Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

venison

Klasický horůrek s trošku jednodušší až úsměvnou zápletkou, ale vizuální efekty a masky fungují dobře, béčkový herci nehrají špatně a pěkně se povedly interiéry starého divadla :-) Jeden z lépe zpracovaných hororů :-) ()

demented

V celku solídny námet (vraždiace bábiky - no kto by si ich nezamiloval?) , ktorý sa ale postupom času zmení na bezzubú (alebo lepšie povedané bezjazykovú) ducharinu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani japončíci, kórejčíci, tajwanci či iná zberba, ktorá sa v takýchto filmoch priam vyžíva. ()

Blue.Poison

Musím říct, že tenhle snímek mě velmi příjemně překvapil. Všeobecně nemám ráda horory, kde hrají hlavní roli loutky, hračky a zviřátka, ale tahle marioneta vážně vyvolává nepříjemné mrazení. A také mi došlo, že ticho je v tomto případě mnohem děsivější, než vrzání dvěří, šouravé kroky a skřeky. Jediné, co trošku shodilo moje hodnocení, je jazýčková kráska - nebýt toho ubohého počítačového tríčku, je to o mnoho lepší. Ale ten konec potěšil :) ()

LeG!oN

Rok 2007 byl pro mne maturitní a pro mého oblíbence Wana neskutečně kreativní. Natočil dvě žánrovky, které dle mého tou dobou na "trhu" dost chyběly. Jednak Rozsudek smrti, excelentní revenge záležitost a jednak právě Zlověstné ticho. Je vidět, že ten rok chytl James skutečně slinu, oba filmy mají dosti podobnou atmosféru díky Clouserovic brilantně temné hudbě. Další prvky už se zde samozřejmě díky žánrům liší... Dead Silence je malá duchařská záležitost, kde kraluje opravdu skvělý audiovizuál, vynikající skvělými maskami a kulisami. Mimochodem, kdo zná následující Wanovy horory, nemůže si nevšimnout, že právě od Dead Silence zde pracuje se svým osobitým znázorněním duchů (podoba Mary Shaw s dalšímy duchy v Insidious atd. je veliká). A jak já tento styl hororu moc nemusím, tak tady mi to opravdu hodně sedí... Tento malý horůrek mohu doporučit i za skvělou postavu dotěrného detektiva v podobě Markovic bráchy Donnieho Wahlberga, který ve vedlejších rolí přímo září... ()

Mishqo

70-75% ... Ak hodnotím v medziach hororového žánru, tak to bol nadpriemerný zážitok. S vynikajúcou atmosférou a hudobnou zložkou, bez krvavého ostychu a s nečakaným rozuzlením. ()

VanTom

Znervózňující břichomluvecká panenka (zprostředkovaně) likviduje v prokletém městečku všechny, kdož měli podíl na smrti její "matky" až do xtého kolena. I přes různé zvraty jsou děj či chování postav opravdu natolik otřepané, přímočaré a předvídatelné, jak to zní. James Wan sice drží režii pevně v rukách a hýří nápady (děsivé "smrtící ticho" avizující přítomnost nebezpečného ducha), výsledek ovšem docela nudí a snaživý, leč toporný Ryan Kwanten na hlavní roli nemá. ()

Ichabod

Vahal jsem mezi ** a *** a az uplny zaver mne presvedcil. Nemohu dat vice, protoze prevazne je film prilis sterilni. Hlavni hrdina je naprosto gumovy a volba na nej padla asi nahodou. Samozrejme do Wanova noveho filmu vstoupite notne vymazlenyma titulkama dovysperkovanyma Charlie Clouserovo hudbou, ktera si se Saw nezada ale technicka a zvukova kvalita jsou jedinou nadstandartni strankou tohoto filmu. Scenar neni az tak zly, zato hlavni pribeh o ktery tu jde je jednoduse slaby a radeji slaby pribeh uvidim doplneny Michaelem Myersem nebo Leatherfacem a jeho retezovou pilou nez "loutkamy ktere zabiji". ()

Guzo

Podle mě nejlepší horor, co jsem po dlouhé době viděl a u kterého jsem se sem tam i lekal (a to je opravdu co říct). Režisér Wan je zde cítit na každém kroku, chvílema to hodně připomíná Saw, ostatně i design samotných loutek jako by z oka vypadl té tolik známé masce. Jedinou slabinou filmu jsou občasné záběry z poslední čtvrtiny, kdy duch plazí jazyk, to je opravdu trikově nezvládnuté a vůbec to tam nemuselo být. Hudba je naprosto stylová, už v úvodních titulkách navazuje tu správnou atmosféru, přesně tak to má vypadat. ()

strelenaL

Tenhle film mě naprosto dostal. Pokud máte rádi příběhy z dávnou historií a popř. tradicí uměleckého řemesla...bude se vám líbit. Celková atmosféra je pro mě velmi mystická a extravagantní...Loutka jménem Billy je skvělá. Jediné co postrádá tento film je při výběr herců..vybrat nějaký lepší esa..sorry, ale (Ryan Kwanten) byl jak dřevo. Možná horší než dřevo...no radši bez komentáře. Ale nic na mém úsudku (co se týká herců neměním) jednoznačně za 5* pro originalitu. ()

Krasus

Absolutně zbytečný snímek,který nepoveděně napodobuje Saw a trochu trapně si hraje na ultradrsný horor.Škoda práce pane Wane. ()

Gunslinger

Podľa môjho názoru výborný horror s pár naozaj desivými scénami.. Netvrdím že je originálny.. ale v niektorých prípadoch platí že načo byť originálny, keď tie staré veci fungujú tak dobre.. ()

U.Tarare

Zdařilá atmosféra, přestože podobné duchařiny moc nemusím, tady jsem byl mile překvapen. Nikdy bych neřekl, že budu vypleskej z hororu, kde je hlavní postavou dřevěná loutka. K tomu všemu seschlá babka M. Shaw a měl jsem i v určitých momentech naděláno. A překvapivý závěr už mě jenom utvrdil v mém hodnocení. Lepší horor se bude hledat jen těžko. ()

jefff

Není to žádný zázrak no.Po Saw jsem čekal od Wana větší nášup. No co se dá dělat snad příště. Tohle mohu hodnotit jako průměr průměru ()

pfa

Tady v podstatě nemůžete šlápnout vedle. Celým filmem vás bude provázet pěkná a trefná hororová atmosféra podporovaná výbornou hudbou, která si svoje temné tajemství nechá až na samý konec. [7/1O] (Dead Silence, USA, horror) ()

manonfire

To že loutky a hlavně jejich pochodující zorničky straší určitou sortu diváků, je zřejmé. Jakmile ale film začal vysvětlovat dávnou křivdu a začal si plácat játra o tom jak si obyvatelé tisícového městečka z nudy postavili v bažinách loutkové divadlo o velikosti Olympijského stadionu v Berlíně, měl jsem chuť vzít hlavu pana Jamese Wana, provést s ní proces podobný tvorbě kraslice a nechat mu v uvolněné dutině lebeční uhnízdit kosa, aby ta jeho palice konečně k něčemu byla. 20% ()

latvar

Průměrný hororový snímek, kde duch zavražděné břichomluvkyně se převtělil do loutky respektive loutek, konec byl hodně nečekaný a mrazivý. 69% ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům