Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Zdá sa, že si M.Night Shyamalan pomaly razí cestu medzi desiatku mojich obľúbených režisérov. Jeho tvorba sa mi začína čím ďalej viacej páčiť. "Žena vo vode" sa od predchádzajúcich snímkov líši hlavne v tom ako je filmársky pojatá. Jedná sa v podstate o rozprávku. Tu by doslova sedel klišoidný výraz rozprávka pre dospelých. Správca obytného domu Cleevland Heep objaví v bazéne stvorenie z iného (Modrého) sveta - nymfu Story. Je to vodná víla, ktorá prišla ľuďom pomôcť, ale zároveň jej samotnej hrozí veľké nebezpečenstvo. Shyamalan nádherne spracoval túto tému a bez rozpakov ju zaodel do rozprávkového hábitu. Dovolím si byť patetický a vyhlasujem, že je to krásne. **** ()

Dan9K

Ajaj, Shyamalanovy předchozí filmy (s výjimkou Znamení), téměř zbožňuji, takže by se dalo mluvit o velikém zklamání. Nenašel jsem svou oblíbenou atmosféru, kterou jsem si zamiloval ve všech jeho dřívějších počinech. Byla skutečně jen místy, bohužel na mě působila příliš chtěným dojmem a nebylo to tak přirozené jako dřív. Poprvé se mi také u Shye stalo, že mě zápletka ale absolutně minula, což souvisí s poměrně značnou nudou, která mě provázela. Stále jsem si říkal, jaký to má smysl? Vždyť je to jen snůška hovadin! A závěr filmu mi tento pocit ještě zvýraznil. Asi jsem nedával moc pozor, do příběhu jsem se vůbec nevžil. Rovněž se mi nelíbí zaměření filmu pro dětského diváka. Neobjeví se sprostá slova, krev, nahota (což mi vadí v souvislosti s puritánstvím v USA, tak i s tím, že je to prostě nepřirozené) ani moc mrtvol a k tomu všemu, patrně jako omluva, přijde sebeparodizující vložka, která do celého kompletu nezapadá. Přechody mezi atmosférickými scénámi a teenagerskou komedií (či čím) působí jako pěst na oko. Hudba Jamese Newtona Howarda je slušná, ale jak to tak u filmových skladatelů bývá, velmi podobná Vesnici. Při závěru filmu a sletu fantaskních potvor se mi dokonce přihodila nešťastná věc, kterou se skoro bojím prezentovat. Poměrně kontrolovaně (ale přesto) jsem vyprskl smíchy. Mrzí mě to, ale to se stává i těm nejlepším :-), a ještě něco k hercům. Paul Giamatti a Bryce Dallas Howard mi nesedli svým zevnějškem, na Shyamalana jsem se až moc soustředil, takže jsem mu nevěřil (ale to by se stalo každému, u koho bych zkoumal každou čmouhu), a tak jedinou personou, která mě dostala, byl Freddy Rodríguez, který dostal ale pramálo prostoru a jeho scéna v závěru byla prostě nedotáhnutá, skoro by se mi chtělo říct, jako celý film. ()

ripo

Najlepšie, čo bolo na tom filme, bola hudba a zábery na éterickú Bryce sediacu v sprchovacom kúte .... ()

freddy

Velice příjemné překvapení. O tomto filmu jsem příliš chvály či superlativů neslyšel, takže logicky jsem byl připraven na všechno. Ale co jsem viděl, to mě velmi překvapilo a nesmírně zaujalo. Tohle je vlastně taková trochu temná pohádka s nadpřirozenými bytostmi, které dokážou pěkně vyděsit i mne jakožto dospělého diváka. Ale nutno dodat, že ač tohle možná nebyla nejlepší pohádka, že ač tento příběh nabízel několik nelogičností, přesto se jedná o solidní film, který z mého pohledu docela solidně obstál a který mne dokázal přikovat do křesla a napínat mě, co se bude asi dít dál. Shyamalan zkrátka žánr nadpřirozena v kombinaci s thrillerem a fantasy docela dobře ovládá, a toto je další jednoznačný důkaz. Proto nechápu, jak někdo může být z tohoto filmu zklamán. Jistě, Shyamalan už od začátku své režisérské kariéry dokazoval, že má na to napsat a vytvořit nadprůměrně kvalitní film, nedávno jsem totiž od něj viděl jeden z jeho prvních filmů s názvem Úplně vzhůru. A tenhle film mi ho tak trochu připomíná. Asi tím, že oba filmy jsou určeny tak trochu i pro dětské publikum. Každopádně pan režisér tímto filmem v mých očích rozhodně neklesá, naopak si u mne potvrdil status velice kvalitního režiséra, který umí natočit velice zajímavý film. Herecké výkony zde byly dokonalé, pohádkové bytosti zrovna tak. Celé je to prostě perfektně zvládnuté a chvíli jsem uvažoval i o maximálním hodnocení, ale už jsem viděl i silnější a zajímavější filmy, takže tohle je za čtyři hvězdičky. ()

