Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Cortesz

Jednička je pro mně jedno z těch lepších zpracování komixové adaptace, ale zde jsem poněkud zklamán. Guillermo del Toro po režisérské stránce zvládl skvěle, je to jeden z těch režisérů, kteří za málo peněz dokáží udělat hodně muziky, ale co se týče příběhu tak to si snad dělá srandu? Děj je jak z dětské knížky, všude elfové, troli, skřítci, trolí trh mě dostal, to trochu přehnal, dále je zde moc humoru, když v jedničce se jen o humor staral většinou Hellboy tak to stálo za to, zde se k němu připojili snad všechny postavy a hláškují jedna za druhou, někdy je to vtipné, někdy spíše směšné až trapné, ale pořád to zvedá film výše tam kde to sráží ten zpackaný scénář a děj, akce ta je skvěle natočená a monstra po trikové stránce také a jsou zajímavější a je jich více. Nakonec vše ruší milostná linie, to si také Guilermo mohl odpustit, asi to dělal proto, aby zaplnil místa v dlouhé stopáži. Pro mě je dvojka Hellboy menším zklamáním a jedničce se rovnat moc nemůže, pro mě rozhodně jen průměr, a to jsem si myslel, Guillermo del Toro se ze svým miláčkem vymazlí lépe, sem zvědav co nám nabídne v Hobittovi. ()

Zlaticko1

Takove moc utahane, a moc nadhozene. Skvele bitky to jo. Ale trochu trapne dialogy.. A nektere hlasky sou take fadni... skoda ()

Bigfuckman

Trošku mi to těmi všemi rasami připomínalo Star trek. Ale vážně na jedno podívání když chcete zabít nudu to stačí, ale jinak docela velké zklamání. Jo a zajímavý je jak všichni civilisté nesnáší Hellboye a ostatní mutanti jim vůbec nevadí. Očekával jsem trošku víc vtípku od Pearlmena. Celkově hodnotím 51%. ()

pride

Prekvapujúco mi vôbec nechýbalo, že som si prvú časť skoro vôbec nepamätal. Film po zhliadnutí ktorého však neodchádzate o nič múdrejší. Ešte predtým ako skončili záverečné titulky mi celý film akosi vypršal z hlavy. Čiže nebolo by v ňom nič čo by stálo za opakované zhliadnutie. Emocionálne scény boli fakt neefektívne, ak už mňa nechytili tak neviem koho, skôr sa mi páčil humor, ten celkom fungoval. V celku sa jednalo o vydarenú jednohubku na zabitie piatkového večera. Slabé 4. ()

RobbieM@N

Na čem první Hellboy stavěl zde už není, one-man show se nekoná a dvojka sleduje více postav, i atmosféra chybí, hlavní záporák je sice slizký ale nešel z něho vůbec strach a napětí bylo naprosto nulové, bez překvapení, akce sice slušná ale pro mě je to zklamání po výborném prvním díle. ()

Amadeo

Zoberieme si prvý diel Hellboya. K tejto základnej ingrediencií pridáme 30 g Faunovho labyrintu, 50 g Cassherna , hrsť Princezny Mononoke . Všetko spolu zmiešame a pridáme na dochutenie 100 g koncentrátu Sephirota . Výsledkom je príjemná chuťovka na nedeľný večer so skvelým obsadením a pútavým dejom. PS: Pozor na víly zubničky ()

amyth

Je to někde mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. Del Toro to umí rozjet, ale tady se to občas zadrhává a film nemůže nabrat tempo. Rozpočet a forma nejsou všechno. Stejně jako ostatní se již teď hrozím co spáchá na Hobitovi, kde má fantastický materiál a v podstatě předem danou cestu. ()

Zdenda

Znechuceni, naproste.. Sledovat dve hodiny onanii del Tora nad tim kolik penez dokazal sehnat na efekty fakt nemusim. Bohuzel postrada spad, poutavost a zabavnost jednicky. Jedine co snese srovnani je snad osoba Hellboye resp jeho hlasky, bohuzel to je na cely film PROKLATE malo.. ()

Joe16210

Pokračování filmu Hellboy mě zcela pohltilo a největším lákadlem jsou na filmu kostýmy. Guillermo Del Torro to již předvedl ve Faunově labyrintu a zde jsem se tam téměř ocitl znovu. Dále bychom neměli zapomínat na hudbu Dannyho Elfmana, která celému filmu dodala tu správnou atmosféru. ()

Marvin*

Fantastický a barvitý svět v kterém se odehrává dost mělký příběh. Okouzlující místa, ale klopotný spád vyprávění. Mnohé zajímavé motivy jsou jen lehce načrtnuty a zasloužili by si víc prostoru, přesto u mě mírně převládá spokojenost nad zklamáním. ()

fordhont

Spousta příšer a fantasy postav, některé povedené a některé méně. Ovšem charaktery Hellboye i jeho přítele Sapiena jsou dost promakaný a zajímavý. I ta dnes velmi populární myšlenka v důsledku přehlcení všemocnými superhrdniny, že lidé je časem budou odmítat, se sem docela hodí. Vtipné provedení. ()

LukeKiller

Po tom čo som jedničku videl asi 4x tak som sa na dvojku veľmi tešil. Trailer som už poznal naspamäť, tak som sa konečne vypravil do kina. Nie je to zlý film, ale nedosahuje charizmy jedničky. Miestami to bolo pre mna proste "prázdne" aj keď výprava, masky a všetko ostatné bolo neuveriteľne premakané. Ale mohlo to byť lepšie. O dosť. ()

Křepi

No, bylo to lepší, větší, akčnější, drsnější, hustější než jednička, asi tak jako většina druhejch dílů. Jednička mě zklamala, možná jsem od ní čekal moc, ale od tohoto jsem už nečekal nic a možná proto jsem zklamaný nebyl, a proto se mi to líbilo víc. ()

PjotrN

Příběh je postaven uplně na okraj, druhý láskyplný příběh Aba a princezny je naprosto zbytečný a kýčovitý. Humor mi přišel jednoduchý a oproti prvnímu Hellboyovi uplně mimo. Poslední souboj na ozubených kolech mi trochu zpravil náladu z filmu, ale jinak jsem teda zklamaný. ()

LuNaj

Del Toro je neuvěřitelný. Můžete ho milovat i proklínat kvůli jeho příšerám, ale nelze mu upřít, že atmosféra v jeho filmech je naprosto úžasná. Ať už je to dáno souboji, prostředím, stvůrami (Fazolek) či vztahem mezi Rudým a Liz. Vzpomínám si, jak jsem ani nedutal u Faunova labyrintu. Hellboy už taková síla není, přesto jde o velmi kvalitní film. Kdy už tady bude trojka??? Chci ji hned. Nebo budu nepříčetný. Už mi raší dokonce i rohy!!! ()

BUFUU

Jeden z mála případů,kdy je dvojka lepší než jednička. Vtipné hlašky hlašky Hellboye a dobře odvedené práce na poli vizuálních efektů. Jen se mi zdá, že vzhled anděla si del Toro vypůjčil ze svého Faunova labyrintu ()

Pai-Mei

Skvelé masky a parádny príbeh. Aj keď dialógy trochu zaostávajú za jednotkou. Del Toro nesklamal a pripravil parádne predstavenie ako inak s otvoreným koncom ak by náhodou film zarobil viac ako stál. ()

koudi

Ve Faunově labyrintě na mě dýchala mystičnost fantastických postav, kdežto v hellboy mi mizí na úkor příběhu a trapných scének, které by tam ani nemusely být. Je to škoda, že s takovýmto zbožím se nakládá, tak lacino. ()

Něrpa

Tak to se pánové moc nepovedlo. Po parádní jedničce tato šaškárna. A já se tak těšil, zvláště po pokračování batmana. Nějak si nevzpomínám, že by rudoch pronesl nějakou dobrou hlášku, která by za něco stála. Děj byl místy zmatený, všude spousta postav, no prostě děs. V pokračování prosím přitvrdit. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)