Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

teutates

Veril som v pána Shyamalana a ten ma ani teraz nesklamal (po hodnoteniach mi zostávalo iba veriť). Jeho snímky sú si veľmi podobné (všetky majú myšlienku), čo je v dnešnej dobe nevídané. Žena vo vode je možno trochu naivná, ale nie zlá. Nie je to rozprávka pre deti, mystérium a symbolika je všade vôkol nás. Rozhodne sa teším na ďalší snímok, pretože pán Shyamalan a jeho myslenie ma vždy dokáže postaviť zo stoličky. Ukážka toho, ako aj z mála sa dá urobiť veľa. 7/10 ()

swamp

Předchozí režisérův snímek The Village se mi moc nelíbil. Shyamalanův další film, Lady in the water, sice nedosahuje takových kvalit jako jeho dřívější mystéria, ale mě si našel v ideálním rozpoložení. Paul Giamatti v této pohádce exceluje, Bryce Dallas Howard svou bledou nevinností naprosto podtrhla svou postavu (a samozřejmě její maskéři:) - je to zkrátka takový hrozně přeplácaný a vykalkulovaný příběh, kterému když se poddáte, budete náležitě odměněni. Zklamaly mě digitální efekty (především Scrunt a trio Tartutic) a Shyamalan jako herec. Přesto dávám 4 hvězdičky, protože si myslím, že je tenhle film na ČSFD spíše podhodnocený. ()

dex2man

Pokud má člověk Shyamalanovi filmy nakoukané v chronologickém pořadí, je velmi zřetelné, že se vzdaluje potřebám většinového publika a točí si po svém. Odpovídají tomu i hodnocení, ale já v tom rozhodně nevidím pokles kvality. Spíš se snaží přiblížit divákům naladěným na jeho vlnu a na ostatní tak nějak kašle.Žena ve vodě je nejvýraznější příklad. Je to film, který se nedá hodnotit rozumem, protože pokud to uděláte, nedáte víc než dvě hvězičky..ale zárověn se připravíte o nádherný emocionální zážitek... Neveselá, tajemná, atmosferická pohádka pro dospělé, která dokáže probudit fantazii v těch, kteří ke všemu nepotřebují racionální vysvětlení a tisíc odůvodnění. ()

Ant

Na první pohled se Lady in the Water tváří jako pohádka, ale po bližším prozkoumání má k dětskému filmu hodně daleko. První polovina filmu je občas nezáživná a Shymalan by se příště o něco víc mohl opět držet vzorce: větší strach plyne z neviděného, ale to jsou asi jediné výtky, které bych k jeho filmu měla. S atmosférickou hudbou J. N. Howarda pak už jen stačí naladit se na Shyamalanovu vlnu a čeká vás kouzelný zážitek. ()

Slartibarkfast

Možná to není oskarový snímek, ale přesto mně zaráží tak nízké hodnocení ostatních. Já se výborně bavil při pomyšlení, že pohádkový svět se přesunul do reality a nijak zvláštní lidé se najednou stali hrdiny. Výborný nápad a skvělá atmosféra. Paul Giamatti je určitě skvělým hercem ve vedlejších rolích (Iluzionista, Truman show a mnoho dalších oskarových snímků), ale tady předvedl úžasnou práci v roli hlavní. Za tuhle krásnou Fantasy, zasazenou do normálního světa dávám 80% ()

nash.

Emocionální bomba se skvělou atmosférou a současně hravé laškování s diváky i kritiky.. spolu s Vyvoleným nejlepší Shyamalanův film.. pohádka pro všechny dospělé, kteří si v sobě dokázali uchovat kousek dítěte.. ()

silentname

Neviem ako by som vôbec popísal svoje pocity z tohto filmu. Dôvodom je, že absolútne neviem, či si mám o ňom myslieť a pôsobí ako rozprávka, ktorú treba brať seriózne. A vôbec netuším, či je to pozitívne alebo negatívne. "Lady In The Water" je pre mňa skutočne zaujímavý koncept, skvelé nápady, ale spolu s tým aj elementy, ktoré absolútne neviem k ničomu priradiť a miestami sa na nich smejem a miestami som z nich zmätený. Neviem čo iné k tomu vôbec dodať, lebo osobne nemám ani iné myšlienky, o ktoré by som sa mohol podeliť. Užil som si sledovanie, nebolo to maximálne nudné, ale neustále som mal pocit, ako keby som sa díval na niečo neskutočne dôležité, čo ale nevie svoju dôležitosť vôbec predať. Je to proste jeden nádherný divný film plný réžie Shyamalana. Kreativite sa medze síce nekladú, ale občas by sa možno mali. Hodnotenie: C+ ()

