Film podle románu Michela Houllebecqa se zaměřuje na Michaela a Bruna, dva zcela různé nevlastní sourozence a na jejich narušenou sexualitu. Po vcelku chaotickém dětství s hippiesáckou matkou, která se více než o něj stará o své věci, se Michael stává molekulárním biologem a geny ho zajímají více než ženy. Bruno je posedlý sexuálními touhami, ale nejčastěji nachází uspokojení s nějakou prostitutkou. Jeho ubohý život se změní, když potká zkušenou Christiane. Mezitím Michael opět potkává Annabelle, lásku svého mládí ... (Fary)

see_sawandrew

Nekonvenční zástupce evropského artu, balancující na hraně komornosti a sexuální otevřenosti. Pravdivý a lidský film se vším všudy, jen ten konec už trochu zavání kýčem. 75% ()

klukluka

Opravdu dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ten film se mi jako celek poměrně hodně líbil, bohužel si ale uvědomuju, čím toho tvůrci docílili. A ten způsob není úplně fér- za normu se snaží vydávat přehlídku skutečně tu více, tu méně bizarních postav. Všichni jsou ujetí, nikdo není normální. Prostě kino. Se životem to až tak co dělat nemá. Učitel je totální mako, jeho brácha profesor má být snad jeho protipólem, ale chlapa, kterej je v pětatřiceti panic, za obyčejnýho pohodáře nepovažuju. Stejně tak mi nikdo nenamluví, že takovej chlap začne žít zčistajasna partnerským životem. Jejich máma byla šoustlá záměrně, učitelovu přítelkyni šlo coby nenasytnou vyznavačku gruppen sexu považovat za normální taky jen stěží. Holka, co byla celej život bezmezně a bezvýhradně zamilovaná do profesora, je také spíš literární, než skutečnou postavou. Tady se mi navíc nelíbilo, že ji hrála/předstírala Franka Potente, která mi k té roli vůbec nesedla. I vedlejší charaktery měly k normálu poměrně daleko - táta plastickej chirurg, kterýho připravila o firmu a o majetek neochota modelovat umělý kozy, hrobník, kterej nabírá lidské ostatky lopatou atd. Bylo to tedy hodně šokantní, i když ne úplně okaté. Ale minimálně ze začátku to fungovalo báječně. Ke konci mě trochu překvapilo, jaký prostor dostala linka s ochrnutou přítelkyní. Tím to z mého pohledu trochu rozbili a výrazně zpomalili. Nakonec jsem se tedy přiklonil ke čtyřem peckám, vychází mi to totiž navzdory všem výhradám na 70 procent. ()

bila.tecka

Jeden ze zářných příkladů, kdy kvalitní předloha je polovinou úspěchu. Naštěstí neměl Michel Houllebecq režisérské ambice a vznikla tak úžasná výpověď o našem narušeném nemocném světě. Děj se otáčí kolem dvou nevlastních bratrů, jejich vztahy a především hledání vlastní identity (a sexuality) je podáno bez špetky patosu nebo krutého cynismu. Prostě civilně, uvěřitelně, sžíravě bolavě.. Dlouho mi bude tento snímek rezonovat někde hluboko, pokud jste stejná generace jako filmoví představitelé, přičtěte si bod. Pokud míváte občas modrá rána, MUSÍTE jej vidět. ()

dopita

Příběh dvou bratrů, kteří oba mají své problémy. Jeden se je ani moc nesnaží řešit, ale potká holčinu kterou zná od dětství; druhej je v řešení svých problémů trochu svižnější a seznámí se s životem protřelou Christiane. Není potřeba to více rozvádět, snad jen dodám, že tyto události mají na jejich budoucí život zásadní vliv. Síla filmu je především v příběhu a citlivém přístupu režiséra, kterej ho natočil sice bez skrupulí, ale v konečném důsledku je to v podstatě jemný až křehký film. Po vlažném rozjezdu film postupně nabírá na zajímavosti a intenzitě a diváka (mě teda určitě) do sebe víc a víc vtahuje. Každý trochu vnímavější divák by si to neměl nechat ujít. ()

aquiver

Jeden z uměleckých vrcholů bohaté německé kinematografie a divácky atraktivní téma lidské sexuality, touhy a psychologie. Pomalý, mistrovsky napsaný i natočený kousek s úžasnou osobitou pastelově barvitou estetikou a velmi procítěnými hereckými výkony. Zkrátka nadpozemsky krásný film. 95 % ()

bloodcountes

Měla jsem asi velká očekávání a film mi dal jenom odvar. Ode všeho lákavého, co sliboval, jenom ozvěnu. Někdy podobné filmy vypnu s chutí všechny aktéry pro jejich nekonečnou debilitu povraždit, ale Moritz a Franka mě u toho udrželi. Ačkoli si o sobě myslím, že se dovedu vžít do lidských trablů, tak v tomto filmu se mi to nepovedlo, je takový jakoby chladný, umělý...nejvíc ta Christiana, ta prostě byla umělá jako plastová panna. Jinak všechny ty klišodiní situace (věděla jsem dopředu, že na něho zbyde jenom ošklivej chlap a že při té sexuální excitaci dojde k něčemu fatálnímu - to prostě jinak nemohlo být) byly nějak divně naaranžovaný a lidi jimi procházeli trochu jako v transu, jako pod práškama. No jednou se to snad vidět dá, ale nikomu to doporučovat nebudu. " A co teď budu dělat?" "Vezemte si své prášky." ()

prezdivaka

Nemohu se ztotožnit s nadšenými ohlasy. Už dlouho jsem neviděl tak nudný a nezajímavý film. Jeho obrazová složka je naprosto typická pro německé telenovely a seriály. Také si nevzpomínám, že bych v poslední době viděl ve filmu tolik neostrých záběrů. Sexuální scény mě nešokovaly, spíš nudily svou myšlenkovou prázdnotou. Sebevražda byla pro mě předvídatelná, jen ještě trochu kýčovitěji, než jsem čekal. Bratr Michael byl tak ploše vykreslený, že k němu nemůžete nic cítit a Bruno byl zase egoistický asociál, který zoufale hledá lásku a když jí nakonec nalezne, krutý osud mu jí sebere. Vážně příšerné. ()

dehlie

opäť som siahol po nemeckom filme a opäť som sa nesklamal. vynikajúci herci- či už moritz bleibtreu, franka potente či moja obľúbenkyňa martina gedeck. som nadšený. 4 a 1/2 *. ()

Mouzon

Drásavé. Film sice nedosahuje komplexnosti knihy, ale zato se pomocí principu zhuštění dostává k extremně silným emocím. Ačkoliv je to anachronní úvaha, domnívám se, že film ani kniha (pro diváka/čtenáře) jeden bez druhého nemohou být. Literární předloha je strukturně bravurní a myšlenkově propracovanou studií, ale teprve u snímku (resp. v jeho samotném závěru) jsem doslova řval zoufalstvím. ()

bidja

Nebylo to špatné ale kvality knihy do nedosáhlo. Na druhé straně uchopit Houllebecqa je snad ještě těžší než mu rozumět a číst ho. ()

bolan

Nemam rád německé filmy. Vlastně nemam rád cokoli německé, takže bohužel musím konstatovat, že tenhle film je fakt skvělej. Možná bych dal i plnej počet, ale dávam jednu hvězdu dolu, protože je německej. ()

ddf76

Vyborne nemecke drama podle romanu Michela Houellebecqa o hledani smyslu zivota. Nedivim se, ze Moritz Bleibtreu dostal Zlateho medveda na Berlinale za nejlepsi herecky vykon. Skvele ho doplnuji Christian Ulmen v roli nevlastniho bratra Michaela, Franka Potente v roli Annabelle a Martina Gedeck v roli Christiane. Rad bych si precetl roman podle, ktereho byl film natocen. Snad ho nejaky cesky nakladatel vyda. ()

Toclawer

Po shlédnutí vynikající divadelní hry nemůžu hodnotit víc než průměr... Film sám o sobě je asi poměrně dobrý, ale například zasazení do německého prostředí mi vyloženě nesedlo... ()

TrebleClef

Emočně velmi silný snímek s výborným hereckým výkonem Bleibtreua. Sociální sonda, která ukazuje místa, která se tak často do filmů nedostávají. Film, který nestačí vidět jednou obsahuje výborně vykreslené charakteristiky lidí, skvělé dialogy, a je citlivě protkán dobrým, někdy drsným humorem na pozadí dobře zvolené hudby. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Rockerman

Velmi rozporuplný film. Příběh dvou nevlastních bratrů, s hodně odlišnými povahami i osudy. Michael je nesmělý, před ženami bojácný introvert, ale uznávaný a úspěšný vědec. Bruno je zase depresemi sužovaný a sexuchtivý učitel. Film má spoustu zábavných i silných scén. Bohužel obsahuje též hodně hluchých, až nudných míst. Do poloviny je to taková hořká komedie, po polovině se to u obou bratří zdramatizuje a vyústí to do tragédie. Lehce nadprůměrný film hodnotím 60ti procenty. ()

Faila

Místy trochu bolestné, celkově ale velmi příjemné pokoukání. Zvláštní způsob vyprávění i hraní, ale podobně laděné německé filmy – i s podobnými německými herci – mám moc ráda. ()