Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Vodny

Že bych se chytal za břišáky a padal ze židle tak to ani náhodou. Ale špatně to určitě nedopadlo. Má to příběh, má to pointu, má to happy end a má to veverku. Všechno co by pořádné pokračování mělo mít. Navíc mi digitální zvířátka připadaj mnohem lidštější než některé herecké hvězdy Homo Sapiens. A v tom je to kouzlo. =>(3a1/2*) ()

Pradlík

Slabší pokračování skvělého prvního dílu z dávných časů o trojici mamut Manny, tygr Diego a lenochod Sid. Ve druhém díle, který ztratil kus svého humoru a zároveň získal trochu nudnější příběh. Přesto ale putování této čtveřice před zkázou v podobě záplavy jejich údolí zůstává vtipné hlavně díky Sidovi, který se stále ostatním snaží (podle mě zbytečně) dokazovat, že je jejich rovnocenný parťák a podpora "týmu"; ale také díky Diegovi, který ztrácí svou drsnou skořápku kvůli panickému strachu z vody. K tomu všemu získává ve druhém díle mnohem větší prostor oblíbená krysoveverka Scrat, což je samozřejmě moc dobře a ke konci se při její návštěvě Nebe budete určitě válet po zemi smíchy. (Sid si prozpěvuje) Sid: A šli mamuti do paďous, do paďous... Manny: Side! Necháš konečně toho zpívání?! Sid: No dobře, když nemáš rád veselý písničky, tak nic! ()

Mary19

O něco málo slabší než první díl, přesto velmi kvalitní animovaná podívaná nejen pro děti. Manny, Sid a Diego jsou tentokrát doplněni mamuticí Ellie a vačičáky Eddiem a Crashem, a náramně jim to klape. Filmu sice schází lehkost prvního dílu, i tak jsem ale spokojen... 75% ()

Radek.SCH

Mizerné, roztomilé, přehnané, neoriginální, prostě dementní. Amerika světu vládne. A je to škoda. Já vím, že jsem až příliš negativní, ale když pár hodin před tímto art-dílkem shlédnete něco tak...úúúúúúúúú bombastického, fantastického, naprosto nepředstavitelného, no prostě geniálního, jako je Princezna Mononoke, mosíte být nudně naštvaní. Copak jsou americké děti oproti těm japonským tak blbé? Nebo si to jenom myslí hlavouni z Hollywoodu? ()

Akana

I když logicky dvojka už tak neokouzlí, laťka zůstala neshozená. Heroický Dobyvatel ztraceného žaludu zůstává i tady tím nejzábavnějším, ale i mamutí slečna považující sama sebe za vačici nebo šarlatánský zvěstovatel konce světa mají něco do sebe. A našlo by se toho víc. Vydařené pokračování. ()

IvcaG

Vtipné, příběhově slušné, ale něco tomu chybí a to né málo, jo jednička je jednička tady se opravdu navázat nepodařilo. 55% ()

merigieren

jako vždy vtipná veverka a stará parta, Mamut a ty malý potvory, cesta ke kusu obří kůry a trocha napětí. Určitě nenudí. ()

salamandrr

Průměrný animáč,který jistě shlédne každý kdo viděl 1.Nádherná animace,ale nedělá dobrý animáč.Již jednička mě nijak nenadchla,ale ve dvojce mě opět bavila hlavně veverka a její boj o ořech,no a pak také Sid,tantokrát král ohně.Jinak jsem se docela nudil a vtip s 9 tunovou vačicí mě nějak minul ()

yossarian-

Velmi sem se těšil na toto pokračování. Jednička měla vtip a byla překrásně udělaná. U dvojky zůstala pouze kvalita vizuální a zvuková. Vtip se poněkud vytratil. A nezachraňuje to ani veverka. Ta sice dostala více času ale patrně se nachází v období herecké nevyrovnanosti:-) Její výkon v 1 byl lepší. ()

Miki68

Nevidím rozdíl mezi jedničkou a dvojkou. Oba filmy mě potěšily i na několikátý pokus. A to není málo. 3,5* ()

Cruchot

Už to tady zaznělo mockrát - příběhově je tenhle film v podstatě o ničem. Ovšem veverka by si zasloužila oscara nebo vlastní seriál. Přiznám se, že mi stačilo vidět jen ten její žalud a jak odněkud vykukuje a už mě přepadávaly záchvaty smíchu. Spolehlivě pobaví také lenochod. Naopak mě docela iritovali ti dva trapní vačičáci. Je to nenáročná podívaná pro děti, ale tvůrci budou příště muset hodně přidat, jinak to nezachrání ani veverka. ()

Torgal

Omnoho slabšie ako výborná jednotka. Vtipný humor sa zredukoval v podstate len na Scrata (nevtipného je tu ale dosť) a scenár pôsobí ako zlý vtip. Napriek krátkej stopáži sa tu v podstate nič nedeje a celý dej filmu je len vata. Dosť mi tiež prekážala "logika" prostredia - snáď nič tu nevyzeralo a ani sa nechovalo tak ako v skutočnosti. Chápem, že tento film je určený primárne deťom, ale toto bolo jednoducho priveľa. Veľké sklamanie. 5/10 ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)