gogo76

V kútiku duše som dúfal, že budem zdieľať to nadšenie s tými užívateľmi, ktorých film oslovil a dali mu štedré 4-5 hviezdičkové hodnotenie. Bohužiaľ nezaradil som sa medzi nich, miestami to bola naozaj veľká nuda. Za zmienku stojí kvalitný filmový doprovod a posledná tretina filmu. Pointa nulová, režisér v jednej z menších úloh nijako neoslnil a tu niekde začala jeho bezradnosť, ktorá sa ťahá dodnes a nie a nie nadviazať na úspech svojich starších filmov. Slabý priemer. 50%. ()

pepo

shy zjavne stratil prehľad koľko si toho za deň pichne,šňupne prípadne vyhúli.Ale stále je to super natočené s fajn hercami a velmi peknou hudbou.od režiséra tohto formátu je to však obrovské sklamanie ()

Amarcord_1

70% - Podivný film, který se mi vlastně moc nelíbil, a přesto ke mně byl schopen promluvit jakousi neznámou řečí. A já mám pocit, že jsem té řeči částečně rozumněl, a byl to moc inspirativní pokec... ()

Reiniš

Tak tohle jsem moc nepobral. Příběh je to zajímavý a originální, ale na druhou stranu i dost za vlasy přitažený. Už někde v polovině jsem se modlil aby ten blábol konečně skončil. Shyamalan točil doposud samé dobré a originální filmy, ale Žena ve vodě se mu už trochu vymkla. Není to vyloženě špatný film, ale nebýt excelentního Giamattiho a překrásné Bryce Dalla Howard (která nemá prakticky co hrát) možná bych i hodnocení snížil. A po závěrečných titulkách mi v hlavě zůstala jediná otázka, co to sakra bylo?? ()

Xmilden

Velice zajímavý filmík, někdy mě trošičku i mrzí že si na sebe Shyamalan upletl pořádný bič svými prvními filmy, takže je logické že publikum očekává pořádné pecky. Já si ale nějak nestežuju a s Ženou ve vodě překvapivě nemám problém. Příběh je velmi citlivý, krásná hudba a skvělí herci, zkrátka taková ta všehochuť všeho na co se ve filmu dobře kouká. 60% ()

Tom_Lachtan

Žena ve vodě... Shyamalan v lyričtější podobě jako nikdy dřív a nikdy potom. Jaká škoda, že se později dal na filmy, které mu zkurví buď studio (Airbander), nebo Will Smith (After Earth)... Taková podoba mu nikdy slušet nebude, pro něj jsou stvořeny malé autorské filmy, které si užijí ti, kteří si je užít mají, a nikoli široké popcornové publikum (proti popcornovému publiku nemám nic, proti popcornu v publiku naopak). Děj plyne jako pomalá voda, která se na konci naštěstí nezmění v peřeje, ale jen ve výrazné čeření. Kapitolou sama o sobě je božská Bryce Dallas Howard, která je tak nádherná, ale prazvláštním, neerotickým způsobem, který jí dává dojem zranitelnosti, avšak hlavně i něčeho, co by si z ní měl vzít každý filmař, který se snaží zpodobnit anděla. Jasně, Žena ve vodě není nejlepší film všehomíra, ani Shyamalana (ač jeho typických figurek, které zbožňuju, už zřejmě nikdy nebude na jednom místě tolik), ale je sakra dobrý, jiný a hlavně - poetický. ()

Divočák

***Věděli jste, že: Scénář filmu vzniknul z jedné z pohádek, kterou M. Night Shyamalan vyprávěl svým dvěma dcerám na dobrou noc.// Kvůli neshodám s producenty poprvé Shyamalan změnil studio a opustil Disney. Jeho novým zaměstnavatelem se stalo Warner Bros.// Poté, co se Giamatti Shyamalanovi týden neozval na nabídku hlavní mužské role, režisér málem nabídnul roli Kevinu Costnerovi.// Kulisy vyrobené pro filmy byly tak dokonalé, že po celém place visela upozornění pro štáb: "Prosím, nepoužívejte dřezy a záchody v bytech. Vypadají sice opravdově, ale NEJSOU!".*** ()

-bad-mad-wolf-

Tenhle film je hovadina tak neuvěřitelně podvratná, že jí tu špatnost vyčítat ani nedokážu. Skoro jako by na ní Shyamalan stavěl a divákovi se škodolibě vysmíval... Žena ve vodě je určitě lepší, než následující Stalo se, ale nemůže se měřit s předchozím blokem filmů; už jen proto, že bude přijatelná ještě mnohem uzším okruhem diváků. Předlouhá promenáda nelogičností by se dala omluvit pohádkovou podstatou příběhu, na pohádku je to ale chvílemi příliš komplikované a na jakýsi crossover zase spolu individuálně solidní scénky nechtějí moc kamarádit. Kolosálně nesourodý celek tak pohromadě udržuje jen kouzelná atmosféra, hudba a Paul Giamatti s Bryce Dallas Howard (ostatní herci působí dojmem souboru tatínků a maminek, kteří neměli k večeru co dělat). Co z toho? Tentokrát nelze Shyamalanovi vyčíst bezradnost či schematičnost, ale jen za tu cenu, že: 1) přistoupíme na možnost, že Shyamalan formu stlačených, k sobě nepasujících dílků spáchal úmyslně 2) roztrháme tuhle sofistikovaně superšpatnou hříčku na mraky. Zůstal jsem někde v půli cesty... Mimochodem, neuvěřitelně drzým tahem zůstává postava kritika - jeho scény sice nejsou vtipné, ale svou sprostotou vůči divákovi naznačují lecos ze Shyamalanových úmyslů. ;-) ()

