Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

wOOzIe

Velmi zvláštní film, velmi mysteriozní. Člověk někdy neví co si má myslet. Je to vlastně tak trochu blbost tak trochu pohádka a tak trochu thriller a fantasy v sobě, ale i když to někdy tak uplně nedává smysl a racionálních vysvětlení se vám zde nedostane, je to přesto velmi povedený počin od režisera, kterému dlouhodobě fandím. Potrženo užasnou Howardowou hudbou, která dodává filmu výbornou atmosferu, se stává nezapomenutelným filmem. Do pěti toho moc nechybí. ()

Tiiso

Pokud někdo věří na tyto bytosti které se ve filmu objevují, film ho asi potěší. Mě vodní postavy nic moc neříkají. Nejvíce mě zaujmula myšlenka týkající se jasně daného osudu, nic není náhoda a nikdo není nikde jen tak bezdůvodně. Ale to je skoro tak vše co bych kladně hodnotil. Příběh mě jen těžko dokázal zaujmout a udržovat mou pozornost. Režiséra mám celkem rád, ale v tomto příběhu jsme byli každý na jiné straně vesmíru. ()

leftfield

Hodně dlouho se mi do tohoto snímku nechtělo, protože jsem na to někde čet negativní recenzi a i podle hodnocení to nemělo být zas až tak úplně ono. Ale byl jsem mile překvapen. Pokud skutečně od začátku přistoupíme na režisérovu hru, tak je děj prostě pohádkovej:) a alespoň podle mě film (i díky hudební složce) působí příjemnou "staromódní" filmařinou s minimem triků. pro mě čtyři:) ()

lenzi

Problémom Shyamalanových filmov je, že divák sa musí stotožniť s nosnou pointou, ktorú si režisér vymyslel, a ktorá býva dosť nereálna. V prípade tohoto filmu je to oná mytológia a jej postavy. Potom sa na film dá pozerať. Na druhej strane ma to až tak nechytilo za srdce a zdá sa, že režisérova latka začala strmo padať, o čom svedčí to, že film THE VILLAGE u mňa ešte bodoval, ale THE HAPPENING úplne prepadol. 3 a pol zaokrúhlené nahor. ()

Ogrb

A mě se to líbilo. A dost. Jasně, je tady tuna logickej nesmyslů, totálních kravin a je to strašně naivní, ale vždyť Shaymalan to myslel jako pohádku proboha! A pohádky takový bývají nebo ne? Já jsem si tu atmosféru užíval dokonale, díky tomuhle filmu jsem se vrátil do svých dětských let, kdy jsem věřil na různý takový potvory, čarodějnice a podobný svinstva, Bryce Dallas Howard mi připadala neskutečně krásná. To co teď napíšu je dost odvážný tvrzení, ale stojím si za ním. Žena ve vodě je pro mě dosud ten nejlepší Shaymalanův film, hlavně proto, že přes všechny nedostatky do toho režisér dal celý svoje srdce a je to cítit z každýho záběru. Já dávám nevyhnutelných, zasloužených pět hvězdiček a doufám, že v budoucnu ten film docení víc lidí. 10/10 ()

SKreyn

Nudná hovadina pre dospelého človeka a myslím, že by to nebolo vhodné ani pre deti. V hlavnej úlohe dobre zahral Paul Giamatti, inak ostatní boli priemerný, ako aj scenár a réžia. Nepáčilo sa mi to vôbec a ani som to nedokázal dopozerať. Dobrý bol ten chlapík, ktorý chcel byť niečím výnimočný, iný od ostatných a tak cvičil len jednu polovicu tela. :D 1* ()

Allegro.g.

Shyamalan ztratil soudnost. No, po VESNICI mne to ani nepřekvapuje. On si prostě na scénu přivede tajemnou dívku jménem Story, pro ty méně chápavé Příběh, a vypráví zmatený symbolistický příběh ... o příběhu. A kdo to má pochopit? Nebudu tvrdit, že vím, o co Shyamalanovi jde, ale vím, že o něco mu jde určitě. Z jeho univerzálně pochopitelných poselství minulých filmů se stalo cosi pochopitelného jen těžko. Ale to možná není problém Shyamalana, ten vypráví dál to samé, spíš se mění divák - ten, který od něj něco očekává. /// Slabé stránky: pro mne naprosto tragický Giamatti, malá přesvědčivost příběhu. /// Silné stránky: pohled vypravěče, vynikající stvárnění vedlejších postav a typický Shyamalanův akcent na provázanost postav a nějaký vyšší smysl v jejich existenci. Dále pak výrazná přítomnost samotného Shyamalana a konec, který vynahradí tápání první poloviny filmu. ()

dawnie

Jestli mě něco může spolehlivě odvézt od nudný/stresující reality, tak tahle úžasná pohádka. Když jsem poprvé uviděla skranta, naskočila mi husí kůže, a když se spustily ty zpropadený kropítka na trávník, vylítla jsem metr dvacet pět. A pak znovu. A znovu. Paul byl přirozenej, Bryce kouzelná, vlastně všechny postavičky, z nichž žádná nikam nespěchá, všechny prostě jen plní svojí úlohu v kouzelným příběhu. Je krásný věřit. ()

