Snímek Hollywoodland, inspirovaný skutečným příběhem nejnechvalněji proslulé hollywoodské záhady, která dosud nebyla vyřešena, nabízí pohled do světa oslnivé, leč pomíjivé filmové slávy a odkrývá i její odvrácenou tvář - aféry, skandály a korupci v Los Angeles 50. let minulého století. Když je úspěšný představitel Supermana George Reeves nalezen ve svém domě mrtev, miliony fanoušků jsou šokovány okolnostmi jeho smrti. Policie a šéfové studií chtějí uzavřít případ jako sebevraždu, ale zvěsti se šíří dál. Soukromé očko Louis Simo se pustí do vyšetřování a začne skládat dohromady střípky z hercových posledních napjatých dní. Kdo stiskl spoušť? Byla to jeho svůdná, ale záludná snoubenka, zavržená milenka, rozzuřená manželka, nebo Reeves sám? (HBO GO)

Anderton

Hollywood je disneyland. Vtipný a výstižný názov filmu je jedným z jeho najväčších kladov. Skromnejšia a dejovo diétnejšia verzia L.A. Confidental. Brodyho postava naväzuje na noirové súkromné očká, zbalí osudovú staršiu ženu a preplieta sa prehnitou hollywoodskou smotánkou, aby vyšetril nejasnú smrť jednej stredne úspešnej filmovej hviezdy. Na konci ho čaká prekvapenie, ktoré dáva filmu hlbší zmysel a vďaka tomu nemáte pocit premárneného času aj po iba mierne nadpriemernom filme. ()

Tomco

od tohto filmu sm dostal viac ako som ocakaval. brody je perfektny a predstavte si, da sa pozerat aj na v poslednej dobe podpriemerneho afflecka...ostatok hra nadstandardne..diane laneova je stale velmi okuzlujuca a nieco do seba ma aj hoskins..pribeh je dobre napisany a celkom prijemne zamotany...na jedno pozretie urcite neuskodi..ja si o par rokov neodpustim veru tento film este raz. 80% ()

Slarque

Smutné a bezútěšné drama, které se dost dlouho tváří jako detektivka. Jen je na jeho konci vlastně úplně nepodstatné, kdo vlastně zastřelil slavného představitele televizního Supermana. Trochu mate, že něco z toho, co se tváří jako retrospektiva, jsou jen představy hlavního hrdiny. Pomalé tempo se k vyprávění hodí, ale chtělo by to výrazněji zkrátit. Příběh mne zase nezaujal tolik, abych s ním musel strávit dvě hodiny (50%). ()

LaciLC

"Kto žije v Hollywoode, môže byť hviezdou. Kto zomrie v Hollywoode, môže sa stať legendou." Celovečerná prvotina seriálového tvorcu Allena Coultera ma od začiatku mimoriadne lákala. Obsadenie vyzeralo výborne a filmy s dobovou atmosférou obzvlášť milujem. Príbeh filmu sa točí okolo samovraždy (alebo vraždy?) populárneho predstaviteľa televízneho Supermana Georgea Reevesa. Film pozostáva z dvoch paralelných časových línií, ktoré plynú pomaly, sú však zručne natočené a film nikdy neskĺzne k nudnosti. Ako som vravel, obsadenie ma taktiež nesklamalo, oscarový Adrien Brody je tradične výborný, prekvapil Ben Affleck v Supermanovom obleku a slušní boli aj "šťastní manželia" Bob Hoskins a Diane Lane. Režisér však stavia hlavne na vykreslenie atmosféry, ktoré mu po väčšinu času vychádza výborne. Často mi pripomínal konkurenta od De Palmu Čiernu Dahlia, okrem "noir atmosféry" majú filmy spoločne ešte jednu vec: Obidve su výborné. V posledných rokoch tu podobné filmy chýbali ako soľ, tak dúfajme, že sa ešte podobných "fajnotiek" v budúcnosti dočkáme. Ak budú minimálne také dobré ako toto, zaiste sa nielen priaznivci žánru majú na čo tešiť. ()

Chrustyn

Tématem zajímavá ale zpracováním bohužel průměrná retro kriminálka, kde nechybí všechny populární aspekty daného žánru (soukromé očko, temná zákoutí filmového prostředí) ale tvůrci si s tím nedokáží poradit natolik aby vznikl skvělý film. Takhle vznikl jen průměrný film s nadprůměrným tématem. ()

jojinecko

Hollywoodland je rafinovane a pozvolna plynúce krimi, ktoré má svoj vnútorný náboj a ťažko definovatelné čaro. Áno, Ben Affleck vie aj zahrať raz za čas a Brody je štandartne skvelý a presvedčivý.Obidve časové roviny a príbehy tvoria kompaktný celok, ktorý je každou minútou lepší až do "tajuplného" vyústenia príbehu. Príjemné prekvapenie... ()

Ilicka

Nebyla jsem ve stavu schopném sledovat film... Proto mi to připadalo jako nevýrazná a příliš pomalá retrodetektivka, avšak se zajímavými postřehy ze života filmové smetánky. ()

