poster

Putování po Blažených ostrovech (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 72 min

 • NinadeL
  *****

  Inspirace Nekonečným příběhem je značná, ale její interpretace má také hodně co nabídnout nového.(1.3.2009)

 • otík
  *

  Další z řady kulisově a bohužel i myšlenkově prázdných pohádek, která nemá šanci děti zaujmout, navíc je příšerně dlouhá. Stylizace a výprava je věru pro dospěláka zajímavá, ale ten příběh je opravdu podivný. Tyto pohádky se Československé televizi skutečně nepovedly.(10.12.2012)

 • RonaMidu
  *

  divná pohádka...nebo možná jsem divná já,ale faktem zůstává,že takový typ pohádek ráda nemám(8.12.2012)

 • Adam Bernau
  ***

  Divák, který přežije tuto pohádku, přežije všechno. Sběratelům rarit lze vřele doporučit pro monumentální originální kostymáž, bizarní scénografii, ale i pro bohatě panoptikální obsazení, jemuž vévodí Regina Rázlová v roli božské nadsamice. Vizuální stylizace Antarése jako mezopotámského monarchy je vzhledem k určení postavy dosti příhodná, nicméně Brzobohatý s vázou na hlavě promlouvá spíš unaveně než vznešeně. Snad i to jde solidně rozvrženému tématu k duhu.(27.10.2015)

 • M-arta
  **

  Pohádka tak napěchovaná nespočtem podobenství, archetypů a symbolů, že dost ztěžkla. Nevím jak děti, ale mě to téměř přimáčklo ke zdi a rozdrtilo palec u nohy :-( Zástup populárních herců se snažil hrát jako na divadle, k tomu nesmírně zvláštní a velice výtvarně řešené kostýmy (má poklona tvůrci)... Jenomže to velké téma v kombinaci s pojetím, kdy každá postava nešetří podivnými výrazy s pohledy do prázdna a bere se strašně vážně, mi do té jinak skromné studiové televizní realizece fakt nějak nesedělo... Asi tak, jako by se někdo pokoušel vpravit narozeninový dort do sklenice od okurek.(9.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace