Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Marty7CZ

Nuda a zklamání! První hodinu se neděje lautr nic,pak si film hraje na Pána prstenů!!!Zbytečnej biják a po dobře nastartovaný sérii je šmitec,tečka ()

Martini98

Celkem průšvih, vše tu už bylo, malý kluci si hrají na hrdiny z výrazem zabijáka. Inspirace Pánem prstenů je celkem zřetelná! Silně přestřelená délka a nato že je to pro děti, tak se mi to ze začátku zdálo moc temné a kruté. Ale jakto tak bývá, v pohádce dobro o5 zvítězí! ()

e(l)a

Po dlouhém přemýšlení zaokrouhluji nahoru a dávám 3 hvězdy. 2. díl Letopisů mě zklamal méně než první a to hlavně proto, že jsem od něj už skutečně nic nečekala. Oproti tomu, co jsem čekala, mě ještě docela mile překvapil. Bohužel se příliš odchyluje od předlohy, takže je z toho válečný film, který proto není ani pohádkou pro děti, ale díky své plochosti, kterou ho režisér obdaroval navzdory předloze, ani filmem pro dospělé. Herecké výkony jsou povětšinou velice tristní. Na druhou stranu jsem se přece jen celkem dobře pobavila a nelze pominout ani špičkové digitální triky. A navíc - Letopisy Narnie jsou pro mě prostě přes všechno srdeční záležitostí, což nedokáže změnit ani špatně natočený film:-) ()

Ogrb odpad!

OK, bez mučení přiznám, že jsem si tendle film půjčil hlavně proto, že jsem se mu chtěl od plic zasmát. A pro tenhle účel posloužil bezvadně, takže bych měl teoreticky dát pět nebo nehodnotit vůbec. Ale lidi... 55 procent? Za TOHLE? Zlatej Ed Wood řeknu vám! Skupinka otravnej děcek tady zas zmateně pobíhá, teď se k nim ještě přidal jakejsi lehce pozérskej gay, bitvy jsou spíš trapný... No nic, nebudu se vykecávat, prostě je to trapas, ještě větší než jednička. 1/10 ()

Rodin

Strašlivá nuda. Strašlivá animace. Strašliví představitelé dětských rolí. Plochý příběh. Ploché, až placaté. Tohle snad neskousnou ani děti. ()

Tatianistka

Niektori pisu ze tento film sa im pacil viac ako prva cast , ale s tymto jednoznacne nesuhlasim. V celom filme sa vkuse len bojovalo a uz som ku koncu ani nevedela preco a kto je s kym...proste dejova linia sa stracala v boji. ()

suchakl55

Ještě nudnější než jednička. Finální bitva to ještě mohla zachránit, ale vyřešit to tím, že se objeví lev, dvakrát zařve a je hotovo, no to pardon. Teď už chápu proč na trojku pozvali jiného režiséra. Začátek filmu zbytečně zdlouhavý a spousta zbytečných scén (v čem se posunul děj, když se objevila bílá královna??) měla skončit ve střižně na podlaze. ()

Izz

Odporný film,proti němuž je i nemastná neslaná jednička Občanem Kanem mezi fantasy.Nabubřele pompézníá triková show,která uráží každým dialogem,který v ní zazní. ()

kyLuke

Už ani jednička mně nijak nestrhla, proto jsem to neočekával ani od druhého dílu. Ale celkově mně teto film zase tak úplně nezklamal. Prostě silně podprůměrné pokračování celkem solidního prvního dílu.20% ()

Falco.araea

Pokud k tomu budete přistupovat jako k nabouchané fantasy s epic castem, epic hudbou, epic zápletkou a epic rozuzlení, to se podívejte na Pána prstenů (nebo spíš na Pár pařmenů, tam jsou aspoň různorodé charaktery) ale tohoto se opravdu ničeho EPIC nedočkáte. Vždyť celá Narnie je jenom alegorie křesťanství, takže takovéto dvě ráno, ještě bych si dal nějakej film, ale už jsem mírně mimo, to se k tomuto filmu hodí mnohem víc. No a navíc v tom hrajou hezcí herci (kromě snad Petera Dinklage) a má to pěknou závěrečnou písničku, takže z mé strany je naprostá spokojenost. ()

epoh

Expozici je příšerně dlouhá a nebýt druhé akčnější a sebeironií lehce shazované půlky, tak bych dal za **. Teen herci jsou tentokrát naprosto příšerní a souhlasím s tím, že jediná Zuzanka hraje. Ostatní jsou jak ochotníci z Horní Dolní a to urážím ochotníky z Horní Dolní. Triky dobré, z herců je nejlepší Sergio Castellito, ten jeho záporák je slizoun k pohledání. Hudba tradičně dobrá, ale jinak je to oproti jedničce těžký skluz dolů. ()

_-0-_

Ještě horší zpracování předlohy, než The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005). Film je zpracováním určen pro mentálně retardované juvenilní jedince... ()

nmarca

Obvykle píšu krátké recenze, první Narnii jsem ani nehodnotila, ale vlna bezdůvodné kritiky ze všech stran mě nutí rozepsat se a stát se apologetou tohoto filmu. Neobjektivnost většiny kritiků a velké části diváků si nedokážu vysvětlit ničím jiným než v zemích koruny české vládnoucí primitivní nenávistí ke všemu křesťanskému. Ke konkrétním výtkám: Kopírování Pána prstenů – LOTR byl zlom v dějinách kinematografie, málokterá fantasy zakryje inspiraci, nicméně momentů podobných s LOTRem nebylo zase tolik a nebyly tak nestydatě okopírované, jak to někteří kritikové stavějí. Nesympatičtí hrdinové, špatně hrající herci – mě byly všichni Pevensieovi i Kaspián velmi sympatičtí, jejich psychologie je přiměřená věku postav, věrohodné výkony, po Petrovi i Zuzaně se mi bude v příštích dílech stýskat. Nedostatek humoru – například Edmundovy cynické hlášky byly velmi zábavné, a to viděno pouze s dabingem (předpokládám, že originál bude určitě lepší). Přemíra patosu - tohle je fantasy, ne americký nezávislý film o newyorských bezdomovcích, vážení! Tasené meče i vznešené projevy k tomu prostě patří! Děj byl velmi napínavý, vůbec ne statický, občas jsem napětím poskakovala v sedačce, výborné byly bitvy i souboj Petra s Mirázem, velmi důsledný casting (např. všichni Telmařané byly jihoevropské typy), stylová výprava, kvalitní triky, strhující a zapamatovatelná hudba. Co si víc přát? Jsem velmi spokojena a těším se na DVD i na další díl! ()

beheaded

z literárního veledíla filmovým hownem. neexistující lovestory, neecistující scény, neexistující postavy. achjo ()

amyth

No pokud si chcete zkazit náladu a zanevřít na fantasy tak si pusťte toto "veledílo". Katastrofální neúspěch a směšné pózování šestice dětí a teenagerů. Doufám, že dalších pět dílu nechají neposkvrněných ()

LuNaj

Knížku jsem nečetl, náboženskou symboliku jsem tam neviděl žádnou a oproti dětinskému předchozímu dílu je to krok kupředu. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)