Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Kubi21

Při prvním dílu jsem se určitě bavil lépe, ale neznamená to, že by Obleva byla nezábavná. Je a dost. I když některé pasáže působí okopírovaně a někdy až moc se tlačí na pilu, tak za častý výskyt šavlozubé veverky, za muzikálové supí číslo a za oba vačičáky dávám čtyři. Slabší, ale čtyři. ()

Brano

Jednotka bola skvelá a hlavne veľmi zábavná. Toto je už takmer bez humoru, s trápnou "romantickou" zápletkou, ako aj s novo objavenou samicou, ktorá si myslí, že je vačica bola dosť otravná. Pre mňa slabé, až béčkové pokračovanie úspešnej jednotky. Dej je až príliš detský a nudný a celkovo je to určené hlavne mladším divákom. Toto už ani animovaná veverička nezachráni. /45%/ ()

ostravak30

Trochu nechápu hodnocení ani komentáře, že dvojka je hroší než jednička. Když si připomenu jedničku, byl tam skvělý scénář a příběh. Příběh je tady mírně horší a i hlášek trochu ubylo, na druhé straně Scrat dostává víc prostoru, dokonce zasahuje do samotného děje a jeho pokusy o ořech jsou vtipnější a nápaditější než v jedničce. Stejně tak Sid si udržuje svou kvalitu a mnohdy ji ještě povyšuje. Pořád je vtipný a ze všech postav baví nejvíc. Naopak v jedničce chybí kvalitní hudba. Té se nám dostává v druhém díle plnými doušky. Takže co se týče kvality, jednička a dvojka si nemají co vyčítat. Jednička má své kvality a horší věci a dvojka má své kvality a horší věci. Oba díly jsou na stejné úrovni, dvojka má přece jen slabší příběh, proto dávám nižší hodnocení, ale jinak si myslím, že oba díly jsou velmi kvalitní a dvojka v některých věcech je krapet lepší. ()

PlayEasy

Tahle série se snad nikdy nezhorší. Nejenom, že to bylo stejně zábavné jako jednička, ale přibyly tam vačice, které zajistily dvojnásobnou zábavu. "Já věřím, že poletím" BOOM :-) 75% ()

OJan

Grafika už je normální, ale příběh už je slabší než v jedničce, ale i tak je vcelku zábavný, svižný, vtipný. |75%| ()

JosefTomas

Po skvělém prvním díle studená sprcha. Animace se sice trochu zlepšila a postavy stále barvitě živé, ale ten příběh. Absolutně nezajímavé dobrodružství. První díl dokázal budovat napětí, tady vám ani na zlomek nepřipadá, že by byl někdo v potížích. Proč se to stalo? ()

liquuid

Na jedničku hodně ztrácí, možná až příliš. Tam, kde první díl nastolil určitou úroveň, tak tam v pokračování přesně ztrácí. Lenochod doslova zachraňuje celý tým. ()

lmc

Co se týče tohoto snímku, jsem velice zmaten. Začátek filmu byl totiž naprosto příšerný, nenastínil se v podstatě žádný děj a najednou film utíkal, utíkal a já si říkal o co se vlastně jedná, kde je vtip a kde je krása prvního dílu? Scénář je bohužel naprosto ubohý a nechápu, že k něčemu takovému mohli autoři sklouznout. Vůbec jsem nepochopil naprosto zytečné úlety typu "Sid, pán ohně", každopádně ke konci filmu se zničeho nic začal snímek jakoby probouzet ze spánku a já se začal náramně bavit. Najednou jsem se cítil jako v úplně jiném filmu a oříškové nebe mě dokázalo naprosto "utlouct":) Kdyby jel celý film tempem posledních patnácti minut, šlo by o další úžasný animovaný počin. Takhle se bohužel jedná o průměr zkažený nudným začátkem a velice slabým scénářem. Každopádně scrat opět pobavil. Nut Heaven Rulezzzz!:) ()

Actio

Velkej propad oproti originálu. Autoři se "vyplácali" na Scratovi a zbytek je jen velká nuda s citacema hranejch filmů. Infantilita mísená s dospělým humorem.... pro koho to vlastně je? ()

forzaroma

Príjemná rozprávka, kvalitou zrovnatelná s prvým dielom. Známe postavičky z jedničky sa opäť predstavujú v najlepšom svetle. Leňochod, mamut a tiger naučia Vaše deti tomu, aké dôležité je priateľstvo, odvaha a pomoc bližnému. ()

n562

Od tohoto filmu jsem čekala hodně, ale moje očekávání se bohužel nesplnilo. Bez vačičáků a vačičandy by to celé bylo skoro o ničem, ale i přesto jsem se u některých scén zasmála a po zamyšleními mi ani nebylo líto těch peněz za lístek. Dala bych 3*, ale radila by jsem režisérovi, aby se do dalšího dílu už radši nepouštěl. ()

Chladek

Polevují ledy, nebo nápady animátorů? Děj tohoto 2. dílu je absolutně slabý. Něco pod 2 hodiny jdou z jednoho konce na druhý. Myslím, že to byl záměr filmařů. Nějaký jakože cíl filmu, a potom aby měli hodně času naházet tam vtipy a směšné scénky. Netvrdím, že tam chyběly, to ne. Kdo se nenasmál, má něco s bránicí, ale jednička mi přišla lepší. Aspoň jsme předem nevěděli, jak to dopadne. ()

Předseda

Zvyšuji hodnocení, je to nejoblíbenější animák mého dvouletého syna. "Stůl prostřený, stůl" mu musím pouštět víckrát a musím uznat - je to chytlavý. ()

(fjw)

Obyčejné druhé pokračování, pár vtípků, ale hvězdy jsou hlavně za veverku:) a za vynikající animaci. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)