Drátěnou košili v pračce nevypereš, aneb současná doba si nedokáže vážit statečných rytířů. Stačilo se jen omylem napít lektvaru namíchaného nepřátelským kouzelníkem a rázem se rytíř Godefroy a jeho sluha Jacquouille (již podle tohoto jména poznají Francouzi, že se jedná o zcela neurozeného člověka) ocitli ve 20. století. Samozřejmě, jak už to ve Francii bývá, našli své potomky, i když zrovna ne na takové úrovni, jakou by si představovali. Šlechta, potomci statečných rytířů, zchudla a v jejím zámku se naopak usídlil potomek vykutálených sluhů, který si jen změnil jméno z posměšného Jacquouille na důstojnějšího Jacquarta. Samozřejmě, že se pán i jeho sluha nejdříve ocitnou v blázinci, ale šlechtická krev se nezapře a Beatrice, jako přímý potomek rytíře Godefroy de Montmirail, se o svého předka postará... Režiséra Jean-Marie Poirého známe především díky jeho vynikající komedii Operace Corned Beef, kde se také objevila trojice komiků, kteří ve Francii patří ke špičce v tomto žánru: Jean Reno, Christian Clavier a herečka s neobyčejným komediálním talentem Valérie Lemercier. V Návštěvnících si je navíc užijeme v dvojrolích předků a potomků. (Česká televize)

Kreeki

Jeanu Reno sluší mnohem více vážnější role - viz. Leon, Purpurové řeky, Brutální Nikita i Godzilla aj. - navíc francouzský humor mi není tak blízký jako třeba ten ostrovní. Ale na příjemný večer u televize to stačí. 6/10 ()

MATADOR

Když jsem tuto francouzskou komedii viděl poprvé, opravdu jsem nemohl se nepřestat smát. Opravdu vynikající námět a ještě lépe napsaný scénář. Christian Clavier zde podával jeden ze svých nejlepších výkonů a moderní věci si dosyta užíval :-) A Jean Reno měl tu čest před Leonem předvést svůj skvělý komediální talent. Opravdu jedna z nejlepších francouzských komedií, která jede nonstop. ()

AlistairMir

Nejlepší francouzská komedie všech dob a ať zhynu jestli ustoupím od svého názoru !! Clavier a Reno jsou ve svých rolích dokonalí a já se při sledování, jedné jejich kalamity za druhou, válel smíchy po zemi. Clavierova dvojrole je dokonalost, ten chlap je neuvěřitelnej herec a Reno jako šlechtic se snad narodil a jeho účes podle hrnce stačil mé maličkosti k tomu, abych se smál, kdykoli velkolepě nakráčel na scénu. Je naprosto zbytečné dále chválit, to prostě musíte vidět. Takže zapnout skříňku na trubadúry a koukat, jen pokud možno bez kakaa (kdo zná dvojku, ten mě chápe) ()

Colonist

Dnes už legendární francouzská komedie. Christian Clavier a Jean Reno jsou jako burani ze středověku dokonalí a sledovat jejich poznávání moderní doby je něco úžasného. První díl a jeho ohromně vtipné scény a hlášky už žádný jiný díl nemůže překonat... ()

Aleee89

Tak tohle jsem nečekala! Už dlouho mě totiž žádná komedie nezaujala a nebavila tak, jako tato! Návštěvníci byli prostě super. Ten námět uchopili z dobré strany a povedlo se jim vytvořit opravdu skvělou komedii. No možná to je také tím, že to dělali Francouzi a ne Američani, kteří dokážou hodně věcí zprznit... Chtě nechtě jsem se pořád musela smát, opravdu se mi to líbilo, a to moc! ()

higuain

Jedna z geniálních francouzských komedií, na kterých jsem vyrůstal. Smrtící tempo gagů nedává vydechnout, film prakticky nemá hluché místo. Leviho hudba je vynikající a herci taky - všichni. Přesto však musím jednoho vyzdvihnout. Návštěvníci jsou hereckým koncertem Christiana Claviera. Jeho Žakuj je jistě nezapomenutelný, mě však ještě víc prakticky v každé jeho scéně bavila možná trochu opomíjená postava pravnuka Žakára, výborně nadabovaného Oldřichem Víznerem. ()

dee-key

Existují dvě nejlepší komedie 90. let. Návštěvníci a Návštěvníci II. Dokonalý Clavier hraje dokonalého debila. Dokonalý Reno hraje dokonalého rytíře. Ale hrají to tak, že opravdu vypadají, jako by byli fakt ze středověku. Za tuhle roli měli dostat nějakou cenu. Jednička paráda, úžasný. Ke dvojce mám sice vřelejší vztah, i když se tam už některý fóry opakují. Tak či onak, je to prostě klasa mezi komediemi. ()

