Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

• kleopatra

Takže, já nevím. Kostru to mělo namakanou jak stěhovák, ale uvnitř to bylo takové nějaké rachitické. Adrenalínu moře, ale ani kapka na mě nedopadla. Co na mě dopadlo, byl dojem prvoplánového efektu, což ještě umocňoval ten podmračený geroj. Tvrdost, místy ale až směšná a k politování. 2* za jakés takés vizuálno s doporučením "na mě nedejte a klidně si to dejte" a přiznáním, že do některých kvelbů prostě nemám co lízt.(8.12.2006)

Zjevení. Parádně šílená a absurdní záležitost s božskou akcí a tunami hlášek. Crank rozesměje, nabije energií a ani se přitom nezapotí. Jason Statham se jako Chev Chelios našel a ať už se točí kolem své přítelkyně nebo slizkých záporáků, nevěřím svým očím, kam až scénář dokáže zajít. A divoká akce, dotažená do těch nejnepředstavitelnějších obrátek, je důvodem, proč jsem svého času tuhle jednohubku doporučoval i akcí nepolíbeným divákům. Mráz mi běhal po zádech a spokojeně jsem se usmíval nad tím, že mi někdo na stříbrném podnose naservíroval scény, které jsem si vždy přál vidět. To, že se Neveldine s Taylorem před natáčením druhého dílu očividně zbláznili, je už jiný příběh, byť i po letech hodně smutný.(3.11.2006)

Hloupá zápletka, takřka nulový scénář... Ale ne, o tom to tentokrát není, Crank je adrenalinová, zběsilá akce bez pravidel, ryzí potěšení ze stylového běsnění, béčko 21. století. Slovo "nonstop" však na místě není, film v určitých částech zpomalí a tam jdou cítit nepříjemné nedostatky. Režie se mermomoci snaží o co nejcoolovější vyznění, avšak někdy ty všemožné hrátky s kamerou a ultraklipovitým střihem připomínají spíše znouzectnostní zamaskování chabého jádra a nízkého rozpočtu. Ovšem neříkám, že nefungují, vyloženě odporné je jen použití google earth při zoomování... Celkově zábava dobrá a závěr originální. "What are you doing? Driving through a mall, cops chasing me." 6/10(3.6.2009)

"TEĎ MÁM HODINU NATO, ABYCH VYROVNAL ÚČTY, ŘEKL SBOHEM SVÝ HOLCE A PŘEDVEDL TROCHU STYLU." Občas se mi to přihodí. Prostě nepoberu na poprvé geniální béčko, např. WANTED. Napodruhé jsem si ale JASON BĚŽÍ O ŽIVOT už užíval plnými doušky. Nejoriginálnější zápletka v žánru honičkového filmu, zběsilý vizuál i tempo, kopec bizarních nápadů, černohumorných vtípků a odzbrojujících hlášek a samozřejmě bezchybný Jason.(30.6.2007)

Tak tohle mi sedlo dost. Výborná adrenalinová smršť!(26.5.2008)