Vitason

Shyamalan natočil hezkou pohádku, kde se jako v předešlých filmech snaží o wtf závěr, což je vlastně jediná věc, která se mu na filmu moc nepovedla. Krásného prince zde supluje obtloustlý údržbář Cleveland Heep v podání vynikajícího Paula Giamattiho, který v bazénu nalezne vodní vílu a snaží se ji pomoc zpět do jejího světe. Jenže víla není sama, kdo z jejího světa přišel a tak musí Cleveland zapojit do akce všechny postavičky z bytového komplexu. Postavičky jsou zvláštní (Fredy Rodriguez posilující jen polovinu svého těla) , ale ke škodě filmu nedostaly vedlejší postavy velký prostor. No a co že si režisér napsal velkou roli? Narcis? ale prosim vás. Obsazení se Manojovi povedlo. Příběh je hezký a napínavý. Atmosféra se mi také líbila. Shyamalan opět používá podobný postup, kdy všechno ukazuje jen tak trochu (přílet orla pohledem z bazénu), což přidá na tajemnu a určitě se ušetří na efektech, ale už to začíná být ohrané. Ve finále to byla velice příjemná pohádka, která mě dobře pobavila. Btw. Nejlepší byl filmový kritik:) ()

eLeR

Tak .. Manoj napísal deťom poviedku na dobrú noc a trochu sa ňou inšpiroval. No a ak sa od tohto odrazíte, tak obrovské sklamanie určite nezažijete. Mne sa príbeh, a všetko to zháňanie vhodných adeptov, ktorí zapadnú do legendy, páčil .. už horšie to bolo so všetkými tými príšerami. Výborný soundtrack. ()

FrodoF

Opravdu zajímavý film, pokud ho ale budete brát jako komediální pohádku a čistou fikci. Některé okamžiky jsou slabší, ale celkově jsem s novým počinem Manoje spokejen. Giamatti a Bryce jsou dobrý a hra se žánry zábavná. Dokonce jsem zjistil, že i postava kritika a její likvidace je v celkovém kontextu ospraveditelné, Shy společně s kritikem alegoricky zabijí i filmová klišé a zdegenerovaný přístup kritiků a recenzentů k filmům. ()

Chrustyn

Když Shyamalan natočil veleúspěšný Šestý smysl mě si nezískal. Nepovedlo se mu to ani s Vyvoleným. Pak ovšem přišel se skvělým Znamením a docela jsem se začal o jeho další filmy zajímat. Poté mě však opět zklamal Vesnicí. I tak jsem si však řekl, že jeho příštímu filmu dám šanci. Bohužel mě však opět zklamal. Žena ve vodě je velice nudná báchorka o mořské víle, která se dostane mezi lidí a kvůli tomu jdou po ní jakési travní příšery. O tom je celý film. Občas na nás sice film vybalí, že ne každý je tím kým se zdá být, ale to rozhodně nestačí k tomu aby film zaujal. Na filmu jsou dobří jen herci (hlavně Giamatti) a Bryce to zde velice sluší. ()

klerik

Úžasná rozprávka. Najprv to samozrejme za niečo stojí hlavne vďaka pobehujúcej oblude, no postupne z toho vylezie magická hračka. Z infantilného príbehu sa stáva posolstvo o viere v človeka, v nádej. Skvelé sú hlavne drobnosti ako je filmový kritik či tlmočenie legendy. Čo sa týka réžie, ako vždy bravúrna, dokonca som mal pocit, že by to Shy zvládol aj s menej trikmi. Predsa len je to už štvrtý polohoror od indického majstra a už nešokuje, ale režisér sa o to zjavne nesnaží, chce len potešiť... A to mu vyšlo dokonalo... ()

VenDulin85

Opět, na základě obsahu filmu, jsem si vytvořila poněkud zcestnou představu o tom, co uvidím. Ale to vůbec nevadí, protože podobně jako u Vesnice, se necháte pohltit mystériem a pomalu přestáváte přemýšlet o tom, co je nebo není možné. Pomáhá tomu nádherná hudba Jamese Newtona Howarda, a hlavně, Bryce Dallas Howard jako tajemná dívka Story, která vytváří celkovou atmosféru. Nevím, proč se o filmu hovoří jako o zklamání, nebo o úpadku (oproti Vesnici), mně se celková Shyamalanova koncepce líbila a možná až v samotném závěru se tam vyskytovala přemíra fantasy, ale dalo se to ještě unést bez ztrát na bodech. ()

sharky

S tímhle hodnocením si moc nevím rady, pohádka v moderním hávu - dobrý nápad, zesměšnění kritiků - dobrý nápad, ale celkově jsem to úplně nepochopil a to finále je dost dívoký...asi z toho vychází ten průměr *** ()

Natascha

Manoji, Manoji, cos to udělal? Tvé filmy jsem vždy měla ráda, obdivovala jsem i většinou zatracovanou Vesnici a teď si to u mně takhle pokazíš.... Já nemám naprosto nic proti fantazijním a pohádkovým vyprávěnkám, ale musí být dobré! A co máme tady: Melancholická vodní žena, která nejradši sedí ve sprchovém koutě přišla osvítit budoucího inspirátora nějakého spasitele (kdo ale dneska uvěří, že jeden člověk by mohl změnit svět k lepšímu??? asi nikdo!). A podařilo se, teď tedy čeká až ji všichni obyvatelé obytného komplexu pomůžou zase zpátky. To, že při tom používají naprosto směšné prostředky je celkem fuk, je ale nanejvýš podezřelé, že se do toho všichni vrhli s takovou vervou. To se nenašel ani jeden rýpal, který by zpochybnil, že Story je těžko vodní víla, ale mnohem spíše třeba chovankyně místního blázince? A ty příšery, ty byly tákhle digitální a nevěrohodné (nemluvě o jejich samotném designu.) A ten idylický a nekonfliktní konec, och jak milé... Nevhodné pro dospělé, ale i pro děti. Najde se však i pár kladů - hudba, herci a některé postavičky jsou vážně vtipné (čínská studentka s matkou, filmový kritik). ()

Dr.film

M. Night Shyamalan vytáhl ze své studnice originálních námětů další zajímaví kousek. Dějová linka o nalezené nymfě začne své nitě rozprostírat do několika netradičních směrů až je jasné, že tu vlastně máme příběh o příběhu - "story about story". Obyčejní obyvatelé bytového komplexu působí jako fragmenty, ale jejich pozdější spojení je neodvratné, a právě zde je vidět ta úžasná sofistikovanost tohoto příběhu. K čemu dokáže posloužit filmový kritik nebo muž luštící křížovky je skutečně inovativní. Připadá vám šílené předpovídat budoucnost ve špajzu mezi kukuřičnými lupínky? Možná ano, zde však jde o to, pochopit jak to celé funguje a nebát se přistoupit na Shyamalanovu "hru". ()

honajz

Pokud to beru jako pohádku - a pohádkou to má být - pak jde o dobrou až výbornou pohádku a moc se mi líbila. Mé ženě a mamce ne. :-) ()

Pítrs85

K filmu jsem přistupoval s tím, že to natočil ten Ind, co se kdysi proslavil Šestým smyslem, ale od té doby to jde s jeho kariérou dole vodou, hraje tam krásná, éterická a tudíž do role vodní nymfy (vážně nymfy? :-) Story perfektně vybraná Bryce Dallas Howard, má to podmanivý soundtrack, ale... taky tam hraje jeden z mých nejneoblíbenějších herců, ano, myslím tím Paula Giamattiho. A konečný ortel? Shyamalan, i když to docela dovedně skrývá, umí pořád točit filmy, které vás minimálně přinutí zamyslet se nad nimi, Bryce je ještě hezčí, než jsem si myslel, hudba je jak z pera Johna Williamse a Paul Giamatti... Oukej, je to pan herec. Zajímavá, dojímavá (ovšem ne s tradičními donucovacími prostředky) a vpravdě originální podívaná, kterou kdekdo odmávl beztak hlavně kvůli tomu, že to natočil ten Ind, co se kdysi... atd. (Díky VenDulin85 za bezva tip, jen víc takových ;-). ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)