Frenegonda

Otče slíbil jste mi že, na mé zásnubní hostině nebudete KRKAT!!! Tohle je naprostá klasika. Dvojice Clavier Reno je sehraná jako snad nikde jinde. I když jsem tenhle film viděl nesčetněkrát, vždycky se k němu rád vrátím. a pak se bezuzdě válím smíchy. ()

kapsomut

Film, u kterého jsem se jako malý opravdu neuvěřitelně zasmál. I teď když jsem "vyrostl" mě stále dostává. 85% ()

Vessper

Moje první hodnocení bylo za 3 hvězdy, ale když jsem Návštěvníky viděl asi o půl roku později znovu, musím jednu * přidat. Opravdu skvělý francouzský humor, který mám nejradši a Reno s Clavierem to je dokonalé složení. Takže se opravuji na 80%. ()

fmash

Jedna z mála komedií, u nichž jsem se opravdu poctivě řehonil skoro celou dobu. Možná jsou ty vtípky primitivní, ale Jeana Reno jsem si tu zamiloval. I kdyby ne pro všechny ty gagy nebo pro tu srdceryvnou romantiku, tak určitě kvůli bohorovné nonšalanci a neochvějné důstojnosti, s jakou jeho na dnešní poměry buranský velmož Godefroy důstojně proplouvá trapnými situacemi. ()

dyfur

......no - tak sa teda prenesie rytier so sluhom do súčasnej doby - dobre mne to nevadi,ale prečo sa mám smiat tomu ,že nepoznaju toaletnu misu, tečúcu vodu,atď ...? Trápne , nevtipné .... námet by ušiel ,ale scenár nie. ()

BitlDjus

Jedna z nejlepších francouzských komedii...Jean Reno,Christian Clavier parádní dvojka která umí pobavit. AŤ ZHYNU JESTLI USTOUPÍM! ()

lioncel

Francouzská kinematografie podle mě jednoznačně vládla dlouhá léta celé Evropě - (možná i zbytku světa, než onemocněla americkým komplexem) ... Tohle je pro mě taková oddychová a hlavně velmi zábavná připomínka, proč tomu tak bylo .. Naprosto skvělé - paráda (!) .. Bravo !!! .. Nezapomenutelné herecké výkony většiny účinkujících .. a ještě jednou bravo !!! ... Samozřejmě to nikomu nevnucuji, ale já se fakt dobře bavil .. bavím .. a bavit budu určitě i nadále, protože tohle můžu vidět pořád dokola a vždy to na mě spolehlivě zabere … ()

balba

Návštěvníci jsou velmi podařená komedie plná poněkud hrubšího humoru.Plně bylo využito zejména divácky vděčné téma dvou barbarů v civilizaci., kteří téměř zdemolují luxusní Béatricin byt.Herecké obsazení bylo super. ()

Hennes

Francouzká komedie 70 a 80 let byla vynikající a toto dílo na tyto skvělé klasiky perfektně navázalo. Tato komedie spojená s cestováním v čase mě opravdu skvěle pobavila. Reno i Clavier jsou kouzelní, spousta nevybíravého, ale výborného humoru. ()

SallyZen

Na tento film jsem se těšil především, protože v mých top 20 uživatelů padlo všechny hodnocení kromě _odpadu_. Já se teda přikláním k tomu, že to bylo zábavné, hlavně CH. Clavier --> ten byl to nejlepší na celém filmu. Rytíř Godefroy(Reno) aneb "stříhal jsem se podle kastrolu" mi tu moc neseděl, ale tak to bylo takový jedno z mála, co se mi nelíbilo. Povedená komedie, kterých má Francie na svém kontě i více. 70%(Drž Hubu jsem dal 4* tohle o fous horší) ()

Petoss1

Podarená francúzska komédia s podarenými hercami a ich postavami. Ja som sa teda slušne bavil. "Tady to smrdí, nedá se tu dejchat. Chcípnem tu!" 80% ()