Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Příjemný rodinny film, ale komedie to prostě není, to mi nenamluvíte. Trapné pokusy o vtip jsou naštěstí jenom asi tři, takže se necháte pohltit fajn atmosférou a po úvodní nudné expozici se už jen bezbolestně vezete s příběhem.(22.3.2007)

Film na maximalne jedno použitie, ktorý žiadnu dieru do sveta kinematografie neurobí, ale pôjde naň do kín drvivá väčšina teenagerov... Žáner komerčný, ktorý ťaží akurát tak z jednoduchého námetu a snaží sa zaujať vtipom. A presne takto film vnímam a podľa toho ho aj hodnotím. Rozvíja fantáziu, pobaví (aj keď lacno a povrchne), pár scén bolo vydarených, neobišlo sa to ani bez ošúchaných stokrát obohraných komediálnych prvkov. Priamočiary dej vstrebete aj bez veľkého sústredenia.(8.1.2008)

"Kolumbe, vezmeš si neandrtálce a pročešeš to od bezobratlých až po plazy." Práce nočního hlídače v Přírodovědném muzeu by patrně naplnila všechny mé kariérní sny, protože mě uspokojuje představa, že se v práci podívám na pár filmů, trošku se prospím a půjdu spokojený domů. Ale nesmí mě přitom nikdo rušit. Je to jasný, Tyranosaure, Attilo, indiáni a Teddy Roosevelte? Není, takže tu práci neberu, ale občas se mrknu na to, jak to zvládá Larry, protože jeho souboj s oživlými expozicemi se z jistého úhlu pohledu může jevit zábavným.(13.2.2017)

Pohodový odpočinkový film. Pár pěkných nápadů, slušné, ale nijak převratné triky, skvělý Owen Wilson a výborná Silvestriho hudba. Pro rodinu ideální zábava na jeden večer.(31.7.2007)

Tahle Stillerovka mi už dlouho předem vyloženě smrděla průměrem, tolikrát jsem ji prostě odložil na příště... ale ve skutečnosti to vůbec nebylo tak špatný.(2.1.2009)

• Ben Stiller

• - Návštěvnost Národního muzea v New Yorku se skutečně zvedla o 20 % během následujících prázdnin po uvedení filmu. (don corleone)

• - Po uvedení do kin se v průběhu prázdnin návštěvnost American Museum of Natural History zvíšila o 20 %. (willy1)

• - Snímek je založený na stejnojmenné povídkové knížce chorvatského ilustrátora, režiséra a spisovatele Milana Trenca. Poprvé vyšla v roce 1993. (imro)