Hlavní hrdinkou je tuctově vyhlížející studentka, která nedočkavě dychtí po prvním sexuálním zážitku. I když o ní projevují zájem zkušení muži, ona sama ještě neví, přesně, jak by měl vypadat její vyvolený. Je ovšem otázka, že šanci na úspěch má ostýchavý nekňuba, jenž nanejvýš vrhá nesmělé zamilované pohledy... Eroticky umírněná komedie, hodně popisná a zdlouhavě vyprávěná, nemá žádné výjimečné ambice, nezastírá občasné dvojsmysly, ale jinak sotva patří mezi ta díla, která na přelomu 70. a 80. let pomáhala české kinematografii vybřednout z nejhoršího marasmu. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

V časopise Kino byl tento snímek označen jako „neromantická komedie o erotice a dospívání“. A my z dnešního pohledu můžeme říct, že tvůrci se s takovým námětem jen zapojili do podobných snímků především z Hollywoodu, které se do československých kin ve své době nedostali. Koncept celého příběhu je samozřejmě poplatný době, takže puberťáci se sexuálních oplzlostí a fekálního humoru, jaké jsou v nejznámějším americkém snímku „Prci, prci, prcičky“ (1999), nedočkají. Ryze dívčí příběh o touze přijít o panenství je veden v romantickém snění s následným střetem s realitou. Charakterově naivní maloměšťáckou Blážu tedy správně uchopí spíše divačky, které se s ní, mohou i v mnoha ohledech ztotožnit. Celý koncept je, kromě tradiční výchovné formy, veden zábavnou formou a je, snad vlivem námětu, zohledněna každá generace. Mladí, rodiče, i prarodiče. Láska zkrátka kvete v každém věku a každý také myslí jenom na sex. Zajímavá je charakteristika knihkupce, která byla o rok později použita také ve snímku „Vrchní, prchni!“ (1980). Snímek je napěchován hláškami a na svojí zábavnosti neubírá ani dnes. Ano, vlivem výše zmíněných „Prciček“, jsou dnes takovéto filmy skutečně již o pořádný kus dál, ale i tak je škoda, že i tento snímek spíše upadl do zapomnění. V jádru věci melodrama, ale jinak velice zábavná věc. ()

Missi84

Pánové, to chce taktiku... pro mě byla nezapomenutelná postava Čumpelíka přeskakujícího branku (byl to můj taťka). Poněkud slabší, ale i tak dobrá komedie o trampotách, které sebou přináší dospívání. ()

Pitryx

Trošku těžkopádné, naivní, ale koukatelné. Po té spoustě let co jsem film viděl a mrknul podruhé, názor neměním. Snímek měl mít určitě větší spád. Pro publikum, kterému je určeno je myslím pro zábavu akorát. 201110217600/7606 ()

joelly01

Tak trochu trapny/zastaraly film s naprosto genialnimi hlaskami :) ("pribinak" nebo "boj za mir" chachaaaaaa ). Na odpoledni treadmill taskarice co neurazi a rozesmeje. Knihkupec mimoradne slizsky a Milovou miluji sowieso. ()

Leonora odpad!

Vůbec nechápu účel těchhle bezduchých inscenací. Kdyby se na tom aspoň cvičili začínající herci, ale tohle je jedno vemeno vedle druhého v bezvýznamném plýtvání celuloidem. ()

javlapippi

"Nemysli si, slušní mládenci se dívaj na děvčata s velkejma dekoltama všelijak." Sedemnásťročné devy to nemajú jednoduché, na jednej strane rodičia vyžadujú stopercentnú cudnosť, na druhej strane sa na nich valia erotické podnety v podobe nadržaných rovesníkov, o niečo starších slizkých kníhkupcov/francúzštinárov a nechýba ani sprosté pohvizdovanie pupkatých robotníkov. "Jo sloh? Tak napiš boj za mír." Nemožno sa preto diviť, keď taká slečna v rozpuku mladosti nakoniec predsa len podľahne nutkaniu najnižších pudov a dokonca sa za ich ukojením vyberie do nočného hlavného mesta. "Ty vaše orgie si můžete dělat někde jinde!" Roztomile rozpačitá komédia, kombinácia hercov a nehercov, trošku pozostatkov novej vlny (skvelé civilné dialógy a plno hlášok), trošku socialistickej šedivosti (búrame a renovujeme a večer sedíme s lahváčom pred čiernobielou televíziou), prekvapivo žiadna politika a Katapult hrá na diskotéke aj plese. "Máš všechno nač si vzpomeneš, pribiňáky ti nosím, kočky ti kupuju, tak nač ještě potřebuješ holku?!"  PS: Obdivovatelia dievčenskej krásy si najviac užijú počas úvodných telocvičných titulkov. "Takovýho zeťáka, co strká kravám ruce do zadku, by jsme doma ani nechtěli!"  ()

