Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Iwus.ka

Toto je právě jedna z těch stupidit, kterou si zamilujete nebo ne. Bohužel ne všichni mají tu náturu, přežít alespoň první díl. To mi mimochodem potvrdil i jeden můj známý. Pokud jste homofob či homosexuální homofob, imbecil, transka, čistokrevný gay či lesba, rasista nebo tlusťoch, asi to nebude to pravé pro vás. Ale! Proč bychom se někdy sami sobě nebo druhým jinak divným nezasmáli? Vše je tu dovoleno, bráno s velkou dávkou humoru i nadsázky. Rozhodně však něco jiného, než na co jsme u Britů zvyklí. Věřte, že pokud tomu propadnete, opakování oblíbených hlášek vás nemine. ()

WolfR

Britský humor, a různé úsměvné postavičky v podání dvou skvělých komiků Matta Lucase a Davida Walliamse. Neuvěřitelně vtipná nálož, 4 hvězdy. ()

Ice123

Chce si to dávat občasné přestávky mezi dílama, jelikož se vtipy opakují, ale vždy jde o něco trochu jiného a ačkoliv víte co bude následovat tak vás to neomrzí. Za zmínku stojí i hlody vypravěče, nad kterými zůstává mozek stát :D Prostě nechte mozek spát a užívejte si kraviny až nevkusných vtipů, které dohromady tvoří mistrovské dílo ;) 95% ()

Splasher

Jak to že v hercích není uvedenej největší borec DAVID WALLIAMS ???????? Edit: Už jsem to sám napravil. BRITAIN BRITAIN BRITAIN (Výborný Tom Baker - ex Dr. Who v roli průvodce). Fenomén Catchphrase mě trochu míjí, takže E-E-ÉÉÉ. ()

Radiq

Hodněkrát mě to fakt dostalo uplně do kolen, chch, ale časem se mi zdálo, že se to dost opakuje. Nejlepší postavy samozřejmě skotskej hoteliér s píšťalkou a postiženec Andy. Ale všechny ty převleky jsou uplně dokonaly. Ale kolikrát jsem si fakt řikal - tak to už je trapny... Stejně je to i v druhé sérii, kdy většinou už víte, co bude následovat. Takže originalita z toho časem vyprchá. Mezi tím vším, co víte, jak dopadne, najdete sem tam nějakej dobrej, né-li skvělej fórek, kvůli kterýmu je dobrý se na to kouknout. Ve většině případů to ale není dostatečně revoluční, aby to stálo za zapamatování. Série 3 tohle všechno jenom potvrzuje a opět zavání trapností. Nechutné fóry už nejsou po prvních dvou sériích dostatečně nechutné, vtipnosti ubylo. Už bych to asi ani nikomu nedoporučil na skouknutí, stačí pár skečů na youtube. Snižuju na dvě... Ani v cizině neukázali nic nového, což už začíná být nejen nuda, ale i smutné. Chtělo by to prostě nějaky oživení... ()

eisha3

Hodně nevkusných vtipů, hodně černého humoru, hodně rasismu, posmívání se tlouštíkům, liliputům, gayům, no prostě všem, kteří se vymykají standardu. Sem tam se sama zarazím, ale obecně tenhle druh humoru můžu. ()

dr.fish

Neviděl jsem sice všech 22 dílů, ale rozhodně musím uznat, že ty scénky jsou vtipný, nebojí se tabu a hoši se fakt vyblbli. BBC se těchto témat nebojí a to je dobře. Jen tak dál. 80% ()

Hafran

Neotřelá kombinace seriálů Monkey Dust a Monty Python´s Flying circus. Humor je pečlivě i když dost zvrhle vytvářen za pomocí nekonečných variací stejných scén. I když jako u většiny dnešních komediálních seriálů je neustále na hraně mezi vtipem a nevkusem, pro každého kdo sledoval MP je dostatečným zadostiučiněním jakožto lacinější pokračovatel. ()

Mr.Ripley

Přiznávám se, že jsem nikdy nehodnotil seriál podle jedné shlédnuté epizody. Maximálně po třech, ale v tomto případě si nemohu pomoct. Ač preferuju britskou televizní produkci před tou americkou, respektuju ji a bezmezně miluji, zde je tomu naopak. Bohužel. Trapný humor, který mě spíše iritoval, než rozesmíval a především, ubohé herecké obsazení, jenž si myslí, že spolkly moudrost světa a jsou pekelně vtipní. Omyl! ()

cocrHeLL

Že prý opakovaný vtip už není vtipem? Podle kompjůtru NE! Pořádně přiteplený humor, abych pravdu řek. David Williams a Matt Lucas (...jako parádní párek vtipáklů, idiotů, gayů, tranďáků a nevím co všechno) jsou charismatičtí jak prase a jejich fóry jsou opravdu vtipné. Většinu dílů jsem viděl v češtině, ale i tak je to jízda. Asi si dám někdy repete v originále. ()

Sokkk_y

Britain! Britain! Britain! Už jen tohleto třikrát opakované jedno slovo mi začalo dělat křeče v tvářích. Jestli někdo opravdu kvalitně umí dělat skeče a scénky, jsou to právě Britové. A Matt Lucas s Davidem Walliamsem se ukázaly být pravými Brity jako poleno. Nebyla snad jediná minuta, kdy bych se netopil v neustávajícím smíchu (což také zapříčinilo poměrně velký nárust mých břišních svalů ;) ). No a vyjmenovat to nej? Nemožné! Vybrat mezi primitivní Vicky, teplým Daffydem a jeho oblečky, Carol Beer s jejím "computer says no..." či tlustou Bubble DeVere.... Prostě to nejde! Takže díky Británie a gooooodbyeee! ()

SG_ever

Pokud snesete pravidélné dávky nevkusného a satirického humoru bez příběhu, tak se určitě pobavíte ! Seriál, který staví na nechutnostech, zlomyslnostech a vůbec na všech věcech, kterým by jste se v běžném životě nesmáli. LITTLE BRITAIN dokáže pobavit a je kvalitní alternativou k "americkému mainstreamu situačních komedií" (Friends, How I Met Your Mother, Big Bang Theory, Scrubs) a k jiným britským počinům (IT Crowd, Black Books, Red Dwarf). Seriál do této elitní rodiny určitě patří. Po shlédnutí valné části dílů musím říct, že seriál svým novátorským přístupem pro mě způsobil příjemné oživení "klasických" sitcomových vod. Příjemný zákusek pro milovníky sitcomů a především britcomů, pro ostatní exhibice trapnosti a nechutnosti. (90%) ()

RonaMidu

nechápu,proč už si filmaři konečně nezapamatujou,že mám fobii :-)... ale vážně,původně hodně dobré hodnocení srazila scénka s hnusnýma blitkama skoro na nulu :-( ()

filmmovier

Další geniální záležitost, kterou jsou schopní vymyslet jen v Anglii. Nejlepší je Andy, to je jasné (jo, já vim), ale baví mě taky Vicki Pollard (vlastně ne, vlastně jo, vlastně ne, no, zeptejte se Shauny, ale vůbec jí nevěřte) a Daffyd, jediný homosexuál ve vesnici. Dobrý je taky skotský hoteliér a dietoložka (ví někdo, do jaké skupiny patří prach?). Na první sérii mě vyloženě serou jen dvě věci - kamarád zamilovaný do babičky a teplý tajemník ministra. Jinak to ale funguje, až na zmíněné výjimky to nezachází do trapnosti, a opravdu upřímně se zasmějete. Sice to nesedne každému, ale je to fakt dobrý, skutečně velkolepé dílo satirického anglického humoru. David Walliams a hlavně Matt Lucas jsou prostě mistři a doprovodné komentáře čtvrtého Doktora Toma Bakera jsou skutečným vrcholem seriálu. Za mě 90%. ()