Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Trochu detské, ale inak milo spravené. Keď to beriem ako rodinnú komédiu, tak určite fajn film. Vadil mi dlhý a nudný začiatok, kým sa to rozbehlo a potom neskôr to bolo o moc lepšie no aj tak to nebolo ono :D Niektoré scény moc moc zlé, iné zas super. Nič konkrétne sem nepíšem, však pozrite si sami :)(2.2.2010)

Taky věřítě že si vaše botky večer povídají, zavřené v botníku? Tak to se vám NOC V MUZEU určitě bude líbit.(8.4.2007)

Zcela neškodná záležitost pro děti, u které se rodiče neunudí v podstatě jen kvůli skvělému Robinu Williamsovi v roli prezidenta Roosevelta (Theodora). Dobře, je tu pár povedených vtipů, ale je to málo. Po vizuální stránce je to pěkné, Alan Silvestri taky vyhrává standardně slušně, celkově to ale nejde označit za víc než obvyklý řemeslnický výkon Shawna Levyho.(6.9.2014)

takhle nějak si představuju rodinou fantasy komedii :) aportování s tyranosaurem, válka mezi kovbojema a indiány.. nějakej ten tygřík.. neandrtálci.. prezident Roosevelt.. a jiný oživlý exponáty... no neřekněte.. to by se do muzea chodilo rádo, že?? :)(31.3.2009)

• ORIN

Největší problém filmu vidím v určité rozpolcenosti a nevyhraněnosti fikčního světa (fantazijní svět muzea vs. reálný svět). Příběh je v kontextu celého filmu ukotven spíše v realitě a do světa muzejního a jeho předepsaných zákonitostí jakoby jen nakukuje, což je podle mě velká škoda. Navíc název filmu odkazuje k jedné dané noci, ve skutečnosti se ale odehrává během několika dní (nocí). Tvůrčí a herecký potenciál je bohužel téměř nevyužit (Ricky Gervais, Robin Williams, Carla Gugino) až na několik málo kladných momentů či přímo postav (Steve Coogan & Owen Wilson). Mohla přitom vzniknout inteligentní komedie oscilující mezi mnoha žánry v závislosti na muzejním oddělení a jejími postavami, kde by se zrovna film odehrával. Výsledkem je "pouze" komerční konzumní popcornový produkt pro masy s mnohamilionovým výdělkem, takže celkově vzato účel splněn beze zbytku.(17.4.2010)