Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

Boogeyman

Až na pár skutečně trapných scén (většina s travnatým vlkem, výslech ano/ne a kávička...) hodně příjemný film s hudbou, která mi zní v uších ještě teď! Líbilo se mi, jak byla každá postava obývající tento komplex (mimo něj se děj vůbec nepřenese, dokonce o světě mimo ani neuvažuje - moc pěkné) využita a v ději našla své poslání! ()

kyselina

Pro mě to byla pohádka, na kterou jsem se dlouho těšila a to těšení bylo o trošku větší než zklamání z prázdna. ()

salahadin

Jak už se někde psalo, Shyovy filmy, které prošly výhní kompromisů, byly lepší, než tento, u kterého dostal (vynutil si) MNS volnou ruku. Jeho Vesnice a Znamení se mně velmi líbily, budoval atmosféru a "překvapivé" konce jsem si užíval, ale tady: těžko říct, proč Žena ve vodě dopadla tak, jak dopadla. Takřka nekoukatelný, místy poloamatérský film, který sráží režisérovy manýry a sebezahleděnost. Jediný, kdo se svého úkolu zhostil snad nejlépe, je famózní James Newton Howard, jehož hudba zcela absurdně snímek drží nad vodou, resp. nad odpadem! Myslím si, že Shyův styl se už začíná lidem přejídat a že by měl přijít s něčím novým, ale bojím se, že u MNS to bude problém opustit když né styl, tak aspoň zaběhnutou kostru filmů. ()

Stegr

75% - Zlaté maliny 2006 - 2x - Nejhorší herec VR (M. Night Shayamalan), Nejhorší režie (M. Night Shayamalan)... Pohádka každým coulem. Krásná hudba navíc navozuje velmi mystickou atmosféru... ()

Rosomak

Nemůžu si pomoct, ale já se u toho fakt nudil... Film se snaží být jakýmsi mixem všeho možného ale nedaří se mu být pořádně ani jedním. ()

Pilda17

M. Night Shyamalan je jeden z mála režisérů, který má klesající tendenci. Každý jeho film je horší a horší. Já se tedy ptám, co tohle mělo vůbec být? 2/10 = 25% ()

Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +závěr nebyl úplně nejhorší, má to celkem slušnou hudbu -i když málo výraznou, skoro nic se tam neděje, je to strašná nuda, nezajímavé postavy, slabší obsazení, scénář, režie/// Po přečtení článku v Premiere jsem si říkal, že to s tím Shyamalanem ještě tedy zkusím. V článku bylo zajímavé vyprávění o tom, jak měl režisér svoji představu o filmu, tu přednesl studiu a to řeklo, že se to bude muset radikálně přepsat. Na to jím režisér suveréně zvedl prostředníček a šel to spíchnout k jinému studiu. Jenže s filmem u kritiky ani u diváků neuspěl a film propadl. Po článku mi ho bylo líto, ale teď se směji a říkám dobře mu tak. Je naivní, že si myslel, že mu tenhle scénář projde. Větší blbost jsem dlouho neviděl a ke všemu jsem se šíleně nudil. Shyamalana nemám rád a po tomhle kousku už mu vůbec nerozumím./// Celkem 29%/// ()

666teen

Když režisérova postava, jakýsi zakomplexovaný pisálek, ve filmu prohlásí: "Vždyť já nejsem nikdo, nemyslím si, že jsem výjimečný", málem jsem se udusil smíchy. Přesně tohle si totiž myslí a proto tenhle film doplatil na absolutní nedostatek soudnosti kdysi geniálního režiséra.Chudáci malí Shyamalanové, Křemílek s Vochomůrkou jsou určitě lepší volba, než jakási přichcíplá vodní víla pronásledovaná vzteklým trávníkem. ()

k212

Strašně moc jsem si přála dát tomuto filmu šanci a příležitost si mě získat. Dvakrát. A i přesto ve mě zůstalo citové vzduchoprázno, pocit promarněné šance a otazníku, co to sakra mělo znamenat. Asi to, že člověk musí od počátku přistoupit na pravidla a nehledat jakoukoliv logiku, což rozhodně není důvod k tomu film hodit do kytek, já vím. Žena ve vodě je zručně natočený film, s pár slibnými charaktery, s hromadou načatých figurek, s divně se nehodící hudbou a hodně slabým dějem. Asi takový má být, nejspíš. 50% - **1/2. ()

kingik

Tohle byl tak bizarní filmový zážitek, že se mu hned tak něco nevyrovná. Uznávaný režisér M. Night Shyamalan se pustil do moderní pohádky s hororovými prvky, která je ukázkou technické a vypravěčské vytříbenosti. Koktající Cleveland Heep (standartně hrající Paul Giamatti) by si žil docela obyčejný život správce bytového komplexu oblíbeného svým okolím, kdyby jednoho dne neobjevil ve svém bazénu nepříliš hezkou mořskou vílu Story (neotřele působící Bryce Dallas Howard), která sem zabloudila z vodní říše, aby osvítila vyvoleného člověka.Vzácnou bytost je třeba chránit před zákeřnými a chlupatými scrunty číhajícímí na ní před správcovým domem. Clevelanda a mořskou vílu spojuje pouto jeho pohnuté minulosti, kdy byl lékařem a tragicky přišel o svou rodinu a také skutečnost, že pohádkový svět může být stejně záludný, jako ten náš. Shyamalan se do poměrně originální látky pustil dost odvážně a dal prostor pro citlivé, napínavé i odlehčené momenty podbarvené tklivou hudbou Jamese Newtona Howarda s přiměřenou porcí digitálních triků od ILM. Do filmu zasadil větší množství vedlejších postav, které až trochu zbytečně přidávaly vyprávění na překombinovanosti a pochopitelně, jak je jeho dobrým zvykem, se neopomenul obsadit do jedné z nich, ale nezahrál ji moc dobře a poutavě. O to se musel postarat herecky zkušenější Bob Balaban, jehož vedlejší postava filmového kritika komentující právě probíhající děj, a s ním spojená tradiční filmová klišé, film výborně oživila a dodala mu další nevšední rozměr. Naopak dobré pasáže sráží přihlouplá scéna, ve které sousedovic malý chlapec vyčte tajemné indicie k pokračování příběhu víly, z krabic od cereálií (to tam opravdu rušilo a nemuselo to tam být). Trochu nejasnosti panovaly také stran pobytu víly mezi lidmi, protože motiv nějak ve vyprávění zanikl a ona měla nějak moc naspěch domů (šibeniční lhůta pro její návrat byla zvolena trochu necitlivě), a tak všichni vymýšleli nejlepší způsob, jak ji do její říše bezpečně dopravit nazpátek. Celkově však bizarnost hrála prim, a to se cení, protože dlouho nic takového k vidění nebude. 60% ()

Legas

Jak jsem četl v nějakém komentáři (myslím, že to bylo k Vesnici): Shyamalane, ty už proboha nehul! Žena ve vodě je neuvěřitelně roztěkaný film. V první polovině se Shy snaží vystavět živné prostředí pro svou báchorku, chce po divákovi, aby bral vše do jisté míry vážně (ovšem v rámci "bed-time stories). Záměr je jasný, ale provedení je špatné. Jakoby to na Shye bylo moc velké sousto. Pak nastane zlom, kdy si v druhé půli začne pan režisér ze všeho dělat srandu - tedy nejen ze své báchorky, ale tak nějak celkově (viz filmový kritik). Díky těmto bonbónkům sice zachrání případnou nudu, která je na spadnutí již v první polovině, ale na druhou stranu tím totálně rozbije to, co se snažil vtloukat divákovi v první polovině filmu. Celkově mi to připadá jako nevyrovnané absolventské dílo nějakého filmového snílka, který se snaží nacpat do svého filmu vše, co má v hlavě, a nezná slovo "přiměřeně". No ale i mistr tesař se někdy utne, takže po čtyřek skvělých filmech (jak pro koho, já mluvím za sebe) přichází Shy s rozpačitým nedomrlcem, u něhož nejlepší scény z filmu (kritik verzus "vlk", Giamatti jako "dítě") by snad ve filmu ani být neměly - nebo naopak by jich mělo být víc, ale to už bych očekával na režisérské stoličce spíše Woodyho Allena. ()

Sobis87

Když jsem viděl Ženu ve vodě poprvé, tak ve mně zanechala lehké zklamání (tak 60%), protože se výsledné dílo po vymazleném žánrovém triptychu (dvakrát s Willisem, jednou s Gibsonem) a mé snad nejoblíbenější "shyamalovině" nepotkalo s prvotním očekáváním... i když už značně odvážnější a progresivnější Vesnice přece jen mohla už ledasco napovědět (nicméně ta utrpěla hlavně dosti zavádějící kampaní). Napodruhé to bylo už o něco lepší (tak na 80%) a teď... teď - zase po nějaké době - jsem už vyloženě nadšený. Žena ve vodě je nádherná, procítěná a precizně vystavěný hříčka, o jejíž meta-rovině se už nebudu rozepisovat, protože to za mě udělali jiní (viz Bluntman). Chápu, že mnozí se nedokážou přenést přes to, jak většina postav velmi rychle a vcelku bez problémů přijímá pohádkové (a celkově narativní) zákonitosti, ale právě o tom Žena ve vodě i je - je o postavách s jasně definovanou funkcí, které mají životní poslání, jenže o něm zpočátku vůbec neví, musí ho objevit a v závěru i naplnit. Vlastně to je velmi citlivý film a stejně tak je i natočen. Shyamalanova režie je zase precizní (málokdo naplňuje základní filmařské pravidlo "show-don't tell" lépe než on), s Doylem za kamerou si dokonale sedli, do toho Howardův skvostný soundrack, přesní herci... chvíli to trvalo, ale jsem nadšený! Někdo má od Shye nejradši Vyvoleného a Šestý smysl, já Vesnici a teď i Ženu ve vodě (a jistým podvratným způsobem vlastně i to nešťastné Stalo se). ()

HoneyBunny

Zatm nejslabší film od Shyamalana. I ta rozporuplná Vesnice nabídla silné emoce, hutné lekačky a pointu, která mně osobně se celkem líbila, i když jsem ji uhádla předem. Žena ve vodě ale diváka nechává překvapivě chladným, což mě při srovnání s Šestým smyslem, který byl skoro rodinným dramatem, dost překvapuje. A co se týče těch lekaček, pak nejvíc se tu vytáhli zvukaři (doporučuju multikino). Pointa se nekoná a celý příběh by šel zhustit do čtyřiceti minut (pak by možná připomínal něco od Bradburyho). Nejvíc se vám bude líbit dvojminutovka, kdy se z filmu efektně edporoučí kritik... ()

Carol Pifková

Ja som spočiatku nevedela ako tento film vôbec ohodnotiť a vnímať. Mala som strašne zmiešané pocity nevedela som či sa mi to vlastne páčilo alebo nie. Bolo to tak tajomné a krásne, a občas mi to pripadalo, že je to všetko tak hŕ bŕ a strašne sa ten film niekam náhli akoby tam ušli niektoré dôležité fakty. Koniec sa mi však strašne páčil, ako sa postupne začali objavovať tie schopnosti a všetko to bolo také tajomne rozprávkové, Story bola tak záhadná. Dávam 4* za originalitu, rozprávkovosť, príbeh a tajuplnosť. A najstrašidelnejšie momenty vo filme? Jednoznačne tie so ZAVLAŽOVAČOM. ()

Anderton

Žena vo vode je hra s divákom, hra s kritikmi a hra s producentmi, ktorí správne tušili, že takýto typ experimentu zaujme iba tých najskalnejších. Patrím medzi nich, takže môžem s kľudným svedomým ohodnotiť tento film kladne. Príbeh ma prekvapil, obsahoval solídne zvraty v priebehu deja (nie na konci, jeden z dôvodov jeho prepadu) a môžem povedať, že som pochopil, čo nám chcel Shy zdeliť. Balaban ako kritik dostal, čo si zaslúžil v štýle Emmerichovej Godzilli a jej primátora "Ebberta". Dámu mal ale natočiť za menšie peniaze, bez masívnej reklamy, ako takú bokovku pre sci-fi a fantasy festivaly a myslím, že by sa na neho zniesla oveľa menšia kritika. ()

stilgar1

Některé momenty filmu byly sice skutečně velmi silné, např. posledních 10 minut, jiná však naopak až moc kýčovité a směšné. Hudba byla zajímavá, ale bohužel se až příliš často opakoval hlavní motiv. Pochvalu si zaslouží herecké výkony. Dobře se předvedl Paul Giamatti a dokonce i sám Shyamalan. Oproti starším filmům je zde však hodně viditelný pokles kvality. 6/10 ()

Sašenka165

Hodně zvláštní film. Roztomilá pohádka s "placatými" trávovými vlky. Nemyslím si, že by se Shylaman zbláznil. Nevím jestli to bylo záměrně, ale hodněkrát byla ve filmu situace, při níž jsem chytala záchvaty smíchu - všechny ty zajímavé postavičky bydlící v jednom domě. To neustále a nečekané měnění situací. Hodně zajímavé herecké obsazení, krásná B. D. Howard a perfektní Paul Giamatti. Moc hezká hudba. To všechno Ženě ve vodě hodně přidalo na kvalitě. Hlavně je to film s myšlenkou: každý je na světě z nějakého důvodu a i zdánlivě jasné věci mohou být jinak, než se zprvu zdálo. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)