Izz

Znovu strašně zajímavá pocitovka,která mi přes své zjevné nedostatky pořád imponuje mnohem víc,než Shyamalanovy opěvované začátky.Logika si dává pauzu,ale nastupuje krásně vedená pohádka,která mě nesejmula tolik jako Vesnice,ale fascinovaně jsem na ni hleděla po celou stopáž. ()

Lilien

úroveň filmov M. Night Shyamalana má klesajúcu tendenciu to je fakt. Žena ve vode je síce zaujímavým rozprávkovým príbehom , s celkom slušnou atmosférou ale ako celok mi pride trošku neucelená s málo bombastickými zvratmi. ()

GameboyNES

Mám rád pohádky, ale tohle? Pane Šamánek, mělo to nějaký hlubší význam, který mi unikl, nebo jste to točil zhulenej? ()

Meev

V jednoduchosti, protože absolutně nevím, co si o tom myslet: Děj jakž takž ušel. Nad kamerou jsem kroutil hlavou, hezký záběr z pod vody na orla. Bryce roli krásně zahrála. Po grafické stránce si nejsem jist tím "vlkem", protože jsem na to koukal ve špatném rozlišení, ale přišel mi takový umělý= tvořilo to dramatycký dojem. Děj trochu utahanější. Lehčí nadprůměr a čtyři hvězdy za originalitu. Fajn film, ale někdy se kouknete, kdy bude film končit... 70%. A prosím, takový můj názor... vyhodil bych snad všechny vedlejší herce, přišlo mi, že snad šli po ulici a oni si je jen tak náhodou vzali. Herecká úroveň 0. Hlavní herci byli výborní. O 3 MĚSÍCE POZDĚJI... Měním na dvě, protože mi došlo, že to byla taková velká patlanina shod náhod, nic víc :). ()

stephano

Jako film to sice funguje hodne pohádkově,jelikoz to s předešlích Shyamalanových filmů ma pouze tu výbornou režii. Možná kdyby si to Michal nechal napsat příště od někoho jinýho tak by to bylo na plnej počet hvězdiček. Co se týče lekacích scén tak jsou tu tak 3 stěží a je to jedině dobře. Na znamení ani vyvolený to nemá a vilage je lepsi jenom o kousek.... Doufám že nebude Night pokračovat dále tak sestupně spíše 2,5* ()

LukeSharp

Na Ženu ve vodě jsem se připravoval hodně dlouho než jsem si ji pustil.Ze všech stran jsem neustále poslouchal jaká je to kravina a musím říct,že je to pravda.Představte si,že se projdete po paneláku všem řeknete,že vám ve vaně uvízla střelená ženská pro kterou si má přiletět obří orel.Normální lidi by vás poslali k psychiatrovi(ti vulgárnější do prdele),ale tady ne!!Tady to každému připadá normální,protože to šestiletý kluk vyčetl z krabic od Corn-flakes.Celé je to prostě jeden velký nesmysl,kde většinou všichni neskutečným zbůsobem přehrávají a Shyamalan by se měl vrátit ke znamenitým vyvoleným chlapcům s šestým smyslem.Ale zelená hyena byla celkem cool. ()

pepino

I přes ne moc příznivé rekace a recenze musím říct že se mi to líbilo. Hezká mystická pohádka která tu ožila před mýma očima a já jsem jen sledoval a nemohl jsem odtrhnout oči. Přece jenom to nedosahuje kvalit Šestého smyslu nebo Znamení ( ve smyslu napětí a děsu) ale naopak tu Shyamalan přidal spoustu mystických, pohádkových prvků, které způsobili že tento film nebyl jen obyčejným filmem ale protknutí pohádkového světa s tím lidským ( toto berte s rezervou....). ... Tak co? 3 hvězdičky? Nebo 4?......Hmmmm. Krásná hudba..... Super herci.....Roztomilej zarostlej pejsek s velkyma zubama....Hmmmm..... 4 hvězdičky!!! Jsem moc rád že jsem přistoupil na tuto zvláštní postmoderní hru. A díky Shyamalanovi za nevšední zážitek... EDIT PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ: Přesvědčil jsem se že Žena ve vodě je dokonalý a inovativní film. Hříčka, experiment či pokus o rozboření zažitých konvencí výstavby a vyprávění filmu? Vše dohromady. Věřme na pohádky. Nenechme je vymřít !!! Přidávám 1 hvězdičku do plného počtu... Zde je můj trošku delší komentář http://www.mliko.cz/nazory-recenze/recenze/film-zena-ve-vode-m-night-shyamalan ()

LuNaj

Trošku jsem si zvykl, že Shymalanovy filmy mívají na konci nějakou překvapiovou pointu, nějaký zvrat. Tady to bylo pouze v případě střídajících se rolí- Je to Léčitelka, není, je to Ochránce, není,... Ale hudba byla skvělá. Film byl průměrný, i když nepřinesl nic extra, tak na mě chvílemi působil poeticky. 3* ale těsně. Málem byly 2. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)