Putování po Blažených ostrovech (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 72 min

• zette

Presne ten typ pohadek, ktere nemam rad od utleho veku a myslim si, ze uz se na tomto faktu nic nezmeni...(4.3.2017)

• otík

Další z řady kulisově a bohužel i myšlenkově prázdných pohádek, která nemá šanci děti zaujmout, navíc je příšerně dlouhá. Stylizace a výprava je věru pro dospěláka zajímavá, ale ten příběh je opravdu podivný. Tyto pohádky se Československé televizi skutečně nepovedly.(10.12.2012)

Divák, který přežije tuto pohádku, přežije všechno. Sběratelům rarit lze vřele doporučit pro monumentální originální kostymáž, bizarní scénografii, ale i pro bohatě panoptikální obsazení, jemuž vévodí Regina Rázlová v roli božské nadsamice. Vizuální stylizace Antarése jako mezopotámského monarchy je vzhledem k určení postavy dosti příhodná, nicméně Brzobohatý s vázou na hlavě promlouvá spíš unaveně než vznešeně. Snad i to jde solidně rozvrženému tématu k duhu.(27.10.2015)

• RonaMidu

divná pohádka...nebo možná jsem divná já,ale faktem zůstává,že takový typ pohádek ráda nemám(8.12.2012)

Kde jsou lidé, tam končí věčnost. Aneb věčnost a štěstí se vylučují. Cenou za věčnost je v konečném důsledku osamělost a strnulost. Ráj je peklo. Jo, myslel jsem si, že Antares je raketa, a on je to vládce věčnosti.(4.3.2017)