Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Dinsberg

Převratnost, ryzost a neokoukanost je jejich heslo? Ale kde že. Režisérské duo Neveldine-Taylor vsadilo na neutichající akci s jedním z největších současných filmových drsňáků Jasonem Stathamem. Jen potřebovali nějakým způsobem ospravedlnit nasazené nepolevující tempo akčních sekvencí. Spásná myšlenka v podobě drogy, která rychle spotřebovává adrenalin, dost možná vznikla prvoplánově. Nicméně vyšla přesně jak si to oba tvůrci přáli. A je nanejvýš dobře, že akci udrželi v rozumných mantinelech a nesnažili se napodobit Válku světů nebo Den nezávislosti. ()

habertek

Akčňáky mám rád i ty silně přehnané, ale tohle mě nějak nesedlo. Co mělo být vtipné mě nějak nebavilo, ale zase nadruhou stranu oko nezůstalo suché! To se musí uznat! Pořád se tam něco dělo ani chvíli nebyl klid...Snad kdybych si to nepouštěl zrovna, když sem byl tak hrozně uvnavenej z raní v práci tak by mě to možná aji sedlo:) ()

pekas

Hodně drsnej a sprostej humor. Dlouho mi trvalo, že film nemám brát příliš vážně, protože inklinuje stylem humoru k Podfucku. Což je velká škoda, protože tam jsem to poznal hned, tady jsem si nebyl dlouho jistý a bránilo mi to si film víc užít. Telefonáty už nemohly být drsnější. Krve a mrtvol bylo také požehnaně. Ale na první pokus to bylo tak za 77%. ()

Kubi21

Film se skvělým nápadem a s asi největším současným drsňákem. Měl by to být nářez, a on i je, ale velice sterilní a nijak to nezvednou vulgarity a ani veřejný sex. Na tak absurdní námět se ten film bere až moc vážně a dost často je z toho nechtěná komedie. Rozhodoval jsem se mezi třemi a dvěmi hvězdami. Šel jsem do nižšího i kvůli závěrečné řežbě, která podtrhla sterilitu celého filmu a u mne nevyvolala žádnou reakci, ostatně jako celý film. Kouknout a zapomenout. ()

MaxForValue

So scenárom nepočítajte, skôr s akčnou jazdou v štýle Jackieho Chana či podobných ázijských filmov založených len čisto na bezduchej akcii. Statham je skvelý náhradník za akčných hercov 70.-ych rokov, nielenže sa vie hýbať, ale dokáže aj čo-to zahrať. Pokiaľ hľadáte niečo zmysluplnejšie tak siahnite radšej po Pusherovi (1-3), za každých iných okolností sa celkom dobre pobavíte. ()

Borecz

Nebylo to špatné, to rozhodně ne, ale se vším tím adrenalinem toho bylo tolik, že člověku pak už ani tak docela nepřišlo, jak moc je to vlastně celou dobu akční. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš a vzhledem k tempu, které se film snaží držet po celou stopáž, to vlastně ani neuteklo zase tak rychle. Ale jinak dobré. Solidní 3* ()

helrohir

Príbeh je celkom zaujímavý, niektoré samostatné scénky fungujú perfektne, ale ako celkom ma to až tak nebavilo. Taktiež by sa mi sem hodil iný herec než Statham, pretože ten jeho kamenný ksicht mi vo všetkých jeho filmoch dosť lezie na nervy, ale to je už vec subjektívneho názoru. 60%. ()

Pitryx

Akce stíhá akci, hluché místo prakticky neexistuje. Hudba mi sem tam lezla na nervy, ale zase na druhou stranu chápu, že k tomu co se dělo na plátně asi těžko bude hrát funébrmarš. Myslím, že kouknu podruhé, a když tak přehodnotím, ačkoli si myslím, že jsem to trefil hned napoprvé. 201502217947/8424 ()

Brano

Originálny námet a Statham v hlavnej úlohe. Najväčšie klady. Úvodne scény sú dobré, ale potom film dosť s pomaly a začne nudiť. Akčné scény až príliš pritiahnuté za vlasy, teda dosť nereálne. Béčkový scenár. A ten záver čisto na pobavenie. A to ešte natočili pokračovanie. Jediný dôvod prečo sa to dalo dopozerať bol ten, že jedna akcia striedala druhú a vo filme sa stále niečo dialo. Inak dosť priemerný snímok. /55%/ ()

knihovna

No co k tomuhle filmu napsat - připomínalo mi to nejspíš nějakou pošahanou PC hru, kdy pobíháte z místa na místo a snažíte si doplnit "život", nebo "energii", která na Vás bliká v pravém rohu nahoře. Samozřejmě tam byla spousta hlášek, cool hlášek a taky spouste neuvěřitelných pitomostí. Důvod, proč tomu dávám 3*( když pominu Jasona) je ale hlavně ten, že se to nebere moc vážně. Tedy aspoň doufám, že to byl úmysl. Poprvé mě to docela bavilo, ale podruhé už to není žádná hitparáda, jak říká Zdeněk Pohlreich. ()

JosefTomas

Ujetá akční jízda, která baví nenudícím tempem, perfektními nápady, hláškami a Stathamem, který si roli patřičně vychutnává. Proto berte celý film s rezervou, jinak si ho neužijete. ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize