Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Rozpočet $110miliónovTržby USA $250,863,268Tržby Celosvetovo $574,480,841Tržby za predaj DVD v USA $153,563,256 //počet predaných kusov 9,106,418/videl v kine: 60%/(25.3.2007)

Příjemný nápad pro celou rodinu. Děti jsou nadšené, dospělé nemá co urazit.(11.11.2012)

• Dudek

Zoufale nudný film, který v průměru drží zejména kvalitní, ne však originální premisa. Noc v muzeu nabídne divákovi přesně to co se od ní čeká, jenže bohužel ani o kousíček víc. Při lepším tvůrčím složením bychom se jistě mohli dočkat dechberoucí podívané, na kterou bychom jen tak nezapomněli, jenže takhle se můžeme dívat jen tak na hloupé potácení se mezi muzejními exponáty. Jednoznačným kladem tohoto snímku je absence oscilace mezi žánry a zcela jasné zaměření na jeden druh diváka. Školáci si totiž tohle dobrodružství určitě dokáží užít, nadneseně řečeno se totiž jedná o 'splněný sen'. To by bylo žůžo takhle si zaaportovat s dinosaurem. První část - debata o rozvodu, vyhazov, citovost a klasické propriety rodinného dramatu - je zcela zbytečná, po úvodním seznámení se snímek tak nějak rozjíždí, nejprve na neutrál jde poze o seznámení se s místem děje, poté přidá na otáčkách a koncečně o něco jde. O tom, že Noc v muzeu rozhodně mohla být mnohem lepší nemá ani cenu polemizovat, fakt že se jedná jen o průměrnou žánrovku je věc druhá, ovšem velmi důležitá. Už s ohledem na složení tvůrčího týmu totiž nešlo nic jiného čekat a jak jsem uvedl v úvodu, žádné překvapení se nekoná. Narozdíl od hlavního hrdiny totiž scénárista ani režisér žádné triky v rukávu neschovávají. Bohužel.(8.9.2007)

takhle nějak si představuju rodinou fantasy komedii :) aportování s tyranosaurem, válka mezi kovbojema a indiány.. nějakej ten tygřík.. neandrtálci.. prezident Roosevelt.. a jiný oživlý exponáty... no neřekněte.. to by se do muzea chodilo rádo, že?? :)(31.3.2009)

• Isherwood

Tahle velkolepá digitální taškařice pobaví leda tak na poli dvouminutového traileru, který dokázal jednotlivé gagy díky fajnovému střihu zkoncentrovat do podoby funkčního humoru. Celovečerní podoba je - vzhledem k tématu - neúnosně roztahané tajtrlíkování oživlých exponátů, s trefnými cameo rolemi pánů z Frat Packu, v němž mě doopravdy pobavila pouze vyvedená partička hunských bojovníků v čele s ultracool Attilou. V součtu se ale jedná o stejně vlezlou „rodinnou zábavu“ na úrovni Beethovena či třetího Shreka. Ani můj 11-letý brácha se u toho nebavil!(21.1.2008)

• - Budova, kde se odehrává téměř celý děj byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byl inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. (don corleone)

• - Trik s mincí, který Larry předvádí Atillovi a dalším Hunnům se nazývá Franch Drop. (duklak2)

• - Snímek je založený na stejnojmenné povídkové knížce chorvatského ilustrátora, režiséra a spisovatele Milana Trenca. Poprvé vyšla v roce 1993. (imro)