Snímek Hollywoodland, inspirovaný skutečným příběhem nejnechvalněji proslulé hollywoodské záhady, která dosud nebyla vyřešena, nabízí pohled do světa oslnivé, leč pomíjivé filmové slávy a odkrývá i její odvrácenou tvář - aféry, skandály a korupci v Los Angeles 50. let minulého století. Když je úspěšný představitel Supermana George Reeves nalezen ve svém domě mrtev, miliony fanoušků jsou šokovány okolnostmi jeho smrti. Policie a šéfové studií chtějí uzavřít případ jako sebevraždu, ale zvěsti se šíří dál. Soukromé očko Louis Simo se pustí do vyšetřování a začne skládat dohromady střípky z hercových posledních napjatých dní. Kdo stiskl spoušť? Byla to jeho svůdná, ale záludná snoubenka, zavržená milenka, rozzuřená manželka, nebo Reeves sám? (HBO GO)

Juto

Taky dobrý herci tu hrajú ale film ničím nevyniká. Plytký dej a pomalé tempo filmu nepomáhajú skôr naopak. 4/10 ()

c.tucker

Zajímavá, ale nenapínavá a celkem pomalu se táhnoucí kriminálka, kterou drží nad vodou Ben Affleck a Adrien Brody. Bez nich by to byl podprůměr. ()

Triple H

Ozaj dobré, ale chýba tomu určitá atmosféra, ktorú mala napr. Čínska štvrť. Affleck bol veľmi dobrý a obzvlášť v samotnom závere mu tú zničenosť naozaj nebol problém veriť. ()

Dado

Hollywoodland je rozdelený na dve dejové línie. Prvá, sledujúca osobný život súkromného detektíva Louisa Sima, možno i kvôli okresanému priestoru pôsobí povrchne a fádne. Našťastie je tu druhá, ktorá sa venuje skutočnému prípadu záhadného úmrtia Georgea Reevesa a podstatným udalostiam jeho života, ktoré viedli k jeho tragickému koncu. Ani tu nenájdete akýsi výraznejší moment, no vykreslenie osudu niekdajšieho predstaviteľa Supermana je nesmierne zaujímavé i bez toho a dokáže naplno využiť nielen prvky, ktoré ponúka zasadenie príbehu do obdobia 40. a 50. rokov minulého storočia, ale i skrytý potenciál hereckého osadenstva. To platí predovšetkým pre Bena Afflecka, ktorého precízny výkon v úlohe Reevesa vo mne vyvoláva úvahu nad tým, či jeho povesť hereckého dreva nemá na svedomí predovšetkým kombinácia zle napísaných a zle zvolených filmových rolí. (65%) ()

lennyd

Když je hvězda seriálu Superman George Reeves (Ben Affleck) nalezena mrtva, a policie případ až příliš rychle uzavře jako sebevraždu, nechá se soukromý detektiv Louis Simo (Adrien Brody) najmout Reevesovou matkou, a snaží se přijít celé věci na kloub. Ale jak proniká hlouběji do případu, zjišťuje, že existují lidé, kteří na zjištění pravé příčiny Reevesovy smrti nemají valný zájem, a naopak by nejradši celého Sima sprovodili ze světa (doslova) ... Malé okénko do praktik hollywoodských filmových studií 50 let. Na jedné straně elegantně natočeno (chvilku mi sice trvalo, než jsem na tuto režisérovu hru přistoupil, ale pak jsem musel uznat, že je to fakt hezké), výborní herci - hlavně, ač se mi trochu příčí jazyk (klávesnice) - Ben Affleck (hlavně jako Superman je okouzlující), na druhé straně trochu škoda, že film nejde do hlouběji. Konec byl už trochu slabší, jako by scénárista nevěděl, jak to celé elegantně ukončit, tak to natahoval a natahoval .. ()

venison

‎40.-50. léta v Hollywoodu - krásná, ale nebezpečná doba.. Sebevražda nebo vražda? Od toho tu jsou soukromá očka.. Ohrané téma o lehkých herečkách, podlých producentech, zmlácených detektivech - ale já tu dobu žeru :-) Bohužel tomuhle snímku chybělo více šťávy. Děj se vlekl, retrospektiva mu nepomohla a hlavní postavy si nikoho nezískali, takže na konci filmu Ti je vlastně jedno kdo komu co udělal.. :-( ()

fefee

Konečne som sa nedíval na Brodyho ako na pianistu, pretože v každom filme kde sa objavil mi ho bohužiaľ pripomínal. Ale ľady sa prelomili a týmto filmom ma príjemne prekvapil a dostal. Jeho hranie bolo dokonalé, kriminálna zápletka zaujímavá, a navodená atmosféra film noiru 50 rokov bola príjemná. 3,5* ()

