Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

rublik05

Z druhého dílu mám vždy rozporuplné pocity, neboť je na jednu stranu moc pěkně udělaný, animace jsou na špičkové úrovni, veverka vždy perfektně pobaví. To ostatní je však už horší. Příběh mi nepřijde až tak poutavý a povedený, jako například v jedničce, ani tak vtipný a šílený, jako je třeba v trojce. Děj není nikterak originální, je až příliš jednoduchý, o atmosféře škoda mluvit. Vesměs se zde jedná o průměrné hlášky a humor, občas se něco povede víc, někdy míň. O žádný průšvih se nejedná, zkrátka takový lepší průměr, ale děti budou jistě spokojené. 6/10. ()

Nix

Tady exceluje veverka, ona je prostě geniální a každý si ji musí zamilovat, ale jinak mne ten film jako takový moc nebavil. ()

DD

Jedna * za Scrata. Ale jinak katastrofa. Ten scénář je naprosto příšerný!!! Asi nejhorší film, který jsem letos viděl. ()

Lokran

nebýt kryserky tak bych se zasmál jen jednou, což by u mě poslalo tenhle animák do prodaliště dějin, takhle mě alespoň něco pobavilo... 70% ()

fojtas

proc 4*?protoze 3* ma odeme jednicka a tohle bylo o moc lepsi...nejen lepsi pribeh(bez lidi)ale hlavne diky vsudypritomne veverce a vacnatcum proste jizda! ()

Beushka

Mne osobne sa dvojka zdala oveľa vtipnejšia, aj keď si to mnohí z vás možno nemyslia. Páčil sa mi príbeh, mamut-vačica a veveričku snáď ani nemusím komentovať. Musím sa prinať, že vždy od "dvojky" očakávam niečo menej, ale Doba ľadová nesklamala, priam až prekonala moje očakávania. ()

havran

Řemeslo - bylo tam namixováno všecko, co do animáku patří, ale chuť je taková nijaká - ani ryba, ani rak - takže zkonzumovat a za chvilku zapomenete o čem to bylo - chybí tomu koření... hlasuju pro to, ať další díl už je jenom o veverce... ()

Threepwood

Výborná animace a celkové výtvarné pojetí(chvílemi jsem měl dojem,že je to klasický loutkový snímek,což by bylo super),hudba je výtečná-velkolepá i rozverně hravá.Veverka je sranovní,ale kromě jedné scény jsem všechny její skeče znal už s ukázek a televize takže jsem s ní zas tak odvařený nebyl.Příběh není moc zajímavý a jsou v něm i hodně zbytečná místa(lenochodí spolek) a taky hodně slabě pojatí zápořáci. ()

Alojs

Přímočaře narýsovaný a lehce předvídatelný příběh tvoří zřejmě nejméně promazané ozubené kolo. Zatímco vše ostatní lze s jistou dávkou shovívavosti označit jako dostatečné (v rámci průkopnicky slabších pokračování), v případě dějové osnovy by mě za podobný ortel zcela určitě nevytesali. Dvojka Doby ledové se totiž až přespříliš spoléhá na úspěšný vzorec svého bratříčka a krom toho, že využívá velmi podobné zápletky, rovněž v sobě kloubí stejně načasované a obdobně koncipované situace (scéna s otáčivými kameny připomene někdejší eskapády s lávou, finální doťuknutí zas dojemný závěr z jedničky). V tomto směru je Obleva jen jakýmsi mírně poupraveným flashbackem, který se originalitou prokazuje jen tehdy, když se na plátně zjevuje věčně strádající Scrat. **** A tak… byť se z trailerů mohlo jevit, že „čeho je moc, toho je příliš“, nejvíce zábavy zprostředkovává i nyní známý smolař z jedničky. Nutno dodat – Scrata si vychutnají zejména ti, jejichž zrak zůstal absolutně nedotčen štědrými ukázkami. Právě do nich bylo totiž nastřádáno padesát procent z toho, co nabízí celý film. ()

Ogrb

Zklamání, víc Scrata, víc vaty, míň zábavy. Když tvůrci nevědí kam dál, dají tam nějaký zbytečný hudební číslo. To jim fakt nesežeru a trojka ne! 5/10 ()

Zajija

Tady se opět potvrdilo pravidlo, že dvojka je slabší než jednička. Jednička byla o hodně zábavnější, ale i tak dvojka ušla a minimálně 65% si zaslouží. ()

sima275

Tak jednička má svoje kouzlo a nelze ji to popřít. Bohužel dvojka nějaké takové kouzlo postrádá. Naštěstí ve dvojce přibyla dvojice vačičáků, která vždy pobaví. Taky veverka Scrat nemůže chybět. Naopak oproti jedničce mi tady přijde propracovanější děj, který tady všichni kritizujou. Doba ledová 2 je jedním z lepších animáků. Má výborný děj, postavy, hlášky a to hlavní: Má veverku Scrata! 80 % ()

Amras

Mnohem zábavnější než jednička. Celý film jsem si opravdu užíval a těšil se na každou další vtipnou scénu. Starou partu doplňují dva vačičáci (připomínali mi Chipa a Dala) a "vačičácká" mamutice. Samozřejmě nesmí chybět Scrat a její "kousky". Zajímavý scénář dělá z filmu opravdu skvělou podívanou. Na Dobu ledovou se asi vždy budu dívat s českým dabingem, protože ten je naprosto dokonalý. Paráda! ()

fallanga

O dost slabší než první díl, vtipu tam moc nebylo a scény s druhým mamutem bych úplně zrušil. Vše zachránila veverka. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)