Prubner

Tady chtěl Muchna zjevně napodobit Formana: ostatně příběh o dívce, která se zblbne do pražského frajírka a jede za ním do Prahy, kde pohoří, je vypůjčený z Lásek jedné plavovlásky. Jenže výsledkem je kompromis mezi formanovskou autenticitou a lidovou komedií na lechtivé téma. Možná kdyby Muchna nechal neherce improvizovat a role rodičů obsadil nikoliv profesionály, ale naturščiky, mohlo vzniknout něco aspoň vzdáleně podobného jako Lásky. Ale i tak je tu několik hezkých a zábavných situací. Muchna později v dalších filmech ještě přitlačí na lidovost a výsledkem budou filmy jako Matěji, proč tě holky nechtějí a Únos Moravanky. ()

Lish84

Nečekal jsem, že z tohoto pro mě neznámého a televizemi opomíjeného filmu se vyklube takové povedené dílko. Vůbec v ničem si nezadá s tou trochou dnešních českých teenagerských komedií a to i díky tomu, že do filmu nepronikly žádné politické reálie (pionýři apod). I při srovnání se zahraničními komediemi (mám na mysli hlavně Holky to chtěj taky či Panenství na obtíž) vychází Hon na kočku vítězně, protože tvůrci se nesnaží být líbivě cool a naopak se při rozmluvách holek a kluků snaží o reálnost, aby se každý ve filmu aspoň trochu poznal a řekl si: To je přesný! Lásky jedné plavovlásky jsem neviděl, ale je znát, že režisér Milan Muchna se trochu snažil Formanův styl napodobit - drobná rolička Milady Ježkové se dá chápat jako polehčující přiznání. Nicméně inspiruje se jen částečně a snaží se být řekněme více komerční. V dospělých rolích tedy sází na osvědčené herce a zejména Bronislav Poloczek opravdu pobaví - kdyby se tehdy rozdávali Čeští lvi, bez váhání bych mu ho udělil. V hlavní roli se mi líbila sympatická Jaromíra Mílová. ()

honzic

Spíše podprůměrný film o mládeži z konce sedmdesátých let, který je bohužel hodně zkreslen moralizováním a šablonkováním. Potěší pouze Poloczek a některé naivní scény. Hodnocení: 30 % ()

Kunderion

Povedenej pokus o návrat k poetice filmů trojice Forman-Papoušek-Passer, vždyť režisér Muchna víceméně u jejich filmů asistoval. A doceňuju to teprve teď, po víc jak 40 letech... je to tam (narozdíl od dnešních filmů "o mládeži"). Tehdy jako 15-16 letej "postiženej" jsem tomu moc nedal, ale dnes mi dochází i fenomén na filmu zúčastněnejch "Kaťáků". Haj hou... ()

Nerajohn

Tak u tohoto filmu hodně váhám. Na jednu stranu výborné výkony dospělých herců ( Poloczek, Havlík, Březinová ) a na druhé naprostá tragičnost neherectví všech dospívajících. To je absolutně obrovský kontrast, který dělá celý film kupodidu zajímavým, i když to asi nebyl záměr. Vrcholem je role Vojty, který se dokonce ve všech momentech, kdy má být vážný, bez skrupulí jenom řechtá. ()

vinducha

Paní Mílová ve svojí klasické roli "naivky nanynky" , přesně jak píše kolega Roswelll , je to občas i docela komedie , kdo zažil tu dobu , musí dát víc. ()

StarFsh

Trochu zabudnutý, ale milý film o problémoch dospievajúceho dievčaťa, prekvapujúco úplne oprostený od komunistických kecov. Škoda, že sa dnes už takéto filmy netočia. ()