Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

blondboss

Tretia pirátska dávka v trvaní takmer 3 hodín? WTF? Nehovorím, že fanúšikovia si neprídu na svoje, ale takto premrštená stopáž jednoducho musí vytvoriť kopec hluchých miest, ktoré potom zhadzujú úroveň snímku. Vizuálne opäť skvelé a úchvatné spoločne s hereckými výkonmi. Dejovo to už bolo trošku horšie a akosi ma to nenadchlo. Takže nebude to podobné hodnotenie ako v predošlých dvoch častiach, avšak stále veľmi kvalitné v rámci žánru. 65 % ()

maverick080

Prvý diel bol výborný, druhý diel bol celkom fajn, no World s End je čo? Nejaká nevydarená vykradačka Pirates of the Caribean? Humor sa tu opäť nezdaril, herci sa do toho znovu nevžili a scénar je opäť prefláknutý. Vizuál je ešte celkom fajn, no aj tak to není ono, proste mne sa to nepáčilo. ()

K1NGSLAYER

Nechápu, že po dvou skoro vynikajících dílech byl tenhle celkem podprůměrný. Film zbytečně natahovaný na tři hodiny, bez větší dávky akce a vtípku, jak to je u Pirátů z Karibiku. Jediné co se mi zde líbilo bylo finále, ale to je opravdu asi jediný důvod proč si to zasloužilo 3 hvězdičky. Celý tento díl byl plný zrádných zvratů a upřímně jsem docela nepobíral o čem vlastně tato část ságy pirátů je. Ještě že zde bylo tak dobré finále. Jinak by tento film byl úplně v troskách. ()

ZHODNOTITEL

Cíleně nastavení pokračování, které bylo prakticky zcela zbytečné. Film se odvrací od vtípků, na kterých byli Piráti vystavěny a soustředí se především na děj, který směřuje k závěrečné bitvě mezi piráty. ()

Mikecat

Jack Sparrow, Will Turner, Elizabeth Swan, kapitan Barbossa, 9 toliarov a pirátskych kapitánov, Davy Jones, bludný Holanďan a bohyňa mora spútaná v ľudskom tele - Calipsoo, teda pokračovanie úspešných pirátov v neznámych vodách s Jackovými vtipnými únikmi a sloganmi..: "A tohleto jsem prosím zvládnul bez rumu", impozantné súboje pirátov,vojakov a otrokov D.Jonesa na lodiach v rozbúrených vlnách. Jonesovo srdce ukryté v truhle strážené vojenskou flotilou lorda Becketa, so zaujímavým zvratom v závere: Holanďan nesmie byť bez kapitána. Nenechajte si ujsť záverečnú scénu po skončení celých titulkov. ()

Blackadder

Jednoznačně nejslabší ze všech dílů. Neustále se opakující věty, přebíhání "ze strany na stranu", dlouhá stopáž. Nuda, nuda, šeď šeď. ()

Drtikol9

Po skvělém druhém pokračování přichází kvalitativní/příběhový pád dolů. Ještě ne o tolik, ale přeci jenom kouzlu prvních dvou dílů se tento snímek nevyrovná. Příběh na konci zůstal otevřený, původní parta nyní s navrátilcem Barbossou, se snaží zachránit Jacka a přemoci Davyho Jonese a Becketta. Nastává zde kolotoč vzájemného zrazování a příběhovým zvratů, ze kterého jde hlava kolem a divák horko těžko chápe všechny pohnutky hlavních postav. Pirátská parta už nedrží pospolu, příběh končí hořkosladce a to tento film sráží o jeden stupeň níže. Hodnocení 4/5. ()

hruska.32

Vyvrcholení příběhové linky s Davidem Jonesem je tu... jak to tedy dopadlo? Na rovinu... skvěle!!! Režie, scénář, kostýmy a hudba jsou opravdu super. Nelze si stěžovat. Herecké výkony jsou úctyhodné, ale všechny překrývá zase ten kapitán Jack Sparrow (pro mě upřímně tu Johnny Depp podává ten nejlepší výkon). 161 minut epické a nahláškované jízdy... to si nechám líbit! Místy to může působit natahovaně, ale to překryjou ty postavy a skvělé hlášky. ()

sharka.68

a mně Vám na tom něco včera při sledování chytlo, asi na mne dejchla Tia Dalma nebo co? A já přidala 2 * ... Noringtona je škoda.... ()

Nikolas__

Třetí díl má docela hodně nudných částí, hodně docela dobrých části, a někdy i zcela pitomých částí. Takže za pořád dobré řemeslo bych se přikláněl k hodnocení jaké právě vidíte. ()

Vojtas12

Bohužel, tvůrci už ke třetímu dílu stihli zapomenout, co se lidem na jedničce tak líbilo. Zůstala už jen perfektní hudba obohacená o nové, překrásné motivy, takže dle mého pokud si pustíte jen soundtrack, o nic nepřijdete. Nejvíce to odnesl scénář, kde každou chvíli někdo někoho podrazí, takže ani nestíháte sledovat, kdo je na čí straně a kdo se s kým dohodl na čem, každou chvíli v rámci děje dochází k náhodám, které vyplývají čistě ze scénáristické lenosti, a je zde více nových konceptů, než kolik představily oba předchozí filmy najednou, což nutně působí uměle. ()

Vito_LePour

No, jako celek je to rozhodně slabší než předcházející části. Ovšem poslední třetina filmu zachránila 4*, především ten konec. A svatební scéna je absolutně skvělá. Herecké výkony perfektní, hlavně Johnny, ten to drží jednoznačně nad vodou i v těch slabších pasážích. ()

vofo

čtyři hvězdy, ale hodně odřené. Finální battle vynikající, ale momenty, kde je Johnny Depp víc jak jednou mě hodně nesedly a byly až trapné. Jinak důstojné skoro završení celé ságy. Věřím tomu, že natočí další díl. Jenom doufám, že to bude prequel a ne sequel, aby jsme se dozvěděli jak to všechno začalo. To by bylo hodně zajímavé. ()

Creshaw

Určitě nejslabší díl z celé (kompletní?) série, i když záměr autorů byl zcela opačný. Scénář se snaží ještě více (a mnohem nešikovněji) než u dvojky tlačit piráty do kategorie "úchvatný velkofilm" a moc to nevychází. To hlavní, na čem byl postaven úspěch jedničky, je nešikovně odsunuto do pozadí, tedy přímý děj, točící se především kolem skvělého Johnyho Deppa. Ten jako by byl však odsunut na vedlejší kolej, téměř do role veverky v Době ledové (dobře, to přehánim... ale je to znát) a svižnost vystřídal přehršel zápletek, ve kterých se piráti trochu utápí. Po namlsání Čerou perlou a udržení kvality v Truhle mrtvého muže snad ani nemůže následovat nic jiného než zklamání, i přesto však nemůžu říct, že by se mi trojka nelíbila. Pořád jde o skvělou zábavu, která je servírovaná jiným způsobem, než předchozí díly. Je to sice velká škoda, více Johnyho a méně překombinovaného děje bych si užil mnohem víc, ale i tak jsem se dobře bavil. 70% ()

Little

Zbytečně natahovaná podívaná bez nápadu, navíc postrádající slušný humor a kloudnou zápletku. Akční sekvence chaotické, stejně jako samotný děj. Po poměrně slabé dvojce, ještě slabší trojka. Jaká bude čtyřka? Počkám si až na DVD. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky