Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Stanley619

Vynikající adrenalinová bomba, která strčí do kapsy většinu vysoko rozpočtových akčních hitů té doby. Naprostá nepředvídatelnost filmového děje je pro mě skoro až unikátní. Jason Statham, jako Chev Chelios a jeho patálie, které člověka udiví i rozesmějí. Filmy tohoto typu tady podle mě chybí a je škoda, že jich je tak málo. Záruka (ne)slušné akční zábavy. 84% ()

PhillM.

Tak to dopadá, když se Argonauti rozhodnou hodit Jásona přes palubu. A on se jim odrazí od hladiny, ještě v letu jich půlku postřílí a v dalších osmdesáti minutách rozšmelcuje na kaši i ty zbývající. Zapomeňte na expozici, film začíná v okamžiku, kdy se s váma utrhl řetízkáč a končí jeho dopadem na zem.Takřka dokonalá akční crazy komedie, pouťová jízda se vším všudy. ()

rerabinka odpad!

Zbytečně vulgární a laciné. I když je Statham sympaťák, tak víc než dve hvězdy fakt ne. Druhej díl, kterej už i ostatní hodnotí objektivněji si asi odpustim. ()

S.Kok.i

Recenziu píšem asi s dvojmesačným odstupom od pozretia, a musím priznať, že aj keď som si predchvíľou čítal recenzie ostatných, polku vecí ktoré tam sú spomínané, si už nepamätám, že sa vo filme stali. Čím to je? Nuž, asi som nepristúpil na pravidlá filmu, lebo po celú dobu som sa naň nevedel naladiť a aj keď niektoré pasáže boli fajn, tak štýl ktorým to je natočené mi vôbec nesadol. Aj napriek krátkej minutáži som miestami mal chuť si dať pauzu a dopozerať to neskôr. Keďže mám Stathama rád, asi tomu ešte dám druhú šancu, a aj keď ako nápad to znelo super, pre mňa je to po prvom pozretí skôr sklamanie. 45% ()

KKain

prvoplánová záležistost s jediným cílem - vtáhnout diváka do děje a nechat ho užívat si adrenalinovou jízdu. a to se povedlo. jen škoda stupidního příběhu, ale ten tu stejně je spíše jen jako pozadí, takže pokud chcete jen vypnout a vpustit trochu napětí do žil, pak je tohle to pravé ;) ()

Zeek

Akční filmy moc v oblibě nemám, a tak po sprše korejských filmů jsem dostal chuť na něco akčního a lépe jsem si nejspíš vybrat nemohl. Takhle si dá se říct představuju akční film. První věc, která mě potěšila je příběh filmu. Je originální a je o chlápkovi, který dostane ve spánku do těla tzv. “čínskou sračku“, což je nějaký nový druh drogy a pokud nedodává tělu dostatečné množství adrenalinu, zemře na zástavu srdce. A tak na oplátku i vy jako diváci dostanete dávku necelých 90 minut plných adrenalinu, zběsilosti a šílených akcí. Při koukání na film se ani na chvíli nezastavíte, stejně tak jako Jason Statham a nuda určitě nehrozí. Statham v roli Cheva Cheliose je opravdu přesvědčivý a hraje na výbornou. Je fakt, že by asi nemohl hrát v nějakým slaďáku po boku třeba Julie Roberts, ale role drsňáka mu vždy sedne. Já jsem byl s touto adrenalinovou jízdou maximálně spokojený a uděluji velmi poctivé 4*. Tím spíš, když si uvědomíme, že se jedná o filmový debut režisérské dvojice Neveldine a Taylor. Moje hodnocení: 85% ()

Sega

Vtipné a zábavné, uznávám že ten konec byl už hodně překombinovaný ale jinak solidní akčňák. ()

filmator

Efektně zabalený žrout času, nicméně některé epizodky (obzvláště ty s přítelkyní hlavního protagonisty) pobavily. V žánru akčního filmu si můžete klidně ještě jednu hvězdičku přidat. Jen si myslím, že by to mohlo být kratší o pár desítek minut, přestože tempo bylo místy hodně hektické. Fajn závěr. ()

JohnFarst

Fuu tak toto bola sila. Takúto haluznú blbosť som už dávno nevidel. Čo sa mi na tom filme páči je, že na nič nečaká a hneď skáče hlavičku do tej B-čkovej akcie. Už samotná zápletka ale je horšia, v podstate sa ani nedozvieme kvôli čomu presne Chevovi Verona vpichol tú sračku a všetky tie hrozné zhody náhod a priblblé dvíhače adrenalínu začnú liezť pochvíli krkom. Statham sa typovo na postavu Cheliosa dosť hodí ale pol filmu mi to pripomínalo skôr o niečo lepšieho Kuréra (podotýkam, že prvý diel..). Viem, že za to chudák nemôže ale ten jeho tenučký hlas ma vždy dostane a keď s ním má ešte hŕkať drsné hlášky... no sila. Je to presne ako sa píše B-čková adrenalínová jazda pri ktorej sa vôbec netreba zameriavať na dementitu scénara a len si užiť aspoň tých pár originálnych scén. ()

melloun

Až přespříliš zběsilé, hektická kamera, spoustu nepřirozené krve... Podívat se na to dá, prvek s adrenalinem je zajimavý, ale je to děsná blbost. ()

Mchazik

to se mi proste líbí, vemu to od konce ... pada z mrakodrapu a jeste si stihne zatelefonovat nebo vlaastne jako privsem telefonuje at jede autem at dela praseciny a nebo i kdyz umírá to nemá chybu a jak muzete potom taky videt ve 2 .... jednomu chlápkovi narve brokádu do prdele a to jen proto aby mu rekl co chce ( co taky jinýho ... kdyz nic nezabírá ) XDXDXD ()

icoico

odvazne, rychle, strelene. vynikajici akcni hrdina. zbesile odsejpavajici dej. drsny cerny humor. perfektni oddechovka. ()

Petrus1

Osvěžující a pro mě nový způsob akčňáku. Konečně se objevuje někdo jinej něž prsty a zápěstí lámající špekoun Seagal, hranatá tvář a nabušený sval Arnold, mistr otočka Van Damme a důchodce neherec drsňák Norris. Zase mě teda zaráží zařazení thriller, protože nechápu, v kterých scénách se vyskytuje, ale já tomu vlastně nerozumím (asi si budu muset otevřít slovník a nastudovat základní filmové pojmy). Ale jinak to mělo šťávu, místy i vtip. Líbila se mi práce s kamerou i střihy (i když tomu taky nerozumím, ale prostě to na mě působilo dobrým dojmem). Teda trochu mě sral dabing (nějak mi to nesedělo), ale na to si nemůžu přece stěžovat...kdybych uměla pořádně anglicky, tak to nemusím řešit :-) ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize