Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

lesumir

Nekdo se snazil zadaptovat San Andreas, alepson podle nadavek a nekterych vytrznosti mi to tak prislo. Film je udelan hlavne na efekt, aby oslnil nekterymi kycovitymi vychytavkami, takze si z toho nic duchaplneho neodnesete, ale s tim zamerem to snad sledoval malo kdo. Akce hezky po Stathamovsku prumerna, je to takovy novodoby Van Damme... Libila se mi hudba a zaver, jako by ho psal uplne nekdo jiny, protoze tech 80 minut predtim bylo silene napsanych, totalni brainwashing. 4/10 ()

Gimp

Poctivá akčňárna s finesami vykradenými z Tonyho Scotta nebo Olivera Stona. Akční stránka jen mírně nadprůměrná, ale humor sem fakt sedí a má to skvělé nápady (už jen ten konec :) ).. 70% ()

kinej

Crank má poměrně originální a neotřepaný námět. Silnou stránkou také je, že po technické stránce je film prošpikován spoustou zajímavých fines. Dynamická kamera a akční střih navíc úspěšně navozují atmosféru permanetního spěchu. Jason Statham je také dobrá volba, charismatický akční hrdina nové doby a sázka na jistotu. Na druhou strnu od akčního filmu bych očekával více soubojů a akce a toho je zde proklatě málo. Hlavní postava tak spíše bojuje sama se sebou než s ostatními a to mění film na neustále očekávání něčeho většího, což však nepřijde. ()

cheyene

Ačkoliv akční a svižné thrillery mám rád, tohle byla opravdu řádná zhovadilost. Nápad jako takový nebyl špatný, akce také řemeslně výborná, soundtrack lahodivý, ale přehršle vulgarit, nelogičností, scén, kdy si divák musí klepat na čelo a smát se stupiditě toho, co se právě na obrazovce děje, tohle všechno mi nedovoluje dát vyšší hodnocení. ()

Jamal

Zajímavé, zábavné, akční i thrillerovské. (( ::, Spousty neokoukaných originálních scén, jako to, že pokavaď se nepřestane nervovat a neubyde mu adrenalin v krvi tak nezemře ( protože je otráven nějakým čínským sajrajtem, na který bohužel není žádný protijed ). Chev, kterého si zahrál Jason Statham se tak za každou cenu snaží vyřídit vše dokavaď neskončí titulky a tím tlukot jeho srdce. Líbila se mi scéna jak to dělá s Amy Smart na nějakém trhu, před zástupem lidí a turistek.... Amy ve filmu jako Eve je slaďoučká. Dále scénka v autě, když mu dělá orální rozkoš při automobilové honičce před mafií a přestane v pravé chvíli, aby "neusnul" , a vyburcuje ho tak, že sejme poslední auto co ho sleduje a vztekle vyprázní svůj zásobník do nabouraného auta, aby zklidnil svůj hněv. Ale poslední nejlepší a nejoriginálnější je scénka úplně na konec - ale tu Vám asi neprozradím. Ale díky ní a díky krásné Amy dávám 4 ****. ()

juta

S radostí dám Cranku plný počet. Občas zdání klame, protože by mě vůbec před začátkem nenapadlo, že by mohlo jít o tak strhující akčňák, který mně rozproudí bránice a budu hltat perly co vypustí Statham z úst, nebo co se zrovna přihodí. Konec byl sice trochu přitažený za vlasy, ale i ten nakonec byl vtipnej a to co bylo předtím byla úžasná jízda. ()

Fiftis

Keby som mal vystihnúť svoj zážitok z tohto filmu, tak by som tejto snímke privlastnil názov „zostaneš a zomrieš“... Jedno je isté a to, že na film choďte len na vlastné riziko, pretože sa jedna o obyčajný priemerný akčňák, ktorý už veľmi dlho nebol videný v našich filmových končinách. Aspoň že nám režisér spríjemňuje chvíľky tvrdým sexom zozadu do sexi Amy Smart. ()

ajuska

Superrychlý film, který prosviští kolem tak, že mu mnohé odpustíte, ale zároveň asi nezanechá hlubší dojem. Je to vlastně jen taková klipovitá sekvence bezduché akce, která se snaží za každou cenu být "cool", což mě osobně zrovna moc nesedělo. Ale konec byl fajn, to se musí nechat. ()

