Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

triatlet

Už prolog a titulky rozehrají velký film o malých všednodenních věcech. Výměna prostoru, potažmo partnera, nebo hledání vlastního místa v životě jsou zachyceny především prostřednictvím hlavní ženské hrdinky. Iva Bittová dokáže měnící se pocity během jednoho dne zahrát velice přesvědčivě a napomáhá jí k tomu i kultivovaný scénář, který se oprošťuje od líbivého jednoduchého příběhu a složitost situace a vnitřní pochody dokáže zobrazit prostřednictvím vizí - představ. A tyto lyričtější pasáže (povětšinou se odehrávající v autech) jsou skvěle sestříhány. Atmosféru celého filmu výborně doplňuje hudba. ()

heyda

Charismatická Iva Bittová a působivá hudba, ale tím výčet pozitiv bohužel končí. Úplně mi unikl smysl tohoto filmu a příběh jakbysmet. Je mi líto... ()

sharky

režijně a herecky dokonale zpracované, scénáristicky trochu nuda. Ale bejt 40letá ženská 1-2 hvězdičky přidám, takhle mě oslovila výborná kamera a hudba, ovšem těch filmů o vztazích a vztahových krizích už je nějak poslední dobou trošku moc. Co třeba natočit něco o zvířátkách?:) ()

honajz

Rozhodoval jsem se mezi 2 az 3, ale nakonec se priklanim k 2. Kdo zna tvorbu Alice Nellis a ma ji rad (ano, myslim Ene bene a Vylet), musi byt zakonite zklamany. Tohle je krok stranou. Jasne, chapu, ze puvodne to mela byt velka evropska koprodukce a vse se zhatilo jako vzdy na Ceske televizi, ktera dala nepochopitelne od projektu ruce pryc, takze se scenar musel upravit na male ceske pomery (puvodne se mel pribeh odehravat tusim ve Francii). Ale i tak - postava Ivy Bittove je zahrana velmi spatne, neverim ji ani slovo, navic to "vyznamne" mhoureni oci spis svedci, ze by si mela koupit bryle, nez o nejakych vnitrnich pocitech. Jsou zde vytecne sceny, ale ty zachranuji jini herci (Martha Issova, Miloslav Konig), a pak zbyva jen klise. Treba se vubec nic nedozvime o postave Karla Rodena. Netusime, proc se ti dva vzali. Proc si neco zkusil s milenkou. Vubec muzi jsou zde vykresleni velmi povrchne, a neomlouva film, ze je urcen hlavne zenam. Stejne tak az boli, jak se z neustale predavane deprese snazi film ke konci nasilim prodrat k alespon nejake nadeji (smesna scena ohnostroju na prednim skle auta). Je to ale skoda, protoze napad a myslenka jsou zajimave, jen to zpracovani a herecke vykony vse zabijeji. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/tajnosti.html ----- Snímky multikreativní Alice Nellis (muzikantky, básnířky, textařky, filmařky a kdoví, co jsem ještě zapomněl) se od běžné české filmové produkce odlišují asi jako když vedle sebe postavíte Tomáše Řepku a třeba Thierry Henryho. Snímky multikreativní Alice Nellis (muzikantky, básnířky, textařky, filmařky a kdoví, co jsem ještě zapomněl) se od běžné české filmové produkce odlišují asi jako když vedle sebe postavíte Tomáše Řepku a třeba Thierry Henryho. Tajnosti se z tvorby Alice Nellis vymykají, a jak sama říká, i ji to překvapilo. Příběh vypráví o ženě, které napohled nic nechybí – manžel slušně vydělává a mají velký moderní byt, na dnešní dobu docela rozumnou dospívající dceru, ona sama je v domácnosti a živí se překlady. Ale něco jí stále chybí. Jednoho dne se ráno dozví, že zemřela její oblíbená zpěvačka Nina Simone. A to spustí lavinu, která začne přáním mít doma klavír a pokračuje přes skoro neuvěřitelné eskapády jednoho dne (návštěva relaxačního salónu, odtažení auta, zamilování se, odhalení manželovy nevěry, dilemata okolo vlastního tajeného těhotenství). Zkrátka zasunuté i podvědomé věci, jež si s sebou neseme a třeba o nich nemluvíme, ale stále nás nějak formují či ovlivňují. Velkou roli hraje ve hudba i tanec, někdy až neústrojně a sem tam opět s odkazy na zahraniční vzory (schválně, v kterém slavném filmu jste viděli, jak dívenka chytí šátek a vrací ho zpět babičce?). Celkově – i když jde stále o nadprůměrné dílo – však chybí jasný výsledný dojem. Jako by ta spousta detailů, odboček a možností zcela zabila kontext a hlavní téma. Zkrátka chybí scéna, na kterou byste se při druhém podívání vysloveně těšili a chtěli si ji užít znova. Na české poměry stále vysoce nadprůměrný film, jemuž chybí určitá soudržnost a jasná výpověď. () (méně) (více)

Jinny

Tajnosti nejsou nezapomenutelný klenot kinematografie, jsou ovšem srozumitelné a především skvěle natočené. Připomínají to, co jsme od našich filmů tak nějak přestali očekávat - postavy, které nejsou karikatury, solidní technické zpracování a taky emoce, které občas prožívá každý z nás (a určitě nejen ženy). ()

Ivoshek

Je to hezký natočený film s několika povedenými scénami i dobrými herci. Akorát to není film pro mne. V zásadě chápu, co se v něm řešilo, ale nevím, proč o tom točit film. ()

hansel97

Ženský den blbec v podání úžasné Ivy Bittové pod taktovkou ještě úžasnější režisérky, Alice Nellis, která snímek opět v mých očích vyplnila nádhernou snovou atmosférou, která se prolíná většinou jejích filmů v různé míře. Herecky velmi slušné, příběh by možná potřeboval ještě trochu obrousit, ale žádné velké výtky nemám. ()

