Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

blackrain

Méně povedená než jednička. To už je nešvar některých dvojek. Naše parta má další problémy. Přichází totiž obleva a všichni musí pryč. Dokonce se na své cestě seznámí s mamuticí, co si chudák myslí, že je vačice. No, uznejte sami, to už je přece humorná situace sama o sobě. Na celé čáře opět vítězí naše legendární praveverka. Ta rozhodně nezklamala a nezklame. Veverko do to ho!!! ()

kaylin

Je to celkem fajn snímek, ale nějak si nemůžu pomoct, jak mě bavil první díl, tak tenhle už tolik ne. Musím ale ocenit originalitu, která navíc dějově celkem navazuje na to, co bylo v prvním filmu. Scrat je pořád vtipný a hlavní skupina se tu celkem obstojně rozrostla. Navíc mamut jako vačice je prostě nádherně ujetý nápad. ()

Damiel

Doba ledová 2 - Obleva... Obleva bohužel postihla i kvalitu filmu, který je ve srovnání s jedničkou o stupínek horší. Vedle vtipem hýřícího prvního dílu je ten druhý vlažnější a fóry bohužel velmi často střídají hluchá místa. Režisér Carlos Saldanha rozšířil příběh o mamutí love story, která příliš za srdce nevezme, užvaněného Sida potom lehce do pozadí odsunují dva ztřeštění vačicovití bratři, jejichž fórky jsou tu vtipné, tu méně. Ostatně jako celý film. Příběh je díky tomu hodně nevyrovnaný, jeho finále při prolomení ledovců a záplavě pak také zrovna dvakrát emoce nebudí. Co ale vedle špičkové práce animátorů zůstalo naprostou bombou, jsou intermezza krysoveverky Scrata. Přestože je to stále „na jedno brdo“, věčná Scratova honba za vytouženým žaludem nabízí nejlepší momenty celého filmu. ()

PogoJoe

Veverka rulez! Ale jinak trochu zklamání. Malým dětem se to určitě líbit bude, ale od prvního dílu je to ústup... ()

rockyt

Hodně mi vadili rádoby akční záběry mamuta probíhajíciho vybuchujícími gejzíry,nebo jine "americke"stupidity ()

stration

Už to nějak není ono. Veverka sice pořád ve skvělé formě, dokonce dostala pochopitelně víc prostoru, ale jinak je to celý takový unavený, pomalý a daleko míň chytlavý než jednička. ()

MATADOR

Pořád ledové, ale nyní ještě nudné. Obleva je pokračování. Pokračování, které nutí z nebohých rodičů vytahat co nejvíce peněz, jen aby jejich malé ratolesti viděli své prahistorické, oblíbené postavičky. Manny, Sid a Diego potkávají, jak už to tak v pokračováních bývá, nové přátele. Ti mají být legrační, ale jsou spíše nudní, stejně tak jako obehraná veverka a její, jako vždy nedostižný ořech. Už to je opravdu ubohé, plácané pokračování, které nemá co nabídnout. Neobstojné pokračování Doby ledové! ()

Aiax

Totálně stejné jako jednička - veverka naprosto božská, zbytek bezduchá a sterilní rádobytaškařice pro předškolní děti a infantilní dospělé. ()

kajas

"Hrajeme...přípíchněte ocas mamutovi!" Do toho vynálezy šejdíře Tonyho, kultovní postavička veverky a byl by tu moc pěkný animák. Kdyby se ovšem neobjevila "trojice" vačic. Ellie a její bráškové mi opravdu k srdci nepřirostli. ()

Aleee89

Film mě v době mládí (viděla jsem ho v kině) opravdu nezklamal, byl pro mě stejně dobrý, ne-li lepší než jednička. Doplněno to bylo o spoustu bezva hlášek, nechybělo trochu dojetí, animace taky výborná... Vše navíc dovršovaly zábavné eskapády veverky Scrata. Jediné, co filmu trošku ubírá procenta je, že to trochu postrádá děj. Na tom by chtělo ještě do budoucna zapracovat, ale jinak film můžu vřele doporučit, protože to není jenom pro děti, ale pobaví se u toho i jejich rodiče... ()

Lennnnna

Veverka se od jedničky vůbec nezměnila a je skutečným komikem číslo 1 :o) Bohužel ostatní postavičky cestou ke druhému dílu tu svoji porci vtipu nějak ztratili. Nové postavy: mamutice, která si myslí, že je vačice a její dva bratři-skutečné vačice, jsou sice roztomile trhlé, nicméně tahle prapodivná skupinka spolu příliš nefunguje. Obávám se, že to není ta správná porce vtipu, na kterou jsme po jedničce všichni čekali:o( ()

wipeout

Podľa mňa pohodová jazda s kopou zábavy a jednou úžasnou veveričkou v hlavnej roli. Je jasné, že najmä ona zachraňuje inak priemernejší ostatok aj keď aj tam to zase až tak hrozné nie je a najmä zmätená mamutica bola naozaj zlatá. Len škoda, že príbeh nebol originálnejší a ani animácia nenadchla k nejakému zatajenému dychu. Je to taký klasický rodinný animák, ktorému chýba najmä odvaha výjsť zo zabehaných kolají animovaného priemyslu, teda presný opak Karcoolky. Podtrženo sečteno animák, ktorý sa zaradil neikde za pomyselný priemer v oblasti tejto tvorby ale nedosahuje kvality prvej triedy. 3,5* ()

Fanucci

Pro mne na stejné úrovni jako první díl. Filmu ale hodně ubral dabing...bohužel originál jsem neviděl. Veverka je ovšem stále úžasná:-) - 70% ()

balba

Super,super,super.Veverka opět nezklamala.Hlavně bylo dobré jak bojovala s piraňami.Mamutka ,která tvrdí ,že je vačice bylo dost ujeté. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)