Phobia

Byla jsem připravená, že Shyamalan opět nebude přát divákům se striktně realistickým a logickým myšlením, proto jsem si vnímání přepnula do pozice "sleduji pohádku" a užívala si prapodivnou atmosféru i prapodivný příběh s prapodivnými postavami. Chápu, že existují lidé, kteří se takto přepnout nedokáží a jejich reakcí bude "WTF?!" a následně film šoupnou do odpadu. Já přijímám Shyamalanovu fabulaci, kde není prostor pro otázky a rozčilování nad zoufale nepravděpodobným chováním, myšlením a jednáním postav. Přijímám absurditu "Ženy ve vodě", nejsem zklamaná, nicméně nejsem ani kdovíjak okouzlená či nadšená. Jedině snad hereckým výkonem Paula Giamattiho, ten byl skutečně na jedničku a hlavně jeho zásluhou hodnotím solidními 65%. ()

Molly

Rok a půl mi trvalo, než jsem se odhodlala Ženu ve vodě zkouknout. Ne že bych dala na kritické ohlasy, ale tak nějak jsem cítila, že ještě nenastal ten správný čas. Shyamalana mám moc ráda, obdivuju, jak se v každém svém filmu snaží být invenční, jeho scénáře jsou netuctové, závěrečné pointy ohromující. Žena ve vodě je jiná, vnímám ji hlavně jako pohádku pro režisérovy děti i jeho samotného. Ať si říká, kdo chce, co chce, příběh je velmi silný a nad tím, jak rychle všichni hlavní postavě uvěřili nebo z čeho kluk vyčetl proroctví, se odmítám pozastavovat, protože, jak už bylo řečeno, je to pohádka. A Freddy Rodríguez posilující jenom polovinu těla je pak třešničkou na tomhle kouzelném dortu made by Mr. Shy:-) ()

nunka

Práca so symbolmi a analytickou tematikou Shyamalanovi nejde. To, že ho tieto témy fascinujú ho ešte nerobí dobrým režisérom. Lady in the water má tematický a scenáristický potenciál a krásnu myšlienku. Shyamalanova réžia tomu nedala správnu atmosféru, mňa to jednoducho celý čas unášalo na humornú vlnu. Spracovanie silené, naivné po stránke hereckej a málo implicitné. ()

MISSha

Fantasy hovadina která se mi ani za mák nelíbila,děj byl dost přitažený za vlasy a nezachraňuje to ani éterická Bryce Dallas Howard. M. Night Shyamalan umí,nebo spíš uměl točit líp. ()

Shakers

M. Night Shyamalan ma rozhodne zaujímavé nápady a Dáma vo vode ich ma tiež. Aj keď im nechýba miestami skvelá atmosféra, či napätie tento krát sa režisérovi nepodarilo šokovať ľudí, tak ako v jeho predošlých filmoch. Obzvlášť preto, lebo sa jedná fantasy rozprávku s menšími hororovým scénami. Za zmienku stoja určite sympatický herci, či James Newton Howard a jeho magická hudba. Hlavne vďaka jeho hudbe nechýbajú filmu emócie, či silné momenty. Slabší film od Shyamalana ? Možno. Iný ? To určite. No stále zaujímavý. Obľúbené soundtracky: Prologue, The Seven Sisters, The Healing, The Great Eatlon. 75% - 4* ()

ajuska

Příběh je možná originální, ale zároveň tak nějak divný. Přes veškerou snahu o mystiku a nějaké poselství to na mě působí hrozně odtažitě, nuceně a nezajímavě. V první polovině je to alespoň ještě neobvyklý experiment, pak už se dostavuje pocit znudění z neustálého hledání správných lidí, kteří se musí účastnit příletu velkého orla a likvidace vlka s trávou na hřbetě.. Nevím proč, ale zdá se v případě tohoto filmu odmítá moje fantazie spolupracovat. ()

JohnnyD

Lady in the Water je nádherná alegória o príbehoch a tvorivom procese. Potrebujete múzu, ktorá vám do sveta vnesie svetlo, aby ste odhalili to starodávne kúzlo príbehov a našli všetky časti puzzle, z ktorých je príbeh zložený a ktoré sú po celý čas okolo vás. A možno nakoniec tým príbehom niekoho aj ovplyvníte. Ale musíte ostať samým sebou a nenechať sa zmiasť ľuďmi, ktorí do vašich úst vkladajú svoje príbehy... ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)