Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

IvcaSammet

Jeden z nejlepších hororů vůbec! Naprosto vynikající námět, která mě oslovil hned po prvním shlédnutí vybojoval si tak velmi vysokou pozici v mých oblíbených hororech. Geniálně zpracované, naprosto úžasné prostředí pro horor a navíc úchvatná tématika. Přesně tohle všechno člověk v dobrém hororu potřebuje ... Záhady, sem tam malá lekačka, pokud samozřejmě děj neznáte do posledního slovíčka, jako já. Dvojice Ryan - Donnie mě naprosto dostala. Oba jsou to skvělí herci, kterým jsem role naprosto věřila. Prostě Beware the stare of Mary Shaw. She had no children, only dolls and if you see her in your dreams, be sure you never, ever scream! ()

Flopik

Tak ani sklamanie ani prekvapenie taký pohodový film.Hlavný hrdina dosť nesympatický ešte že tu je aj ten policajt.Hudba prekvapivo v niektorých momentoch dobrá.Zápletka zaujímavá avšak nie natoľko aby som bol hotový.Tempu filmu celkom rýchle no ľakačky na mňa nefungovali neviem prečo lebo presne toto očakávam.Hnusné tváre... No neviem proste to nezabralo 3* a 50%. ()

cskomando

Loutkové figurky jako horor to je snad největší slast. Dějově výborně provedené, celý film si říkáte, že víte jak to asi dopadne ale ani náhodou ! V závěru nás opět nečeká happy end co víc si přát ?! Loutky výborně zpracované, scénář v podání Leigha Whannella skvěle podán, vizuelní efekty také nebyli k zahození. Jedinou výtkou i přes 2-3 lekačky, je právě neskutečně malé využití těch loutek k lekání nahnání strachu ať už na hřbitově, v lese, či v divadle tolika temného prostředí (90%filmu jen tma a noc). ()

Gulde

Naprosto tragický výkony herců. Upřímně (POZOR - teď trocha spoilerů), frajerovi zařve manželka a on objeví její nechutně zohavený tělo, ale ani to s ním nijak nehne. Naopak, spí s blaženým výrazem jako novorozeně, a ještě si posadí na židli k posteli loutku, o který neustále tvrdí jak je zlověstná a že je to zlý znamení. A navíc se celý film tváří jako když neumí do pěti počítat. I když jinak co se atmosféry týče to mělo relativně slušnej potenciál, nejde to brát ani trochu vážně. ()

TheSpearCZ

Nejméně známý Wanův počin a jeho teprve třetí celovečerák po Sawu, který si z něho mnohé bere, ale Dead Silence doplácí na jednoduchý scénář, který je tři čtvrtě filmu předvídatelný, na nedostatečně rozvinuté hlavní i vedlejší postavy a také kolísavou atmosféru. Zvrat na konci, který na Sawu miluju, mě tady nechal doslova chladným a bezpečně mohu říci, že se jedná o nejslabší Wanův snímek, byť ne úplně špatný. Čisté 3* ()

no2

4/10 - Jak už jsem kdesi psal - Wan prostě střídá silné okamžiky se slabšími a Dead Silence je zrovna ten slabší. Začátek je nadějný, potom jede hlavní hrdina do Ravens Fair a místo strašidelné atmosféry nastává spíše děsuplná nuda. Z cca hodinového podřimování u televize mě nakonec vytrhla závěrečná pointa, která byla dost nečekaná a spíš pobavila než vyděsila. To je ale na film od Jamese Wana proklatě málo. ()

Dark.

Nejlepší horor, kterému nechybí vůbec nic. Ve filmu je napětí od začátku do konce a ani chvíli jsem se u něj nenudil. S dnešnímy horory se nedá srovnávat a kvalitou je vysoce převyšuje. A nemůžu souhlasit s některými komentáři na špatný konec. Všechno horory nemusí končit vesele a tento to jen potvrzuje. ()

TaanStari

Hodně mi to připomínalo Kruh (a to nejen otevřené tlamy). Bohužel zatímco v Kruhu je hlavní hrdinka hnána strachem o svůj život, tady jde o "pouhé" hledání vraha... A Mary Shaw na pohled sice může vypadat děsivě jako Samara, nicméně když vybafne v každé druhé scéně, přestane tak působit. Ale za závěr můžu s čistým svědomím dát horší 4*. ()

Matli

James Wan opět nezklamal. Sice o malinko horší než V zajetí démonů a Insidious 2, ale i tak byl film plnej hustý atmošky a lekaček na úrovni. Zase mě mrazilo po prvních 9 minutách, což jsem od Jamese očekával:-) A panenky ze SAW jsem si taky všimnul (a že je schovaná). 66% ()

fisus

Hodně dlouho jsem si šetřil tenhle horor a čekal od něj opravdu moc.Možná až moc.Proto jsem trochu zklamaný.Naštěstí to poslední třetina filmu fakt zachránila a závěr se mi líbil,tak tomu ty 4 hvězdy dám. ()

zdeny99

Dneska natočit horor jen o vraždící loutce jako tomu bylo s Chuckym v DĚTSKÉ HŘE už prostě nejde. Pokud tedy nechcete, aby váš film zapadl mezi desítky podobných vyvražďovacích hororů jako byl třeba MISTR LOUTKÁŘ, v němž loutky hrají také hlavní roli. Toho si byl vědomý James Wan a zapracoval na tomto tématu, vzal si inspiraci z dalších hororů a vznikl tento precizně natočený horor. Z počátku mi to přišlo, že je to jen lepší Chucky, ale po pár minutách jsem změnil názor. Ona ta loutka v tom filmu ani není to hlavní. Je to precizně smíšený film gore hororu s prvky ghotického, kriminálky a thrilleru. Loutka zabije manželku Jamieho, který místo toho, aby se složil, tak pátrá na vlastní pěst po její historii. Zná totiž legendu o břichomluvkyni Mary Shawové. Tohle jméno už je tak samo o sobě povědomé. Nápadně se podobá Mary Shalley, autorce slavného Frankensteina. A také že to časem vyjde najevo. Loutky jsou sestrojovány z mrtvých lidí... Z tohoto jsem byl naprosto nadšený, jelikož když jsem četl ten slavný román z romantismu, tak jsem oceňoval nápad a fantazii Mary Shelley a přemýšlel, zda by něco tak fantastického bylo ještě kdy napsané. Zlověstné ticho mi to dopřálo. Ještě více jsem byl unešený z vizuální tvorby, kulis a masek celého filmu. Kam se hrabe naivně dětská mysteriózní podívaná SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ od Tima Burtona či duchové na fotkách z filmu TI DRUZÍ. Tohle bylo několikanásobně děsivější. A tak Zlověstné ticho je prosyceno mistrovsky hororovou atmosférou od začátku do konce. [8650. hodnocení, 501. komentář, 66%] ()

Aurus

Váu, tak tohle jsem nečekal. Tohle byl zase fakt hodně dobrej horor. Příběh je fakt hodně dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Atmosféra v tomto filmu je přímo neuvěřitelná, napětí je zde snad na každém rohu, kamera je velmi dobrá a lokace jsou velmi dobré a zajímavé. Fakt tenhle horor je fakt velké překvapení a hlavně ten konec, ten je skvělej. Za mě 7,5/10. ()

kostej_

Jedinou chybou ve filmu je podle mého málo rozvinutá diegeze, která tak nedává dostatečný prostor fantazii, jež by prožitek strachu znásobila. Přesto jsou ale všechny ostatní složky natolik sympatické, že se budu držet vysokého hodnocení. James Wan má před sebou velkou budoucnost a tohle bude zřejmě zpětně nahlíženo jako jeden z jeho menších, ale přesto velmi sympatických snímků. ()

FilmWave

Staromódní duchařinka. Od režiséra "Saw" bych čekal mnohem víc. Atmosféra je fajn, vraždění napínavé a pointu to nakonec taky má. Háček je ale v tom, že celá zápletka vystačí tak na 45 minut filmu, Wan se proto natahuje, opakuje a místy nudí nesmysly. Ani Ryan Kwanten nebyla nejšťastnější volba, je příliš nevýrazný. Škoda, dřevěný Billy měl potenciál dalšího Chuckyho. ()

paolito

Tak nevím, z některých zdejších komentářů jsem nabyl dojmu, že se bude jednat o horor v klasickém slova smyslu, tedy že víc než o množství vyhřezlých vnitřností zde půjde o strach a napětí, ale to se bohužel nepodařilo uplně. Tedy uznávám, na dnešní dobu, kdy slovo horor je záminkou pro tvůrce narvat do filmu co nejvíc masa a malinovky, je Dead silence v tomto ohledu překvapivě strohý. Jenže bohužel je strohý i co se týče atmosféry. Nevím, snad to bylo ne zrovna kvalitním cz dabingem, ve kterém jsem měl smůlu tento film vidět, nebo možná postavou detekvita - "drsňáka", který mi do příběhu vůbec nezapadal, ale tu pravou hororovou atmosféru jsem zde hledal marně. V tomto ohledu u mě lépe dopadl i Motel smrti(Vacancy), tedy pokud si odmyslím jeho hovadský konec :) Dobrý nápad, nevyužitý potenciál... ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům