Příběh dvou žen, dvou prostitutek, dvou princezen. Jednou z nich je Caye – necelých třicet let, dělnická třída, načesaná ofina a snad i přitažlivost. Druhá je Zulema, snědá a roztomilá, dennodenně sužovaná zoufalstvím z toho, že musí jíst trpký chléb vyhnanství. Když se potkají, jsou každá v jiné pozici a v podstatě proti sobě. Svět prostituce totiž jen s nelibostí sleduje příliv přistěhovalkyň. Caye a Zulema brzy pochopí, že i přes jisté rozdíly obě kráčí po stejném vratkém laně. Z jejich spiklenectví se rodí tento příběh. Princezny jsou tak citlivé, že vypovězeny ze svého království, umírají žalem. (oficiální text distributora)

Monty2729

Další z velmi zajímavých španělských filmů. Drama o dvou prostitutkách a jejich snech a přáních přináší velmi silný příběh. Hlavním hrdinkám budete opravdu fandit, aby uskutečnili vše, po čem touží a vzdaly se tak dosavadního života. Zvláštní atmosféra filmu vás pohltí, především v několika opravdu velmi silných scénách. ()

TommyDiamond

Skvělý španělský film o dvou mladých prostitutkách, které by rády začaly žít normální život. Ovšem ono to tak jednoduché není. Zde můžeme nahlédnout na jejich složité osudy. Líbil se mi příběh i vyjádření pocitů a emocí ve filmu. Podle mě mohl závěr dopadnout trochu jinak, ale budu ctít to co jsem viděl. ()

Muzaffer

Smutný příběh dvou prostitutek, které pod všechnou tou špínou a hnusem, který sebou prostituce přináší, jsou uvnitř křehké naivní "princezny" se svými sny a které jsou dost možná kvalitnější lidské bytosti než spousta těch co jimi tak opovrhuje. Již tak hodně silný zážitek ještě umocńuje skvělý soundtrack od Manu Chaa...pro mě 90% ()

Boulderman

Myslím, že španělské filmy nikdy nezklamou. Nezklamal ani tento, byl syrový, smutný, šokující a opravdový. Přesto ale krásný. Vřele doporučuji ()

.DukE.

Tenhle film vám na náladě asi moc nepřidá. Tím ale jeho negativa končí. Krásný film o trochu méně krásném prostředí. Obě hlavní hrdinky mě celkem dostaly! ()

Bigwave

Jiná země, jiná mentalita. Nechtěl bych vidět, třeba tento námět zpracovaný Hollywoodem. Líbilo se mi pojetí prostitutek jako princezen. Nebyl to ten s filmů, který líčí jejich bídu, poukazuje jak jsou špatné, ve společnosti nevyhovující. Film ztvárňuje zvláštní přátelství, která vzniklo na prosté ulici tamního města. Tak silné přátelství, které se nenajde ani ve vyšší společnosti ministrů, bankéřů ....atd. Všem jen doporučuji. ()

subic

Nevzpomínám si na žádný jiný film, kde by titulní roli hráli 2 prostitutky. Příběh sám osobě je docela zajímavý, akorát je příliš dlouhý, u druhé poloviny už jsem se docela nudila a konec bych čekal taky trochu víc jasnější. Někdy příště si to už nechám ujít. ()

samuelsson

Princesas je film, ktorý odkrýva zaujímavý pohľad na kultúru prostitútok. Sledovať, aký majú kur*y pohľad na svet, lásku („láska je, keď ťa niekto, kto ťa miluje vyzdvihne po práci autom“) a celkovo život je podaný výbornými hereckými výkonmi od M. Nevarez a C. Pena. Tento originálny nápad je doprevádzaný soundtrackom, o ktorom si myslím, že je najlepším výberom. Princesas sa nehanbí popýšiť aj odhalenými telami, a to úplne celými, čo treba pokladať ako samozrejmosť. Keby tam neboli, bolo by to obrovské mínus v neprospech filmu. Ak máte možnosť, určite si film Princesas pozrite, stojí zato vidieť „kur*vsky“ dobrý film. ()

DonBraso

Ty hudební tracky, to by hned jeden skočil na parket. Filmu vlastně chybí ten kousek štěstí a hlavně konec. Příběh dvou holek se sice nezajímavě spojí, ale pak film sedí jak prdel na hrnec. Začíná ta dramatická část, která žije vlastním životem. Tohle se prostě povedlo a holkám vlastně fandíte, ale nevíte proč, protože jejich sen jsou vlastně jen větší kozy a povolení do země. Taková zajímavá mince pro všechny kumčafty co chodí na Karlák, že i ty některý holky taky mají svoje "cíle" či mementa v srdci. Psychologická dýka princezen, která skončí vysvobozením. Jen si říkám, že to tak těžký zase nebylo, jak se to tvářilo. Ze života prostitutek moc filmu není, tak buďme rádi i za dramatickou sondu . Herecké duo skvělé. ()