Sofia

Film zdánlivě o ničem, ale to "nic" mě dokonale upoutalo a donutilo mě zamyslet se nad mými tajnostmi a o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby někdo natočil film o jednom dni v mém (zdánlivě obyčejném?) životě. Výborná Iva Bittová, výborný soundtrack. Podle mě dokonalý pohled do niterního života stárnoucí ženy. ()

Kimon

No, .... to už tak někdy chodí, žijeme ve velkém společenství obyvatel velkoměsta a cítíme se sami. Sami na své vnitřní problémy a nevyrovnanost ducha. Fyzická bolest je proti tomu utrpení o mnoho menší. Viděl jsem tímto profesionálně natočený i zahraný film z české produkce. Na kvalitní film z tuzemské produkce, kterých je bohužel velmi málo, se vždycky rád podívám. ()

seale

Souhlasím s někým, že jde o výborný český filmový počin posledních let. Hudba volená velmi citlivě, scénář docela poutavý, Iva Bittová zaujme, Miloslav Konig překvapivý objev pro můj hudební svět. Jojo, má to šťávu. ()

hendrich6

Tenhle film mě skutečně nebavil a byl zajímavý pouze tím,že jsem se u něj nudil od začátku až po závěrečné titulky.Nevím,proč má tento film nad 70 % ,ale pro mě to není nic víc než hodinu a půl trvající nuda za 35 % ()

rawen

První film od Alice Nellis, který se mi líbí. A líbí se mi dokonce hodně moc. Kdyby nebylo Karamazových, tak je to jednoznačně film roku... 8/10 ()

Hwaelos

Příjemné překvapení. Přiznám se, že ani po tolika opěvováníplných recenzí jsem Nellisové nevěřil. Ale zase po nějaké době jsem měl možnost vidět výjimku potvrzující pravidlo, že češi nezvládají se zdarem točit nic jiného než hořké/laskavé komedie. Gratuluju režisérce. ()

Johny_fork

Já absulutně nechápu podle čeho se oceňují české filmy, Tajnosti byli pro mne obrovským zklamáním, Iva Bittová je dost nesympatická a celý ten příběh je zasazen do dost nereálného prostředí (celá ta šaráda okolo piána, wow:D) Místy naprosto úchylné záběry, měl sem z toho pocit, že hlavní hrdinka nejspíše ujíždí na heroinu, ale ne takhle se přeci cítí všechny ty nebohé ženy bohatých manželů, podle mě jen depresivní blbost. ()

Terva

CITÁT - Ono se to uklidní........... Julie (Iva Bittová) jako stárnoucí žena bohatého manžela se hned v úvodu musí rozhodovat o svém dalším životě. Opouští milence a umane si, že si chce koupit piáno. CITÁT - Chcete si ho vyzkoušet, nebo ho budete jen očuchávat?........... Alice Nellis ukázala, že má cit, cit k příběhu a cit k tomu, jak má její příběh vypadat. Například choreografie okolo 30-40 minuty je nádherná. Zvuk hry na piáno, dívka na kolečkových bruslích (později zjistíme proč brusle) a let igelitové tašky, to prostě bere za srdce. CITÁT - Já vám to klidně můžu ztížit.......... Doktor "Krobot" vnese do příběhu trochu rozumů a uvědomění. Ale ta kravata, to tedy nevím, nevím. CITÁT - Nemáte bílý plášť, pane doktore?............. Následná jízda tramvají je taky krásná. Základní herecké obsazení je povedené, vedlejší obsazení mně moc nezaujalo, ale naštěstí tu nikdo nezůstává moc dlouho, kamera průměrná se někdy vznese nad průměr (například scéna na kulaťáku v Dejvicích), hudba je bombastická a vlastně je to vcelku nádherný příběh. CITÁT - Vyjádřete to zvukem.......... Já se kochal, bavil a připadal si jako v heroinovým kómatu:). CITÁT - Tak že ty jsi jel taky náhodou kolem?............. Jó, tyhle náhlé city.....piáno......a přijede ještě někdo? Natáčelo se v Praze v lokalitách Žižkov, Dejvice, Pankrác nebo Nusle. Prostor k natáčení nového bytu Richarda (Karel Roden) a Julie (Iva Bittová) věnovala jako výraz hluboké úcty k paní Alici Nellis a paní Ivě Bittové, společnost Donlič Interier. ()

Jakubisko

LFŠ 2007 ... Jako no, dobrý no, sice jsem měl po filmu náladu akorát tak skočit do Moravy s kamenem na noze, ale když se nad tím tak zamyslím, tak mě v konečném důsledku film spíše potěšil, než znechutil...mluvím teď hlavně o tématu a myšlence, herecké výkony a režisérská práce (taneční scény) jsou samozřejmě bezchybné...nakonec dám ty 4 hvězdy, ale taky sem klidně mohl dát 2...hrozně zvláštní a kontroverzní film...udělal mi chaos v kebuli. ()

Tatatranka

Některé filmy nechť běží v utajení. V tajnosti nechť se na ně oko dívá, příběhu "divné slečinky" se tiše napolyká. Ne přede mnou, ne za mnou! - Tajně bych ho totiž odpráskla bouchací kuličkou a odvedla do kouta vysedávat hrách. Aťsi kdosi, co chce, říká; kdo si zpívá, nechť si zpívá; kdo si hraje, ať si hraje. Ale ten, kdo se rozhodl psát, nechť si hned zkraje uvědomí, co všechno by se mohlo stát, kdyby ho potkal jeden rozdurděný filmový kritik, nebo já. Tři odtajněná slova: Ostrosměšnotupé ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)