas tak zvráceným smyslem pro humor, že se toho člověk musí až bát. Pakliže vám není britský černohumor cizí, budete nadšeni :) ()