Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

kamil.i

Proste nádhera. Perfektné fantasy. Druhého Hellboya si vychutnávam a obľubujem každým vzhliadnutím viac. Veľká škoda, že Del Toro sa nepustil do posledných Potterov a Hobita. Z komentárov film najlepšie vystihol POMO. ()

majec4

Dufam, ze to nebude posledny dobry film od del Torra. Super natocene, kde kombinuje sci-fi s fantasy. Dnesne sci-fi su mozno graficky na tom lepsie, ale stale mam viac a viac pocit, ze sci-fi vobec nemusi byt o efektoch. Na to sa akosi v dnesnej dobe zabuda. Podme naspat k filmu. Mozno tu nebol Cerveny, tak v popredi ako v jednotke, ale v tejto casti mal fakt silneho protivnika, v osobe princa Nuadu - bol fakt cool. Ron Perlman to vsak vynahradil tym, ze tam vobec bol a jeho hlasky boli trefne. Scena, kde s Modrym spievaju svojim laskam ma pobavila :) Kamera, rezia, scenar a vsetky tieto zakladne veci boli zvladnute, takze ostava mi uz len verit, ze trojka bude co najskor. ()

Nolanofil

O p*ční chlp lepšie ako už výborná jednotka. Samozrejme je tu viac akcie a finále nie je tak narýchlo odbite, ako pri prvom stretnutí. Je až neuveriteľné, akú má del Toro fantáziu a dokáže sa pohrať s príšerkami. Ron hláškuje štýlovo a pevne verím, že aj nie práve najlepším tržbám, sa dokázal film zaplatiť na DVD a o pár rokov príde trojka. ()

Czernozub

1) Skvělé kostými 2) Skvělý polo-záporák Nůadu (+krásná Nuala) 3) Skvělá zápletka 4) Dojem skvěle prokresleného fantasy světa (Trolí trh). To jsou největší klady filmu. Ale pak je tu Hellboy. Celou dobu mi připadal spíš jako vedlejší postava, jeho chování mi nesedělo a vůbec. Někdo ho nazval pubertálním- ano, přesně ten dojem ve mě budil, puberťáka. U Abeho to nebylo vůbec na škodu, u Hellboye mi to znělo trapně. Ale i tak je Zlatá armáda(343 000 vojáků! Takové vojsko by bylo silné už kdyby nebylo nezranitelné!) výborná, a určitě nelituji jejího shlédnutí. ()

ashtangi

Vizuálně působivé. Nejlepší scéna filmu: když se Abe a Hellboy opijí. To jsem se aspoň zasmál. Jsem velký fanda komiksů, ale tady jsem se docela dost nudil. ()

77Ivana

Guillermo del Toro se opravdu vyřádil, jeho příšerky jsou perfektní. Nestává se často, aby druhý díl překonal první, ale tady se to povedlo na jedničku. ()

Grizzly

Po Faunove labyrintu ocividne del Toro objevil svuj vizualni styl. Bohuzel aby si reziser poradne vyhral, je vizualni a magicka stranka propracovanejsi a vyzdvihnutejsi vic nez hlavni hrdina a jeho zivot. Neni to ovsem tak strasne a na tu vizualizaci se vyborne kouka. Vztahy mezi postavami jsou nedotazene a napriklad problemy mezi Hellboyem a Liz mi byly uplne sumak. Celkove je cely pribeh odsunut na druhou kolej za masky, prisery a scenu. Ale ty zase jsou dotazeny k dokonalosti. Suma sumarum kdyz pridam solidni davku akce, par hlasek a nekolik vtipku, nemuzu rict, ze bych se nebavil. A jak uz sem rikal - vypada to kurevsky dobre. 80% ()

Ulrich

Po shlednuti Zlate armady je mi jen lito, ze asi del Toro pri nataceni Hobita nebude mit takovou moznost popustit uzdu fantazii, jako mel zde( jde uz o zabehlou znacku s jiz fungujicim svetem). Protoze takovy svet, zabydleny neuveritelne originalnimi postavami, jako to predvedl v druhem Hellboyovi jsem opravdu v jednom jedinem filmu jeste nevidel. Zatimco prvni Hellboy byl takovy cool a pohodovy film, dvojka vplouva na vlnu fantasy a je zabavny zhruba stejne, ale trochu jinak nez prvni dil. Zatimco jednicka bavi jako celek, ale neni v ni nic co by se dalo nejak vypichnout, tak dvojka naopak obsahuje hromadu opravdu nezapomenutelnych scen (boj s obri kytkou, smrtka, opijeni se s Abem...), ale zase to trochu nedrzi pohromade a obcas to pusobi i roztahane. Ale tim, ze az na Selmu Blair vlastne neni mezi hlavnimi predstavitely nikdo vypadajici normalne, tak film nenudi a clovek uz jen sledovanim tech roztodivnych kreatur dokaze predejit pripadne nude. ()

melloun

Hned na začátek musím říct, Hellboy nezklamal! Chvílemi jsem se obával o jeho zdraví, ale tenhle rohatec ukázal, že má sil na rozdávání. Podobně na tom byl i film. Moje obavy o přeplácaném a bezduchém pokračování se naštěstí z větší části nenaplnily. A tak se Hellboy 2 stal nejen pastvou pro oči, která dokázala příjemně pobavit, ale dokázal i rozesmát díky vyvedeným hláškám. ()

Wild_man

Skvělý film nemám slov, jedničku jsem neviděl, ale příběh i výtečné soudobé zpracování na nejvyšší úrovni mě dostalo. Film je plná hlášek, humoru, akce a spousty dalších věciček, které prostě k tomuto eňo ňuno fantasy filmečku prostě patří. Je to řekl bych Batman mixnutej s Pánem Prstenů a nějakou pubertální komedií. Tente film fakt za těch 120 minut stojí a všem ho doporučuji. [b]U mě 5*[/b] a když už jsme u toho tak "fuck my ectoplasma ...." ()

ddf76

Del Toro umi. Tohle natocit jen za 85 melounu, to kloubouk dolu. Johan Krauss skvelej :). Povedenej soundtrack. ()

Boomstick

Moderne fantasy.To sa casto nevidi.Za to davam prvu hviezdu.Druha hviezda je za prekrasne a pestre stvarnenie a CGI efekty ktore su nahodou velmi kvalitne spraven.Tretia hviezda ide za Lesneho elementala ktory ma donutil zamysliet sa nad nicenim prirody.....a posledna hviezda je vdaka tomu ze som to pozeral na Blu-ray discu ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)