Kromě našeho existují i jiné světy. Jedenáctiletá Lyra žije ve světě, kde duše nesídlí uvnitř člověka, ale v podobě zvířete zvaného daemon. Vyrůstá u strýce Lorda Asriela, který navzdory nelibosti některých členů vládnoucího Magisteria zkoumá Prach, spojující údajně od věků všechny světy. Lyra si s kamarádem Rogerem povídá o záhadných Vrahounech, kteří unášejí děti, a slíbí mu, že ho najde a osvobodí, kdyby ho unesli. Krátce poté se objeví paní Coulterová, která si Lyru vyžádá, aby ji doprovázela na cestě do Londýna a na sever, kde chce pomoci medvědímu králi Regnarovi získat vlastního daemona. Těsně před odletem dá rektor dívce alethiometr, zlatý kompas, který odpoví na každou otázku. Musí však slíbit, že o něm neřekne paní Coulterové. Lyra se brzy přesvědčí, že laskavost a krása paní Coulterové jsou jen maskou zloby a proradnosti. (TV Nova)

Luckyman

Bolo to dobré a kto by si bol pomyslel, že hlavná postava z Moulin Rouge Nicole Kidman dokáže hrať aj záporné postavy s takou precíznosťou. Vo filme dokonale zahrala poriadnu beštiu, ktorá chce zabiť vlastného manžela. Škoda len, že väčšina deju sa odohráva v noci a pravdu povediac čakal som od toho trochu viacej, ale dá sa to pozrieť. Najviac sa mi páčil Lorek Byrnison, ktorý s hrdosťou ukažuje, že je medveď a ničoho sa nebojí a keď áno, tak musí ovládnuť strach. Nevedel som, že je to trilógia a preto ma koniec prekvapil. Už sa neviem dočkať pokračovania. Dúfam, že bude čím skôr. ()

POMÍK

Kdyby to mělo trošku IQ konec tak ****. Trochu tam chybí vykreslení postavy strýce a tajemnější a vychytanější zaměření na kompas. ()

GodKnows

inak ako priemer to snad ani dopadnut nemohlo.......tolko ospevovana kniha a tak nudny film.......absolutne chaby scenar, chaoticka rezia a ziadny koniec......proste cucite do toho 113 minut a nic sa nestane.....ak mal zlaty kompas navnadit diovakov na dalsie diely tak sa mu to nepodarilo..........skoda lebo medved je borec :-D ()

Teleri

Hezký obraz a vizuální atmosféra filmu, ale hrozně neakční děj. Dějová linie ve filmu je, dokonce dost přímá a jednoduchá, nicméně bez šťávy a elánu. Tenhle příběh by se dal pojmout fantasicky, ale v tomto podání se doopravdy nepovedl. Nefunguje to. ()

sanikope odpad!

Frajerka ma zlakala pred Vianocami do kina na vianočne movie. Reku urobim jej radosť, to som netušil že prvý krat ocenim v kine možnosť kúpiť si popcorn / ice cream a všetky tieto cinema-killing sračky. Pribeh bol este ako tak kukateľný ale načo toľko digitálnej orgie, neviem možno na to deti viac chodia. Asi som už vyrástol s chlapčenských nohavíc a nebere ma to. Chcel som dať 1*, ale ked že to ma mať i pokračovanie tak si ju radšej ušetrím. ()

Karmin

Bez znalosti knižní předlohy bych se cítil asi dost zmatený, takhle jsem to bral jako celkem povedené ilustraceke knize - steampunkový Lyřin svět, dobrodružní Romuni, tajuplný Bolvangar a Tartaři.... Jenže vzhledem k tomu, že i ta kniha mě dost nudila, nebudu ani zmateně mozaikovitý film hodnotit moc vysoko. Mimochodem, ta hlavní hudební znělka mi ale přijde hodně povedená, stejně jako znělka Romunů. ()

Deftie

Ako tu tak pozerám, som jedna z mála (možno jediná), ktorá má taký pocit, že malá Dakota je príšerná herečka. V živote som horšie hrajúcu detskú ,,hviezdu" videla asi len malú Vanessu Šarkóziovú, či ako sa vlastne volá (áno, aj Culkin vedel hrať podľa mňa lepšie). Taktiež mi veľmi Craigom neulahodili, keďže mne pripadá ako s prepáčením vylízaný snob. Ale k samotnému filmu. Dej ako taký ma veľmi nenadchol (ale ani nejako neznudil), ale vzhľadom na neukončenosť si ďalšie diely bohužiaľ pozriem. Asi je to moja úchylka alebo čo. Efekty boli celkom pekné, daemoni sa mi páčili (mohli pridať trošku viacej toho menenia a vzťahov s ľuďmi), len neviem prečo niektorí vedeli rozprávať a iní nie, ... aj Kidmanku mám rada, čo mi vystačilo na 113 minút doslovného zabíjania času a nevypnutie. Ale vzhľadom na to, že som videla aj horšie fantasy (napr. Highlander 2), musím kvalitu z môjho subjektívneho hľadiska odstupňovať a dávam za dve hviezdičky. ()

Acrobat

no zazrak sa nekonal. Pomale tempo. slaby detsky hrdina. Nevyuzity potencial Danyho. Stracanie v deji. Klisovitost. Abencia kvalitnej vypravy a buracajucej hudby. Nic sa nekona, len podstandardne odvedena reziserska praca, avsak v dnesnej dobe to uz nestaci. Latka je pri fantasy postavena dost vysoko, preto treba zaujat ked uz nie formou, tak aspon pribehom, alebo naopak. Tu je len z kazdeho trošičku, a to nestaci pre kvalitny zazitok. ()

E lan

Takové normální fantasy, plné triků, průměrného příběhu, slušných herců. Sem tam začne být příběh nelogický a zmatený, ale nijak to neškodí celkovému dojmu. Daniel si ve filmu zahrál slušný štěk a Nicol je na tom dost podobně. Přesto na další díl se určitě podívám... ()

matt85

Hezký nadprůměr. Všechno je strašně hezké a efektní, příběh byl docela solidní, vzhledem k tomu, že je to podle knížky, tak se ani nedivím. Jenom Chris Weitz mohl udělat něco víc... zdálo se mi že to jen rutinérsky natočil. Zajimavé, že tady mi Desplat připadal nevýrazný. 3 a půl ()

Melvej odpad!

Nejsem fanda ani knihy, po 50 stranách jsem ji odližil, ale u tohoto filmu jsem se rozhodl vytrvat až do konce, a dodnes toho lituji, protože ty téměř dvě hodiny takto ztraceného času mi už nikdy nikdo nevrátí. Je to prostě příšerně nudný a ještě hůře zpracovaný film, a pokud nejste vyloženě fandové nebo vám je víc jak 10 let, pusťte si raději něco jiného. ()

Shakaar

řekněme že je to trochu zklamání...ne, předlohu jsem nečetl, ale měl jsem z tohoto hodně pocit, že v okamžiku když se začalo něco dít zajímavého tak to skončilo. Herci odehráli svoje...tedy spíš svoje minimum, překvapivě i ten malý spratek obstál. Filmu hodně podle mě uškodilo že si nechal zadní vrátka pro pokračování, které kvůli (řekl bych pochopitelně) propadáku v širším měřítku nepřišlo. Celkově bych to shnul tím že je to pěkně digitalně zpracovaná pohádka, která postrádá děj, o tom že divák trochu tápe v prostředí ve kterém se to odehrává ani nemluvím. Víc teda jak na 2* to nebude, škoda obsazení bylo více než lákavé. Ovšem zase se ukázalo že jména film nedělají a efekty (třeba démoni se mi líbili) taky ne. ()

Parm1

Medvědí kyrysník, to se jen tak nezapomína. Pro milovníky počítačových her jako jsem já, je postava bílého medvědího kyrysníka a všechny medvědí souboje ve filmu, jediná zapamatováníhodná věc z celého filmu. 60% ()

Ryšty

Obrazově to vypadalo famózně. Efekty byly super, ale příběh hodně v tomhle ohledu pokulhával. K tomu si přidam nesympatickou hlavní aktérku a paskvil je na světě. ()

James McAvoy a epická fantasy

James McAvoy a epická fantasy

09.06.2018

James McAvoy (Rozpolcený, X-Men: První třída) a Clarke Peters (Jessica Jones, The Wire) si zahrají v chystané televizní adaptaci známé fantasy trilogie Jeho temné esence od Philipa Pullmana. Podle… (více)

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách

Tlusté bestsellery na televizních obrazovkách