kverula

Život dvou prostitutek. Drsný? Ani ne, spíš tak nějak očekávatelný. Všichni jsme už o něm něco slyšeli, tušíme, za kolik se prostitutky prodávají, jaké služby poskytují, čeho riskují a proč tu práci dělají (a že všichni věří, že jen “dočasně”). Proto mě film nijak nepřekvapil, sonda do života šlapek nedosahuje hlubokých vývrtů, spíš poodhaluje než odhaluje. A myslím, že to ani nebyl účel režiséra. Děj se opírá především o vztahy dvou hlavních hrdinek, konkurentek – nejen jedna k druhé, ale i k sobě samé, ke kolegyním, okolí, rodině. O jejich pocity být milovány a zachráněny. Přesto všechno jsem si ve filmu nenechala ujít jediný dialog, jedinou scénu – téma prostituce (stejně jako závislosti) mě nepřestává fascinovat. Nejvíc na mě zapůsobila rodina Caye. Jak sdílí prostor s obavami vyslovit nevyřčené, jak témata visí ve vzduchu. Mimochodem, za herecký výkon “Caye” a za předložení reality ve smyslu opakované fráze “říkali to v televizi” jsem přidala hvězdičku navíc. V americké produkci by měli obě šlapky vysokou. ()

wray

Europske kino opat prijemne prekvapilo. Alebo - vlastne nie. Neprekvapilo. Spanielske (ale aj napr. Nemecke, Severske a snad aj zvysok europy) proste uz maju taku svoju fajn umelecku uroven, najma co sa dramy tyka. Cele je to postavene na vybornych hercoch, pribehu co vyzera uplne realisticky a tak divak nema ziaden problem sa do toho vcitit. Nechyba nejake to emotivno a par silnych scen (ale stale tak krasne realne posobiacich - nie ako americke dramy). Ako bonus (pre muzskeho divaka) je to cele plne dievcat a zien, na temu ktora vacsinu muzskych divakov tiez isto zaujima. Pekna kamera, fajn soundtrack od Manu Chao, silny zaver. Proste vyborny film. Chvilu som vahal ci nedat az 5 a nenapisat predsa len este pozitivnejsi komentar ale zase nebudem to prehanat :) Napriek tomu ze je to rozhodne vyborny film a rozhodne kazdemu odporucujem, je predsa len trosku "obycajny" urcite patri medzi to najlepsie co som v poslednych par mesiacoch videl, ale - 5* si necham pre cosi ine. ()

tata22

Silné téma ale jakoby tomu filmu něco chybělo. Nevím přesně co ale je to celé nějaké nedotažené. Vlastně ani není úplně zřejmé co nám autoři chtěli sdělit. Že je to na svatě vážně těžký, a že když je jeden prostitutka pak ještě těžší až nejtěžší, asi... ()

Cor-Angar

Sice jsem film bohužel ani jednou nechytl od začátku, ale i bez té úvodní půlhodiny napodruhé přidávám tu poslední *. Ten film je prostě nádhernej. Navíc těží maximum z obou princezen, nádherné Zulemy i sympatické Caye, kterým prostě věříte všechno, každé slovo, každé gesto. Pro mě opravdu perfektní herecké výkony, které tomuto už tak hodně silnému a skvěle natočenému filmu dávají ještě něco navíc. Jo a za vyzdvihnutí stojí rozhodně taky Manu Chao a jeho skvělá hudba :)..."Existujeme, protože na nás někdo myslí, ne naopak." ()

elgato

Nemůžu dát klasické *** za dobrý film, chtěl bych, ale nedám. Fajn příběh kamarádství dvou prostitutek ukazující mnoho starostí i pár radostí co takovéhle holky v současnosti mají, ale druhou hodinu už mě to nebavilo. Moc pekné výkony obou hereček, opravdu dobré a fajnová španělská hudba, ale poslední půlhodinu už jsem to nedával. ** Přesto stojí za skouknutí. ()

S-a-i-n-T

Obraz tvrdej reality z prostredia prostitútok, drsné i komické zároveň, ďalšie + do filmového klubu. Určite stojí za to vidieť. ()

ledger

konečně jsem zase měla tu čest vidět opravdu zajímavej film, vyprávěnej s takovou zvláštní lehkostí, krásnej i když smutnej příběh, krásná vizuální stránka a výborná herečka v hlavní roli ()

Traktorista

Prostitutky jak se člověk podívá. Celé téma je slušně zapracováno a ukazuje, že jde vždy hlavně o peníze. Ať už člověk šetří na cokoliv, skočí si "dočasně" zašlapat na chodník a ono to příjde a huray, může toho nechat. Což, zrovna ale u Caye nefunguje, bo ona má své jiné vlastní plány. Do toho přichází konkurence a to přímo nenáviděná. Přesto se zde dvě postavy dokážou sblížit - asi tím, jak jsou rozdílné a začnou trochu tahat za stejnej provaz. Film je to každopádně zajímavý s příslibem že příjde silný zážitek, což se naštěstí stane. Herečky zde hrají dost slušně řekl bych, docela to celé funguje, jen mě osobně tam rušil ještě příběh matky, ale co už. I když jsou Princezny trochu rozvláčné, stále si dokážou udržet pozornost a svět prostituce zaplnit i několika úsměvnými momenty. ()

Sonia005

Silné emoce, věrohodnost a perfektní neokoukaný příběh. Rozhodně není amatérsky zpracováno, navíc originální. Velice syrově ztvárněno přátelství dvou mladých žen v krizi. ()