Noc v muzeu

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

• Matty

Málo komiky za hodně peněz. 40% Zajímavé komentáře: Lima, Rex Mundi, O*R*I*N, Damiel(17.9.2010)

• tron

„Tlieskanie je ľahšie, ako lúskanie.“ - „To je diskutabilné.“ Pokiaľ film od samého začiatku kašle na „základnú logiku“ (chlapa trafí puk do hlavy a v ďalšej scéne na nej nemá ani modrinu, kostra dinosaura komplet prehodí stôl cez celú miestnosť a ráno je stôl na svojom mieste v nepoškodenom stave), je zle. Pokiaľ má výrazné nedostatky v „základnom univerze“ (ako je možné, že niekoľko tisíckilová utekajúca kostra T-Rexa, hoci sa pri každom jeho kroku trasie zem, nepoškodí na podlahe jednu jedinú kachličku?), už s ním definitívne strácam trpezlivosť. A pokiaľ ma pobaví raz za 30 minút, fakt je nedobre. Bena Stillera mám rád, ale hoci nápad je relatívne skvelý (hoci pripomína JUMANJI), výprava/triky pekné a herecké obsadenie podporných rolí poteší (Robin Williams, Owen Wilson), celé je to jeden obrovský spotrebný priemer bez duše a srdiečka, ktorý ani na 50% nevyužíva svoj potenciál (v čom mi dá za pravdu asi každý, kto videl Rickyho Gervaisa v „Kancli“).(26.5.2010)

Příjemný rodinny film, ale komedie to prostě není, to mi nenamluvíte. Trapné pokusy o vtip jsou naštěstí jenom asi tři, takže se necháte pohltit fajn atmosférou a po úvodní nudné expozici se už jen bezbolestně vezete s příběhem.(22.3.2007)

• AngelAngie

Ben byl opravdu milý, ale to je vše!(22.5.2008)

Tri, možno aj 4* vzhľadom na rodinný žáner, v ktorom sa aj nelogizmy majú odpúšťať. Filmy pre deti ma vôbec neberú, detská fantasy takisto nie a Ben Stiller nepatrí medzi mojich miláčikov (staviam sa k nemu neutrálne). Tak prečo sa mi to tak páčilo? Nemám potuchy, ale z Noci v múzeu som mala príjemné teplo v srdiečku a výborne som si oddýchla i sa pobavila. Humor bol občas nutne infantilný, no na detský film prekvapivo často aj dobrý a občas dokonca čierny. Nudili ma iba vypočítavé "dojné" scény, kde Stiller srdcervúco pozeral na syna a chcel si získať jeho uznanie a kde paranoidne ochraniteľská mamička bývalého manžela cepovala za to, že vôbec žije - i keď podľa mňa sa správal celkom slušne. Tie mi liezli na nervy. No všetko čo sa točilo okolo múzea a jeho obyvateľov bolo milé, čarovné... skvelými perličkami boli Steve Coogan a Owen Wilson (a nesmiem zabudnúť na Džingischána:-). Čím skôr nech sa to zaradí medzi televízny arzenál pre deti, myslím, že sa im Noc v múzeu bude páčiť a možno to v niektorých vyvolá záujem o históriu (ja viem, to už preháňam ;-). Súhlasím s B!shop-om (4*) aj s Damielom (2*), všetko je to pravda a tento film sa niekomu proste páčiť bude a niekomu vôbec nie.(27.1.2007)

• - Po uvedení do kin se v průběhu prázdnin návštěvnost American Museum of Natural History zvíšila o 20 %. (willy1)

• - Budova, kde se odehrává téměř celý děj byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byl inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. (don corleone)

• - Autor knižní předlohy Milan Trenc se nechal inspirovat Americkým přírodovědným muzeem v New Yorku, jenž si podle svých slov zamiloval a jehož exponáty mu přišli jako živé. (Olík)