Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Wow, až takovou zběsilou mega jízdu sem teda nečekal. A to prakticky hned od začátku. Trošku mi sice vadilo, že ke konci tu a tam film polevoval, jenže za tu první třičtvrtěhodinu která mě naprosto rozsekala, těch pár slabších míst odpustim, protože to co tam předváděl ultra mega giga drsnej Statham spolu s neskutečně rychlým střihem, hromadou akčních cool scén a zběsilým tempem celýho příběhu, to se prostě nedá ani popsat. Ze Stahama se pomalu ale jistě stává největší kruťák novodobý kinematografie a timhle snímkem to jen potvrdil. Stathame jestli zastavíš, tak to nepřežiju(28.12.2006)

Dobrá zběsilost. Ale na čtyři hvězdy nestačí, na to je ještě moc umírněná. 7/10(24.4.2009)

Jason Statham je nový akční hrdina. Poznávací znamení: Stále stejný nasraný výraz, dvoudenní strniště, většinou vyholená hlava a v neposlední řadě vynikající řidičské schopnosti, střelba a bojové umění. Crank je film nabitý akcí od začátku do konce a vůbec není poznat velmi nízký rozpočet (na akční výplach, jakým Crank rozhodně je). Zápletka je vcelku originální, ale její vymyšlení scénáristovi určitě moc času nezabralo. Chev Chelios by si zasloužil více filmů (z jeho hitmanovského života - když už Hitmana hraje Timothy Olyphant). Žádné větší chyby Crank nemá, je to taková pohádka pro dospělé chlapy, co odrostly mašinkám a touží po něčem novém, adrenalinovém.(10.2.2007)

Komu nestačila letos jedna non-stop akce (M:I:3), tady má druhou. Statham definitivně dokazuje, že je mužem číslo jedna na role akčních hrdinů. A Amy Smart je prostě... unfuckingbelievable!(23.2.2007)

Pokud chcete vypnout mozek a užít si 80 minut zábavy, tak tento film je naprosto správná volba. Jason Statham jako velkej drsňák vypadá opravdu dobře a řekl bych, že to v rámci možností zvládl na jedničku. Když ještě uvážíme, že snímek stál pouhých 12 miliónů dolarů tak se jedná o velmi slušnou podívanou. Slušný režijní debut dvojice Neveldine-Taylor.(26.10.2007)