blackJag

Povedená fabulace kolem skutečných osudů herce George Reevese, který se proslavil svou kreací muže z oceli, Supermana, a kterému tato role vzala naději na hodnotnou filmovou kariéru. V roli nešťastného herce, plného nenaplněných ambicí, podává přesvědčivý výkon Ben Affleck, v roli detektiva určitě zaujme Adrien Brody. Na pozadí detektivní koncepce, příjemně vystavěné v tradici svých noirových předchůdců (ve stylu ne nepodobné De Palmově ČERNÉ DAHLII z téhož roku, v konečném účtování ale více soudržné), je nabídnut v pečlivé výpravě pohled pod kapotu starého Hollywoodu, kde je úspěch hodně relativním pojmem. 80% ()

sedm.1

Kriminálka s velmi zajímavým námětem.Jde spíš ovšem o pomalejší,rozvážnější a propracovanější zpracování,než o dynamické vyšetřování,plné kulek,mrtvol a drsných slov.Několik retrofilmů se nyní v rozmezí pár měsíců objevilo(Černá Dáhlia,Zabijáci osamělých srdcí,Pravda nebo lež) a právě v předešlém výčtu Hollywoodland ostatní převyšuje.Ona zpracovanost příběhu,který má reálný podklad v smrti skutečného George Reevese,je skutečně efektní i efektivní a tak skutečně chvílemi pomalý styl vyprávění tolik nevadí.Herečtí představitelé jsou vesměs průměrní,ovšem ona tajuplnost a podle mě i zobrazení skutečných manipulací v Hollywoodu je dost zajímavá.Lepší 3*! ()

ZkuKol

Tak tahle ještě Brian de Palma na prdel nedostal! Černá Dahlie má podobný děj, prostředí a odehrává se asi o deset let dříve, ale s Hollywoodlandem prohrává na celé čáře! Brody je typické ušmudlané soukromé očko, Affleck dokazuje, že když má dobrého režiséra a scénář, tak dokáže pozlatit stříbrné plátno svou přítomností, Diane to opět sluší a spolu s Hoskinsem plátí za jistotu. Vše je zaobaleno do sametového pláštíku jazzu/swingu a lehce se ztrácí v dýmu cigaret. Pro mě osobně zásah do černého. ()

klukluka

Po dvou hodinách jsme zase na začátku- nevíme totiž vůbec nic. To je podle mě hlavní problém tohoto filmu- že směřuje odnikud nikam. Všechno, co se v něm odehraje, je jen čirá spekulace o skutečném průběhu skonu prvního představitele Supermana. Takže jsou tu nejméně tři možné verze. Jinak to bylo pěkný, ale tohle nepotěší... :( ()

Hanys_

Zbytečné dvě dějové linie, docela bych oželel tu detektivní s Brodym. Protože ten příběh Reevese je natolik nosný, že žádnou berličku ve skákání v čase nepotřebuje. Btw Affleck, Diane Lane, Superman - osud má rozhodně smysl pro ironii. ()

Ezekiel1

Co ten závěr měl proboha znamenat?! Měl jsem pro tento film už v hlavě pomalu připravené plné hodnocení a začínal jsem si přemítat už komentář na těchto stránkách s otázkou-Proč jsem jinej, že tento snímek takto ohodnotím??? Skvělý Brody, dobře budovaná atmosféra, příběh, který Vás nechává v napětí, že nevíte, kdo je vrah...., a ono vlastně celou dobu nešlo o nic zvláštního :( Nechci prozrazovat konec. Celý příběh agenta Sima je ale takřka dějem vlastně zbytečný. Něco takového po vynikajících skoro 2 hodinách opravdu zamrzí. Udělejte si po shlédnutí vlastní představu!, ale zřejmě s politováním naprosto chápu, proč skoro nikdo nechce dát Hollywoodlandu plné hodnocení stějně jako to udělám já! ()

simply

Adrien Brody je velmi talentovaný herec a jeho herecký projev mám moc ráda. Avšak v tomto filmu mě bohužel nezaujal, ani jeho melancholicky zasněný pohled. Navíc byl film zbytečně překombinovaný, hodně zmatený a konec strašně roztahaný. ()

Fawkes

Po dlouhé době mě ve své roli nějak nezaujal Ben Affleck. Ikdyž se děj točil především kolem něho, připadalo mi, že zde vyzníval nějak naprázdno. A to jsem se na něj coby v roli Supermana dost těšil. Kdo však splnil všechna má očekávání je můj oblíbený herec Adrien Brody, který už vše co umí ukázal v oskarovém snímku Pianista a v roli komisaře to jen potvrdil. Nejedná se vyloženě o špatný film, ale našel bych poměrně dost věcí co mě nudily. Jednotlivé scény byly hrozně překombinované, chvilkama nešlo poznat co se odehrává jakoby teď a co zpětně v čase, takže divák může být zmaten, a to celkem hodněkrát během těch dvou hodin. Škoda no, námět byl celkem zajímavý, ale chtělo ho lépe využít. (68%) ()

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (více)