Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

VerenaLord odpad!

Tohle je neskutečný filmařský omyl, už jenom herecky to připomíná film vytvořený studenty geologie (prostě absolutně mimo žánr). Nechápu, jak někdo může předlohu až tak moc pohřbít.. ()

Myšák.

,,Kláro, jak to s tebou vypadá od půl devátý do osmi ráno..." Ačkoli jsem tuto knihu doposud nečetl, film hodnotím třemi. Celkem jsem zaskočen hodnocením, protože si nemyslím, že to je zas taková hrůza. Když pominu dabing, tak se mi film celkem líbil. Chorobná žárlivost mezi námi je. U takového člověka se dá očekávat nepochopitelné chování, čímž bych chtěl reagovat na některé komentáře níže, které se nad tím pozastavují. Nesympatičtí herci? Takže pokud není ve filmu obsazen Tom Cruise nebo Megan Fox, okamžitě hvězdy při hodnocení dolů? Michal Viewegh má pro mě zajímavý styl psaní a vybírá si neobvyklá témata, což se může pak podepsat i na filmovém zpracování, které se prostě někdy nemusí povést. Neříkám, že to byla superní podívaná, ale summa summarum 3! A některé komentáře se mi zdají trapné... ()

MELODY odpad!

Naprosto, ale naprosto blbá představa italů, kterak vypadá život u nás. Otřesný zvuk i postsynchrony, o hereckých výkonech nemůže být řeči. Celé to působí jako prvotina dramatického kroužku při základní škole. ()

sulek odpad!

1 % za Prahu v hlavní roli. Po skončení filmu jsme dlouho přemýšleli, komu se chceme pomstít a dát mu tohle dvd. Na nikoho jsme nepřišli a dvd vzteky přestříhli. Film je to úplně zbytečný a člověk je akorát nasranej. Nechápu, jak někdo může chválit dabing, který je stejně špatný, jako všehno okolo. ()

Maky775

Vzhledem k tomu, že jsem četla knihu, tak jsem od filmu čekala trochu více. Ještě k tomu špatný dabing a průšvih je na světě. Ale 2* dávám za to, že mě příběh udržel v kině a alespoň občas jsem se zasmála. ()

JK77

a ja som sa natom vcelku bavil, ten dabing bol fakt priserny, Luca bol nesympaticky aj mne stale som mal pocit ze padne na zem a bude spokojne spinkat, ale zenske tam boli fakt sexy. A Lucova kupelna sa mi fakt pacila. ()

Elegnor odpad!

Drama? Ha, tak to těžko. Porno? Spíš. Nebo možná erotický film.. Příběhy od Viewegha mi přijdou strašně šablonovitý, což mi vytvořilo jistou averzi, která mě ovšem chrání při sledování takovýhle snímků před zblbnutím.. Neviděl jsem žádný herecký výkon hodný vyzvednutí, snímek jsem navíc shlédl v angličtině, která byla tak nepřirozená, až to bolí. Rád bych dal alespoň 1 hvězdu za sympatické obsazení, ale prostě nemůžu.. Nemůžu.. Kdybych chtěl hodinu a půl koukat na sračky, tak jezdim s hovnocucem.. ()

Jeremiasz odpad!

nechapu, ze filmovy pas, ktery nesl tuto slataninu, nespachal sebevrazdu samovznicenim drive nez ho distribuovali do kin ()

Prubner

Viděl jsem už horší filmy a slyšel jsem i horší dabingy. A na rozdíl od Nestydy to má aspoň nějaký děj, začátek i konec. Ale pár věcí jsem nepochopil: Kde vzala Klára Denisovo číslo ? Proč Pavlína Němcová v Playboyi neukázala nic, když tady ukázala všechno ? A důvod toho, že se Luka "vyléčil" z žárlivosti a že Kláře odpustil nevěru, když se toho předtím tak bál, to je na mě asi moc geniální, protože jsem to nepochopil. ()

Pitryx odpad!

Já se chtěl jen mrknout, jestli to byla opravdu taková kravina, jak zde hodnoceno. A je tomu tak. Nebudu se ani rozepisovat. I jako erotický film to bylo naprosto k ničemu. ()

Tominni odpad!

Ano, i takhle to může dopadnout, když námět od M.Viewegha vezmou do ruky Italové. Ono vlastně není moc, co by se dalo hodnotit. Nesourodý příběh, podivné takřka zápletky, hledání nevěry, divné vztahy. Takhle tedy ne. Až se mi chce napsat, nakonec zlaté české romantické komedie ()

liquuid

Doteď si pamatuju tu neskutečně trapnou postelovou scénu. Ježiš marja, to snad ani nebylo možný. Příběh tupý a k ničemu. ()

Lord_Helma

Podle mě nápad tak špatný nebyl, ovšem ztvárnění příšerné. Mimochodem nevím jak ostatní ale roli toho malého chlapce jsem vůbec nepochopil. ()

kenny79

Nechápu tady to hodnocení (každej druhej odpad) mě a ženě se to líbilo. Nebyla to žádná nuda a furt se tu něco dělo. 3* zaslouženě. ()