Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Začátek a konec OK, ten cca 75minutový prostředek už byl ale podobný v řadě jiných filmů, leckdy i lépe zpracovaný. Jason Statham dělá co může, ale tu třetí hvězdu filmu nakonec stejně přidala Amy Smart za těch pár vteřin v kalhotkách. :-P(16.1.2015)

Zdrhej Jasone, zdrhej, sic budeš tuhej! Totálně, absolutně šílený akční nářez! Nonstop jízda s pedálem až na podlaze od první do poslední minuty. Film, který se s ničím nemaže, je jako tank valící se stále vpřed, nehledíc na způsobené finanční škody, případně újmy na zdraví méně odolných diváků. Brutální násilí je zde praktikováno v hojné míře, místy je však natolik přehnané, že to hraničí s groteskou. Tenhle film se však vážně nebere. Proč taky. Komiksová nadsázka čouhá z každého rohu. U většiny filmů to bývá zpravidla tak, že jisté věci jsou podány jistým korektním – očekávaným způsobem, Crank je jiný, Crank má koule. Pokud jsem si u něj říkal, že by se „teď mohlo stát tohle“ (ačkoliv jsem nevěřil, že na to budou mít tvůrci odvahu), tak se „teď skutečně stalo tohle“. Zběsilý dojem podtrhuje debutantská, ultraklipoidní režie. Sice utržená ze řetězu, přesto držící slaboučký scénář jakž takž pohromadě. Premisa není tak originální, jak by se mohla na první pohled jevit, kromě Nebezpečné rychlosti si prý hodně vypůjčuje ze starého filmu noir D.O.A. (nikdy jsem neviděl), ale k čemu děj, k čemu u podobné kulervoucí jízdy děj? Jsem nepopsatelně šťasten, že někdo nabral tu odvahu zrealizovat podobný úlet. Hranice mezi genialitou a debilitou je zde nebezpečně tenká. Já si to užíval a myslím tím OPRAVDU užíval. S vypnutým a před jakoukoliv aktivitou varovaným mozkem, ale užíval. Podobně smrtelným způsobem zábavný film zde nebyl od Utrženého ze řetězů, ač k němu bych po „zábavnostní“ stránce měl jisté výhrady, ke Crankovi ne! Pokud budeme mluvit o Lásce nebeské jako o tzv. „ultimativní“ romantické komedii, pak Crank musí být „ultimativní“ akcí. Jde o pomyslný vrcholek Mt. Everestu akčních filmů a Jasona Stathama bych si zde oficiálně dovolil označit za nového akčního hrdinu. Pět hvězdiček je hodně, pět hvězdiček je pro takovou „blbost“ (v tom nejlepší smyslu slova) sakra hodně, ale když je odvázaný film, nechť je odvázané i hodnocení. 90% Zajímavé komentáře: Lateef, pshimi, Visáč, numi, Jordan, 01001, Mahalik, wipeout, t_gon, Vodny(6.2.2007)

Nechtěná (nebo chtěná?) propagace užívání legálních i ilegálních stimulačních psychotropních látek a k tomu naprosto ukrutnej meganářez, ujetost, bizardnost a tuny akce... Šílený hrdina, šílená situace, totálně šílený film!! Neustále "nakopaný" hrdina ničí, mlátí, střílí, nadává a šoustá jen aby se udržel při životě a neklesl mu adrenalin. Úžasně postavený film na neotřelém, jednoduchém a politicky nekorektním nápadě, úžasných a vesměs megaujetých postavách, úžasnému vtipu a fantastickému zpracování. Pro mne osobně jeden z nejlepších "akčních" filmů všech dob. Navíc díky mé divoké minulosti a "slabosti" pro stimulační látky naprosto (doslova) srdeční záležitost ... ;-) BOMBA ... ale vybuchlá!!! ;-))(8.12.2007)

:::::::::::::::::::::::::: Za málo peněz hodně muziky ! Naprosto geniální dílo na které se mohu dívat pořád dokola ! :::::::::::::::::::::::::::::(31.8.2007)

Wow, až takovou zběsilou mega jízdu sem teda nečekal. A to prakticky hned od začátku. Trošku mi sice vadilo, že ke konci tu a tam film polevoval, jenže za tu první třičtvrtěhodinu která mě naprosto rozsekala, těch pár slabších míst odpustim, protože to co tam předváděl ultra mega giga drsnej Statham spolu s neskutečně rychlým střihem, hromadou akčních cool scén a zběsilým tempem celýho příběhu, to se prostě nedá ani popsat. Ze Stahama se pomalu ale jistě stává největší kruťák novodobý kinematografie a timhle snímkem to jen potvrdil. Stathame jestli zastavíš, tak to nepřežiju(28.12.2006)

• - Ve scéně v restauraci, kde Jason Statham vysvětluje Amy Smart co se stalo, tak její škitavka nebyla ve scénáři ani nejde o herecký výkon, je skutečná. (don corleone)

• - Oranžový vůz z úvodu filmu je Buick Riviera z roku 1971. (JimmyCash)

• - Scéna sexu na veřejnosti se téměř nedostala do scénáře a nebylo ani ohlášené její natáčení. Proto jsou reakce okolí tak autentické a podle herečky Amy Smart je po skončení scény čekal potlesk téměř dvou stovek přihlížejících diváků. (imro)