Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

MartyMcFly89

V době ledové je pusto a prázdno. Všude bílá barva a světlý odstín nebe. Krásně tam pak vynikne vše, co má. Hlavní postavy dostávají nový rozměr a tím prázdnem spoustu místa k prezentaci. Ale stejně všichni mají nejraději veverku. ()

exoomer

Animaky ma vobec nebavia, avsak tento film som pozeral ako mensi a nudil som sa tak, ze ma nakoniec museli spoluziaci zobudit. Okrem zopar situacii, ktore su pre deti zabavne, ma tento animak vobec nezaujal. 1/5 ()

p.i.t.b.u.l

Jedna z těch povedenějších animovaných filmů nejen pro děti. Dlouho sem se takhle nepobavil jako u tohohle filmu. Není co dodat. ()

keyzar

Skutečnost, že jsem Dobu ledovou viděl už minimálně pětkrát a stále mě baví, už určitě něco značí. Obecně se na animované filmy dívám snad jen když potřebuji totálně vypnout mozek a nepřemýšlet, což se k tomuto žánru vcelku hodí – pro primární skupinu dětí nebude nikdo animovat složitosti. Film je svěží závan (ne, nemyslím na led), protože i přes svou zdánlivou infantilnost pobaví, má rozmanité charaktery „zvířat“ a navíc je matkou stvořitelkou dnes již ikonické veverky. I absolutní blb tuhle postavičku zná. Příběh je jen o dopravě mimina z bodu A do bodu B, ale přesto je barvitý a neustálé popichování mezi Diegem, Sidem a Manym je možná už ohrané, ale přesto zábavné. Standardní dávka morálních zásad pro malé kupodivu nevyznívá příliš okatě, což oceňuji. Hodně. Shrnutí: Povedené dílko - svižné, zábavné, ledové, originální. ()

simoneo

Jedna z mojich najoblúbenejších rozprávok plná vtipných situácii. Roznorodosť skupiny(nielen druhová) je pre film silno prínosná. ()

lobo87

Jeden z mojich najobľúbenejších animákov. Doba ľadová je veľmi príjemná, s roztomilými postavami, kopou zábavy a fantastickou veveričkou Scrat. Tento film patrí k tomu najlepšiemu a najvtipnejšiemu, čo kedy vzniklo na poli animovaného filmu. A Scrat je jeho kráľ... 85% ()

Moni33

Poprvé jsem Dobu ledovou viděla v sedmi letech a už tehdy mi přišla zábavná. Ale jelikož jsem už většinu děje zapomněla, po deseti letech jsem se koukla znova. A dobře jsem udělala, protože některé vtipné scény jsem v té době ještě nepochopila, tak třeba stavbu, která podle Mamuta dlouho nevydrží nebo vývoj lenochoda :D Takže Doba ledová určitě není jen pro děti, je to skvělá podívaná pro všechny, která pobaví. Film je prostě perfektní, není zdlouhavý, plný zábavy a hezkého děje. A veverka prostě nemá chybu!!! :))) ()

Matamoroz

Pro mě nejslabší díl z celé řady. Pralidé nejsou nic moc a veverka to sama nezachrání. Vizuální stránka je skvělá, ale příběh je příliš jednoduchoučký. Celkem vzato se ve filmu nic neděje. 60% ()

Petr59

Celá série doby ledové je série nadprůměrných animovaných filmů, i když bych vyjmenoval i několik, které se mě líbily rozhodně více. Přesto jde o nadprůměrné animované filmy. První díl série byl spíše takové, tak trochu drama. Děj filmu, je spíše dramatický, vtipné jsou spíš jen situace a momenty. Kromě lenochoda a veverky je i charakter všech ostatních postav vážný. To ale nepovažuji za negativa. Pokud filmaři dramatického děje dobře využijí a zpracují ho, tak to Době ledové dost sedne. Prostředí mrazu a ledu je pro rodinnou tématiku a dramatický děj vhodné. Vtipů ve filmu skutečně moc nebylo, zasmál jsem se jen párkrát, ale mělo to smysluplný děj, nenudil jsem se, a v tomto případě mi to stačilo k tomu, abych film označil za nadprůměrný. Bylo to navíc i poučné a řekl bych i výchovné, což by měla být vize každého dnešního animáku. Postavy byly také dobré, ve srovnání s dalšími díly Doby ledové jich bylo málo, ale to nebylo velké negativum filmu. Od drtivé většiny fanoušků Doby ledové se však liším v jedné věci. Veverka Scrata mě skutečně nepřipadá jako nic extra ve filmu a naopak mě to tam spíše překáží. Alespon v tomto dílu. Nějaká primitivní snaha o schování žaludu veverkou, která vydává pouze zvuky... To mě skutečně nebavilo. Naopak lenochod Sid je moje oblíbená postava, protože je to vlastně hlavní zdroj humoru ve všech dílech. ()

Odpocivadlo

Veľmi som sa na príbehu mamuta, lenochoda a šabľozúba smial, bolo to veľmi zábavne a originálne. Tá veverička ktorá si len chce urobiť zásobu (s jedným žaluďom) sa mi zdala asi najzabavnejšia. 90% ()

Marty_cz

Zábavná, roztomilá a pěkná podívaná. Velmi pěkné animace a stejně tak, velmi pěkný odstartování tohohle dobrého animovaného dobrodružství. První díl je za těma nadcházejícíma (to je dobře, že pokračování je lepší až na čtvrtý díl), ale přijde mi nejvíc akční a živá. Jednoznačně asi jako zbylých devadesát devět procent animovaných filmů je určen především pro děti, tak nemůžete čekat bůh ví jak složitý děj nebo něco jiného, ale jak se říká v jednoduchosti je krása, tak vás může zaujmout a může se vám líbit. Pokud máte děti, tak ty vám nejspíš budou nadskakovat nadšením a budou si to pouštět od rána do večera. ()

blondboss

Doba ľadová je proste doba ľadová. Jeden z najúspešnejších animákov svojej doby, ktorý svojou hravosťou a odviazanosťou dokázal prilákať masy divákov do kín. Mne sa to ako rozprávka veľmi páčilo, ale čo je hlavné, postava veveričky Scratcha totálne zatienila celkový dej tohto animáku. Toto je skutočne unikát v rámci animovaného filmu vôbec. Jednoducho za normálnych okolností sa bavíme o priemernom animáku so slušnými efektami, avšak veverička mu pridáva minimálne jednu hviezdu navyše. Rodinná zábava ako vyšitá. 75 % ()

megajalec

Sranda, ako si celý film dokáže ukradnúť pre seba veverička, ktorá tam je dokopy možno 5 minút. Ale inak na jednotku Doby ľadovej sa dobre pozerá, aj keď to pozeráte piatykrát po sebe, nie je to otravné. V podstate už klasika. ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)