Necrotongue

Mám rád film noir. Tyto snímky mívají fajn retro atmosféru, soukromé očko, jímž ostatní buď opovrhují, nebo mu jdou po krku, dámu v nesnázích (což už je dnes hnusný, šovinistický a genderově nevyrovnaný přežitek), suchý humor (někdy) a další komponenty, které pro mě dělají z tohoto žánru přitažlivou záležitost. Hollywoodland byl jiný. Soukromé očko bylo zároveň i dámou v nesnázích (alespoň mi tak Louis připadal), a i když se celkem vydařila atmosféra padesátých let, příběh mě vcelku zklamal. Děj se po celou dobu dost vlekl, místy mě až nudil, a potom, co si hlavní hrdina přehrál v hlavě několik verzí jedné události, jsem zjistil, že je konečně po všem a já vím přesně tolik co na začátku. No, a to mě nadšením zrovna nenaplňuje. / Poučení: Budovat si silné city k fiktivním postavám není úplně ideální. ()

Morholt

Zvolna ubíhající krimi, beroucí si na paškál prostředí Hollywoodu se všemi jeho zápornými stránkami. Soukromé očko se zde snaží osvětlit údajnou sebevraždu George Reevese, představitele Supermana z kraje 50tých let. Během svého vyšetřování se zamotává do osidel milenek, manažerů či agentů, kteří by z různých důvodů mohli mít na Reevesově smrti zájem. Výborný Adrien Brody, ale marná sláva, já ho pořád vidím v Pianistovi a ani tentokrát se téhle nálepky nezbavil. Affleckův výkon neurazil, ale pro mě byla největší hvězdou Diane Lane. 80% ()

ProjectAlice

Vynikajúci film. Na vymenovanie skvelých hercov v tomto filme mi nestačia ani prsty na oboch rukách, famózny scenár, dej mi nedovolil odtrhnúť pohľad od obrazovky. Najlepší herec určite Adrien Brody a herečka Robin Tunney. Skvelé spracovanie do obdobia 50.rokov, jeden z mojich najobľúbenejších filmov. To úplne najlepšie na filme je asi vyriešenie prípadu a finálny verdikt. Odporúčam všetkými desiatimi. 100% ()

liquido26

Miluju atmošku 40. a 50. let ve filmech a je jedno jestli se jedná o dobové snímky nebo novodobá retra. Osud televizního Supermana George Reevese je hodně zajímavý a film se docela povedl. Mohlo tam sice být víc napětí, možná trošku výraznější závěr, ale i tak hodnotím dosti kladně. ()

verbst

Adrien Brody je Božan! Ben Affleck tu byl poněkud v jiné poloze, než na kterou jsme zvyklí, ale to nebylo špatně, naopak. Jak napsal Lima: Na Affleckův životem znavený pohled jen tak nezapomete... 80% ()

SaNcHeZ_cz

Celkově je to objektivně na tři. Ty snímku ale dát jednoduše nemohu. Na to je to až překvapivě dobře fungující detektivka, která neztrácí dech ani na ploše dvou hodin. K tomu slušná řádka skvělých charakterů a i přesto, že je tam pár chybek a některé postavy jsou slabší, já se nenudil a bavil jsem se od začátku do konce. Takže čtyři. ()

Ridick

noirovka podla skutocnej udalosti, kt. ma zaujala jedine preto, lebo tam hral adrian brody a hral tam velmi dobre, ale inac aj affleck nebol na skodu, no napriek tomu je to skor nuda, pretoze vedlajsie dejove odbocky od vysetrovania ako je napr. vztah otec a syn su uplne naprd a nijako neposuvaju dej dopredu. preto ja odporucam ciernu dahliu...60% ()

kaylin

S těmi filmovými Supermany je to docela zajímavé. Christopher Reeves neměl snadný život a bohužel nedožíval ve stavu, který by mu kdokoli přál. Očividně ani George Reeves, jmenovec a představitel Supermana v seriálu z 50. let také neskonal přirozeně. V jeho případě se jednalo o smrt kulkou, ani kdo pořádně nikdy nezjistil, kdo vlastně kulku vypálil. Případ byl uzavřen s tím, že se jednalo o sebevraždu, až na to, že Georgeovy otisky se na zbrani nikdy nenašly. Právě o smrti tohoto herce, kterého ztvárnil Ben Affleck, vypráví snímek "Hollywoodland". Reeves vlastně není hlavní postavou, tou je detektiv v podání Adriana Brodyho, a tady je možná kámen úrazu. Jako kdyby se mělo jednat o film podobný "Zodiacu". Děje se toho strašně moc, zaměřuje se na postavy, ale nakonec se z toho vytrácí napětí a divákovi začíná být postupně jedno, co se vlastně stalo. Bena jako herce moc nemusím, ale v tomhle případě mi seděl. ()

dezorz

Len mat za sebou par sopranovcov a so sebou dobrych hercov nestaci na dobru noir detetkivku ala la confidentail. . ()

carlos 2010

Mám rád tento typ filmov, tomuto naoko nič nechýba, výborný casting, dobra atmosféra, len réžia nedokázala toto všetko spojiť do konzistentného celku. ()

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (více)