Tři kamarádi na život a na smrt. Za jakým účelem se dnes novodobí tři mušketýři dávají dohromady? Aby společně chránili čest dámy z vyšších kruhů? Ale kdepak. Aby společně získali miliony? No samozřejmě. A jaké cesty k tomu volí ve společnosti kde o peníze jde především? V situaci kdy mají pocit, že společnost jim něco dluží? Ti tři se kdysi pokusili utéct před totalitou Československé socialistické republiky. Ale Velký Bratr je viděl. Pokus o emigraci skončil fiaskem. Poznamenal je navždy. Pro jednoho znamenal vězení, pro druhé dva celoživotní frustraci. Ti tři se znovu scházejí v kulisách současné Prahy, v překotně se rozvíjející společnosti, která se už nikdy s totalitou nevypořádá, protože se dnes žene především za penězi. Ani ti tři nebudou nakonec výjimkou.

Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při té první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty dvacet osm miliónů korun a vyhnout se potrestání. Druhá loupež ohromila tuto zemi ještě víc. Z obrněného vozu převážejícího peníze z Citybank do České národní banky bylo ukradeno stopadesát miliónů korun.

Zatímco při první loupeži se lupiči dopustili řady chyb, druhá už byla provedena absolutně profesionálně. Žádní svědci, žádné stopy, nic čeho by se policie mohla chytit. Lidé, kteří získali stopadesát miliónů zmizeli beze stopy. Jak si ale dnes užívají svých peněz? Jak je mají pustit do oběhu aniž by na sebe upozornili? Naši tři kamarádi zjišťují, že je to mnohem těžší než si původně mysleli. Sedí na balíku miliónů a nemohou je použít, aby nebyli odhaleni. To jsou teprve ta pravá muka. Jak si užívat a nebýt přistižen. Jak legalizovat tak obrovskou sumu a zůstat nenápadný.

Nic takového by se jim nemohlo podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. Ostatně mezinárodní zločin byl pravděpodobně v pozadí přepadu obrněného vozu. K naprosto totožným přepadením obrněných vozů s totožnými výsledky došlo v celé západní Evropě. Kdo za nimi stojí? Zločinecká hvězda první velikosti s bohatými zkušenostmi? Velmi pravděpodobně ano.

V roce 1978 došlo k šokujícímu vykradení banky Paribas v Nice. Lupiči se do ní prokopali kanalizací v pátek večer vyřadili poplašné systémy a měli celý víkend na to, aby si ze sejfu banky vybrali to nejcennější. Přepady pancéřových vozů, které potom otřásly západní Evropou jsou dokonale organizované. Na bezchybnou organizaci takovéhle velkoakce je třeba spousta peněz. Nebyly použity peníze a zkušenosti z přepadení banky Paribas? A nestojí tedy za vším jeden a tentýž geniální zločinec? I v našem příběhu zjistíme, že je všechno trochu jinak než se zpočátku zdá. Že celou věc nevymysleli jen tři vychytralí češi. I technika provedení přepadu pancéřového vozu ukazuje k bance Paribas. Ke zločineckému géniovi stojícímu v pozadí. V jedné scéně našeho filmu ho dokonce uvidíme. To on ze zákulisí objednává a řídí celou věc. Nikým nepoznán, dodnes neobjeven zločinecký génius. (oficiální text distributora)

Martin741

Presne pre taketo filmy - Snowboardaci, Raftaci, Prachy delaj Cloveka, Vrasky z Lasky - zacinam coraz viac a viac sledovat europsku tvorbu a domacu - ceskolovensku - uz len zo zotrvacnosti. Zas dalsi cesky radobypokus byt svetovi, no a skutek utek. A ako cechoslovak budem citovat Karla Havlicka Borovskeho /31. 10. 1821 - 29. 7. 1856/ a musim cesky : "Kez by nam to vlastenectvi z huby do rukou prejit racilo". 20 % ()

shyster

Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem shlédl tenhle film. Tohle, že napsal Radek John? Autor Proč?, Sněženky a machři? Ten chlap snad zapoměl, jak se správně píše scénář tak, aby na konci vygradoval. Děj je vlastně slepenec dvou příběhů, které jsou dány dohromady silou vůle a nesnažte se to pochopit. Když už si myslíte, že nic hloupějšího se nemůže stát, tak do děje vstoupí tragický, směšný, holohlavý Marek Vašut v roli úplatného soudce. Pak mě ani nedokáže překvapit, že Ondřej Vetchý má svůj herecký zenit zřejmě za sebou. ()

zette

Akce z priprav loupezi a loupeze samotne jsou podle me hodne povedene. Zbytek vsak v cele s odpornym soundtrackem nestoji za nic. I tak ale film zaujal a pobavil. ()

Juto

Tento film rozpráva o troch dobrých priateľoch, ktorí chcú zbohatnúť. Výborná komédia pri ktorej som sa dobre zasmial pri plánovaní lúpeži. 6/10 ()

Biggy

Průměrný film z české produkce, běžného diváka ničím nezaujme. Hanák, Vetchý a Suchánek se snaží, ale v tomto scénáři opravdu tolik nevyniknou. PRŮMĚR ()

Noviik

Celé to stojí a padá na scénáři. To platí u většiny filmů. Pokud netočíte film, který je hlavně o efektech či výkonech, tak to chce velmi dobrý scénář. Zde to bohužel nebylo to pravé. Celkově ale příjemná česká filmová změna. A to jak režijně, tak herecky. A ještě jedna věc - jmenoval se Suchánek Michal nebo Bohouš? ()

tomeek

Překvapivě stylová podívaná s minimálním promem, bohužel jsme se dostali k jakési studiové betaverzi bez postprodukce, tzn. vychutnali jsme si záběry ze zeleným plátnem v pozadí, ohně bez kouřů a výbuch bez výbuchu... ()

COF_666

První český film za hodně dlouhou dobu, kterej mě dokázal pobavit. Ty slabší čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží. ()

-dRaGoN-

prekvapive velmi povedena a vtipna krimi komedie s trosku horsim koncem. trojka zvolena do hlavnich roli mi sedla a svoje role zahrali perfektne. musim uznat ze scenar radka johna se mi libil a film svou nadsazkou a nesnahou o realicnost u me zvitezil. nekolik horsich momentu, a predevsim slabsi zaver rad zapomenu a podivam se na film znovu az vyjde na dvd. ()

lennyd

Tři kamarádi Michal (Michal Suchánek), Ondřej (Ondřej Vetchý) a Tomáš (Tomáš Hanák) se pokusí utéct za hranice tehdejšího Československa - ale jsou přištiženi, Tomáš se utopí v Dunaji a Ondřej je zatčen. Po čase, kdy se Michal živí vozením turistů v historickém autě a Ondřej prodejem vietnamských šuntů, se jim znovu ozývá Tomáš, o kterém dlouhé roky oba mysleli, že je mrtvý - s nabídkou nového kšeftu - jak rychle přijít k penězům.... Autoři filmu (Radek John, Jan Kulhavý) se inspirovali dvěma největšími dosud nevyřešenými loupežemi minulých let, které docela zajímavě (že by o tom Radek John věděl něco víc?) spojili do jednoho filmu. V zatuchlém českém rybníčku plném Hřebejkových mnohoúhelníků a teenagerovských komedií, jde určitě o originální film, který táhnou nahoru i herecké výkony hlavních představitelů (Hanák, Vetchý, Suchánek - nečekal jsem to, ale Suchánek mi přišel bezkonkurenčně nejlepší) - a potěšila i Renata Visnerová - Prokopová i "maminka" Jana Synková. Dobře jsem se bavil před rokem v kině a stejně tak i nyní v televizi - nebýt poslední "zpomalené" půl hodinky, bylo by hodnocení ještě lepší... ()

rtybebi

Trošku návrat o třicet let zpátky, ale zaplaťpanbůh za to. U mnoha českých filmů je bohužel vidět, že práva koupila televize už před natáčením. Proč vlastně chodit ještě do kina. Na primě to bude i s reklamními bloky - pro kuřáky nedocenitelné. ()

Master19

Za dobrý nápad považuji vzít největší loupeže české historie a našroubovat je na sebe (třeba to tak bylo...). Dobrý je taky scénář přišitý přímo na hlavní hrdiny - je to znát, role jim dobře sedí. Výborné jsou záběry ze Srí Lanky, prostřihy do jiných (někdy fiktivních) časových rovin a Jana Synková. To ostatní ale hodně pokulhává a hlavně mělké herecké výkony dobře vystihují nepřesvědčivost scénáře. Korunu nasazují drobnosti, které sráží i dobrý film do parodie: Obrněná dodávka vypouští z výfuku obrovské oblaky černého dýmu a celkově je v posledním tažení - není divu, v dalším záběru vybuchne, ale vypadá to hloupě. No a nejvíc by mě zajímalo, proč Suchánkovi všichni říkají jednou Michale a podruhé Bohoušku?!? ()

PanFilmov

Super vec, bankové lúpeže kde ide o riadne prachy majú niečo do seba, ešte k tomu sfilmované a podľa skutočnosti, najväčšie lúpeže v českých dejinách, určite to bude kúsok prifarbené ale aj tak je to brutal naplánovať takéto lúpeže a tak dlho utekať pred spravodlivosťou, nakoniec ich aj tak dohnala ale čo už peniaze nedokážu spraviť, vyvlečú vás aj z toho najväčšieho maléru, ak ich máte dosť. ()

Millanium

Tři kamarádi se dají po letech znovu dohromady, aby udělali jedny z největších lupů v Čechách. Výborný nápad, ale bohužel s trochu slabším scénářem. Film jako celek pak částečně nudí, hlavní hrdinové (možná až na Hanáka) mi do svých rolí příliš nesedí. Celkový dojem trochu zachraňuje závěrečná 5minutová koncovka. 50% ()

Compadre

Lepší než jsem si myslel...Vetchý se suchánkem jsou takoví obyčejní moulové, spíš zkrachovalci a jednoho krásného dne je po letech navštíví jejich kamarád Hanák a vyklopí jim, že by to chtělo prachy - slovy hodně peněz a že by se jako bez krve, elegantně a pohodovým způdobem daly ukrást. Super...moulové se samozřejmě nechaj ukacat a pak následují dvě slavné vloupačky - první na poště je fakt výborná sranda, hlavně potěší vtipné představy účinkujících o tom, jak by to NEmělo vypadat, to jsem se fakt bavil..no, konec je takovej poměrně dos vycucanej z prstu, ale dejmě tomu...takovej lepší průměr :) ()

Timak

mně se to líbílo a musím říct, že to je jedna z lepších akčních krimikomedií, které náš filmový průmysl dokázal vyprodukovat. Bylo to svižné, zábavné, nenudil jsem se a mělo to realný podklad. Viděl jsem už o dost větší ptákoviny, řekl bych rovnou cypoviny a za mnohem víc peněz. Musí se to brát s nadhledem a ne moc vážně! ()