poster

Putování po Blažených ostrovech (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 72 min

 • NinadeL
  *****

  Inspirace Nekonečným příběhem je značná, ale její interpretace má také hodně co nabídnout nového.(1.3.2009)

 • honajz
  ***

  Těžko hodnotit. Scénář byl evidentně připraven spíše pro celovečerní film (včetně Hapkovy hudby), a z důvodů omezených rozpočtů se to nejspíše nakonec prdlo do redakce pořadů pro děti a mládež a Ludvík Ráža zkusil s minimem udělat co největší dojem. Takže nejspíše proto ta přehnaná výtvarná stylizace, to deklamování a divadelní projevy, a samozřejmě je vidět, kde se ve scénáři žel muselo škrtat a krátit... Na druhou stranu ten příběh je silný a baví mne, že jako divák si musím skládat mozaiku sám, a když si ji složím, zůstává mi spousta otázek a filozofických úvah o tom, zda by ostrov plný nařízené lásky, ostrov nevědomí, ostrov moudrosti nebo ostrov nesmrtelnosti a bohatství, ale plný osamělosti, zda některý z nich je lepší než druhý, a proč, zda kombinace všech čtyř by k něčemu vedla, jestli to vůbec jde kombinovat, jak moc je nutná vlastní vůle lidí a co vlastně znamená oběť pro něco, pro někoho. Ale jinak se shodneme, tohle rozhodně není pohádka pro děti, a už vůbec ne na nedělní poobědové odpoledne.(4.3.2017)

 • otík
  *

  Další z řady kulisově a bohužel i myšlenkově prázdných pohádek, která nemá šanci děti zaujmout, navíc je příšerně dlouhá. Stylizace a výprava je věru pro dospěláka zajímavá, ale ten příběh je opravdu podivný. Tyto pohádky se Československé televizi skutečně nepovedly.(10.12.2012)

 • zette
  *

  Presne ten typ pohadek, ktere nemam rad od utleho veku a myslim si, ze uz se na tomto faktu nic nezmeni...(4.3.2017)

 • flanker.27
  ****

  Kde jsou lidé, tam končí věčnost. Aneb věčnost a štěstí se vylučují. Cenou za věčnost je v konečném důsledku osamělost a strnulost. Ráj je peklo. Jo, myslel jsem si, že Antares je raketa, a on je to vládce věčnosti.(4.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace