Píšící režisér M. Night Shyamalan (Vesnice, Znamení, Vyvolený, Šestý smysl) přináší originálně pojatý příběh svým dětem – Žena ve vodě. Údržbář Cleveland Heep (Paul Giamatti) se straní lidí a tiše žije mezi vyhořelými žárovkami a pokaženými spotřebiči obytného komplexu Cove. Jednou však přijde noc, která navždy změní jeho život - objeví tajemnou mladou ženu Story (Bryce Dallas Howard), která žije v přívodních šachtách pod bazénem obytného komplexu, kde se stejně jako on skrývá před zraky ostatních. Cleveland zjišťuje, že Story je vodní nymfa z pohádek na dobrou noc, které tajemná stvoření brání v tom, aby podnikla náročnou cestu z našeho světa do toho jejího. Story je obdařena schopností předjímat osudy Clevelandových sousedů, jež jsou úzce svázány s tím jejím. Společně pak všichni musí rozluštit sled tajemných kódů, které jí opět otevřou cestu ke svobodě. Čas však běží jako splašený kůň a lhůta, během které se Story může vrátit domů, se chýlí ke konci - ale všichni nájemníci dávají své životy solidárně v sázku, aby jí pomohli. Cleveland je pojednou nucen utkat se s démony, se kterými do Cove přišel a kteří se jej drží, všichni obyvatelé domu pak musí užít zvláštních schopností, jež jim Story pomohla objevit, aby zachránili nejen její svět… ale i ten náš. (oficiální text distributora)

Othello

Je pravda, že Shyamalanovy dosavadní scénáře trpěly tím, že prakticky nejsou schopné přežít aplikaci na pravidla skutečného světa. Proto si v Lady in the Water vytvořil M. Night svoje malé uzavřené pískoviště, ve kterém si z hlediska děje může dělat prakticky co chce. Výsledek je unikátní a zvláštní spojení nadutosti a roztomilosti. ()

Sofia

Tady jsem vážně na rozpacích...jsou to takové hodně slabé čtyři hvězdičky. Film jako celek hodnotím pozitivně, celou dobu jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že to tady Shyamalan už opravdu trochu překombinoval a některé chvilky zase nedomyslel. Chápu, že si tímto příběhem splnil svůj sen, ale kdyby na tom ještě trochu zapracoval, mohlo to být mnohem lepší. Líbila se mi mytologická rovina, množství podivných lidiček bydlících v tom ošklivém baráku a samozřejmě Paul Giamatti, bez kterého by to bylo bez řečí za 3. Párkrát jsem se i lekla a scéna s filmovým kritikem mě fakt pobavila. Jen ty všelijaké potvory se mu fakt nepovedly... ()

SLOTH

tak bohuzel na tomto filmu me pan shyamalan nepresvedcil chaoticke postavy ktere cloveka spise stvou a moc pohadkove ...takvá podivana ala japonska manga:) : zena ve vode velkej pes stvury na stromech dite vestec a ke vsemu to zakonci vsehcno jeden velky orel.... trosku pokemoní:) Stalo se bylo zábavnejsi ()

becki_tu

Už se pomalu stává zvykem, že co Shyamalanův film, to neobyčejný filmový zážitek. Nejinak tomu je u Ženy ve vodě, která je dokonalým spojením fantasy pohádky a mysteriózního horroru v jeden tajuplný atmosférický celek, podaný tak, že se u mě za celou tu dobu prostřídali snad všechny možné pocity a emoce. Samozřejmě i díky nádherné hudbě J. Newtona Howarda a krásným očím Bryce Dallas Howardové. Shyamalan je prostě v podobných žánrech mistr nad mistry a potěšilo mě i to, že si konečně zahrál trochu důležitější roli a byl víc vidět, protože je to sympaťák. Rozdílné hodnocení od odpadů až po pět hvězd jen dokazuje, že ne každý asi pochopil, co tím chtěl režisér říci a že ne každý jeho film musí mít nutně šokující závěr, aby dokázal v divákovi něco vzbudit. Ono to jde totiž dost dobře i bez něj. ()

Bauer

Po nic moc Vesnici jsem se docela bál dalšího počiny od génia M. Night Shyamalana, ale mé obavy byli zcela mimo, protože tento talentovaný režisér natočil opět vynikající dílo a hlavně natočil něco jiného, než jeho předešle filmy. Nejde ani tak o horor, ale spíš o pohádku pro dospělé. Už od samého začátku na mně dýchla ta jedinečná atmosféra, kterou umí vytvořit právě jen Shyamalan. Tempo film je samozřejmně pomalé, ale vtáhlo mně to do děje, takže jsem s napětím očekával, co se bude dít dál. Do toho všeho krásná hudba, která mně upoutala asi ze všeho nejvíc. Pual Giamatti dostal konečně nějakou roli ve které se může projevit a řekl bych, že tato role mu sedla a ukázal svůj talent. Bryce Dallas Howardová zahrála svou roli taktéž parádně a byla hezky tajemná. Krásný film a já se těším na další film od Shyalamana. ()

JASON_X

Připadám si teď trochu rozpolceně - kdyby Lady in the Water napsal a natočil nějaký Euroameričan, budu mu spílat do podbízivých patetických kýčařů a sentimentálních pseudoromantických dobytků a budu řvát, že film páchne odpornou špílbergovštinou a jeho "laskavá a hřejivá" (fujtajxl!) svěrákovština mi způsobila četné záchvaty ukrutného blití. Ale indickému katolíkovi Šrí Shyamalanovi to hladce projde a ještě mám sto chutí navrhnout Svaté stolici ve Vatikánu jeho beatifikaci zaživa. Prostě jeho pohádkové filmy bezvýhradně žeru a tohle byla jedna z nejhezčích pohádek, kterou jsem kdy viděl. Obdivuju jeho fantazii a líbí se mi jeho vidění světa. A líbil se mi i jeho herecký projev ve významné vedlejší roli (proti jeho běžným zvyklostem). ()

Morholt

Na začátku byli vodní a suchozemští lidi kámoši. Suchozemci se ale pak odvrátili na temnou stranu síly a přerušili s vodníkama styky. Vodníci to tak nechtěli nechat a tak se od od tý doby snažej lidstvo z pevniny vrátit tam, kam patří a tím nastolít absolutní harmonii. No a jednoho takovýho vodního agenta najde správce bytovky Cleveland. Vzápětí zjistí, že je to vlastně jakási šéfová všech nymf, po který jde zmutovaná kolie křížená s hranostajem, která jí chce dostat dřív, než pro ní přiletí Velkej orel. Tím obluda ovšem porušuje pravidla, na což by měly dohlížet tři opice. Slepenec nesmyslů s křečovitými pokusy o vtip, postrádající jakýkoliv náznak napětí a odpovídající atmosféru. Myslím, že chápu, co tím chtěl Shyamalan říci, ale forma, kterou zvolil, je pro mě naprosto neakceptovatelná. I když možná jsem jen omezenec, který nedokáže ocenit tvůrcovu genialitu. Snad jediné, co mi z tohoto filmu utkví v paměti je Freddy Rodriguez, posilující pouze pravou stranu. 10% ()

ScarPoul

Na rozprávku sa tam čaká veľmi dlho. Na to či sa rozhodneme od začiatku veriť, alebo nie je tam príliš veľa neznámych a meniacich sa postojov a postrehov. Nefunguje tu už taká ľahkosť ako pri ostatných filmoch aj keď atmosférou mi príde film naozaj neuveriteľne krásny. Giamatti je pritom sympaťák a celé sa to nesie vo veľmi zaujímavom duchu. Idúci proti očakávaniam je film v zásade veľmi príjemný, pretože nenapĺňa ním zvolené otázky s dostatočným uspokojením. Na druhú stranu si razí svoju cestu a naozaj zostáva len na divákovi na koľko je k príbehu tolerantný. Trochu mu to kazí dĺžka, ktorá je na tak jednoduchú zápletku naťahovaná. Bez rozdielu na to, ale stále pozerateľný film, ktorí síce neurazí, ale nie je ani takým sklamaním ako filmy od Shyamalana po tomto počine. Pre mňa znesiteľný priemer. Ale Ondine fungujúca s podobnou zápletkou túto vec zďaleka prevyšuje. ()

Lacike

Tazko sa mi hodnoti tento film. Je to originalne pojate fantasy alebo tuctova nudna rozpravka, ktora sa iba tvari, ze je nieco viac? Mne je to vo vysledku jedno, pretoze zaner fantasy nemusim a film je pre mna strasne nezazivny. Ked som film sledoval pred rokmi, tak som ho ani nedopozeral a tentoraz to bolo s vypätim vsetkych sil. Tomuto filmu som proste na chut neprisiel. Ale uplne dno to este nie je. Postavy a dialogy su sice fadne ale aspon nepôsobia neznesitelne ako v Last Airbender alebo to nie je tak nasilu vazne az to je komicke ako v Happening. 3/10. ()

Gwaihir

Nejen, že mě tento snímek nezklamal, ale dokonce velmi potěšil. Celá ta výborně propracovaná mytologická a místy strašidelná atmosféra mě tedy rozhodně nenechala chladným. Jediné, na čem bych této pohádce něco vytknul, je část, kdy jsou v příběhu nadvakrát identifikováni správní pomocníci, což mohlo být přeci jen ztvárněno lépe. 75% ()

BoPo

A je to tu. Shymalan predvádza takový výkon, že si človek začína myslieť či Šiesty zmysel a Znamenia neboli len zhoda šťastných náhod, a okolností. Naozaj slabý film. Viac ako 2* si to nezaslúži. Som zvedavý s čím na nás vyrukuje na budúce. Človek aby sa pomaly začal báť. ()

bouncer

Shyamalan má klesající kvalitu filmů, to už se ví poměrně dlouho. Jeden bych snad i napsal, že ten pokles je exponenciální, ale tak špatné to zase není. Žena ve vodě začíná hodně zvláštně a obával jsem se, že se z toho vyklube neskutečně nudný a přihlouplý film. Ale tvůrcům se nějak podařilo, abych přistoupil na jejich hru a já si užil film o síle příběhu. Příběh je totiž to nejdůležitější, schopností vyprávět a předvídat příběhy se lišíme od zvířat. Díky pohádkám se naše děti učí, rozvíjejí a získávají první zkušenosti. A něco podobného se nám snaží sdělit Shyamalan svojí pohádkou, která nutí i k zamyšlení. Bohužel zvolená forma není úplně dokonalá a občas něco zaskřípe, ale film pro mě nebyl zklamáním, spíš mě naopak trochu překvapil. ()

Wewik

MPAA: 42716 Je vidět, že Shyalaman se drží doby - všechno se mění a i on mění žánr - z mystery thrillerů přechází na mystery pohádky pro děti... Ale proč né? Tento snímek je vskutku povedený, a snaží se nám ukázat, že každý člověk má v této společnosti nějakou roli, aníž by o tom věděl! ()

MoiJe

Pár pekných "lekačiek", pár vtípkov, pár prekvapení, pár citlivých scén, pomerne pekný nápad.... Ako špeciatlitu týždňa by som to asi nenavrhla, ale pochutnať sa dá aj tak. Pre mňa nie je film sklamaním ako film od MNS, skor trošku ľutujem, že sa podobný príbeh (nymfa) odohráva v takej povačšinou pokľudnej atmosféričke jedného domu... i keď aj to má svoje kúzlo... ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)