Tři kamarádi na život a na smrt. Za jakým účelem se dnes novodobí tři mušketýři dávají dohromady? Aby společně chránili čest dámy z vyšších kruhů? Ale kdepak. Aby společně získali miliony? No samozřejmě. A jaké cesty k tomu volí ve společnosti kde o peníze jde především? V situaci kdy mají pocit, že společnost jim něco dluží? Ti tři se kdysi pokusili utéct před totalitou Československé socialistické republiky. Ale Velký Bratr je viděl. Pokus o emigraci skončil fiaskem. Poznamenal je navždy. Pro jednoho znamenal vězení, pro druhé dva celoživotní frustraci. Ti tři se znovu scházejí v kulisách současné Prahy, v překotně se rozvíjející společnosti, která se už nikdy s totalitou nevypořádá, protože se dnes žene především za penězi. Ani ti tři nebudou nakonec výjimkou.

Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při té první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty dvacet osm miliónů korun a vyhnout se potrestání. Druhá loupež ohromila tuto zemi ještě víc. Z obrněného vozu převážejícího peníze z Citybank do České národní banky bylo ukradeno stopadesát miliónů korun.

Zatímco při první loupeži se lupiči dopustili řady chyb, druhá už byla provedena absolutně profesionálně. Žádní svědci, žádné stopy, nic čeho by se policie mohla chytit. Lidé, kteří získali stopadesát miliónů zmizeli beze stopy. Jak si ale dnes užívají svých peněz? Jak je mají pustit do oběhu aniž by na sebe upozornili? Naši tři kamarádi zjišťují, že je to mnohem těžší než si původně mysleli. Sedí na balíku miliónů a nemohou je použít, aby nebyli odhaleni. To jsou teprve ta pravá muka. Jak si užívat a nebýt přistižen. Jak legalizovat tak obrovskou sumu a zůstat nenápadný.

Nic takového by se jim nemohlo podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. Ostatně mezinárodní zločin byl pravděpodobně v pozadí přepadu obrněného vozu. K naprosto totožným přepadením obrněných vozů s totožnými výsledky došlo v celé západní Evropě. Kdo za nimi stojí? Zločinecká hvězda první velikosti s bohatými zkušenostmi? Velmi pravděpodobně ano.

V roce 1978 došlo k šokujícímu vykradení banky Paribas v Nice. Lupiči se do ní prokopali kanalizací v pátek večer vyřadili poplašné systémy a měli celý víkend na to, aby si ze sejfu banky vybrali to nejcennější. Přepady pancéřových vozů, které potom otřásly západní Evropou jsou dokonale organizované. Na bezchybnou organizaci takovéhle velkoakce je třeba spousta peněz. Nebyly použity peníze a zkušenosti z přepadení banky Paribas? A nestojí tedy za vším jeden a tentýž geniální zločinec? I v našem příběhu zjistíme, že je všechno trochu jinak než se zpočátku zdá. Že celou věc nevymysleli jen tři vychytralí češi. I technika provedení přepadu pancéřového vozu ukazuje k bance Paribas. Ke zločineckému géniovi stojícímu v pozadí. V jedné scéně našeho filmu ho dokonce uvidíme. To on ze zákulisí objednává a řídí celou věc. Nikým nepoznán, dodnes neobjeven zločinecký génius. (oficiální text distributora)

Zombi

Celkem příjemný film s dobrým hereckým obsazením a trošku slabším scénářem. Scénky s plánováním přepadení jsou opravdu vtipné a dobře se na to kouká, jen ten závěr se tvůrcům moc nepovedl. Klidně bych to viděl mezi 3 a 4 hvězdama. ()

Brejlil

Film, který netuší, má-li být českým Podrazem (začátek a herecké obsazení by tomu napovídalo), satirou nebo kritickou sondou do stavu české společnosti, a tak se ke své škodě snaží o všechno. Johnův děsivý scénář si rozhodně zfilmování nezasloužil. ()

(Z)denny

Zajímavá autorská fikce z pera Radka Johna.. Mě osobně tento snímek pobavil. Né, že by byl plný skvělých a nezapomenutelných hlášek u kterých bych se lámal v pase. Nebo naopak, že by se jednalo o krimi u kterého bych napětím ani nedýchal, okusoval si při těchto scénách nehty při scénách či schovával oči pod deku, abych se nebál. To tedy ne. Ale bylo zde pár míst, která stála za to. Škoda jen některých zbytečně rozvláčkých pasáží, ale celkový výsledek dobý.. ()

Ad4mson

Knižní předlohu od Radka Johna jsem četl a neváhal bych jí dát 5*, protože se čtě opravdu jedním dechem. Film je na tom o trochu hůře, ale přesto mi čeští "Dannyho parťáci" velice sedli. Aneb za vším hledej ženu. ()

Pavelos

Nejakčnější český snímek poslední doby. Sice se svým provedením nemůže srovnávat s Hollywoodskými akčními megahity, ale na naše poměry to je prostě dobrý.. Dojem tomu kazí scénář, který je dost předvídatelný a průhledný.. Ale krásně zobrazuje jak je český človíček vynalézavý:-) A ani vymyslet jak přepadnout pancéřák s profesionální ochrankou, která převáží 150mega mu nedělá sebemenší problém.. ()

divisak

Docela mě překvapilo tak nízké hodnocení u tak solidního filmu. Opravdu se asi nedá všem zavděčit. Film pěkně šlape, i když ke konci to začíná pokulhávat a musím taky dát za pravdu, že závěr, kdy se do celého problému vmísí drahá polovička mi trochu z celkového dojmu ubralo. Přesto se na domácí poměry jedná o nadprůměrnou kriminálku s patřičnou dávkou humoru. ()

Jabro

Začátek se mi líbil, několikrát jsem se od srdce zasmál a proto mě snímek zaujal, bohužel s postupem času se z filmu vytrácela jiskra a ke konci už jsem si říkal jestli má cenu vydržet až do konce, protože jsem se dosti solidně nudil.. Nakonec dávám tři hvězdičky, sice žádnej zázrak ale myslím si že ani neurazí... ()

artas

Dal som sa zlákať na označenie filmu ako komédia. Tak znova to nevyšlo. Formou mi to pripomínalo americké filmy na spôsob Confidence, ale ako vraví reklama "niečo tomu chýba..." ()

SpeedyCZ

Mě se ten film líbil, na české podmínky je myslím si velice kvalitně odvedený. Hlavní hrdinové odehráli svoji roli dobře, hlavně Suchánek se povedl. Celkové hodnocení 75% ()

PDcz

3*** body Tak jako nebyl to žádný zázrak, ale z toho co se teď u nás točí to byl lepší průměr. Největší problém mi dělal ten pohyb časem, přesto že byl udělán nenásilně. [X] Minus 1* bod Píliš profláklí herci. Někdy mi to vadí, někdy ne... [X] Minus 1* bod Dnes jsme samý rozpor :-) Sice lepší průměr, ale skoukli jsme ho na dvakrát.. v půlce jsme to pauzli a zbytek dokoukali po 3 měsících... teda 4.. nebo 5-ti? [X] Mi se dneska nechce moc psát, takže kurzíva je tu jen proto, aby jsme nenarušili vzhled našich komentářů :-) ()

Heavyman

Bavil jsem se celých 90 minut. Ústřední trojka je príma a pohoda šla i přes oprazovku. Správný děj s různými zvraty a vtipnými nápady. To jsem myslel, že mně budou štvát obsazení herci a bylo to právě naopak. Sám se divim jak se mi to líbilo. Nějak mne stále více začínají rozčilovat místní hodnotitelé, tenhle film není na *****, ale ty kydy co se tu o něm píší si rozhodně taky nezaslouží. ()

Olík

Jeden zásadní problém – původ: Česká republika. Malá hrstka originality, nevýrazné herecké výkony (Suchánek není herec pro film) neschopné vzbudit jakoukoliv emoci, režie držící se příliš u zdi a všudypřítomná nerozhodnost jestli se dát na stranu komedie nebo krimi. Na druhou stranu si myslím, že karty byli rozdány předem, tak se nemůžeme ničemu divit. ()

Hapretor

Příjemné překvapení. Český film, který působí, že má koule. Výbuchy dobré, vtip je tu taky, ústřední trio hraje dobře. Pro mě ve své době snad nejlepší počin mezi českými akčními "thrillery". ()