Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Mashak

Jsou desítky věcí, které by šly na tomto filmu vyzdvihnout k výšinám. Jistě je tady mnozí detailně rozeberou, ale mně nad všemi ostatními vyčnívá jediná. A to výkon Brada Pitta. Nevím jak musí herec zahrát aby dostal oscara, ale Pittův herecký koncert v tomhle filmu mě úplně rozsekal! Jen v jednu chvíli to byl starý Brad Pitt a to, když ochutnával kaviár. Bylo to jako upravená scéna z Joe Blacka a jeho pojídání arašídového másla. Všechno ostatní však už zahrál jiný Brad Pitt. Jako by to nebyl on, ale skutečně Benjamin Button. Číšila z něj jakási prapodivná čistota, kterou slovy nedokážu popsat. Z dvojice Pitt - Jolie jsem ho vždy považoval za hezčího a ji za lepší herečku. Nyní je to i po zhlédnutí Výměny už 2:0 pro Brada. Opravdu pevně doufám, že ho letos zlatá soška nemine. ()

Harts

Dokonalý námět, děj a zajímavý závěr, film napíná diváka velmi dlouho, ale ono je umění vměstnat emoce, myšlenky a city celého lidského života v každém stádiu i když pozpátku do 160 minut. ()

guri

Stava sa, ze film ma originalny (alebo aspon zaujimavy) namet, no spracovanie az take zaujimave nie je. Ked sa vsak aj pribeh vydari a absolutne vas pohlti, postavy uputaju a 165-minutovy film ani minutu nenudi, je to krasa. A presne to sa tomuto filmu podarilo. Obcas som si spomenul na Forresta Gumpa (hlavna postava pri historickych momentoch - start raketoplanu) a obrazmi na Rad nestastnych prihod (hlavne sceny na mori). A scena s taxikom bola uzasna! ()

Ivo

Odvar Forresta Gumpa a Velké ryby ... Bohužel chuťově trochu fádní, emocionálně chladné a hlavně nekonečně dlouhé ... ()

bif

Není to typický Fincher, je to trošku uměle postavené na Oscary, ale co, je to skvělé! Lépe se to natočit prostě nedalo, zvláště příběhy o tom "jak do mne 7x uhodil blesk" jsou fantastické a zatraceně vtipné. Přeju Oscara za masky, ale Oscar za herce patří Mickeymu Rourkeovi. ()

Tomo

Strašně jsem se na tenhle film těšil. Fincher patří k mým oblíbeným režisérům a Pitta mám rád jako herce. Jenže si nemůžu pomoct, ale prostě mě to nezaujalo. Nebýt toho, že hlavní hrdina mládne namísto toho, aby stárnul jako ostatní, není na filmu nic, čím by upoutal. Řemeslně je zvládnutý, na to je Fincher velký profík, ale to je tak vše. A délka filmu tomu taky moc neprospívá.Škoda škoda, slabé 3* ()

FeiNike

Na PPBB som sa veľmi tešil, nielen kvôli viac než zaujímavej zápletke ale aj menám Fincher, Pitt, Blanchett ktoré sú pre mňa vždy synonymom filmovej top kvality.. A hoci počas sledovania tohto predlhého filmu ma príbeh ani na chvíľu nenudil, musím priznať, že najmä v prvej polovici som si občas uvedomil jeho mierne vykalkulované pôsobenie na city častokrát videné v sentimentálnych romancách hollywoodskeho typu, ako aj zbytočnosť a samoúčelnosť niektorých scén[ ale takých miest som chvalabohu postrehol naozaj len veľmi málo ]..Čo zasa nehodnotím ako nejaké brutálne sklamanie, keďže nepredvídateľnosť ďalšieho vývoju deja spolu s úchvatnou audiovizuálnou formou [ triky, masky, kamera, výprava, kostýmy, hudba - všetko mimoriadne vydarené a maximálne pôsobivé ] dokázali udržať moju pozornosť a záujem až do samého finále..No a priznávam, že táto originálna love story, plná silných nezabudnuteľných scén, krásnych myšlienok, jedinečnej atmosféry, majstrovskej réžie a vynikajúcich hereckých výkonov [ Bradovi a prekrásnej Cate to spolu naozaj pristane a obaja hrajú veľmi presvedčivo aj pod tonami makeupu ], v mojom prípade napokon predsa len zaťala do živého a po skončení filmu som bol dojatý do poslednej bunky..Doznievalo to vo mne ešte pekne dlho a za to si Benjamin Button a jeho podivuhodný prípad zaslúži plný počet hviezd.. ()

Smidak

Bez jediné pochybnosti plných 5*. Opravdu neobyčejný příběh, úžasné herecké výkony, i přes délku filmu není moment, který nudí, naopak, všechno krásně plyne a tři hodiny utečou jako voda. Bylo mi potěšením... ()

Blaogranas

Tak tohle je opravdu podivuhodný případ, ale abych pravdu řekl, neoslnil mě takovým způsobem, jako většinu zde hodnotících. Herecké zpracování je samozřejmě vynikající, příběh je originální, ale já v tom všem nenašel tu genialitu, o které je tu reč. Kvalitu film určitě má, ale já bych zůstal u 70%. ()

KOOHA

Můj první shlédnuty film z Oscarové pětky a hned zásah do Černého. Obdivuji styl jaký David Fischer zvolil při vyprávění tohoto příběhu. Skvělý Brad Pitt a Cate Blanchett mi udělali radost. I když i na můj vkus dost dlouhé vypraveni, nebylo místa pro nějakou nudnou pasáž a nikdy jsem nemel pocit, ze bych chtěl zmáčknout forward buton. Z každého zaberu vyřazoval pocit zadostučinění a dobře odvedené práce. David je snad jediný režisér u kterého vidím na CSFD u všech filmu samé červené ikony, je to nadaný režisér a právem si cenu Oskara za tento film zaslouží. Jen kvůli tomu, ze scénář napsal stejný člověk, který napsal Forresta Gumpa a z tohoto filmu je to cítit každým coulem dávám 4 hvězdy, To je tak asi jediná chyba co mu můžu vytknout, to ze chová jako Forrest, i když ve skutečnosti se snaží byt něčím jiným. ()

Soul

Příběh Benjamina knoflíkáře je rozhodně nadprůměrným počinem, co podle mého ale film zbytečně drobí, je poněkud zbytečné natahování některých pasáží a to zejména v poslední hodině snímku. ()

Yojimbo

Vizuálně nádherný a vypiplaný film, kterému však, k mému zděšení, chybí uvěřitelné emoce. Celý film mi přišel jako sled hezkých scén, z kterých čišel chlad. Díkybohu si Fincher neříká o divákovi emoce, takže jsem se necítil blbě, že jsem se v kině nedojímal. Párkrát jsem dokonce ucítil i to známé pohlazení na duši, které provází sledování např. Forresta Gumpa, ale narozdíl od něj je Benjamin Button zajímavější postavou a jeho představitel Brad Pitt se nemusí po celou dobu tvářit retardovaně. ()

Danceboy

Film bol velmi pekny a kazdy kto ma pozna vie, ze zboznujem romanticke filmy a viem si aj poriadne poplakat. Na tento film som sa preto obzvlast tesil, no sklamal ma. Nie tym ako bol spracovany, ci dejovo ale chybalo mi tam asi viac citu, ci viac o ich laske, viac o stratenom otcovi, proste som bol malo dojaty, a to som si myslel, ze cely film preplacem. Na moj vkus to bolo prilis povrchne a chladne...A to co ma trosku dojimalo, prebehlo hrozne rychlo ... ()

darkreider

Rozhodne zaujímavé, miestami rozvláčne. Prevládajú dobré scény, no nájdu sa aj slabšie, vďaka ktorým je 166 minút cítiť. A v tejto spleti sa nájdu aj scény výnimočné. Subjektívne som videl črty Forresta Gumpa a emotívne sa hralo na city s humornými odbočkami. Nebudem však porovnávať, pretože Forrest je niekde inde. To ale neznamená, že Benajamin nesiaha vysoko. Určite stojí za to a herecký koncert so zvučnými menami hovorí svoje. Pán Pitt sa u mňa dostáva celkom vysoko, len tak ďalej. PS: Scéna s ponorkou bola "ultimátna". ()

Kaucuk

Tak tenhle film na mě opravdu zapůsobil. Nádherný efekty, který jenom vylepšovaly skvělý herecký výkony obou hlavních person. Mě osobně se líbilo jak Fincher promíchal smutné s vtipným, což představovaly hlavně vtípky jako například děda do kterého sedmkrát praštil blesk nebo věčně namol kapitán. Pitta začínám mít čím dál víc rád a tenhle snímek tomu jen a jen napomáhá. ()

Tryman

Jsem opravdu rád, že jsem se dnes vydal do kina právě na tenhle snímek. V minulém roce bylo natočeno spoustu velmi kvalitních filmů a právě Podivuhodný případ Benjamina Buttona patří k těm nejlepším z nich. Všechno mohlo dopadnout jinak kdyby se filmu neujal právě Fincher, kdyby se neinspiroval právě Fitzgeraldem nebo kdyby zvolil jiné obsazení. Možná to jsou jen shody náhod, možná osud (ano, používám slova z filmu...), ale všechno dopadlo snad nejlépe, jak jen mohlo. Fincherova režie je vynikající, kamera mě k plátnu tak připoutala, že mi bylo líto každého mrknutí. Každý herec dostal přesně takovou postavu, která mu nejlépe sedla, a celý příběh ještě zpříjemňuje krásná hudba. A jestli bylo 166 minut moc? V žádném případě! Nejsmutnější na tomto uměleckém kousku byl okamžik, kdy skončil... ()

Leoric

Další ze série Forestů Gumpů, Shawshanků a dalších vděčných hollywoodských děl. Originální námět, výtečný scénář, skvělé herecké výkony, rád tento film ještě uvidíme, ale.. Na pět to zkrátka není. ()

FFs

Hmm, kde začít... Nádherný film o radostech, strastech, štestí, smutku a hře osudu, o zrození i o smrti - prostě o ŽIVOTĚ takovém, jaký je. Silný příběh s kvalitními dialogy, velmi dobrými hereckými výkony, nádhernou amosférou a řadou emocionálně skutečně silných scén. Nenašel jsem zde vyloženě slabá místa, která by mne nudila, celou dobou dvou a půl hodin jsem byl pohlcen příběhem, který na mne zapůsobil více, než jsem čekal. Pro mne snímek, který si plných 5* rozhodně zaslouží. ()

Torgal

Remeselne dokonalá nuda. Uznávam technické kvality, ale tento príbeh (btw veľmi pripomínajúci Forresta Gumpa) mi k srdci neprirástol. Veľmi pomalé tempo a takmer úplná absencia úsmevných pasáží (v podstate len "bleskový muž"). Určite kvalitný, ale pre mňa veľmi ťažko pozerateľný film, ktorý si druhý krát tak ľahko nepustím. 7+/10 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010