Tři kamarádi na život a na smrt. Za jakým účelem se dnes novodobí tři mušketýři dávají dohromady? Aby společně chránili čest dámy z vyšších kruhů? Ale kdepak. Aby společně získali miliony? No samozřejmě. A jaké cesty k tomu volí ve společnosti kde o peníze jde především? V situaci kdy mají pocit, že společnost jim něco dluží? Ti tři se kdysi pokusili utéct před totalitou Československé socialistické republiky. Ale Velký Bratr je viděl. Pokus o emigraci skončil fiaskem. Poznamenal je navždy. Pro jednoho znamenal vězení, pro druhé dva celoživotní frustraci. Ti tři se znovu scházejí v kulisách současné Prahy, v překotně se rozvíjející společnosti, která se už nikdy s totalitou nevypořádá, protože se dnes žene především za penězi. Ani ti tři nebudou nakonec výjimkou.

Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při té první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty dvacet osm miliónů korun a vyhnout se potrestání. Druhá loupež ohromila tuto zemi ještě víc. Z obrněného vozu převážejícího peníze z Citybank do České národní banky bylo ukradeno stopadesát miliónů korun.

Zatímco při první loupeži se lupiči dopustili řady chyb, druhá už byla provedena absolutně profesionálně. Žádní svědci, žádné stopy, nic čeho by se policie mohla chytit. Lidé, kteří získali stopadesát miliónů zmizeli beze stopy. Jak si ale dnes užívají svých peněz? Jak je mají pustit do oběhu aniž by na sebe upozornili? Naši tři kamarádi zjišťují, že je to mnohem těžší než si původně mysleli. Sedí na balíku miliónů a nemohou je použít, aby nebyli odhaleni. To jsou teprve ta pravá muka. Jak si užívat a nebýt přistižen. Jak legalizovat tak obrovskou sumu a zůstat nenápadný.

Nic takového by se jim nemohlo podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. Ostatně mezinárodní zločin byl pravděpodobně v pozadí přepadu obrněného vozu. K naprosto totožným přepadením obrněných vozů s totožnými výsledky došlo v celé západní Evropě. Kdo za nimi stojí? Zločinecká hvězda první velikosti s bohatými zkušenostmi? Velmi pravděpodobně ano.

V roce 1978 došlo k šokujícímu vykradení banky Paribas v Nice. Lupiči se do ní prokopali kanalizací v pátek večer vyřadili poplašné systémy a měli celý víkend na to, aby si ze sejfu banky vybrali to nejcennější. Přepady pancéřových vozů, které potom otřásly západní Evropou jsou dokonale organizované. Na bezchybnou organizaci takovéhle velkoakce je třeba spousta peněz. Nebyly použity peníze a zkušenosti z přepadení banky Paribas? A nestojí tedy za vším jeden a tentýž geniální zločinec? I v našem příběhu zjistíme, že je všechno trochu jinak než se zpočátku zdá. Že celou věc nevymysleli jen tři vychytralí češi. I technika provedení přepadu pancéřového vozu ukazuje k bance Paribas. Ke zločineckému géniovi stojícímu v pozadí. V jedné scéně našeho filmu ho dokonce uvidíme. To on ze zákulisí objednává a řídí celou věc. Nikým nepoznán, dodnes neobjeven zločinecký génius. (oficiální text distributora)

Folky

I přes slabou poslední třetinu a bídný konec tomu dám s chutí čtyři hvězdičky. Režijně to šlape, hrdinové mají charisma a i soundtrack je fajn. Kdyby české filmy byli víc jako tento, neměl bych problém se na ně dívat častěji. ()

salamandrr

To bylo hustý. po dlouhý době mi českej film vyrazil dech....prostě 5* pro všechny co maj rádi filmy o podvodech a krádežích,.....jako já ()

darkreider

Už je to dávno, čo som naposledy videl tento film. A asi preto už nedávam veľký dôraz na mierne nudné momenty, ktoré tam samozrejme boli a skôr si pamätám chvíle, keď som sa rezal na sedadle v kine a neveril vlastným očiam. Takéto filmy sa v ČR nerobia(Ach jak ja mám rád tie staré čiernobiele "Burianovky"). Prevažujú teen "komédie" a hlavne filmy "tradičného" českého života s mottom "ve dvou se to líp zahne". A preto zvyšujem na 5 hviezdičiek a dúfam, že príde viac takých filmov, ktoré ma aspoň takto pobavia. (Samotári, JRN, tiež dobré :)) ()

Pingu

Film stojí především na skvělé trojici Hanák - Suchánek - Vetchý a tak trochu i krásné Renatě Visnerové :o)). "....když vyjdeš z lochu, žádná banka tě nepůjčí. - A co takhle si půjčit někde, kde se to nemusí vracet ???" No řekněte, není to skvělý nápad ??? :o)) ()

aR3Zz

Na prvni pohled lacina predelavka klasickych zanrovych pecek jako jsou Dannyho Partaci, Loupez po Italsku apod. Na druhou stranu je kopiruje celkem uspesne a tak nejak po svem, rekl bych po cesku a vysledek neni "az tak tragicky". Na a jedna hvezdicka navic za "happy breakfast to you" (to me dostalo :) ) a hlavne Renatu Visnerovou, jednu z mala ceskych herecek, ktera se muze (nejen krasou) rovnat svym hollywoodskym kolegynim. ()

chlebos

Velke prekvapeni. Kamarad me do kina doslova tahal a ja se branil, ze tohle opravdu videt nechci. Reknu to na rovinu je to mnohem lepsi nez dannyho partaci. Je jasne ze nektere posprodukcni efekty jsou desive, ze Michal Suchanek neumi hrat placiciho cloveka. Film je postaven na 3 hercich, kteri film neuveritelne zachranuji od strasliveho pruseru. Posproduckni efekty, ktere jakoby delaji film akcnejsi jsou sice dobrym napadem, ale ta forma... ()

zapalik

Standardní Vetchý, stále ještě sympatický Hanák a překvapivě vážný Suchánek jako připo.raný bandita. Pak výlet do zahraničí ("když už nám na to natáčení dali tolik prašulí, tak ať se aspoň pořádně zdovolenkujeme"), dvě povedené rekonstrukce mediálně profláklých loupeží a zbytek opravdu humus. Režisér měl přiznat na férovku, že se mu herečka Synková líbila v roli tety Alžběty ze Saturnina, měl si za ní dojet pro podpis a jako Suchánkovu filmovou matinku angažovat někoho jiného. Pak by chudák herečka nemusela hrát karikaturu sama sebe ve své slavnější roli. O konci českých Dannyho parťáků ani nemluvě, tady podezírám Johna z poopilecké křeče. Podobná zápletka zmrvila už konec jinak pohodového filmu Milionový závod, takže ani obrana ve stylu "my se aspoň snažili o něco originálního" by neobstála. Závěr: chcete-li vidět, jak asi probíhala poštovní loupež spolu s přepadením pancéřového vozidla se 150 miliony, mrkněte. Nebo si místo toho přečtěte knížku a uděláte pro sebe mnohem víc. ()

hlína

Nebýt výborných komických scének s neuskutečněnými scénáři vloupaček (zejména antrax na poště) pak by tento film nedosáhl asi ani průměrného hodnocení. Herecké výkony nanejvýš standartní, do scénáře trošku napršelo, ale vyloženě jsem se nenudil... ()

E lan

Slušný český film s vkusně vybranou ústřední trojicí herců. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale jinak je to docela příjemná podívaná, kterou jsem rozhodně podle ukázek z filmu moc nečekal. ()

vincchuppo

Jeden z mála českých filmů poslední doby u kterého jsem se dobře bavil a užíval si ho. Mělo to svižnou akci, žádné složité okolky. Pohodová jízda tří zlodějíčků, kteří mají z pekla štěstí a parádně si tyhle kšefty umí užít. ()

bakeero

Fór s letadlem na začátku OK, ale pak jsem si myslel, že sleduju pracovní verzi filmu nebo co, protože to bylo neuvěřitelný, čeho jsem byl svědkem. A tak jsem to radši vypnul... ()

-henry-

Svěží vítr nebo průměr? U mě slabší režie herců (Suchánek by určitě šel vyždímat lépe, i tak paradoxně působí nejlíp) a střihačovy nejspíš chyběly záběry, ty jsou navíc ve velmi fádních kompozicích. Přitom samotná produkce nevypadala příliš ošizeně. Největší problém ale mám s gradací a vyzněním scén (respektive negradují a nevyznívají). Těžko říct za co může Kulhavý a za co Chlumský, ale oba pánové měli nejspíš jiný pohled na věc. PS: mizerný digitální přepis jisté produkční problémy značí. ()