Zastav a nepřežiješ

Zastaneš a neprežiješ

Crank: Zastaň a neprežiješ

Crank: Zastaneš a zomrieš

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2006, 88 min (Director's cut: 93 min)

Soundtrack Paul Haslinger: 1. A Warrior's Death - Dialog ,2. Metal Health - Quiet Riot ,3. Nasal Spray - Dialog ,4. Trix Are For Kids - The Crowd ,5. You Stop, You Die - Dialog ,6. Bandera - Control Machete ,7. Small Children - Dialog ,8. New Noise - Refused ,9. Chinese Sh*t Dialog ,10. China Town - Paul Haslinger ,11. Hardcore Sh*t - Dialog ,12. Kill All The White Man - Nofx ,13. Dipsy Doodle - Dialog ,14. Everybody's Talkin' - Harry Nilsson ,15. Adrenaline Junkie - Dialog ,16. Turn Me Loose - Loverboy ,17. Haitian Cab Ride - Paul Haslinger ,18. Achy Breaky Heart - Jarrett & Long ,19. Check List - Dialog ,20. Adrenalina - David Rolas ,21. I Kill People - Dialog ,22. Bring Us Bullets - Rocket From The Crypt ,23. Eve's Machine - Dialog ,24. Let's Get It On - Gerald Levert ,25. Does She Know? - Paul Haslinger ,26. Stayin' Alive - The Sleeping ,27. How Much? - Dialog ,28. Meva Juan - Roberto Tuscon f/ Erica Garcia ,29. Juice Me - Dialog ,30. Guasa, Guasa - Tego Calderon ,31. It's A Miracle - Dialog ,32. Miracles - Jefferson Starship,(12.5.2011)

Když se ráno probudíte, třesou se Vám ruce a třeští hlava, buď za to může včerejší chlastačka nebo nový syntetický čínský jed, co právě koluje Vašimi žilami. Protijed neexistuje, ale jedna možnost, jak dočasně přežít, tu je - a sice udržet si hodně vysokou hladinu adrenalinu v krvi, takže první, co Jason Statham udělá, když se o svém osudu dozví, je, že rozmlátí svoje domácí kino včetně plazmy, kostky jsou vrženy - utíkej a žij nebo zastav a zemři. Bezpochyby máme co dočinění s nejlepší akční peckou roku nejen díky poměrně originální zápletce, ale také díky osobitému a výraznému hereckému projevu Jasona Stathama, jenž je ztělesněním akčnosti v pravém smyslu slova, láduje do sebe jeden redbull za druhým a když neběhá, nestřílí a nejezdí jako nevlastní brácha Fernanda Alonsa, tak seká lidem údy, hází je ze střech nebo se přímo na ulici miluje se svou přítelkyní. Chudák holka netušila, že její milý neprogramuje videohry, jak jí celou tu dobu tvrdil, ale žije životem nájemného vraha na volné noze. Název filmu je více než trefný, jelikož snímek připomíná jízdu na horské dráze. Možná hledáte na režisérském či produkčním postu jména Louise Leterriera nebo Luca Bessona. Omyl, film si razí cestu pod taktovkou nováčků Marka Neveldinea a Briana Taylora a zdá se, že oba vnesli do světa akční kinematografie příjemné osvěžení. Crank má rychlý a oku lahodící střih, všudepřítomnou a stylovou kameru, slušný soundtrack a netradiční, možná nečekaný konec. Nebudu prozrazovat více, ale Crank 2 pravděpodobně nečekejte. Několik chybiček se vždy najde, zejména občasná nelogičnost navazujících scén nebo finální pasáž(závěrečný duel se mohl nést v určitě bojovějším duchu). Chcete-li se ale nechat unášet na vlně 80-ti minutové akce, nezbývá mi než Crank doporučit.12 miliónů dolarů(rozpočet)/39 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(8.10.2006)

Nechtěná (nebo chtěná?) propagace užívání legálních i ilegálních stimulačních psychotropních látek a k tomu naprosto ukrutnej meganářez, ujetost, bizardnost a tuny akce... Šílený hrdina, šílená situace, totálně šílený film!! Neustále "nakopaný" hrdina ničí, mlátí, střílí, nadává a šoustá jen aby se udržel při životě a neklesl mu adrenalin. Úžasně postavený film na neotřelém, jednoduchém a politicky nekorektním nápadě, úžasných a vesměs megaujetých postavách, úžasnému vtipu a fantastickému zpracování. Pro mne osobně jeden z nejlepších "akčních" filmů všech dob. Navíc díky mé divoké minulosti a "slabosti" pro stimulační látky naprosto (doslova) srdeční záležitost ... ;-) BOMBA ... ale vybuchlá!!! ;-))(8.12.2007)

• LIVINGDEAD

Ču-áku, pí-o, zkurve-če, zmrde, kurv-, vykuř mi, vyliž mi prdel, buzerante.... to je snad jediné, co mne na tom filmu pobavilo. Hudba ale drásala mé nervy a já se musel rozhodovat, zda mít zvuk v 5.1 a slyšet speciální efekty a nebo zvuk dát mono, abych neslyšel tu stupidní doprovodnou hudbu! Nakonec to dopadlo tak, že jsem po celou dobu držel ovladač v ruce a jakmile zazněla ta debilní hudba, ztlumil jsem zvuk! Jinak tento film není má parketa. Nemám rád filmy s drogami, feťákami.....a celkově na mne "CRANK" neudělal dobrý dojem. Když jsem viděl TRAILER, říkal jsem si "SUPER", po shlédnutí volám K.O.!!!(10.6.2007)

"TEĎ MÁM HODINU NATO, ABYCH VYROVNAL ÚČTY, ŘEKL SBOHEM SVÝ HOLCE A PŘEDVEDL TROCHU STYLU." Občas se mi to přihodí. Prostě nepoberu na poprvé geniální béčko, např. WANTED. Napodruhé jsem si ale JASON BĚŽÍ O ŽIVOT už užíval plnými doušky. Nejoriginálnější zápletka v žánru honičkového filmu, zběsilý vizuál i tempo, kopec bizarních nápadů, černohumorných vtípků a odzbrojujících hlášek a samozřejmě bezchybný Jason.(30.6.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 29. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně v restauraci, kde Jason Statham vysvětluje Amy Smart co se stalo, tak její škitavka nebyla ve scénáři ani nejde o herecký výkon, je skutečná. (don corleone)

• - Chevova (Jason Statham) Nokia by měla být po dvaceti minutách nefunkční. Po posledním hovoru si ji totiž uložil do kapsy u košile a strávil dlouhou dobu v bazénu. (Ermanaricus)