Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

BMW12

Povedený dobrodružný film pro celou rodinu. Je to velice zajímavý nápad a příběh baví od začátku do konce. ()

Nancy

Parádní film pro rodiny s trochu odrostlejšími dětmi (každopádně školou povinnými). Skvělý příběh, trocha tajuplnosti a napětí, zkrátka perfektní film, který narozdíl od jiných "rodinných" filmů pobaví i rodiče. Navíc perfektní Robin Williams a mladičká Kirsten Dunst za tu podívanou taky stojí. ()

rikitiki

Vždycky, když čekám na přechodu pro chodce, kde ne a ne padnout zelená, tak si říkám: "Počkej v džungli tolik let, než na kostkách padne pět." ()

honajz

Na mě tenhle film vždycky působil jako exhibice triků a exhibice Robina Williamse. Celkově totiž chybí nějaký nosnější příběh, jde se jen bezhlavě od scény ke scéně, stát se může díky hodům kostkou cokoliv, samozřejmě vždy k horšímu. Nebýt to rodinný film, myslím, že by happy endem neskončil, spíše by to byl dobrý podklad pro nějaký slasher. ()

MM11

Rozhodně nadprůměrná oddychovka, co neurazí ani ty "vyzrálejší", ale vzhledem k ojediněle údernému námětu výsledek nadprůměr prostě nestačí. Jumanji je vlastně v oblasti akční fantasy pro děti misionářský počin, prozkoumal terén, vyzkoušel neúspěch a vymetl cestičku. Proto mu dnešní Narnie a spol. děkujte. Jumanji má zajímavý děj, zdařilé postavy, přijatelé triky, jenom jaksi vyčpěl. O deset let později by se jednalo o blockbuster s megalomanskou výbavou, tahle cesta je však skromnější a upřímnější. A naneštěstí může za to, že Jumanji je dnes jen polozapomenutá epizoda.... ()

Pítrs85

Perfektní film pro celou rodinu, zábavný a v některých situacích i docela dost napínavý (pamatuju se, že toho lovce, či co to bylo, jsem se jako malej sopel i docela bál). Triky výborný, ale herecké výkony především Mr.Williamse a Ms.Dunst jsou nezapomenutelné. Rozhodně si to při každé TV repríze nenechám ujít. ()

kajda.l

Když jsem film viděl poprvé příliš se mi nelíbil(někde kolem 15ti let). Teď s odstupem několika let ho hodnotím jako jedno z nejlepších fantasy 90let, povedený scénář, sympatické herecké výkony, příjemné triky. Za příjemné zjištění, že film zase až tak moc nezestárl a některé novodobobé "rodinné fantasy" hravě strčí do kapsy, hodnotím jak hodnotím. Zasloužené 4 hvězdy, mírně nedoceněný snímek. ()

ARI50

První Jumanji hra a zábava začne, herci na dobré cestě hlavně díky Robin Williams ale to nezachrání ani nenavýší počty hvězd, neříkám že film je slabý a že by jste se nudily to ne, akce zábava humor a spousty zvířátek se o zábavu postarají ale já nedostal to maximum s filmu ale rozhodně se na to vždycky rád kouknu. ()

veru_needy

Jumanji je pro mě takovou srdeční záležitostí. Jako dítě jsem film milovala a nemohla jsem se ho nabažit. Po letech jako dospělá, jsem se neubránila nutkání si ho znovu pustit a oddávat se nostalgii z dětství. Musím říct, že i po těch letech na mě tento film působí samozřejmě ne tak silně jako dřív, ale má rozhodně néjaké to kouzlo. Námět je vynikající, hra která ožívá není denním chlebem filmařů, což je dobře a proto je stále tento snímek na vrcholu. Fantazie je vypuštěna s plnou vervou a tak o dobrodružství s jistou komediální nadsázkou nemá hranic. Zvířata, rostliny, všechno působí hrozně skutečně a po digitální stránce je film parádní, kort když se vezme v potaz doba výroby. Herecké výkony nejsou žádné oscarové záležitosti, ale výběr herců je opravdu sympatický. Jumanji z 90. let nikdy nezklame. Kam se hrabou dnešní napodobeniny. ()

luka4615

Filmová klasika prověřená časem, k níž se vždy velmi rád vrátím. „Hey, hey, I'm sorry, okay?... Twenty-six years buried in the deepest darkest jungle, and I still became my father.“ ()

Sawy

Jako malý jsem to zbožňoval,teď to beru jako solidní oddychovku.Dal bych možná i čtyři,ale když se podívám na jiné filmy,které jsem takhle ohodnotil,tak radši zůstanu na silnějších třech.65 % ()

Lucasion

Jumanji je jeden z mých dětských filmů. Je ale potřeba říct, že i po letech stále stejně pobaví. Kouzlo z téhle hry i po několikátém zhlédnutí dokazuje, že dokáže skvěle pobavit i rozesmát. Příběh Alana Parrishe (Robin Williams) je kouzelný v tom, že je i když je film jasná prča, tak někdy dokáže i dojmout. I dnes mohu říct, že vizuální zpracování je skvělé. Hlášky, které si s ničím nezadají a hlavně neodolatelný Robin Williams, kterému je role ušitá na míru. Díky českému dabingu se stane spoustu jeho hlášek naprosto legendárními. Po vzoru Hooka se jedná o další pohádku, která baví i dospělé. Kdo neviděl, tak mi neuvěří. Faktem pro mě zůstává, že Jumanji bez problémů odolalo toku času a baví stejně příjemně jako před lety. (80 %) ()

Lacike

Ako maly som mal Jumanji rad, ale neoznacil by som ho ako svoju srdcovku. Po rokoch ma bavi ovela menej. Problemom tohto filmu je, ze stoji a dnes uz bohuzial pada na trikovych scenach, ktore strasne zostarli a ani zdaleka neohuria tak ako kedysi ked boli CGI triky stale celkom novou vecou. Väcsina deja je zalozena na tom, ze sa z hry vyrutia nejake CGI rastliny, zvierata alebo ina háveď. Dost rychlo to zacne byt monotonne. Humoru tu prilis vela nie je aj ked hra hlavnu ulohu Robin Williams. Cely cas len niekam uteka alebo pada a ostatne postavy utekaju s nim. V uvode ma nadchol aspon naznak hororovej atmosfery. Bohuzial po nom sa film prepne do detskej nevinnej zabavy s jačiacimi postavami. Skoda, ze film nie je temnejsi ako bolo u detskych filmov zvykom v 80tych rokoch. Alebo aspon ovela zabavnejsi. Deti by sa snad pri Jumanji nemuseli nudit ani dnes, ale pre dospelych, ktory na nom nevyrastali uz tak dobre fungovat nebude. V mojich ociach ho nezachranila ani nostalgia. 6/10. ()

ScarPoul

Vec, ktorá pre mňa svojho času znamenala dobrodružstvo. Aspoň teda dokým neprišiel Summers s jeho Múmiou. Stále mám z toho filmu dobré pocity. A oproti novšiemu spracovaniu film pôsobí viac ako hra s rôznorodými úlohami. Williams tradične dobrý. Jeden z tých filmov z 90 rokov, ktoré transformovali žáner. ()

Gary

Dnes už ne taková pecka,ale když jsem na tom byl před lety v kině Morava,byla to bomba.Hlavně opice na motorce. ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall