Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

dobbin

No naprosto super, ale závěr byl nadmíru dojemný. Proč vždycky tak dobrý film tvůrci musí podělat nějakým trapným sentimentem, když se sem vůbec nehodí. Nechtějte, abych plakal, když je na scéně Sid. ()

deep

ale jo-bylo to docela fajn.**** tomu dát nemůžu protože bych pak musel překopávat hodnocení u filmů,který si ty**** zaslouží o 100% víc ()

Lennie

Jasný důkaz toho, že nejen Pixar a Dreamworks dokážou udělat skvělý animovaný film, který osloví děti o dospělé...ale děti především :) ()

HarlanWade

Sice malinko dětinský, ale přesto krásný a v rámci příběhu přímo famózně zpracovaný animák. Spokojen jsem více než velice - ale na těch 5* jít přesto nemohu. V porovnání s tím, jak jsem se nasmál u Shreka, je to přeci jen maličko slabší odvárek. Ale veverka rulez! ()

Katte

Ač animované filmy nemám moc ráda, tak tento mě mile překvapil. Hned na začátku mě pobavil lenochod Sid a když se k tomu pak přidala i veverka s oříškem... k tomu není co dodat, to se musí vidět. ()

yaqwsx

Po 4 projekcích jsem stále nadšený. Z Doby Ledivé se stala nestárnoucí klasika. Ani nevadí, že vlastně celý příběh je extrémně prostý - kdejaký večerníček, či krátkometrážní dílo má mnohem propletenější děj. ()

Peter-1307

Aký "Ice Age", pre mňa "Cachinnation" Age. Takto som sa teda nenasmial ako na tomto filme. Skutočný skvost z dielne Twentieth Century Fox. Má natrvalo miesto v mojej Top10 animákov. A určite to nie je len zásluhou praveveričky. I keď by bolo spravodlivé, aby táto praveverička dostala za svoj herecký výkon Oscara. Prekrásny vizuál, dej kde sa stále mieša akcia, humor, ale i dojímavé scény, ktoré nedajú ani na chvíľu divákovi vydýchnuť. A na konci je človeku ľuto, že bežia záverečné titulky. ()

habertek

Úžasný animák! Mohu jen vřele doporučit, ale zdá se mi, že hlavní postavy jsou zkopírované ze Shreka...tak si to vemte...hlavní postava Shrek=Manfred...hloupý žvanil oslík=Sid...drsoň kocour v botách=Diego. Ta podoba je vcelku velká:) Ale Scrat je jedinečnej!!! ()

greymon

Ze začátku mě film moc neohromil, ale později ano. Bohužel některé momenty mě moc nebavili. Nevím jestli to je filmem nobo mnou, že nepoznám dobrý film. Každopádné 1 hvězdičku beru filmu, protože některé momenty nebyli nic moc, ale i tak dobrá podívaná. Mrzímě, že film s takovým hodnocením mě moc nenatchl, ale každý má jiný vkus, nebo pohled na filmy. Každopádně tento film nepatří do odbadu. ()

Jerris008

Když někdo řekne nejlepší animák, odpovím "Doba Ledová". Zatím mě žádný nezaujal tak, abych se na něj podívala vícekrát, krom tohoto. Je to milé, zábavné jak pro děti, tak pro dospělé, vtipné a nenudí to. ()

darthvader77

Shrek je možná lepší, ale ani tenhle animák není k zahození. Sidovy vylomeniny fakt pobaví a i to jak se mamut, lenochod a šavlozubý tygr snaží starat o mimino. 90% ()

Kubi21

Ano, tomuto animáku dávám plný počet. Za krásnou výtvarnou stylizaci, za vcelku pěkný příběh a za neskutečně vtipné a úžasné postavy. Jo a za skvělý český dabing. Na to jsi nízko v potravním řetězci. ()

helrohir

Jeden z najlepších animákov vôbec. Čo sa týka kvality humoru, tak sa môže postaviť vedľa takých filmov ako Shrek alebo Toy Story. Slovenský dabing je podľa mňa trochu lepší než český, IMHO. ()

anyonecek

Krásnej animák vhodnej nejen pro děti, ale i dospělé. Skvělé dobrodružství ve kterém spolupracuje tygr, mamut, lenochod a snaží se zachránit dítě, což se jim zdárně podaří. Doplňující scény s šavlozubou veverkou a jejím oříškem jsou k popukání. Český dabing mi zde sedl asi víc než původní za což dávám pochvalu ;). ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)