lamps

Na chvíli si představme, jak by to asi vypadalo, kdyby byly veškeré zdejší vrcholné scény natočeny na motivy denní rutiny řadového holohlavého občana, třeba mě - to bych se takhle ráno probudil, rozmlátil na padrť mou jedinou televizi, následněz nudy ukradl pět aut a jednu policejní motorku, jezdil po městě v nemocničním úboru, který nezakrývá ani zdaleka vše, zasouložil si s krásnou holkou na veřejnosti (a ještě bych za svůj výkon sklidil potlesk Japonců - u nás tedy spíše Romů) a nakonec vyskočil z vrtulníku a narychlo zavolal mamince, ať se nebojí, že do druhého dílu (pardon, dne) se mnou pánbůh pořád počítá.... Já vím, je to film, a neříkám, že i já sám bych si jednou v životě něco takového neužil, ale všechno má své meze - tady se na ně jaksi zapomnělo, i když na jednu stranu je to vlastně dobře :) 65% ()

Big Bear

Akčňárna? Adrenalin? Thriller? Spíš špatnej vtip. Film zaspal dobu, v roce 1985 mohl být klenotem knihovničky s VHSkama mnohého pubescenta vedle akčních filmů Sly a Arnyho... Ale dnes? Režiséři vzali rádoby drsnou muziku, hrdinu nehrdinu v teplákovce, pár neherců co se snažej dělat drsný mafiány a přehrávaj jak o život, smíchali to s jakž takž dobrým námětem okořeněným imbecilním humorem a to celé protřepali, ale nemíchali. Výsledkem je skoro nepoživatelný koktejl. Skutečně nechápu tak vysoké hodnocení. Asi jsem už na tyhle filmy starej.... ()

Pepinec

Tuhle jsem se vracel z večerního kina v naší nablýskané, třicet roků staré škodovce. Bylo dost pod nulou, takže sytič jel na plný výkon, i tak jsem se ale do kopce nad město škrábal rychlostí stěží rozeznatelnou od couvání. Najednou - kde se vzal, tu se vzal - z mlžného oparu výfukových plynů vynořil se tirák a já měl pocit, že mermomocí chce zaparkovat na mých zadních sedačkách. Blikal, troubil, dokonce řvát z okna šoféra jsem slyšel, a já si v duchu pomyslel "hochu, zastav a nepřežiješ!" Pohladil jsem škodovku po volantu, sešlápnul plyn až k rezervě pod kufrem, narval tam trojku, odbrzdil ručku a... Tušíte správně, tenhle závod jsem nakonec vyhrál, což se ale tak úplně nedá říct o Jasoňovi Drsoňovi. Přísady samy o sobě super; fakt rychlá akce, nabroušenej humor, silácký řeči, šťavnatý holky, to všechno dobrý. Ale naládovaný do jednoho velkýho hrnce a přiklopený fešným zadkem Amy Smart to chutná podobně, jako dort podle receptu Rachel: "První je vrstva piškotů, následuje vrstva jamu, pak puding, maliny, ještě pár piškotů, hovězí na cibulce s hráškem, ještě puding, a pak banány a šlehačka na ozdobu." ()

JohnnyD

Kurva nárez! Adrenalínová nadupaná bomba, ktorá začne v bohovskom tempe a ani na minútku nezvoľní, ba čo viac pridáva a pridáva a záverečná scéna je nádherná lahôdka a čerešnička na záver. Takto si predstavujem akčný film nového tisícročia. ()

Boogeyman

Je to fakt skvělej odpočinkovej film! Je to občas velmi vtipný, je to sprostý, je to lehce brutální a především se tam pořád něco děje! Uteklo to jako voda a rád si to pustím někdy zase! Amy Smart, která je všude velmi krásná tady ale vypadá jak nějaká obyčejná štětka! A Statham je perfektní, dobré, že si ze svého hrdiny dělá srandu! ()

playboxguest

Být mi ještě nějakých -náct, užiju si tuhle adrenalinovou jízdu nejspíš dvojnásob. Takhle jsem právě dokoukala milou akční, vyloženě popcornovou, jednohubku, která se, na to že měla jen přiměřeně krátkou stopáž a k tomu plnou adrenalinu, chvílema i docela loudala a ve mě moc toho adrenalinového záchvěvu nevyvolala. ()

hippyman

skvělá volba, pokud nechcete u filmu moc přemýšlet, ale naopak po celém dnu prostě vypnout a užívat si skvěle nasnímanou bezduchou akci v čele s brilantním drsoněm, který ničí vše a všechny, co mu přijdou do cesty... a to jsem přesně hledal, takže spokojenost! 80% ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize