Putování po Blažených ostrovech (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 72 min

• otík

Další z řady kulisově a bohužel i myšlenkově prázdných pohádek, která nemá šanci děti zaujmout, navíc je příšerně dlouhá. Stylizace a výprava je věru pro dospěláka zajímavá, ale ten příběh je opravdu podivný. Tyto pohádky se Československé televizi skutečně nepovedly.(10.12.2012)

• PollyJean

Myslím, že tahle pohádka je až příliš symbolická a překombinovaná na to, aby jí děti rozuměly.(6.8.2009)

Divák, který přežije tuto pohádku, přežije všechno. Sběratelům rarit lze vřele doporučit pro monumentální originální kostymáž, bizarní scénografii, ale i pro bohatě panoptikální obsazení, jemuž vévodí Regina Rázlová v roli božské nadsamice. Vizuální stylizace Antarése jako mezopotámského monarchy je vzhledem k určení postavy dosti příhodná, nicméně Brzobohatý s vázou na hlavě promlouvá spíš unaveně než vznešeně. Snad i to jde solidně rozvrženému tématu k duhu.(27.10.2015)

• wosho

Velice mizerná papundeklová pohádka, která mě uvízla v paměti jen proto, že to byl první pořad na naší první barevné televizi. Už jako malého capatra mě nebavila, ale hlavně děsně iritovala. Žádný humor, nadsázka, nic co tyto "tvskvosty" mnohdy zachránilo před zatracením. Asi nejhorší dílo, jinak kvalitního režiéra L. Ráži.(5.11.2009)

• Tommassi3

"Tam, kde něco končí, něco začíná.."(24.10.2015)