Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

jakosan

Novodobá britská úchylárna, jejíž kvalitu jsem ocenil až po shlédnutí několika dílů. Na ostrovech zkrátka umí parodovat sami sebe. ()

Sylvanas

Vážně nechápu to vysoké hodnocení tady. Nechutné na pohled i na poslech. Totálně trapné a místy za hranicí dobrého vkusu. Sem tam možná i dobrý vtípek, ale podaný takovou formou, že se na to nedá dívat. Tohle fakt ne. ()

Humphrey

Báječný seriál, který si dělá legraci naprosto ze všeho. Mám ho radši než masáž chodidel smaženou cibulí či dovolenou ve Skotsku. Pro někoho je možná za hranicí v kusu, ale já se bavil téměř každou vteřinu. Je až k neuvěření, co všechno je možné natočit pod hlavičkou BBC. Jo, ja vim. ()

superzurda

V zemi, která dala světu Monty Pythony, Černou zmiji, Červeného trpaslíka a třeba i Ajťáky je velmi těžké vymyslet vtipný a originální sitcom, tady se opravdu zadařilo, všechna čest. ()

Kalda69

Tak jsem musel prihodit patou *, pac to prej snad stahli z Netlixu kvuli "vyobrazování klasických genderových stereotypů a černochů". ()

Igy007

Tydlitát Lucas do světa vykřičel selfhate - není divu, když se na něho člověk podívá ... obsah hovnocuc auta nemá v sobě tolik hnusu jako tento "humorný" seriál ... ()

Diego75

,,Jo, teda ne, teda jo, teda ne!´´ Nekorektní, ale především VTIPNÉ! Zkrátka taková Britská soda. Přesně tady je vidět, že i když si někdo oblékne kostým a dělá taškařici, může vzniknout vtipná podívaná. Oba hlavní herci mají nikoliv malé, ale VELKÉ komediální nadání. ()

Monini odpad!

Nic víc a nic míň než úchylná trapárna. Mě teda nejenže nenadchla, ale také mě naprosto znechutila. Humor, kde si chlapi holí miniaturní přirození a jiným chlapům nadávají, že jsou gayové, tak to se nikdo nemůže zlobit, ale i ty nejspustlejší americké komedie do tohoto mají daleko!! ()

watchtower

Nějaká ta vata se dá přežít, s odstupem času ji u takových Monty Pythonů najdu daleko víc. Dafide, ty si taky fajny synek. Výborný komentář: Crocuta. ()

Loganberry

Briti mají jednu úžasnou vlastnost - dokáží si dělat srandu sami ze sebe. Tenhle seriál jde příkladem a to příkladem velice zdařilým. Dělá si srandu za všeho - postižených, tlustých, homosexuálů - těch tu najdete požehnaně, starých, cizinců... Politickou korektnost opravdu nečekejte! "-Jo, já vim." ()

Rodney McKay

Tenhle serial mě chvílema bohůžel přišel až nevkusně trapný, ač tam bylo pár směšných chvil, které byly opravdu dobré a pikantní. Naneštěstí po většinu času tam byly jen nevtipné výžblebty, které sem opravdu nepochopil. Ono dělat si vtipy z menšin se musí umět trochu na úrovni, tady se ovšem předvádí spíše jen urážení, nic víc. Britský humor mám rád, jen tohle je opravdu dost slabé. ()