Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

V osmdesátejch letech měli Schwarzeneggera a Komando. My máme Stathama a Crank. Teď mě omluvte, du si zapařit GTA :-)(21.11.2006)

"Byl jsem smrtelně otrávenej a za tebou míří psychopat, aby tě umučil a zabil, ale nemusíš vstávat, hned jsem tam. Upeč mi zatím vafli." Chev Chelios je zábavný týpek, i když je v podstatě mrtvý. Jeho hledání adrenalinu mě hodně bavilo a dalo mi spoustu inspirace do života, takže až mě jednou někdo synteticky zabije, tak si z toho nebudu dělat hlavu, ale půjdu se poprat, zastřílet si, zadriftovat si v ulicích nebo si zasouložit na veřejném prostranství. Jsme si totiž s Cheliosem hodně podobní a když na to má koule on, tak já si je taky někde půjčím.(22.12.2016)

Kvalitne natočené béčko v ktorom je absurdnosť situácií dovedená do úplneho maxima a vďaka čomu pripomína Crank skôr akčnú komédiu. Zábavnejšie ako Running scared, zábavnejšie ako väčšina akčňákov poslednej doby, skutočná špička však ostáva vzdialená a opakovaná jazda už zrejme toľko adrenalínu neponúkne. Ale jednohubka vydarená.(27.2.2007)

Parádní adrenalinová šleha, která nakopne a rozpumpuje srdce a taky pošimrá bránici. Od okamžiku, kdy na scénu vstupuje pravá blondýna, která se i za svištění kulek zaobírá podstatnějšími problémy „Sakra. Zapomněla jsem si vzít antikoncepci.“ už to není jen šimrání. A Chev ? Ten kudy se řítí, tudy demoluje, krátí, střílí a taky ehm …. což mi připomíná slova moderátora …. „Dívají-li se s vámi na televizi malé děti, měly by odejít“ a navíc vypadá mužně i v nemocniční košili, vlastně v ní vypadá ještě o něco mužněji :- ). Tak snad už jen – užijte si to!(12.10.2006)

Zjevení. Parádně šílená a absurdní záležitost s božskou akcí a tunami hlášek. Crank rozesměje, nabije energií a ani se přitom nezapotí. Jason Statham se jako Chev Chelios našel a ať už se točí kolem své přítelkyně nebo slizkých záporáků, nevěřím svým očím, kam až scénář dokáže zajít. A divoká akce, dotažená do těch nejnepředstavitelnějších obrátek, je důvodem, proč jsem svého času tuhle jednohubku doporučoval i akcí nepolíbeným divákům. Mráz mi běhal po zádech a spokojeně jsem se usmíval nad tím, že mi někdo na stříbrném podnose naservíroval scény, které jsem si vždy přál vidět. To, že se Neveldine s Taylorem před natáčením druhého dílu očividně zbláznili, je už jiný příběh, byť i po letech hodně smutný.(3.11.2006)

• - Ve scéně v restauraci, kde Jason Statham vysvětluje Amy Smart co se stalo, tak její škitavka nebyla ve scénáři ani nejde o herecký výkon, je skutečná. (don corleone)

• - Mladé a dravé studio Lions Gate Films, které má v nabídce nakříklad sérii Saw, postavilo velkou část reklamy filmu na internetu. Financovalo uvedení spotu na známé stránky www.youtube.com a také zaplatilo několika známým účastníkům této stránky za propagaci snímku. (imro)

• - Oranžový vůz z úvodu filmu je Buick Riviera z roku 1971. (JimmyCash)